Якщо ніяк не контролювати свої гроші, не вести урахування витрат і доходів, а також безвідповідально ставитися до своїх грошових потоків, то фінансові проблеми не залишать вас ніколи. І це правило перевірено роками. Гроші – це важлива складова в житті кожної людини, яку обов’язково потрібно контролювати. А в цьому може допомогти лише фінансове планування. А саме – складання і дотримання особистого фінансового плану.

Зміст:

 • Що таке план особистих фінансів?
 • Як скласти особистий фінансовий план?
 • Ставимо конкретну мету
 • Вибір способу досягнення
 • Покроковий алгоритм дій
 • до змісту ↑

  Що таке план особистих фінансів?

  Такий план являє собою загальну сукупність конкретних дій і заходів, спрямованих на досягнення необхідної фінансової потреби за рахунок наявних і надходять в подальшому грошових коштів. Іншими словами, ви складаєте конкретний поетапний план дій щодо розпорядження вашими доходами і видатками так, щоб без зайвих ускладнень досягти вашої мети. Наприклад, накопичити через 10 років певну суму, щоб дати хорошу освіту своїм дітям, позбавитися від накопичених боргів або зробити велику покупку.

  до змісту ↑

  Як скласти особистий фінансовий план?

  Складання особистого фінансового плану складається з таких пунктів, як постановка конкретної мети, вибір способу досягнення і покрокового алгоритму певних дій. Детальніше про це читайте далі.

  до змісту ↑

  Ставимо конкретну мету

  Ваш особистий фінансовий план може бути направлений в залежності від поставленої мети на формування інвестиційного капіталу, щоб створити джерело пасивного доходу, поступове усунення заборгованості та погашення кредиту, а також на традиційне грошове накопичення для купівлі чого-небудь.

  Припустимо, ви бажаєте придбати нову квартиру або автомобіль. Для цього вам буде потрібно близько 40 000$ або більше в залежності від ваших потреб. З конкретною сумою визначилися. Тепер важливо встановити кінцеві терміни для досягнення вашої мети. Так, план особистих фінансів може бути короткостроковим, середнім за термінами і довгостроковим. Але для точного вибору строків потрібно визначитися зі способом досягнення вашої мети.

  до змісту ↑

  Вибір способу досягнення

  Звичайно, ви можете просто складати гроші під подушку і чекати, поки їх кількості буде досить, якщо їх до цього моменту не «з’їсть» інфляція. Однак є більш ефективні способи досягнення вашої мети. Повернемося до нашого прикладу про 40 000$. Припустимо, щомісяця ви можете відкладати не більше 100 доларів. Неважко порахувати, що для накопичення потрібної суми доведеться чекати не менше 30 років. Але якщо ви відкриєте банківський депозит з можливістю поповнення, то з урахуванням 10-12% річних відсотків прибутку цей термін скоротиться вдвічі.

  Якщо ви бажаєте створити інвестиційний капітал, який буде приносити вам додатковий дохід, то тут крім банку вам допоможуть пайові інвестиційні фонди, акції і облігації різних компаній, а також безліч інвестиційних організацій.

  При складанні особистого фінансового плану для розрахунку з боргами не обов’язково використовувати банківський депозит або інші способи примноження ваших накопичень. У цьому разі слід уважно розписати весь ваш облік доходів і витрат, визначити фінансові діри, які характеризуються імпульсивними покупками і непотрібними витратами, і усунути їх. Контрольований і оптимізований грошовий потік допоможе розрахуватися з усіма заборгованостями в потрібні терміни.

  до змісту ↑

  Покроковий алгоритм дій

  В якості прикладу можна навести наступний план:

 • Отримання грошових коштів за місяць (заробітна плата, додаткові джерела доходу, бізнес та інше).
 • Вибір банківського депозиту на відповідних умовах.
 • Обов’язкове щомісячне поповнення цього рахунку на 100$.
 • Чітке дотримання цього алгоритму протягом 12-15 років до накопичення потрібних 40 000$.
 • Як ви помітили, все не так уже й складно, але багато нехтують не тільки плануванням фінансів, але і всієї своєї життя в принципі, з-за чого дуже рідко досягають бажаного. Маючи такий план, ви завжди будете стежити за своїми витратами і оптимізувати ваші доходи і витрати таким чином, щоб здійснити поставлену задачу. Як бачите, особистий фінансовий план значно спрощує життя, допомагає контролювати ваші витрати і дає можливість у найкоротші терміни досягти поставлених цілей.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  7 січня 08:16
  12 способів витратити гроші з максимальною користю
  Чи знаєте ви, що що 90% людей не помічають, що вони витрачають третину від своїх доходів? Погодьтеся, адже у вас була ситуація, коли до кінця місяця ви заглядаєте в гаманець і не можете згадати, на що саме ви витратили гроші. Як правило, ці кошти йдуть на малозначні імпульсивні покупки, які не приносять вам нічого, крім зайвих витрат. А адже цими засобами можна розпорядитися більш раціонально. Далі ви дізнаєтеся слушні рекомендації, на що можна витратити гроші з реальної…

  30 вересня 23:12
  Payeer – що за платіжна система? які відгуки?
  Сьогодні в мережі на розсуд користувачів надається безліч самих різних платіжних систем. Але яку з них вибрати, яка ЕРС володіє великими…

  1 грудня 00:07
  Де краще зберігати гроші? 9 найбільш популярних варіантів
  Якщо у вас виникає питання про те, де зберігати гроші — це означає, що ви саме той чоловік, який навчився заробляти кошти і розумно ними розпоряджатися. …
  28 листопада 14:29
  Що потрібно робити, якщо вами знайдена банківська картка? Повне керівництво
  Якщо ви ще жодного разу не знаходили чиєїсь банківської картки, то рано чи пізно ви неодмінно зіткнетеся з цим питанням, так як, на жаль, це дуже…
  28 листопада 11:45
  Як правильно поставити та досягти будь-якої фінансової мети? Детальна інструкція
  Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що таке цілі в житті і для чого вони потрібні? Адже багато хто живе без всяких конкретних устремлінь і нітрохи не переживають про це….
  25 листопада 17:48
  Чим вам загрожує несплата комунальних послуг? Наслідки, зобов’язання та рекомендації
  Варто визнати, що несвоєчасна плата, великі борги та інша несплата комунальних послуг – це одні з найбільш актуальних проблем багатьох громадян сьогодні….