Дача – це місце, де можна відпочити. Найчастіше проживання на дачі здійснюється у весняно-літній період. В інший час заміські споруди пустують, і збільшується ймовірність пошкодження споруд із-за таких факторів, як розгул природних стихій, хуліганство, пожежа.

Для оплати витрат по ремонту майна рекомендується укласти договір на страхування дачі з надійною організацією.

Зміст:

 • Об’єкти і вартість страхування
 • Процедура страхування
 • до змісту ↑

  Об’єкти і вартість страхування

  Все майно, яке є предметом страхового договору, можна розділити на дві групи: основні будівлі (дача, фасад будівлі, комунікації в будинку) та господарські споруди (дворові будівлі, огорожі). Страхувальник самостійно визначає, страхувати комплекс будівель разом або кожна будівля окремо. При цьому для кожного об’єкта страхування буде встановлено свій страховий тариф, який залежить від ступеня страхового ризику. В середньому він складає від 0,2% до 1% вартості будови.

  Сума страхового поліса безпосередньо залежить від об’єкта страхування. Так, страхування дерев’яної споруди, яка не має жодних елементів охорони, передбачає більш дорогий поліс, ніж страхування цегляного споруди з захистом (охороною або сигналізацією). Якщо власник провів заходи по захисту будинку, то можна розраховувати на більш низьку страхову ставку. Розмір тарифу залежить і від інших моментів. Наприклад, якщо на дачі є дороге обладнання, то і заплатити страхувальникові доведеться більше.

  Заощадити на страхуванні дачного будиночка можна, передбачивши франшизу за полісом або звертаючись щорічно в одну і ту ж компанію. Франшиза передбачає, що страховик не буде виплачувати страхову суму при нанесенні збитку будівлям у визначеному розмірі. Суму франшизи встановлює сам страхувальник. Зазвичай це сума, яка не призведе до значних витрат власника дачі при її відновленні.

  Якщо страхування дачі здійснюється однією компанією протягом декількох років, то власникові можна розраховувати на пільги. Так, якщо дача застрахована, та страхового випадку не сталося, при пролонгації договору на наступний термін пропонується знижка в розмірі до 5% від звичайної ставки.

  Наявність поліса однієї і тієї ж компанії за іншими видами страхування також дозволить отримати знижку при страхуванні дачі. Загальна сума бонусів, пропонованих власнику поліса, не може перевищувати 20%. Це пов’язано з тим, що страхова організація є комерційною, і її основна мета – одержання прибутку.

  до змісту ↑

  Процедура страхування

  Процес страхування здійснюється в кілька етапів:

  Вибір надійної страхової компанії. Можна вивчити відгуки про різних організаціях на форумах, прислухатися до думки родичів.

  Визначення справедливої вартості застрахованого майна. Чим вище вартість, тим вищий тариф. Страховики зазвичай виїжджають на місце знаходження дачі, щоб самостійно описати всі споруди, які підлягають страхуванню. Є компанії, яким достатньо представити перелік застрахованих будівель.

  Встановлення суб’єктами страхування оптимального графіка оплати страхових внесків. Можна розглянути різні варіанти сплати внеску. Найчастіше страхувальник сплачує тариф одноразово.

  Розгляд усіх аспектів страхового відшкодування при виникненні шкоди, заподіяної майну. Наприклад, страхування дачі від грабежу передбачає отримання відшкодування при настанні страхового випадку після закінчення розслідування.

  Укладення договору страхування, оформлення поліса. Для цього етапу від власника дачі потрібні правовстановлюючі документи на об’єкт нерухомості та паспорт. Період страхування варіюється від місяця до року.

  Рішення про страхування дачного будиночка приймає сам власник. Проте страхування майна завжди дає впевненість в тому, що при повній або частковій втраті майна, витрати на відновлення будуть відшкодовані.

  Це вам буде цікаво

  9 листопада 16:14
  Як повернути нав’язану при оформленні кредиту страховку?
  Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш невигідним для клієнтів. Але при цьому не всі знають, що ця умова не передбачено законом, а тому від непотрібної страховки можна відмовитися. Важливо тільки знати, як повернути нав’язану страховку, і куди для цього звернутися. Страхування при кредитуванні: правила за законом Багато клієнти банків не знають своїх…

  6 серпня 16:23
  ТОП–5 видів страхування, які необхідні кожному
  Добре, коли у людини все справи йдуть добре, сам він володіє міцним здоров’ям і, в цілому, все в повному порядку. Але, на жаль, у житті нерідко трапляються…

  16 червня 14:16
  Страхування квартири: види страховок і дії власників при настанні страхового випадку
  Страхування нерухомості часто є обов’язковою складовою видаткової частини сімейного бюджету, його необхідність є аксіомою для кожного сумлінного…
  31 травня 11:55
  Як вибрати КАСКО? Купуємо поліс вигідно
  Додаткове страхування автомобіля – не завжди зайва трата грошей. Порадити вибрати КАСКО можна недосвідченим водіям, власникам дорогого…
  15 травня 22:53
  Як оформити ОСАГО без додаткових послуг?
  Не завжди автовласникам просто отримати поліс ОСЦПВ без додаткових послуг. Намагаючись отримати більше прибутку, страховики часом нав’язують покупку супутнього…