Студенти за визначенням є тими людьми, яким гроші потрібні більше, ніж іншим. У студентському віці хочеться красиво жити, купувати гарний одяг, подорожувати, відпочивати, поки ти молодий і сповнений енергії. Але просити гроші на розваги у батьків, які оплачують навчання та оренду житла просто незручно. У таких випадках більшість тих, хто» гризе граніт науки ” спантеличуються пошуком роботи. На щастя, цілком успішно.

Спробуємо розібратися, як і в яких галузях можна заробити студенту, щоб при цьому успішність і відвідуваність не постраждала.

Перешкоди для працевлаштування

Проаналізуємо, що може перешкодити студенту знайти підходяще місце роботи:

 • серйозна завантаженість навчанням або громадською діяльністю: відвідування лекцій, факультативів, різних заходів не дозволять перебувати по 8 годин на місці роботи;
 • відсутність досвіду заважає працевлаштуванню на місце з високою оплатою праці;
 • відкриття власної справи лякає фінансовими складнощами і великими тимчасовими витратами.

Переваги і недоліки роботи під час навчання

Минув той час, коли роки студентства вважалися безтурботними і легкими. Зараз це твердження більш ніж спірне. Велика частина учнів старших курсів намагається поєднувати навчання і роботу, вільного часу на звичайні студентські розваги у них не так багато.

зупинимося докладніше на позитивній стороні такого ритму життя:

 • напрацьовується стаж і досвід до моменту закінчення навчального закладу;
 • якщо вдалося влаштуватися на роботу, що має відношення до спеціальності, сформується розуміння, чи то це справа, якій ви хочете присвятити життя;
 • молоді люди, які працювали в пору студентства, більш серйозно ставляться до грошей, так як знають, якою працею їх заробляють.

негативні сторони цілком очевидні:

 • проблеми з навчанням. Часто навчальний процес виявляється на другому плані;
 • перевтома. Напружений ритм може спровокувати втому;
 • роботодавець вимагає повної віддачі, викладачі теж. Доводиться робити вибір або шукати вакансію, де графік вільний.

Перш ніж шукати роботу, проаналізуйте свої можливості, зважте всі за і проти.

Чому студенти хочуть поєднувати роботу і навчання

Зі статусом “бідного студента” навряд чи комусь захочеться звикнутися. І з 2-3 курсу багато хто починає думати, як же цю ситуацію виправити. Студентам-першокурсникам поєднувати і навчання, і роботу складно, в силу того, що вони тільки адаптуються до самостійного життя.

На першому курсі легко бути відрахованим за неуспішність, тому варто максимум уваги приділяти навчанню.а ось другокурсники цілком можуть задуматися про заробіток.

основними причинами бажання поєднати роботу з навчанням можна назвати наступні:

 • робота дозволяє не влазити в борги;
 • не потрібно економити на найелементарніших речах: харчуванні та одязі;
 • є можливість зняти частину фінансового навантаження з батьків;
 • студентам, які навчаються платно, “зайві” гроші завжди знадобляться: оплату за навчання можуть підвищити, до цього варто бути завжди готовим.

Існує кілька можливостей успішно поєднувати заробіток з навчанням. Наприклад, офіційно звернутися в деканат за дозволом на вільне відвідування лекцій, або досягати індивідуальних домовленостей з кожним викладачем.

Але варто пам’ятати, що світ не обертається навколо студента і не всі викладачі вітає подібне поєднання. Багато хто вважає, що робота студента-добре вчитися, а хтось вважає похвальним ваше бажання стати самостійніше.

У будь-якому випадку потрібно чітко аргументувати своє прохання про надання вільного графіка відвідування занять. Проблеми не потрібні нікому, так що поблажок на заліках і іспитах вам точно не буде.

Головне, щоб бажання поєднувати роботу з навчанням не перетворилося в погоню «за двома зайцями», яка ні до чого доброго не приведе.

Але, якщо подумати, навіть враховуючи всі негативні фактори, заробити студенту реально, якщо підійти до вирішення проблеми серйозно.

2 основні способи заробітку під час навчання у вузі

Спробуємо з’ясувати як заробити гроші, перерахувати основні способи заробітку і коротко охарактеризувати кожен з них.

Заробіток для студента в офлайні

 1. розклеювання рекламних оголошень . Складною роботу не назвеш, але ходити доведеться чимало. При влаштуванні потрібно відразу ж уточнити, де розклеювати рекламні матеріали заборонено, щоб уникнути проблем;
 2. проведення маркетингових досліджень . Суть полягає у відвідуванні магазинів, що належать різним торговим мережам і фіксації цін;
 3. продавець-консультант в магазині . Найвигідніше працювати в салонах побутової техніки, дівчатам – в дорогих магазинах одягу або прикрас, весільних салонах. Рівень оплати досить високий, але варто пам’ятати, що навчання теж важлива;
 4. надання послуг репетитора . Важливо не тільки відмінно знати предмет, а й вміти доносити свої знання до інших, причому так, щоб вас розуміли. Рівень оплати-високий;
 5. послуги з написання курсових, рефератів, випускних кваліфікаційних робіт (вкр). варто відзначити, що заробіток пристойний, але не стабільний. І конкуренція тут велика;
 6. надання кур’єрських послуг . Досить затребуваний вид діяльності. Багато великих компаній постійно вдаються до послуг кур’єрів. Щоб працювати успішно, потрібно добре орієнтуватися в місті, володіти комунікабельністю. Найчастіше від кур’єрів вимагають дотримання суворої форми звітності, а за запізнення карають штрафами;
 7. лаборант на кафедрі вузу. відмінний варіант для працевлаштування. Платять небагато, але досвід — безцінний. Подібна робота дозволяє звернути на себе увагу педагогів, крім того, не доведеться витрачати гроші на роз’їзди по місту, хороша інвестиція в майбутнє;
 8. диспетчер в службі таксі. більше є підробітком для студентів у вечірній час. Можна працювати в нічні зміни, але при цьому порівнювати можливості, адже після роботи на навчання йти все одно доведеться.
 9. касир в ресторанах швидкого харчування. можлива робота за гнучким графіком, заробітна плата цілком гідна, можливий навіть кар’єрний ріст. Але часто існує система штрафів за запізнення, а якщо ненароком нагрубите клієнту, позбудетеся роботи. Для подібної роботи потрібно володіти стриманістю, стресостійкістю.

Як заробити студенту в інтернеті

Наступною категорією роботи для студентів можна вважати роботу в режимі онлайн. Які види заробітку можна сюди віднести? чим гарні такі варіанти роботи? на ці питання спробуємо максимально повно відповісти нижче.

до видів заробітку онлайн можна віднести:

 1. віддалена робота оператором пк. цілком реальна вакансія. Потрібно тільки забезпечити тишу під час роботи і наявність гарнітури. Можна приймати або здійснювати вихідні дзвінки, залежить від роботодавця. Є компанії, навіть пропонують оформлення згідно з трудовим законодавством. Що стосується мінусів-це в основному відрядна робота, залежить від виконаного обсягу;
 2. написання статей на різні тематики. інакше це називається заробіток на копірайтингу. Якщо ви володієте хорошою грамотністю і знанням російської мови, ця робота – для вас. Прибуток буде залежати не тільки від виконаного обсягу, але і від якості матеріалу. Чим грамотніше і цікавіше ви пишіть, тим більше заробите. Багато замовників готові пробачити недотримання обсягу роботи, але безграмотність і зрив термінів — ні.
 3. написання комп’ютерних програм під замовлення. якщо дружите з інформатикою, ласкаво просимо до лав програмістів! навіть ті, хто тільки починає свій шлях у цьому напрямку, за умови часткової зайнятості можуть заробляти пристойні гроші. Можна сказати, що цей ринок-справжня золота жила для хороших фахівців;
 4. заробіток за допомогою соціальних мереж. так, за допомогою соц. Мереж можна заробити гроші, а не просто витрачати час на ігри та спілкування. Що для цього потрібно: власне співтовариство, в якому кілька тисяч активних передплатників. Можна домовитися з власниками інших великих спільнот про платне розміщення посилань на ресурсі, яким володієте ви;
 5. створення власного сайту або блогу. що потрібно: визначитися з аудиторією іТематика. Заробити вийде, тільки якщо не з чуток знаєте, що таке просування ресурсу, оптимізація сайту. Мінуси: потрібні вкладення грошових коштів. Крім того, якщо писати цікаві і якісні матеріали самі не вмієте або не хочете, доведеться платити копірайтерам. в цілому-заробити студенту в інтернеті без вкладень цілком реально! прочитайте більш детально про те, як заробити на своєму сайті.

ознайомтеся детально з добіркою статей по заробітку онлайн:

 • як заробити в інтернеті – 25 робочих способів;
 • робота в інтернеті без вкладень-11 робочих способів;
 • заробіток в інтернеті без вкладень;
 • як заробити гроші, сидячи вдома-заробіток в інтернеті.

Бізнес-ідеї для студентів

Відомо, що студентам часто належать самі незвичайні і нестандартні ідеї для відкриття власного бізнесу. Вони володіють свіжим поглядом на речі, енергією. Все це дозволяє реалізовувати себе.

як же почати бізнес студенту?

Для початку пропонуємо визначитися з видом діяльності, поговоримо про деякі поширені ідеї, проаналізуємо їх плюси і мінуси. Надзвичайно затребувані в даний час послуги шоперів. Шопер – це людина, яка ходить зі своїм клієнтом по магазинах і допомагає підібрати гардероб. В даному випадку оплата виходить подвійна – від клієнта і від магазину, в якому були здійснені покупки.

Правда, займатися цим варто, якщо є знання в сфері моди, гардероба, стилю.

Думаючи про відкриття своєї справи, не варто забувати про таку галузь, як клінінг.

Щоб створити і реалізувати подібний бізнес-проект, потрібно придбати чистячі та миючі засоби, рукавички і величезне бажання заробляти!

Розміщувати оголошення можна в змі, на сайтах міста, на своїй сторінці в соціальних мережах, в дозволених для розклеювання оголошень місцях.

Не останнє місце серед ідей для відкриття свого бізнесу з нуля займають послуги з доставки продуктів та інших товарів з магазинів. Невелику кур’єрську службу під силу організувати удвох. Наприклад, якщо у вас автомобіля немає, будете приймати замовлення в якості диспетчера, а розвозити їх за адресами — компаньйон.

Розглянувши кілька варіантів відкриття свого бізнесу в невеликому місті, хочеться дати пораду: не зупиняйтеся на досягнутому, завжди рухайтеся вперед і розвивайтеся. Може скластися так, що з часом про вашу компанію, яка починалася з 1-2 чоловік, будуть знати по всій країні, як про великий холдинг.

Варто докладніше зупинитися на тому, який бізнес студенти можуть відкрити в інтернеті. Відразу нагадаємо, що бізнес в інтернеті варто відкривати, якщо є хоча б невеликий досвід і знання інформаційних технологій. Головний плюс в тому, що інтернет-це те місце, де можна заробити студенту-очнику.

варіанти бізнесу для студентів:

 • робота в якості фрілансера . Дуже затребувані на цьому ринку програмісти, копірайтери, люди, які вміють гідно працювати з фотошопом, багато інших фахівців. Якщо володієте хоча б початковими знаннями в даних сферах, приступайте. Головне-постійно розвиватися в обраному напрямку;
 • створення інтернет-магазину . Дуже популярний останнім часом вид діяльності. Звичайно, створення інтернет-магазину вимагає вкладень, але цілком можна обійтися і без них, якщо виступати, наприклад, посередником між продавцем і покупцем товару;
 • продаж фотографій . Набувають фотобанки. Ціна буде залежати від того, які вимоги пред’являються до знімків. Дохід буде з кожного фото. Вкладення тут одне-фотоапарат хорошої якості;
 • свій канал на ютубі. потрібно заливати відео на youtube, здійснити підключення до партнерської програми (в налаштуваннях аккаунта). Відео буде супроводжуватися рекламою, а ви отримувати свої гроші. Більш детально написано в статті, як заробити на ютубі і, як розкрутити канал на ютубі.

у відкритті інтернет-бізнесу також існує ряд серйозних ризиків:

 • не варто переходити за підозрілими посиланнями. Вони цілком можуть бути вірусними або шахрайськими;
 • працюючи копірайтером, вибирайте такі ресурси, де застосовується сервіс» захищена угода ” або подібний. Так мінімізуються ризики не отримати оплату;
 • не купуйте за шалені гроші книги або відео-поради від» гуру ” інтернет заробітку. За рідкісним винятком нічого нового і корисного ви не дізнаєтеся, а гроші витратите замість того, щоб їх заробити.

Ми так само підготували для вас добірку статей з актуальними бізнес-ідеями! вивчайте і користуйтеся!

 • вічні бізнес-ідеї для малого бізнесу, які працюють на 100% в будь-якому місті;
 • 25 бізнес-ідей з відкриття міні-бізнесу з мінімальними вкладеннями;
 • бізнес в гаражі – 44 бізнес-ідеї з виробництва, продажу товарів і надання послуг;
 • прибуткові та перспективні бізнес-ідеї-топ-38 бізнес-ідей;
 • бізнес для жінок — 40 бізнес-ідей для жінки з мінімальними вкладеннями;
 • який бізнес відкрити в кризу — 15 актуальних бізнес-ідей;
 • малий бізнес з міні виробництва-35 бізнес-ідей + поради , що вигідно виробляти;
 • 30 бізнес-ідей на новий рік – як заробити взимку в новорічні свята;
 • 45 вигідних ідей для бізнесу з виробництва на дому;
 • малий бізнес на дому-50 ідей бізнесу в домашніх умовах;
 • топ-25 ідей малого бізнесу для початківців з вкладеннями до 50 000 рублів;

і весь розділ: бізнес-ідеї.

Як студенту заробити на машину

Для того щоб студенту заробляти непогані гроші і збирати не на старі жигулі, а на що-небудь краще, доведеться докладати серйозних зусиль. Потрібно постійно пробувати різні варіанти, шукати свої, адже серед студентської братії небагато тих, хто сам заробив на автомобіль.

Щоб працювати над збільшенням доходу, потрібно володіти високим рівнем мотивації. Якщо не робити, а тільки хотіти сидячи на дивані, можна бути хоч генієм, але при цьому так і жити на стипендію.

серед доступних студентам способів перерахуємо наступні:

 • фріланс (неодноразово згадувався, але є дійсно ефективним і доступним способом заробітку). Навчитися цьому можливо, як і накопичити на автомобіль, займаючись віддаленою роботою;
 • якщо добре розбираєтеся в комп’ютерах, можете поступово стати успішним веб-майстром або програмістом. Але тут будуть потрібні вкладення: оплатити домен, хостинг і рекламу свого ресурсу;
 • 6. Участь у конкурсах та семінарах з великими грошовими призами. Багато приватних компаній і великі банки проводять подібні конкурси і виплачують серйозні гроші за перемогу. Успішно продемонструвавши свої здібності, можна розраховувати на отримання серйозної суми.

Якщо близькі люди вважають, що ви занадто молоді і недосвідчені для відкриття своєї справи, не варто повністю приймати це на віру. Для них ви завжди будете дитиною, але це не означає, що ви дитина в повному сенсі цього слова. Ви цілком в змозі зробити так, щоб вами пишалися і раділи успіхам.

Підробіток для студентів у вечірній час

Вечірню підробіток можна перетворити в заняття, яке приносить додатковий дохід. Якщо є навички і досвід, можна знайти серйозну роботу, якщо таких поки немає, то що-небудь простіше. Наприклад:

 • стати співробітником ресторану з погодинною оплатою і надавати допомогу в підготовці банкетів і великих заходів, де очікується велика кількість гостей. Будете працювати добре, отримаєте чайові, яких цілком може вистачити на оплату житла;
 • підробіток в цілодобових супермаркетах вантажником або фасувальником. навички особливо не потрібні, всьому навчать;
 • вмієте щось робити своїми руками? прекрасно, свою працю можна продавати. Сувеніри, вази, в’язані вироби і т.д. Шарф зв’язати можна і за вечір, а продати на інший день. Але підходить такий спосіб найчастіше слабкій статі.

Ідей для підробітку у вільний час насправді багато. Кожен вибирає те, що йому підходить. Займатися розумовою працею, або фізичним-вирішувати вам.

Скільки заробляють студенти

Працевлаштування — непросте завдання не тільки для дорослих і досвідчених людей, а й для тих, хто ще досвіду не отримав. Причому, для другої категорії особливо. Багато студентів шукають роботу, яку можна буде без особливих проблем поєднувати з навчанням. Це хороша мета, в тому випадку, якщо правильно розставлені пріоритети і розраховані власні сили.

Напевно всі чули фразу:» бідний студент — ледачий студент ” і в більшості випадків так і є. Скаржаться в основному ті,Хто погано займався пошуком роботи, або не шукав її взагалі. підробіток для студентів без досвіду роботи-це реальність.

Варто визнати, що завантаженість під час навчального процесу і відсутність практичного досвіду є серйозним обмежувачем для вибору способу заробітку. Щоб отримати гідну фінансову віддачу, досить слідувати нехитрим правилам:

 • чітко плануйте свій час. Якщо потрібно, заведіть щоденник;
 • не бійтеся проявляти активність і пробувати нове;
 • формуйте правильне оточення;
 • ставте перед собою цілі, яких реально досягти.

Як не варто заробляти, щоб не мати проблем з законом і не залишитися без гроша в кишені

Можливості заробітку-невичерпні. Але є способи, з якими зв’язуватися не варто. З метою застереження від серйозних помилок варто приділити їм окрему увагу:

 • розсилка спам-повідомлень . Грошей отримаєте мало, а ось проблеми з законом цілком можливо;
 • фінансові піраміди . Не зв’язуйтеся, втратите всі гроші!
 • заробіток на читанні листів . Платять за це сущі копійки, а ось віруси на вашому комп’ютері можуть виявитися цілком справжні;
 • продаж фільтрів для води і пилососів . Напівлегальний спосіб заробітку, побудований на довірливості інших людей, перш за все, соціально незахищених категорій громадян( пенсіонерів);
 • не грайте в онлайн казино та ігрові автомати . Втратите однозначно більше, ніж виграєте;
 • не ризикуйте своєю репутацією, працюючи на ресурсах, що порушують закон. Роботу можна змінити, а пляма на імені і репутації залишиться надовго.

Якщо ви знайшли вид заробітку, про який практично нічого не відомо, не потрібно поспішати їм займатися. Почитайте інформацію в інтернеті, вивчіть форуми, поспілкуйтеся в різних спільнотах, щоб скласти своє уявлення про надійність і серйозності подібного заробітку. Проявляйте здоровий скептицизм, так ви точно не зробите дурниць, про які в подальшому будете шкодувати.

Запам’ятайте: заробіток не можна будувати на обмані. Він рано чи пізно розкриється, а наслідки можуть бути самими плачевними.

Висновок

В даному огляді максимально докладно висвітлені ідеї де заробити гроші студенту, розглянуті питання як заробити студенту під час навчання. Так само торкнулися теми: який бізнес відкрити студенту і як створити бізнес студенту. Які ідеї заробітку для молоді просто взяти до відома, а якими скористатися — кожен вирішує сам.

Ніхто не дасть чарівну пігулку, завдяки якій ви зможете швидко заробити, і вмить станете багатою людиною. все доведеться робити самому. Заробляти досвід, робити помилки, виправляти їх – це нормальний шлях до досягнення своїх цілей.

Всім зрозуміло, що до вибору заробітку варто поставитися серйозно, щоб не просто заробляти гроші, але мати можливість самореалізації. Особливо це важливо для людей творчих, мислячих нестандартно.

Сподіваємося, що кожен відповість для себе на питання про те, як і де заробляти студенту. Люди енергійні і перспективні гідне заняття знайдуть завжди. А задоволення від роботи отримують тільки тоді, коли займаються улюбленою справою.