Не секрет, що більшість «ображених» на низькі зарплати і, відповідно, грошові доходи шукають кращої долі за кордоном. Вважають, що в європейських країнах досить високі прибутки компенсують всі інші недоліки повсякденному житті.

Найчастіше люди намагаються потрапити в так зване близьке зарубіжжя, щоб бути ближче до дому і не мати істотних витрат на дорогу (оформлення закордонних документів – не в рахунок). Тому однією з популярних європейських країн для трудових мігрантів стає Чеська Республіка.

Але так чи фінансово комфортно тут для простого обивателя, якщо виникло бажання переїхати на постійне місце проживання?

Як зазначають деякі аналітики, більшість корінних чехов також залишаються незадоволеними особистими заробітками, що штовхає їх на пошуки нової стабільної роботи. Як результат, у Чехії завжди знайдеться вакантне місце для бажає працювати.

Правда, щоб мати нормальний дохід і покривати всі необхідні витрати, доведеться врахувати кілька нюансів:

В принципі, чеські зарплати досить-таки високі. Тільки от з «грубим» підрахунками приблизно 30% від всього заробленого йде на різні соціальні внески (скажімо, медичну страховку), сплату податків та інших обов’язкових щомісячних виплат. Таким чином, залишається дуже обмежена грошова сума.

А ось багатодітні сім’ї дійсно мають можливість заощадити на обов’язкових податках. Держава зменшує процентну ставку в залежності від кількості дітей, які перебувають на утриманні батьків.

«Старожили» чеських міст колись «потрапили в струмінь» і скупили задешево будинки і квартири, утворивши якісь міні-готелі. Сьогодні такі «підприємці» вдало здають в оренду свою нерухомість і отримують з цього стабільний і постійний дохід. Але знову-таки не можна забувати про сплату податків та технічні особливості, які повинні відповідати будівельним нормам. Крім того, всі мешканці будинку можуть пред’являти і особисті претензії, бо наймачі зобов’язані дотримуватися тиші, а за цим стежать орендодавці.

Левову частку заробітку з’їдають комунальні послуги. Так що, хочеш не хочеш, навчитися економити газ, електроенергію і воду доведеться.

Монтаж подвійних лічильників водопостачання для приватних будинків (для побутових потреб і окремо для поливу), двохтарифних лічильників світла (вважає за різними тарифами в нічний і денний час доби), використання газових плит з электродуховками, так і повний перехід на твердопаливні опалення, – це чеська норма економії, про доцільність якої ніхто не замислюється.

До речі кажучи, заміна газових котлів бойлерів та дає додаткову економію для власників нерухомості – податок на неї знімається на кілька років.

Чеська кухня славиться своєю ситні, але дешевше займатися готуванням, звичайно ж, вдома. Правда, до 20:00 багато дрібні магазинчики продають швидкопсувні продукти на 80% дешевше ранкової ціни. А ось великі супермаркети призначені для заготовок сім’єю на тиждень (якщо сім’я має у розпорядженні якісний та надійний холодильник).

Щодо модних тенденцій, то чехи не особливо придивляються до витримці стилю і краси. Головне, щоб куплений товар служив тривалий час, не вимагав «капітального» ремонту і володів максимальною зручністю.

Щоб витратити найменшу кількість грошових коштів чехи намагаються купувати взуття та предмети одягу в так званий період знижок: влітку – зимові речі і, навпаки, під Новий рік і Різдво – одяг для літнього гардеробу. В іншому порядку, жителі воліють користуватися послугами інтернет-магазинів, «викидають» на ринок брендові примірники помітною ціною.

Транспортом також треба користуватися «з розумом».

Вигідним пропозицією завжди є покупка проїзного на один місяць, тому він може використовуватися для всіх видів транспорту, за винятком таксі.

Якщо їм має намір користуватися тільки одна людина, то краще замовити індивідуальний проїзний з фотографією. «Сімейні» проїзні (його може взяти будь – який-від члена сім’ї до знайомого) більш дорогі з-за невизначеності власника.

Найсуворішому грошового покаранню підлягають безбілетники. Місцева влада навіть мають право поставити питання про закриття візи такому «зайцю».

У свою чергу, автобуси і метро ніколи не спізнюються, а ходять чітко за розкладом.

Прекрасною і екологічною альтернативою автобусам і метро стають велосипеди. Тим більше що для велосипедистів створені хороші комфортні умови: окремі велодоріжки, паркування. Велосипеди, як і автомобілі, що здаються в прокат і доступні для всіх.

Завдяки своєму винятково вигідному розташуванню і фактично курортного статусу, чехи мають реальну можливість суттєво економити на відпочинку. Чехія славиться своїми курортами на весь світ, тож її мешканці не потребують окремого накопичення коштів з метою відпочити. На відміну від багатьох своїх держав-сусідів власники курортних і розважальних зон йдуть на істотні поступки клієнтам-співвітчизникам.

Якщо ви вирішили відправитися в подорож, зверніть увагу на наш рейтинг гарячих турів.

Це вам буде цікаво

23 лютого 17:38
Японська економія. Особисті фінанси в Країні висхідного сонця
Як відомо, за кілька десятиліть після закінчення Другої світової війни жителям Країни висхідного сонця довелося навчитися економити буквально на всьому. Тому сьогодні людина, що проживає в Японії і відноситься саме до японської нації, завжди асоціюється з «завзятим накопичувачем». І це далеко не образливі слово, часто порівнянне неэкономными людьми з поняттям «жадібність». Адже в умовах сучасного життєвого ходу вкрай важливо не бути егоїстом і не забувати про природу, яка дає…

11 січня 12:21
Кращі способи економити гроші. Корисні поради по економії
Все життя ми вивчаємо способи економити гроші і програємо в цій нерівній боротьбі, знову і знову залишаючи в магазинах добру половину зарплати. Але економія економії…

3 січня 13:54
11 речей, на яких не варто економити
Криза, низькі зарплати змушують багатьох сьогодні економити на всьому. Мати завжди вільну готівку – це, безумовно, добре, але в гонитві за копійкою не можна упускати…
20 жовтня 23:53
iPhone в кредит: порівнюємо варіанти покупки і вибирає кращий
Бажання купити iPhone в кредит виникає у більшості його потенційних покупців. Вартість телефону відомої марки починається приблизно від 15000 рублів і…
18 жовтня 22:14
Як грамотно економити на інтернеті? 7 найефективніших методів економії
Варто зазначити, що питання раціонального використання та економії досить актуальні і для різних послуг зв’язку, а зокрема для інтернету. Кількість різних…
14 жовтня 22:26
Як вигідно економити на мобільному зв’язку? 7 найбільш дієвих рекомендацій
Погодьтеся, що досить важко уявити життя сучасної людини без використання мобільного телефону. Більш того, багато людей відверто дивуються з того, як…