Добре, коли у людини все справи йдуть добре, сам він володіє міцним здоров’ям і, в цілому, все в повному порядку. Але, на жаль, у житті нерідко трапляються непередбачені ситуації, які тягнуть за собою масу неприємних проблем. Часто це може бути псування вашого майна, викрадення автомобіля або випадкова травма на виробництві та несподівані ускладнення у закордонній подорожі. І тут варто згадати про найнеобхідніші види страхування.

Як ви розумієте, страждання від постійного страху всіляких життєвих проблем є далеко не найефективнішим рішенням. Благо, вже давно винайдена така корисна і дуже затребувана послуга, як страхування, яка дозволяє уникнути безлічі ускладнень. А щоб дізнатися про те, які її види є найбільш необхідними кожній людині, читайте далі.

Зміст:

 • Страхування життя
 • Страхування майна
 • Страхування транспорту
 • Страхування від нещасних випадків
 • Страхування здоров’я
 • до змісту ↑

  Страхування життя

  Цей вид страхування можна віднести до довгострокових страхових програм. Як правило, договір укладається на строк від 5-10 років. Страхування життя дозволяє захистити найцінніше, чим володіє людина – його власне життя. Така страховка буде дуже корисна у випадку отримання будь-яких тяжких травм, інвалідності і різних небезпечних захворювань. Також ця послуга допоможе підтримати фінансовий стан ваших рідних і близьких людей у разі непоправної ситуації. Ще страхування життя дозволяє накопичити фінансовий резерв при виході на пенсію або ж просто назбирати певний капітал для реалізації ваших устремлінь.

  Тут варто докладно описати 3 основних різновиди страхування життя.

 • Накопичувальне страхування – це кількість, частота і сам розмір внесків в основному визначається бажаннями і можливостями страховика. Відрахування поділяються на дві частини. Перша йде безпосередньо самої компанії страхування, а друга зараховується на рахунок клієнта. Виплату або ж кілька виплат можна призначити на конкретну дату і строк. Незалежно від загальної суми здійснених вкладень, застрахована особа їх отримає.
 • Довічне страхування — в цьому виді страхування повний розмір виплати коштів здійснюється у разі смерті чи загибелі страхувальника. В окремо визначених випадках власник поліса може припинити відраховувати гроші, розірвати дію контракту та отримати гроші готівкою. Причому така форма страхування вважається накопичувальної, так як фірма не просто забирає собі кошти, але ще і збирає їх з застосуванням капіталізації. При регулярних внески компанія, як правило, гарантує мінімальну виплату страхувальнику незалежно від того прибутку, що отримала сама. Але тут варто враховувати, що якщо не сплачено хоча б один внесок, то відшкодування фактично втрачається.
 • Страхування на конкретний термін – найпоширеніша і найбільш доступна форма страхування. Оформляється на конкретно визначений з фірмою термін і дозволяє накопичувати заощадження. Після смерті страхувальника (якщо вона настала термін дії страховки) страхова компанія зобов’язується виплатити певну суму рідним і близьким. Також у контракті можна обумовити різні умови по виплаті боргів застрахованої особи, наприклад, іпотеки. Альтернативою цьому є поновлюваний поліс, який обходиться дорожче, але зате надає відмінну можливість бути фактично завжди застрахованим.
 • до змісту ↑

  Страхування майна

  Також досить популярним видом страхування є страхування найбільш цінного майна і нерухомості. Причому сьогодні страхують практично все – від звичайних житлових квартир до заміських будинків і розкішних вілл. Вартість такого майна часом може доходити до десятків мільйонів доларів, що для страхових компаній зовсім не є ускладненням. Більше того, саме дорогі предмети і житло є найбільш бажаними об’єктами страхування у більшості фірм.

  Варто відзначити, що квартирне страхування з’явилося відносно недавно і поки не набуло загальної популярності серед звичайних громадян. Але саме воно дуже допомагає уникнути різних витрат, пов’язаних із затопленням, пожежею та іншими лихами. Варто відзначити, що якщо подібний збиток був нанесений з вашої вини сусідській квартирі, то і на цей випадок ви можете розраховувати на відповідний страховий поліс.

  В основному ж на страховому ринку виділяють такі ризики, від яких уберігає цей вид страхування:

  • пожежу або загоряння;
  • стихійні лиха – повені, урагани, землетруси та інше;
  • всілякі аварії і шкоду від затоплення водою (в тому числі і пошкодження систем водопостачання та пожежогасіння);
  • крадіжка майна, розбій і вандалізм.

  Правда, варто відзначити, що виплати не проводяться при форс-мажорних обставин, таких як воєнні дії, масові заворушення, зміна уряду і влади, терористичні акти. Що стосується самого процесу, то ви можете застрахувати як все ваше майно цілком, так і окремо взяті предмети. У відповідному договорі страховик вказує максимум своєї відповідальності, яка, власне, і виражається в розмірі страхової суми.

  до змісту ↑

  Страхування транспорту

  Звичайно, найпопулярнішим видом страхування вважається страхування автотранспорту. Причому, крім обов’язкової цивільної відповідальності, часто додатково оформляється «Каско» та аналогічні варіанти страховки, які дозволяють відшкодувати понесені в аварії збитки, а також пошкодження автомобіля третіми особами або викрадення авто. Величина таких виплат залежить від розміру страховки і, як правило, становить повну вартість транспорту.

  Крім самого транспортного засобу, також можна застрахувати водія та пасажирів, всіляке додаткове обладнання, а у деяких випадках і предмети багажу. При підписанні такого договору у страховому випадку вам будуть відшкодовані всі витрати з ремонту транспорту, потерпілого внаслідок ДТП, пожежі, злочинних дій або викрадення. Конкретна сума виплат в основному залежить від наступних факторів:

  • вартість автомобіля;
  • історія попередніх страхових полісів;
  • наявність протиугінних засобів;
  • водійський стаж застрахованої особи;
  • район місцезнаходження гаража або автостоянки.

  Як правило, договір починає вступати в силу відразу ж після внесення страхувальником першого платежу. Оплата здійснюється за один раз або ж декількома внесками у встановлені терміни. Але на цьому види страхування далеко не закінчуються.

  до змісту ↑

  Страхування від нещасних випадків

  В даній ситуації причиною для виплат по страховці може бути не тільки тимчасова або постійна втрата працездатності, але й навіть проста травма, отримана з необережності або при нещасному випадку. З головних достоїнств і переваг цього виду страхового поліса варто відзначити невеликий розмір необхідних внесків і можливість самостійно вибрати страховий платіж, який у більшості випадків не оподатковується. При цьому до нещасних випадків відносяться наступні ситуації:

  • різні стихійні лиха;
  • отримання травми від будь-якого транспортного засобу (або при знаходженні в ньому);
  • удар струмом;
  • отруєння;
  • удушення;
  • утоплення;
  • обмороження;
  • напад бандитів або агресивних тварин;
  • опік або сонячний удар.

  Але варто відзначити, що даний вид страхування не можуть оформити інваліди, нервово або ж психічно хворі люди, вагітні жінки, ВІЛ-інфіковані або ж просто важкохворі.

  до змісту ↑

  Страхування здоров’я

  Безперервне страхування здоров’я людини пропонує виплати у випадках непрацездатності, виникнення якого-небудь захворювання або ж при пораненні застрахованої особи. Таке страхування є безперервним з-за того, що компанія після підписання документа вже не може односторонньо розірвати договір. Що стосується самих страхувальників, то ними можуть виступати дієздатні фізичні або юридичні особи. Вартість усіх медичних послуг встановлюється за згодою самої страхової фірми та медичного закладу.

  Важливо відзначити, що виплата буде проводитися лише у разі звернення застрахованої особи за наданням медичної допомоги. Розмір страхової суми визначається виходячи з вартості комплексу медичних послуг, передбачених у договорі.

  В якості висновку слід зазначити, що всі ці види страхування є добровільними і повністю залежать від побажань конкретного клієнта. Однак не варто недооцінювати їх корисність у різних складних ситуаціях. Адже нікому не хочеться залишатися один на один з виниклою проблемою, а саме у забезпеченні спокійного життя без зайвих тривог і переживань вам і допоможуть вищеописані страхові полюси.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  16 червня 14:16
  Страхування квартири: види страховок і дії власників при настанні страхового випадку
  Страхування нерухомості часто є обов’язковою складовою видаткової частини сімейного бюджету, його необхідність є аксіомою для кожного сумлінного громадянина цивілізованого суспільства. У Росії масове страхування нерухомого майна не набуло належного поширення, лише іпотечне кредитування передбачає обов’язкове укладення договору з компаніями, що надають послуги такого плану. Незважаючи на недостатню популярність добровільного процесу, страхування…

  31 травня 11:55
  Як вибрати КАСКО? Купуємо поліс вигідно
  Додаткове страхування автомобіля – не завжди зайва трата грошей. Порадити вибрати КАСКО можна недосвідченим водіям, власникам дорогого…

  15 травня 22:53
  Як оформити ОСАГО без додаткових послуг?
  Не завжди автовласникам просто отримати поліс ОСЦПВ без додаткових послуг. Намагаючись отримати більше прибутку, страховики часом нав’язують покупку супутнього…
  24 лютого 12:25
  Страхування дачі: ціна питання і ключові нюанси придбання поліса
  Дача – це місце, де можна відпочити. Найчастіше проживання на дачі здійснюється у весняно-літній період. В інший час заміські споруди пустують, і…
  9 листопада 16:14
  Як повернути нав’язану при оформленні кредиту страховку?
  Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш…