На жаль, ситуація на кредитному ринку така, що величезна кількість громадян зіткнулося з неможливістю платити за рахунками в повному обсязі. Кількість прострочених боргів просто величезна, і це спостерігається в усіх регіонах країни. Багато громадян перебувають на межі відчаю.

Великі борги не дають жити, боржників турбують банки, погрожують колектори. Стягувачі дзвонять родичам, на роботу, ходять по сусідах. Боржник може б і з радістю погасив свій борг, але заборгованість досягла таких розмірів, що йому це просто не під силу. Як знайти вихід з цієї ситуації?

Зміст:

 • Якщо з вами веде роботу служба стягнення банку
 • Як вплинути на лояльність банку?
 • Якщо ви вже зіткнулися з колекторами
 • Доведення справи до суду: реальний вихід із ситуації
 • Якщо у вас багато дрібних боргів
 • до змісту ↑

  Якщо з вами веде роботу служба стягнення банку

  Це означає, що ваша прострочення поки що не так велика, інакше ви б вели діалог з колекторами. Завдання служби стягнення банку — боржника повернути в графік платежів своїми силами.

  Якщо ви розумієте, що у вас великі борги за кредитами, а платити найближчим часом ви їх не зможете, так і скажіть про це банку. Уникати спілкування, змінювати номери телефонів, не відкривати двері представникам банку — все це тільки посилює ситуацію.

  Вам потрібно вести діалог з банком, тому що він також зацікавлений у тому, щоб ви вийшли з прострочення. Не потрібно боятися банку, потрібно з ним розмовляти, це і в його інтересах теж, тому що проблемні договору негативно позначаються на його репутації.

  Що може запропонувати банк:

  • реструктуризацію. Простіше кажучи, ваш борг можна розтягнути на максимально більший термін, щоб сума щомісячного платежу стала менше. При цьому штрафи за прострочення можуть взагалі списати в повному або частковому об’ємі;
  • кредитні канікули. Це ідеальний варіант, якщо ваші борги більше зарплати. Банк заморозить графік платежів у повному або частковому обсязі. Строк звільнення від виплат залежить від конкретної ситуації, зазвичай це 3-6 місяців.

  до змісту ↑

  Як вплинути на лояльність банку?

  Якщо виникнення великих боргів пов’язано з певними ситуаціями, обов’язково зберіть відповідні довідки. Наприклад, якщо ви або ваші близькі сильно захворіли, це можуть бути лікарняні листи. Якщо ви втратили роботу, або вам скоротили зарплату, принесіть трудову і довідку про доходи.

  При наявності документів, що підтверджують ваше скрутне становище, у вас є всі шанси, що банк допоможе вам впоратися з проблемою.

  до змісту ↑

  Якщо ви вже зіткнулися з колекторами

  У цьому випадку ваші ділячи йдуть гірше. Отже, банк не може повернути борг своїми силами і звернувся до колекторському агентству. З колекторами домовитися набагато складніше, тому краще спочатку не доводити справу до їх втручання.

  Якщо ж вас вже почали осаджувати колектори, то ви не в кращій ситуації. З агентством не домовитися, як з банком. Воно виступає як посередник, який діє за договором з банком. Його завдання в повному обсязі або частково змусити боржника платити.

  Багато громадян під напором починають шукати гроші, влазити в нові борги, аби хоча б частково покрити борг, як цього вимагають колектори.

  Але це ні до чого доброго не призведе. Ваш борг буде збільшуватися в геометричній прогресії, так як на нього будуть кожен день капати відсотки. Якщо вже гасити, то тільки повністю, часткові виплати — це платежі у бездонну бочку.

  Розуміючи, що борг дуже великий, і ви не зможете його виплатити, так і кажіть про це колекторам. Чітко стійте на цій позиції, як би на вас не тиснули. Єдиний правильний вихід із ситуації — зробити так, щоб на вас подали в суд.

  до змісту ↑

  Доведення справи до суду: реальний вихід із ситуації

  Проблемні позичальники часто боятися суду, намагаючись до нього не доводити, але це помилкова дія. Боржника з великою заборгованістю організація судового процесу лише допоможе. Але чекати його доведеться довго, зазвичай банк подає до суду приблизно через рік після початку утворення заборгованості.

  Суд може значно урізати великий грошовий борг, списавши більшу частину нарахованих відсотків і штрафів. А далі справою займуться пристави. З ними можна домовитися віддавати борг поступово. Оптимальний варіант, який зазвичай застосовується, — утримання 50% від офіційної заробітної плати. Через суд цей відсоток можна скоротити.

  Після суду від вас відстане банк і колектори, ви будете мати справу тільки з приставами, які набагато лояльніші. І найголовніше — ваш борг зафіксується і більше не буде збільшуватися.

  до змісту ↑

  Якщо у вас багато дрібних боргів

  Великі борги перед банками можуть складатися з декількох невеликих прострочених кредитів, які оформлені в різних банках. Якщо ви не платите кілька кредитів одночасно, то вам доведеться вести діалог з кожним банком окремо.

  Якщо ж є кредити, які ви поки що виплачуєте, то краще домовитися з обслуговуючими банками про реструктуризацію. При відсутності прострочень домовитися набагато простіше. Тоді у вас залишиться більше вільних коштів, щоб розібратися з вже простроченими кредитами.

  Взагалі, якщо боргів дійсно багато, то, як це не парадоксально, деколи вигідніше просто пустити все на самоплив. Чекати поки банки подадуть на вас в суд, а далі вести діалог з приставами.

  Нещодавно набув чинності Закон про банкрутство фізичних осіб. Вивчіть його. Можливо, оголошення себе банкрутом підходить вам як позбавлення від боргів. Але цей Закон має масу нюансів, краще отримати консультацію юриста з цього приводу.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  29 грудня 12:40
  Як виправити кредитну історію, прибравши з неї негативну інформацію?
  Останнім часом громадян, що мають негативне кредитне досьє, стає все більше. Населення сильно закредитовані, багато платять одночасно по кілька кредитів, а хтось з-за кризи переживає фінансові труднощі. Все це веде до простроченням і того, що громадяни починають цікавитися як виправити кредитну історію. Можна прибрати з досьє негативну інформацію? Дані про всіх позичальників і їх зобов’язання перед кредиторами зберігаються у спеціалізованих бюро…

  28 грудня 00:24
  3 реальних методу оформити безплатний кредит: користуємося грошима і не платимо банку відсотки
  Що може бути краще для позичальника, ніж безкоштовні кредити. Можна користуватися банківськими коштами як завгодно і при цьому абсолютно не турбуватися про відсотках….

  26 грудня 21:57
  Чи Реально отримати кредит без роботи? Шукаємо вихід із ситуації
  Кожен банк пред’являє до позичальникам певні вимоги, і головна з них – це працевлаштування заявника та отримання регулярного доходу, достатнього для…
  30 жовтня 13:48
  Кредитна картка з кэшбэком: кращі пропозиції ринку
  З метою залучення клієнтів банки підключають до кредитних карток різні опції, одна з яких – кэшбэк. Вона дає можливість повертати назад на рахунок частину…
  20 жовтня 23:53
  iPhone в кредит: порівнюємо варіанти покупки і вибирає кращий
  Бажання купити iPhone в кредит виникає у більшості його потенційних покупців. Вартість телефону відомої марки починається приблизно від 15000 рублів і…
  18 жовтня 16:12
  Захист позичальника: де шукати допомогу боржнику?
  Багато громадян не можуть впоратися з борговими зобов’язаннями і здійснюють прострочення. Це веде до роздування боргу і до контактированию з колекторами. Деколи стягувачі…