Головними достоїнствами кріптовалюти є її децентралізація і анонімність. Але з цих же причин Биткоин та інші цифрові валюти вельми привабливі для шахраїв і різних хакерів, адже ймовірність бути спійманим в разі обманних дій прагне до нуля. Щоб знизити ризик безповоротної втрати ваших цифрових активів, необхідно потурбуватися заходами безпеки, які значно ускладнять завдання зловмисникам. Для цього потрібно розуміти основні використовувані варіанти крадіжки цифрових валют. А далі як раз і представлені найбільш популярні способи і засоби, які використовують любителі проникнути в чужий криптовалютный гаманець.

Зміст:

 • Програми-здирники
 • Фальшиві гаманці
 • Фішинг
 • Фінансові піраміди
 • Фальшиві кріптовалюти
 • Шахрайські ICO
 • Шахрайство на біржах P2P
 • до змісту ↑

  Програми-здирники

  Одним з найбільш популярних і найбільш прибуткових варіантів шахрайства є використання особливої хакерської програми, яка блокує роботу комп’ютера з вимогою викупу. Подібні шкідливі програми не є чого-небудь принципово новим, але технологія Bitcoin зробив їх надзвичайно популярними в хакерської середовищі завдяки високій ефективності своєї децентралізованої системи платежів.

  За своєю суттю, такі програми-викрадачі є вірусами, які зашифровують частину даних або ж відразу всі файли на вашому комп’ютері. Після цього програма пропонує користувачеві заплатити певний викуп, поле чого файли обіцяється розблокувати (чого згодом не відбувається).

  Часто жертвами подібних вірусних атак стають цілі великі компанії і організації, які не можуть дозволити собі вибитися з робочого графіка. Але не менш рідко жертвами подібного шахрайства бувають і звичайні користувачі комп’ютерних пристроїв. Причому в більшості випадків зашифровані подібними програмами файли не піддаються самостійної розблокуванню.

  Щоб не потрапити на виверти шахраїв, необхідно робити резервні копії важливих файлів на диск або флешку), не встановлювати неперевірені програми і не взаємодіяти з підозрілими сайтами. При цьому вкрай важливо завантажити або ж купити якісне антивірусне ПЗ, що дозволить вам заощадити масу сил і часу.

  до змісту ↑

  Фальшиві гаманці

  Даний варіант не настільки популярний, але вже чимала кількість користувачів мережі стали його жертвами. Фальшивими гаманцями прийнято називати сайти або мобільні програми, які мають такий же вигляд, як і справжній гаманець. Принаймні до того моменту, як ваші монети буду викрадені. Часто подібні гаманці використовують логотипи, назви і всі позначення реально існуючих гаманців, щоб ввести в оману користувачів.

  Варто відзначити, що деякі фальшиві версії гаманців можуть з’являтися навіть на таких популярних ресурсах, як App Store, проходячи повну процедуру перевірки. На жаль, із-за подібних шахрайських дій страждає репутація як справжніх сайтів-гаманців, так і всієї кріптовалюти в цілому.

  Щоб уберегти ваші цифрові активи від подібних видів загроз, слід завантажувати додатки тільки з самих надійних джерел (офіційні сайти розробників), а також уважно перевіряти програми, що встановлюються через ті ж App Store і Play Market. Якщо у вас є які-небудь сумніви щодо справжності конкретного сайту або програми, то завжди можна звернутися за порадою до учасників різних криптовалютных спільнот, наприклад, форуми mmgp.ru, bitcointalk.org або bitalk.org.

  до змісту ↑

  Фішинг

  Це досить поширений спосіб розкрадання даних, організований на основі соціальної інженерії. Так, є різні варіанти його здійснення. Найчастіше для таких махінацій використовується електронна пошта або фальшиві сайти. Хитруни намагаються всілякими способами змусити потенційну жертву поділитися з ними конфіденційною інформацією про криптовалюте. Наприклад, просять вказати логін і пароль від онлайн-гаманця, прикидаючись службою підтримки ресурсу.

  Досить часто схожі запити надсилаються у вигляді електронних повідомлень, які виглядають як офіційний лист від адміністрації, або ж за допомогою доменних імен, які дуже схожі на адресу справжнього сайту. Наприклад, справжнім є веб-сайт blockchain.infoа ось вже домен blocklchain.info є підробкою – зверніть увагу на зайву літеру в назві. Погодьтеся, що з першого погляду її не так вже і просто помітити.

  до змісту ↑

  Фінансові піраміди

  На жаль, різних фінансових пірамід з лишком вистачає і в сфері криптовалют. Так, в рамках подібної схеми користувачам пропонується вкласти свої цифрові монети в чудову програму, яка буде приносити їм десятки відсотків дохідності на місяць в тій валюті, в якій був здійснений внесок. При цьому є можливість залучати в подібний проект і своїх друзів за певну винагороду. Причому нові вклади використовуються для того, щоб покрити зобов’язання, тобто виплати за попереднім вкладенням, і так продовжується до тих пір, поки потік нових засобів не вичерпається. Після цього сайт проекту раптово зникає, а довірливі вкладники залишаються без своїх інвестицій.

  Такі пірамідальні схеми представляються в самих різних варіаціях і відрізняються загальною рисою – вони бажають отримати ваші криптомонеты обмін на обіцянки високої і швидкого прибутку. Природно, що запевнення на подобу 1% на добу або 100% у місяць на постійній основі ніяк не здійснимі на практиці, навіть якщо спробувати залучити для цього професійних трейдерів, що спеціалізуються на криптовалюте. Подібних додатків слід уникати, і триматися подалі від проектів, які не можуть толком пояснити, звідки береться їх прибуток.

  до змісту ↑

  Фальшиві кріптовалюти

  У зв’язку з тим, що криптовалюта набирає все більшу популярність, з’являється чимало охочих обманним шляхом заробити на цьому. Так і з’являються фальшиві кріптовалюти. Користувачів переконують у тому, що вони купують нову, успішну і надзвичайно перспективну криптовалюту, яка досягне не меншою популярністю, ніж Биткоин.

  Одним з найбільш знаменитих прикладів такого обману можна назвати історію псевдокриптовалюты Onecoin. Учасників впевнено запевняли в тому, що вони набувають монети нинішньої та перспективної кріптовалюти, коли насправді ніякої технології блокчейн або мережі майнер там не було в принципі.

  Також в рамках подібних махінацій монети часто можуть продаватися під виглядом будь-яких освітніх послуг або дивних пропозицій. Наприклад, поділ ваших монет, щоб подвоїти їх (переклад на інші гаманці). Хоча таке звучить дивно, але чимала кількість користувачів вже стали жертвами такого обману.

  Якщо ви розглядаєте криптовалюту як варіант для інвестицій, то цифровий актив слід вибирати з великою увагою і розумом, не довіряючи запевненням «розробників» про подальшому швидкому зростанні ціни квитків в кілька разів. І перш ніж вкладатися в яку-небудь нову цифрову валюту, перевірте, чи дійсно вона існує на таких сайтах, як coinmarketcap.com або cryptocompare.com.

  до змісту ↑

  Шахрайські ICO

  ICO або ж попередня емісія цифрових монет – це особливий вид збору фінансів, який став надзвичайно популярний в криптовалютном співтоваристві в останні роки. Більш детально про цьому цікавому процесі та перспективи заробітку на ньому можна дізнатися тут.

  Так, команда проекту запускає ICO нової кріптовалюти, щоб продати випущені ними цифрові монети, приймаючи долари, євро, Биткоин або багато популярні кріптовалюти в якості оплати. Незважаючи на те, що схема ICO дійсно допомогла вже не одному справжньому проекту зібрати цілі мільйони доларів за лічені години, необхідно ставитися до подібного збору коштів з особливою увагою – обманщики ніколи не дрімають. Так, нещодавно було розкрито шахрайське ICO проекту Razormind, творець якого присвоїв собі близько 10 мільйонів доларів в ВТС.

  Щоб не стати жертвою подібного шахрайства, слід з особливою увагою вивчати об’єкт ваших додавань, аналізуючи його за всіма основними пунктами, про що у всіх подробицях написано у вищевказаній статті про ICO криптовалют.

  до змісту ↑

  Шахрайство на біржах P2P

  Подібний вид шахрайських схем досить поширений в середовищі пірінгових бірж зразок LocalBitcoins або Paxful. Дані P2P біржі надають можливість своїм учасникам торгувати цифровими монетами між собою при використанні конкретної зовнішньої ЕРС, наприклад, PayPal або банківських карт. На відміну від Биткоин-транзакцій, дані методи проведення платежів дозволяють заперечувати факт грошового переказу з різних причин. Шахраї часто використовують такі біржі з метою крадіжки коштів з рахунку платіжної системи або банківської карти.

  Щоб уникнути подібних прийомів свої цифрові монети слід продавати лише перевіреним зареєстрованим торговцям і намагатися не використовувати методи оплати зразок PayPal і Skrill, які дозволяють оскаржувати транзакцію. Важливо пам’ятати, що Биткоины та інші цифрові активи контролює лише той, хто має контроль над приватними ключами доступу до них.

  З повним списком всіх шахрайських проектів, пов’язаних з Биткоином, можна ознайомитися на цьому сайті: badbitcoin.org.

  Тепер вам відомі найбільш популярні способи розкрадання кріптовалюти і крадіжки Биткоинов. Постарайтеся пам’ятати про цих моментах і заздалегідь приймати відповідні заходи.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  20 вересня 20:20
  Що таке Bounty (Баунті) кампанія? Як отримати криптовалюту безкоштовно?
  Як відомо, сфера криптовалют буквально з кожним днем стрімко розвивається все більше і більше. Не дивно, що в зв’язку з цим виникає чимала кількість вигідних можливостей для заробітку. А одним з найбільш перспективних та цікавих явищ у світі криптовалют є Баунті-кампанія, за час якої кожен зацікавлений користувач може безкоштовно отримати монети нової кріптовалюти ще до її запуску. Приміром, спочатку токени того ж Биткоина коштували всього кілька…

  17 вересня, 21:54
  Що таке ICO кріптовалюти простими словами? Перспективи заробітку для інвесторів
  Якщо ви цікавитеся світом криптовалют, те напевно вам не раз доводилося стикатися з поняттям ICO або ж чути про привабливі перспективи ICO-токенів. Однак…

  12 вересня 14:09
  Найпопулярніші біржі криптовалют. Вибираємо кращу криптобиржу
  Сьогодні ви можете знайти в мережі десятки самих різних криптобирж і кожна з них унікальна по-своєму. Але як вибрати дійсно зручний, надійний і перевірений…
  10 вересня 07:22
  Як правильно вибрати гаманець для кріптовалюти? Найбільш популярні варіанти
  Рано чи пізно будь-який користувач, який цікавиться криптовалютами, всерйоз замислюється про вибір найбільш відповідного сервісу для надійного зберігання своїх цифрових…
  5 вересня 20:01
  Що таке хмарний майнінг? Кращі сервіси для заробітку кріптовалюти
  На сьогоднішній день хмарний майнінг є одним з найбільш перспективних варіантів для вкладення коштів. Це явище виникло на основі широкого розповсюдження…
  1 вересня 19:25
  Що таке майнінг простими словами? Як проводиться криптовалюта
  Якщо ви хоч трохи цікавитеся криптовалютой, те напевно вам не раз доводилося чути про таке поняття, як майнінг. По суті, це процес видобутку монет…