привіт! сьогодні поговоримо про те, що таке договір лізингу (фінансової оренди) і розповімо про особливості його укладення та розірвання.

У сучасних економічних умовах лізингові угоди можуть стати чудовою альтернативою звичайній оренді. За допомогою цього актуального фінансового інструменту будь-яка юридична особа може розширити свою діяльність, доповнити автопарк або оновити виробничі потужності. Для невеликих підприємств лізинг стає необхідністю, що допомагає уникнути кредитної кабали і певних ризиків.

Види і суть лізингової угоди

для початку прочитайте статтю про те, що таке лізинг. лізинг являє собою особливий вид інвестицій в підприємство, які мають на увазі придбання майна або транспорту в розстрочку. Цей варіант поєднує властивості фінансової оренди, але має деякі особливості. Як і будь-яка угода, він передбачає укладення спеціального договору, в якому будуть вказані важливі моменти і нюанси.

На відміну від звичної фінансової оренди, лізингові угоди об’єднують кілька учасників і складних етапів. Вони починаються з вибору необхідного обладнання і закінчуються його покупкою у власність через зазначений в документі проміжок часу. Саме укладення договору є прямою підставою для здійснення всіх подальших дій і платежів. Тому підприємець повинен уважно вивчити його і постаратися врахувати всі важливі для себе параметри.

Перед підписанням договору необхідно ознайомитися з усіма тонкощами процедури лізингу. Це особливий вид довгострокової оренди, що дозволяє орендарю згодом викупити об’єкт угоди. Сам договір може бути укладений на будь-який термін (від 6-ти місяців до декількох років) за взаємною згодою сторін.

В якості об’єкта угоди, щодо якого складається договір лізингу, може виступати будь-яке дороге обладнання, автотранспорт, робочі потужності і цехи. До недавніх змін у законодавстві придбати таким способом можна було лише необхідні для основного виробничого процесу об’єкти. Тепер обмеження зняті і все більше підприємств набувають солідні автомобілі для керівництва.

Більшість договорів укладається за двома основними напрямами довгострокової оренди:

 • оперативний лізинг (з неповною амортизацією) – лізингова компанія передає об’єкт угоди в тимчасове використання і володіння на певних умовах. Цей варіант рідко використовується у вітчизняній практиці.
 • викупний лізинг-компанія зобов’язується викупити необхідний об’єкт і передати його лізингодавцю в користування за певну регулярну плату. Цей більш поширений варіант передбачає, що предмет договору лізингу буде згодом викуплений за залишковою вартістю. Це своєрідний довгостроковий кредит на розвиток підприємства, при якому інвестиціями виступає різна техніка або виробниче обладнання.

Основна мета договору лізингу-це закріплення відносин між усіма учасниками такої лізингової угоди з метою уникнення складних спірних ситуацій, розмежування їх повноважень та визначення послідовності всіх дій.

Суб’єкти договору лізингу

Всі основні суб’єкти договору лізингу будуть обов’язково вказані в складеному документі:

 1. лізингодавець: у цій ролі часто виступають спеціалізовані компанії, які можуть ставитися до певних банків. Вони є сполучною між виробником техніки або продавцем виробничих потужностей і майбутнім власником майна. На весь період дії договору саме лізингодавець є власником об’єкта угоди, передаючи його в користування.
 2. лізингоодержувач : певна юридична особа, яка бере об’єкт у довгострокове користування за певну оплату з можливістю викупити його за невелику залишкову вартість. Це можуть бути будь-які підприємства, фірми або некомерційні організації, які планують використовувати зазначений в договорі транспорт або техніку в процесі своєї діяльності.
 3. продавець об’єкта – будь-яка фізична або юридична особа, що реалізує за договором купівлі-продажу необхідне лізинговій компанії майно або техніку на певних умовах.

В якості лізингодавця практично завжди виступають спеціалізовані компанії. Надання послуг з тривалої фінансової оренди є їх основним видом роботи. Найчастіше це дочірні відгалуження великих банків, які можуть навіть носити схожі назви.

Зазвичай лізингова компанія спеціалізується на одному з напрямків (автотранспорт або тільки виробниче обладнання), забезпечуючи по ньому повний комплекс послуг. Вони співпрацюють з перевіреними страховиками, станціями техобслуговування для забезпечення збереження та якісної роботи об’єкта лізингової угоди.

Законодавчо передбачено, що в угоді можуть взяти участь зацікавлені треті особи. У цьому випадку з ними складаються додаткові договори:

 • кредитори;
 • поручителі;
 • підрядні організації;
 • юридичні особи, які обслуговують об’єкт оренди під час експлуатації.

В угоді обов’язково бере участь страхова компанія. Найчастіше її вибирає фірма, що надає послуги лізингу, бажаючи застрахувати все передається в експлуатацію майно від псування або крадіжки. Іноді лізингова компанія може надати на вибір список із страховиків, з якими можна укладати договір.

Об’єкти договору лізингу

За допомогою лізингу багато невеликих підприємств можуть без великих фінансових витрат поповнити свої виробничі потужності і реалізувати нові проекти. Предметом договору лізингу можуть бути практично будь-які види рухомого або нерухомого майна:

 • лізинг обладнання;
 • споруди (під цехи, гаражі, склади);
 • будівлі;
 • цілі підприємства;
 • сільськогосподарська техніка;
 • засоби та обладнання для зв’язку різного типу (супутники, радіостанції);
 • різний транспорт (включаючи вантажний або будівельний, залізничні вагони).

Винятком для лізингової операції є природні об’єкти, земельні ділянки та будь-яка зброя. Це означає, що для угоди можна вибрати об’єкти з вільним обігом на внутрішньому ринку, які не вимагають спеціальних дозвільних ліцензій.

Багато компаній на етапі становлення все частіше звертають увагу на лізинг, вважаючи за краще такий економний спосіб оренди звичайним кредитам з великими відсотками. Вирішальну роль відіграє можливість практично відразу застосовувати обладнання у виробничих цілях, виплачуючи щомісячні платежі за рахунок прибутку, паралельно скорочуючи витрати.

Особливості договору лізингу

найчастіший з практикуються варіантів – це договір фінансового лізингу. у юридичній та господарській практиці його виділяють в окремий вид договірних зобов’язань оренди. З нею договір об’єднує факт передачі майна у тимчасове володіння та експлуатацію сторонньому підприємству, яке здійснюється на платній (оплатній) підставі.

Договір лізингу як вид договору оренди полягає в самій суті документа: лізингодавець зобов’язується придбати необхідне майбутньому орендарю майно або техніку у певного продавця, а потім передати в довготривале використання за певну плату. Сам орендодавець, в ролі якого виступає лізингова компанія, не несе ніякої відповідальності за вибір продавця і моделі обладнання.

Законом зроблено виняток для бюджетних організацій: в цьому випадку договором передбачається, що вибір продавця необхідного обладнання повністю знаходиться в компетенції лізингової компанії.

Істотні умови договору лізингу багато в чому сходяться з оформленням оренди, але особливостями є деякі тонкощі:

 1. продавець техніки або іншого об’єкта лізингу не вказується в якості однієї зі сторін, але також виступає в ролі зобов’язаної особи нарівні з лізинговою компанією і лізингоодержувачем;
 2. на відміну від звичного договору оренди, лізингодавець зобов’язаний відразу повідомити продавця, що це майно буде передано за договором лізингу іншій юридичній особі;
 3. основна роль при укладенні договору лізингу належить саме орендодавцю, яким є лізинговаКомпанія;
 4. у договорі лізингу прописується специфічна схема фінансової оренди: орендодавець набуває майно за свій рахунок у продавця, а той відразу передає його в користування орендарю. При цьому автомобіль або обладнання поставляється безпосередньо від продавця, минаючи лізингову компанію.

У документі повинна обов’язково бути позначена відповідальність сторін за договором лізингу, яка стосується обслуговування орендованої техніки, оплати різних зборів і податків.

Істотні умови договору лізингу


Цей юридичний термін позначає в документі ті умови, які можуть прямо вплинути на суму угоди, розмір платежів і податків, загальну оцінку ефективності всієї лізингової операції. При цьому “юридичний” і» економічний ” перелік таких умов відрізняються за кількістю, і перший завжди буде містити менше пунктів. Тому під поняттям «істотні» часто розуміються саме фінансові питання угоди.

При роботі над договором необхідно проаналізувати і узгодити такі істотні умови, за якими всім сторонам слід досягти компромісу і дотримуватися надалі:

 1. всі характеристики об’єкта лізингової угоди, включаючи його назву, модель, технічні характеристики, якість і кількість;
 2. сума договору лізингу та вартість об’єкта за договором купівлі-продажу. Цю інформацію можна додати в спеціальному доповненні, щоб не перевантажувати об’ємний текст документа;
 3. всі зобов’язання по сплаті податків і зборів при купівлі та експлуатації предмета угоди, включаючи платежі до бюджету і відповідні фонди;
 4. загальна ціна договору лізингу, яка включає суму винагороди лізингової компанії;
 5. розміри та періодичність сплати регулярних платежів;
 6. відповідальність продавця за поставку предмета лізингу;
 7. обставини можливого дострокового повернення предмета угоди;
 8. загальний термін дії договору;
 9. права та фінансова відповідальність сторін договору, включаючи можливість подальшого викупу об’єкта у власність;
 10. умови технічного обслуговування та експлуатації;
 11. відомості про вид страхування самого предмета договору і ризиків від здійснення угоди;
 12. відомості про додаткові гарантії, застави або грошових завдатках;
 13. будь-які можливі форс-мажорні обставини.

Договір може бути доповнений будь-якими пунктами, які є важливими для всіх сторін лізингової угоди. Це допоможе уникнути багатьох спірних і неприємних ситуацій під час співпраці. Невиконання сторонами таких суттєвих пунктів може призвести до довгих судових розглядів.

Перед укладенням договору лізингової компанії подається заявка. У ній вказуються не тільки модель, але і основні характеристики бажаного об’єкта (договір лізингу автомобіля передбачає навіть вказівку кольору кузова та іншої зовнішньої комплектації). Така точна ідентифікація необхідна, щоб надалі уникнути можливих непорозумінь з боку лізингоодержувача з приводу невідповідності виробничих потужностей або параметрів.

Докладний опис необхідно і для подальших перевірок умови збереження і роботи орендованого обладнання або автомобіля, а також для можливого вилучення їх при порушеннях договору. Для самого лізингоодержувача складання такого уточнюючого опису – це гарантія оренди (і подальшої покупки) саме необхідного предмета.

Права володіння і використання предметом лізингової угоди також повинні бути закріплені в договорі. Увага приділяється можливості переобладнати, модернізувати або передати майно в суборенду. Останнє може бути заборонено лізинговою компанією і закріплено договором, хоча і не забороняється законодавчо.

У договорі зазначаються і умови передачі предмета фінансової оренди. У цьому пункті прописується місце, час і всі умови з особливою точністю. Це важлива необхідність, адже з цього моменту вся відповідальність перекладається на плечі лізингоодержувача, який фінансово відповідає за отриманий предмет угоди. При оренді обладнання часто вказують навіть місце його експлуатації, змінити яке можна тільки з дозволу і під контролем представників лізингової компанії.

Додатки до договору

Документ завжди укладається в письмовій формі. У ньому детально розписуються права та обов’язки сторін за договором лізингу. Всі особливості побудовані на поєднанні двох основних операцій:

 • типових відносин, що виникають при оренді;
 • необхідністю укладення окремого договору купівлі-продажу по об’єкту угоди з продавцем і його подальшій передачі.

Учасники договору лізингу виступають відразу в ролі продавця і покупця з різних сторін. Це вимагає додаткового укладення супутніх угод:

 • гарантійного договору;
 • про залучення грошових коштів;
 • договору поруки;
 • договору застави.

Обов’язково повинні додаватися документи, що підтверджують повне страхування техніки або автомобіля від будь-якого пошкодження, крадіжки або втрати. Іноді окремо виділяють умови і місце технічного обслуговування, що особливо часто зустрічається, якщо складається договір лізингу транспортного засобу.

Згідно із законодавством права сторін, виконання та інші особливості договору лізингу повністю регулюються:

 • федеральним законом» про фінансову оренду ” №164-фз;
 • цивільним законодавством держави.

Договір повинен містити вимоги до продавця щодо якості та комплектації, термінів передачі або викупу, а також будь-яку іншу уточнюючу інформацію. Для достовірності її підтверджують довідками або фінансовими документами.

Процедура укладення договору лізингу


У різних лізингових компаніях можуть бути самостійно встановлені терміни перевірки документації, але загальна процедура укладення договору лізингу практично збігається за всіма етапами:

 1. лізингоодержувач повинен вибрати продавця необхідного обладнання, лізингову компанію, визначитися з фінансовими можливостями;
 2. пакет підготовлених документів подається потенційному лізингодавцю із зазначенням у заяві всіх нюансів;
 3. співробітники компанії спільно зі службою безпеки уважно аналізують надану документацію на предмет достовірності всіх даних, а також платоспроможність нового клієнта;
 4. 6.після схвалення починається оформлення самого договору лізингу. У ньому вказуються всі основні моменти щодо оплати, суми і терміну дії, обов’язково обумовлюється подальший викуп об’єкта;

 5. вказується початковий авансовий платіж за договором лізингу, після якого техніка або обладнання переходить у користування орендарю.

Укладення документа вимагає виваженого підходу, тому сторони договору лізингу намагаються залучити компетентних юристів. Вони позначать можливі підводні камені і спірні моменти.

Права та обов’язки лізингодавця

У цій ролі виступають лізингові компанії, які протягом усього терміну дії договору є фактичними власниками предмета фінансової угоди. Вони всього лише віддають його в тимчасове і оплатне користування. Крім цього, основні зазначені права та обов’язки лізингодавця:

 • придбати за свій рахунок у названого продавця певну техніку або обладнання, оплатити всі витрати, пов’язані з угодою купівлі-продажу;
 • передати його для подальшого використання лізингодавцю на певних умовах;
 • 6 вилучити предмет правочину у разі, якщо порушено виконання договору лізингу в будь-якій його частині;

 • реалізувати об’єкт за залишковою вартістю після закінчення терміну дії документа.;
 • 6 здійснювати фінансовий контроль у частині, яка стосується розрахунків за платежами за орендований об’єкт, на його технічне забезпечення. Це реалізується в міру необхідності за допомогою письмових запитів.

Компанія-лізингодавець повинна здійснювати контроль за дотриманням пунктів договору, які стосуються збереження і правильності експлуатації. Для цього можуть проводитися спеціальні інспекції службою безпеки або технічним відділом. Кількість і періодичність перевірок визначається в окремо укладеному доповненні.

Права та обов’язки лізингоодержувача

У ролі лізингоодержувача виступає фізична або юридична особа, яка звернулася до лізингової компанії з метою оренди певного майна. В оформленому договорі лізингу закріплюються його права та обов’язки:

 • прийняти вКористування на вказаний в договорі термін предмет угоди в порядку, який передбачений і схвалений сторонами;
 • оплачувати регулярні внески в обумовленій сумі з дотриманням термінів;
 • після закінчення терміну дії лізингового договору викупити майно у власність або повернути його лізингодавцю (виходячи з раніше обговореного варіанту);
 • дотримуватися всіх вимог, спрямованих на збереження і забезпечення стабільної роботи орендованого майна;
 • 6 надавати лізингодавцю повну та правдиву інформацію з питань, що стосуються предмета договору.

Зазвичай в договорі зазначено, що всі витрати на технічне обслуговування, ремонт або налагодження техніки бере на себе лізингоодержувач. У деяких випадках вони відразу оплачуються лізинговою компанією продавцю майна, але в подальшому ці витрати будуть включені в суму договору.

Викупна вартість за договором лізингу

За статистикою більшість лізингових угод закінчується викупом орендованого майна. Особливо затребувана така процедура, якщо укладено договір лізингу автомобіля або іншого транспортного засобу. Під викупною вартістю розуміється ціна об’єкта лізингової угоди при звичайних умовах купівлі-продажу. Але особливість лізингу полягає в тому, що предмет практично відразу переходить до лізингодавця у виробництво, а його ціна виплачується власнику частинами.

Кожен регулярний платіж, який надходить від підприємства, складається з двох сум:

 • плати за тимчасову оренду майна, яка є прибутком лізингової компанії;
 • безпосередньо викупної вартості, яка компенсує ціну орендованого майна.

У лізингових компаній існують різні підходи до розрахунку та оформлення лізингових платежів, які враховуються при укладенні договору:

 • викупну вартість виділяють в окрему суму, яка буде внесена після закінчення угоди і договору.
 • викупна вартість входить в загальну суму договору і виплачується одночасно з регулярними платежами.

Іноді в договорах зустрічається символічна викупна сума, наприклад, в розмірі 1000 рублів. Це пов’язано з необхідністю правильного оформлення майна в бухгалтерському та податковому обліку підприємства. Строк корисного використання за договором лізингу спливає і лізингоодержувач набуває в компанії раніше орендоване майно за цією вартістю. Проведена залишкова вартість за договором лізингу дає право поставити на баланс основний засіб навіть за умови повної амортизації.

Власник визначає загальну суму, вносячи її в договір викупного лізингу. Вона ділиться на кількість планованих платежів. Вони можуть бути щомісячними або щоквартальними за погодженням сторін. У юридичних осіб, які мають сезонний характер виробництва, слід передбачити можливість виплат тільки в період роботи орендованого обладнання або техніки.

Термін договору лізингу

Під часом дії договору фінансової оренди розуміється термін виконання всіх умов сторонами аж до викупу предмета угоди. Найчастіше він обчислюється з моменту підписання. Закінченням стає перехід прав до орендаря і закріплення цього в спеціальному акті передачі.

Термін дії договору і термін лізингу-це трохи різні поняття, які відрізняються невеликим проміжком часу. У другому випадку початком вважається процес запуску техніки в роботу. Він дещо менше терміну договору через затримку за рахунок доставки, установки і налагодження обладнання або техніки, на які йде чимало часу.

Таким чином, договір лізингу може укладатися на будь-який термін, який влаштовує обидві сторони. Але фактичний термін починає обчислюватися тільки з моменту повної передачі предмета на баланс лізингоодержувачу. Це важливо для правильного оформлення фінансових документів і розрахунку суми обов’язкових регулярних платежів. При цьому частина з них може бути внесена за договором на момент підписання акту передачі і запуску обладнання в роботу.

Розрахунок суми за договором лізингу

Після узгодження докладних умов потенційний лізингоодержувач повинен уважно розглянути і прорахувати планований розрахунок за лізинговими платежами (або графік погашення). У нього повинні бути включені всі прямі і непрямі витрати, включаючи відсотки за оплати і банківські перекази, викупну вартість і аванс за договором лізингу.

Для розрахунку суми за договором лізингу компанії необхідні такі уточнення, як приблизний період дії договору, розмір початкового внеску та орієнтовний термін виплат. Спочатку складений графік з сумою швидше служить для оцінки фінансових можливостей клієнта і ризиків для обох сторін і буде не раз коригуватися в процесі обговорення сторонами.

1 з’ясовувати такі моменти необхідно до остаточного укладення лізингового договору на етапі складання графіка і перевірити відповідність сум у статтях документа. Після його підписання претензії доведеться вирішувати в судовому порядку.

Амортизація за договором лізингу

Можливість застосування способу прискореної амортизації при виконанні договору лізингу – ще одна з переваг цього варіанту фінансової оренди. Матеріальна вигода методики очевидна для будь-якої юридичної особи:

 • зменшення податку на майно;
 • зниження податку на прибуток;
 • можливість придбання об’єкта за мінімальною вартістю після закінчення терміну договору.

У першому випадку зменшується сама база для оподаткування, яка розраховується на підставі залишкової вартості лізингової техніки або автомобіля. Застосування прискореної амортизації допомагає швидше списати вартість таких основних фондів, а значить зменшити податкові виплати до бюджету.

У свою чергу, великі амортизаційні виплати знижують базу оподаткування для розрахунку податку на прибуток. Це відбувається протягом усього часу дії лізингової угоди.

Всі важливі питання повинні бути відображені в укладеному договорі лізингу. Основний з них – визначення, на чиєму балансі буде враховуватися предмет лізингу. Найчастіше це саме юридичні особи, яким фінансово вигідно таке розташування. Обов’язково узгоджується загальна сума амортизаційної вартості за весь період дії даного договору.

Пдв за договором лізингу

Податок на додану вартість є одним з основних способів поповнення бюджету. Практично будь-яка послуга і вироблені товари обкладаються цим податком, тому лізингові платежі не є винятком. Розрахунок багато в чому залежить від балансоутримувача предмета договору. Це може стати вигідною ситуацією для лізингоодержувача, який з договором лізингу приймає на баланс нове обладнання або автомобіль. Завдяки цьому він має законне право на повернення пдв, але при дотриманні деяких умов:

 • предмет лізингової угоди повинен брати участь у фінансових операціях, що оподатковуються пдв( наприклад, його купівля-продаж);
 • у його вартість закладено пдв;
 • він повинен бути врахований в бухгалтерських документах;
 • на перераховувані лізингові платежі повинні надаватися рахунки-фактури.

Це дасть підприємству повне право звернутися до податкових органів з документами, що підтверджують можливість вирахування:

 • договір лізингу з повним графіком погашення орендних платежів;
 • чеки або платіжні доручення, довідки з банку, що підтверджують регулярні оплати і відсутність заборгованості.

База з оподаткування формується виходячи з первісної вартості об’єкта лізингу, тому важливо врахувати всі витрати на доставку, монтаж і страхування об’єкта фінансової угоди. У будь-якому випадку питання, пов’язані з нарахуванням і порядком сплати пдв при лізингових операціях, залишаються предметами спорів навіть серед компетентних юристів, і нерідко приводять сторони договору до суду.

Закінчення договору лізингу

Договір може бути завершений у звичайному плановому порядку згідно встановленого терміну. Це планове закінчення угоди, при якому майно або повертається лізингової компанії, або викуповується лізингоодержувачем.

Іноді документ передбачає варіанти, за якими розірвання договору лізингу може бути раніше запланованого терміну:

 • дострокове погашення договору лізингу;
 • дострокове розірвання з ініціативи однієї зі сторін.

Під першим варіантом розуміється можливий викуп предмета договору раніше покладеного терміну. Фактично це розірвання договору лізингу лізингоодержувачем, яке можливе через 9-12 місяців після укладеної угоди. Для цього необхідно внести всіВраховані в графіку суми платежів з урахуванням відсотків і прибутку лізингової компанії.

Розірвання договору лізингу з ініціативи сторони лізингодавця часто виникає при порушеннях різних зобов’язань: затримка платежів, неправильна експлуатація або умови зберігання. У цій ситуації цілком реальним стає вилучення предмета договору, накладення штрафів або пені. В ідеалі всі підстави повинні бути детально перераховані в договорі.

Окремим пунктом завжди розглядається послідовність дій при повній втраті предмета лізингу. Це може бути викрадення, техногенна аварія або пожежа, здатні повністю знищити об’єкт лізингу. Як основна особа, на яку лягає повна відповідальність за передане лізингове майно, лізингоодержувач буде зобов’язаний повністю погасити всі залишилися регулярні платежі, включаючи прибуток лізингової компанії.

Для відшкодування збитків у такій неприємній ситуації предмет угоди завжди страхується на повну вартість. Якщо отриманої від страховика суми не вистачає на покриття всіх витрат, лізингоодержувачу доводиться доплачувати до зазначеної ціни договору за рахунок свого прибутку.

Відступлення прав за договором лізингу

Іноді під час дії договору лізингу виникають ситуації, які вимагають переуступки прав по одній зі сторін угоди. При цьому всі зобов’язання, включаючи фінансові, переходять до нового учасника угоди в повному обсязі. Це часто використовується при втраті платоспроможності лізингоодержувачем.

Існує кілька варіантів вирішення подібної проблеми, кожен з яких має певну назву в юридичній практиці:

 • цесія-переуступка права по оплаті боргу;
 • перенаем-об’єкт передається другому орендарю разом з усіма правами користування;
 • купівля-продаж лізингової угоди-новий орендар набуває всіх прав і обов’язків, компенсуючи раніше оплачені лізингові платежі.

Останній вид угоди означає повну передачу прав третій особі, а перенаем – всього лише часткову поступку.

Лізинг автомобілів — особливості

Придбання автомобілів за допомогою лізингу набирає все більшої популярності, займаючи на ринку не менше 30% всіх укладених угод.

Існує як лізинг авто для юридичних осіб, так і лізинг авто для фізичних осіб.

Таким способом можна придбати новий або старий автомобіль з будь-якими параметрами. Умови і відсотки однакові для машин з різним об’ємом двигуна, тому вибір залежить від особистих переваг.

Основними перевагами автолізингу фахівці називають:

 • хороший розмір загальних знижок;
 • невеликий авансовий платіж (іноді його повна відсутність);
 • швидкий термін розгляду заявок та пакету документів;
 • можливість внесення в регулярні лізингові платежі всіх дорогих витрат на технічне обслуговування і страховку;
 • зручний графік платежів.

Для юридичних осіб до безперечних плюсів додається можливість прискореної амортизації та зменшення оподаткування. Приємні бонуси у вигляді знижок на запчастини або безкоштовного обслуговування в сто сприяють економії бюджету як фізичної особи, так і цілого підприємства.

Багато лізингових компаній значно полегшили подачу пакету документів для фізичних осіб. При наявності початкового внеску іноді досить додати до заявки завірену копію паспорта та коду. Для придбання бюджетних моделей авто може навіть не вимагатися підтвердження платоспроможності або гарантії з боку поручителів.

Серед негативних моментів придбання автомобіля в лізинг можна відзначити:

 • неможливість тюнінгувати і переоснащувати машину на свій смак;
 • прив’язка до певних станцій техобслуговування, які вказані в договорі;
 • штрафи і невигідні умови при достроковому розірванні договору лізингу.

Відносно автолізингу також є можливість втратити автомобіль в результаті викрадення або дтп, тому страховка на повну вартість є важливим питанням саме для лізингоодержувача. Це єдиний шанс відшкодувати свої збитки в разі непередбаченої ситуації.

У договорі повинні бути обов’язково перераховані всі причини для вилучення автомобіля лізингодавцем і дострокового розірвання угоди. Найчастіше це порушення терміну виплати або прострочення більше двох місяців. Автомобіль вилучається, а всі раніше оплачені суми не повертаються власнику. Вони стають штрафними компенсаціями і повинні покривати амортизацію транспортного засобу.

незважаючи на спірні моменти і мінуси, договір лізингу досить вигідний для юридичних і фізичних осіб. правильний і повноцінний документ, який буде враховувати інтереси всіх сторін, стане запорукою довгого і безконфліктного співробітництва.

Зразки договору лізингу , сублізингу + угоди для скачування

 • завантажити договір лізингу комплектного обладнання з додатком про монтаж обладнання фахівцями продавця
 • завантажити договір лізингу обладнання
 • завантажити договір лізингу стаціонарно встановленого майна з переходом права власності
 • завантажити договір лізингу транспортного засобу
 • завантажити договір сублізингу
 • завантажити лізингову угоду
 • завантажити угоду про розірвання договору фінансової оренди (лізингу)
 • завантажити тристоронній договір лізингу продавець лізингодавець лізингоодержувач