Не завжди автовласникам просто отримати поліс ОСЦПВ без додаткових послуг.

Намагаючись отримати більше прибутку, страховики часом нав’язують покупку супутнього продукту.

Зміст:

 • Завжди додаткові послуги до ОСАГО – зайві витрати?
 • Способи оформлення ОСАГО без додаткових послуг
 • до змісту ↑

  Завжди додаткові послуги до ОСАГО – зайві витрати?

  При оформленні обов’язкового страхування відповідальності водія страховик може запропонувати скористатися однією із супутніх послуг:

  • технічний огляд авто до отримання поліса;
  • юридичний супровід угоди із страхування;
  • послуги евакуатора при виникненні непередбаченої ситуації на дорозі;
  • компенсація шкоди без урахування зносу транспортного засобу.

  Крім того, ОСАГО може супроводжуватися оформленням страхових полісів на випадок:

  • нанесення шкоди іншому учаснику ДТП, що перевищує 400 тис. руб. (ДСАГО);
  • втрати здоров’я і життя пасажирів і самого власника транспорту;
  • виникнення ДТП, коли страховка виплачується всім особам, які знаходяться всередині постраждалого авто.

  Погоджуватися чи ні на пропоновані угоди — це вирішує сам страхувальник. Не варто відразу відмовлятися від пропозицій, краще все зважити. Так, недосвідченому автолюбителю не завадить ДСАГО. А ось страхування від ДТП, у загальному-те, повторює умови страхування життя. Якщо така страховка вже є, то такий вид послуги не потрібен.

  Те ж стосується виклику евакуатора від страхової компанії. За нормами закону викликати евакуатор при ДТП має право будь через свою страхову компанію. Отже, оформляючи таку послугу, клієнт переплачує гроші.

  до змісту ↑

  Способи оформлення ОСАГО без додаткових послуг

  Часто буває, що замість очікуваного страхового внеску автовласникові озвучується збільшена сума. Це пов’язано з додаванням до ОСАЦВ якоїсь послуги. Якщо вона не потрібна, страхувальник може відмовитися від доповнення і вимагати укладення договору без нав’язаного продукту. Тут, як правило, виникає неприємність у вигляді «закінчилися бланки».

  Оформлення через сайт компанії теоретично дозволяє отримати поліс по одній страхування – ОСАГО. Тут немає нав’язливого агента, розписує переваги додаткових угод. При заповненні форми просто не потрібно відзначати пункти, що відображають інші види страхування.

  В результаті буде оформлено тільки обов’язкове страхування. Але на практиці зустрічається ситуація, коли без відмітки зазначених пунктів неможливо продовжити реєстрацію заявки. Зазвичай на сторінці можна побачити повідомлення про технічних проблемах сайту.

  Іншим варіантом є письмове звернення до страховика. Автовласник складає лист на адресу обраної страхової компанії. Відправлена папір містить прохання розрахувати суму страхового внеску та визначити дату, коли можна з’явитися за полісом. До листа додаються світлокопії документів власника, на автомобіль і на поточне страхування.

  Лист надсилається з повідомленням. Це дозволить у разі потреби довести, що страховик повів себе неправомірно, збільшивши термін розгляду заявки.

  У такого способу є один мінус – потрібно час на розгляд питання (страхова компанія може відповісти на запит протягом 30 днів). Тому зазначені заходи слід проводити заздалегідь. В іншому випадку можна залишитися з простроченим полісом і стати потенційним порушником закону.

  При бажанні звільнити себе від сплати додаткових сум за ОСАЦВ слід наполегливо відмовлятися від пропозицій агента. Якщо це не діє, можна озвучити свої подальші дії, спрямовані на підготовку клопотання про розгляд неправомірного поведінки страховика у відповідні органи. Зазвичай страховики не сперечаються з такими клієнтами і оформляють угоду по ОСАГО без додаткових тарифів.

  Автор: Ірина Кірова

  Це вам буде цікаво

  24 лютого 12:25
  Страхування дачі: ціна питання і ключові нюанси придбання поліса
  Дача – це місце, де можна відпочити. Найчастіше проживання на дачі здійснюється у весняно-літній період. В інший час заміські споруди пустують, і збільшується ймовірність пошкодження споруд із-за таких факторів, як розгул природних стихій, хуліганство, пожежа. Для оплати витрат по ремонту майна рекомендується укласти договір на страхування дачі з надійною організацією. Об’єкти і вартість страхування Все майно, яке є предметом страхового договору,…

  9 листопада 16:14
  Як повернути нав’язану при оформленні кредиту страховку?
  Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш…

  6 серпня 16:23
  ТОП–5 видів страхування, які необхідні кожному
  Добре, коли у людини все справи йдуть добре, сам він володіє міцним здоров’ям і, в цілому, все в повному порядку. Але, на жаль, у житті нерідко трапляються…
  16 червня 14:16
  Страхування квартири: види страховок і дії власників при настанні страхового випадку
  Страхування нерухомості часто є обов’язковою складовою видаткової частини сімейного бюджету, його необхідність є аксіомою для кожного сумлінного…
  31 травня 11:55
  Як вибрати КАСКО? Купуємо поліс вигідно
  Додаткове страхування автомобіля – не завжди зайва трата грошей. Порадити вибрати КАСКО можна недосвідченим водіям, власникам дорогого…