Додаткове страхування автомобіля – не завжди зайва трата грошей.

Порадити вибрати КАСКО можна недосвідченим водіям, власникам дорогого авто.

Зміст:

 • Рекомендації по вибору програми страхування
 • Як вибрати КАСКО з оптимальною ціною?
 • Умови договору
 • до змісту ↑

  Рекомендації по вибору програми страхування

  Залежно від особливостей змісту авто або досвіду водія переваги віддаються того або іншого переліку ризиків. Так, при частому залишення автомобіля у відкритому місці (наприклад, неохороняємому паркінгу) доцільно розглянути в якості одного зі страхових випадків викрадення. Відсутність досвіду водіння вимагає страхування від ймовірного пошкодження транспортного засобу.

  Визначити правильну тактику в оформленні КАСКО допоможе знання основних правил:

 • Вибір «правильного» страховика. Попередньо вивчаються рейтинги компаній. Для цього можна скористатися електронними ресурсами мережі інтернет. Перевагу краще віддавати страховикам з багаторічним досвідом роботи в сфері КАСКО. Це дозволить отримати додаткову гарантію того, що виник збиток обов’язково буде відшкодовано.
 • Вивчення реальних відгуків автовласників про компанії. Не обов’язково, чим вище вартість поліса, тим якісніші послуги.
 • Визначення способу оформлення договору. Можна особисто звернутися в офіс компанії, вирішити питання через брокера або оформити заявку на сайті вибраного страховика.
 • до змісту ↑

  Як вибрати КАСКО з оптимальною ціною?

  На вартість послуги впливає ряд факторів:

  • обраний спосіб оформлення (безпосередньо, через брокера або онлайн);
  • список передбачених у договорі ризиків, при настанні яких у страховика виникне обов’язок сплатити страховку;
  • можливість отримання знижки (періодично компанії проводять різні акції, що дозволяють заощадити на страховому внеску);
  • економічна стратегія вибраної компанії;
  • стан транспортного засобу, що є об’єктом страхування, і водійський стаж власника.

  Крім того, слід враховувати, що при оформленні поліса через посередника можна отримати знижку до 25% вартості поліса. Так, брокери залучають клієнтів, сплачуючи частину страховки за свій рахунок. Але такі операції пов’язані з ризиком втрати сплачених коштів. Якщо посередник виявиться несумлінним, повернути гроші буде можливо, але потрібні додаткові фінансові та часові витрати.

  Посередником є також офіційний дилер з продажу автомобілів. Такий організатор може запропонувати бонус до 35% від вартості поліса.

  Від самого страховика також можна отримати знижку. Але вона не велика – максимум 7%.

  до змісту ↑

  Умови договору

  При укладанні поліса КАСКО слід ретельно вивчити умови договору. Можливо, не всі зазначені пункти прийнятні й необхідні. Звернути увагу слід на пункти:

 • Ступінь ризику, про який необхідно повідомити страховика. Наприклад, при страхуванні від викрадення, потрібно попередити про відсутність гаража. Якщо цього не зробити, при настанні страхового випадку можна опинитися без відшкодування.
 • Схема взаємодії страховика і страхувальника при настанні обумовленого випадку. Вказується, як повідомляється компанія, які дії робляться для підтвердження шкоди.
 • Випадки, коли виплати не будуть проведені, навіть при отриманні збитків (наприклад, причина – почалися військові дії).
 • Порядок розірвання.
 • Умови розрахунку суми відшкодування. Так, якщо при розрахунку ступінь зносу не буде врахована, страхувальник отримає більше відшкодування.
 • Зазвичай договір містить додаткові умови, спрямовані на роз’яснення окремих моментів. Наприклад, при ДТП може бути передбачено обов’язкове пред’явлення укладення ГИБДД для отримання страхової суми.

  Автор: Ірина Кірова

  Це вам буде цікаво

  15 травня 22:53
  Як оформити ОСАГО без додаткових послуг?
  Не завжди автовласникам просто отримати поліс ОСЦПВ без додаткових послуг. Намагаючись отримати більше прибутку, страховики часом нав’язують покупку супутнього продукту. Завжди додаткові послуги до ОСАГО – зайві витрати? При оформленні обов’язкового страхування відповідальності водія страховик може запропонувати скористатися однією із супутніх послуг: технічний огляд авто до отримання поліса; юридичний супровід угоди з…

  24 лютого 12:25
  Страхування дачі: ціна питання і ключові нюанси придбання поліса
  Дача – це місце, де можна відпочити. Найчастіше проживання на дачі здійснюється у весняно-літній період. В інший час заміські споруди пустують, і…

  9 листопада 16:14
  Як повернути нав’язану при оформленні кредиту страховку?
  Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш…
  6 серпня 16:23
  ТОП–5 видів страхування, які необхідні кожному
  Добре, коли у людини все справи йдуть добре, сам він володіє міцним здоров’ям і, в цілому, все в повному порядку. Але, на жаль, у житті нерідко трапляються…
  16 червня 14:16
  Страхування квартири: види страховок і дії власників при настанні страхового випадку
  Страхування нерухомості часто є обов’язковою складовою видаткової частини сімейного бюджету, його необхідність є аксіомою для кожного сумлінного…