Чи знаєте ви, що понад 93% всіх процвітаючих людей постійно займаються інвестуванням? І це не дивно, адже завдяки грамотному вкладення своїх коштів цілком реально домогтися повної фінансової незалежності всього за кілька років. Як стверджує видатний інвестор і підприємець Роберт Кійосакі – тільки постійне інвестування фінансів є запорукою вашого багатства і процвітання.

Але мало просто усвідомлювати необхідність інвестицій – треба ще й розуміти, як правильно слід вкладати гроші. Інакше ви просто втратите свої заощадження. А для того, щоб дізнатися, яким же правилами інвестування повинен слідувати кожен інвестор, читайте далі.

Зміст:

 • Диверсифікація вкладень
 • Обміркований ризик
 • Реінвестування
 • Обов’язкові відсотки
 • Без боргів
 • до змісту ↑

  Диверсифікація вкладень

  Уявіть, що у вас є сума в 10 000$. Припустимо, ви відкриєте банківський депозит і вкладете в нього всі ці кошти. Звичайно, банківські вклади вважаються досить надійним інструментом інвестування, але все ж і вони не можуть гарантувати 100% збереження ваших вкладень. Так, якщо ваш банк раптово розоритися, то, відповідно, зникнуть і ваші 10 000$.

  А тепер уявіть, що всі ці кошти ви розділили на 10 рівних частин по 1000$ і вклали їх в 10 різних активів. Наприклад, нехай це будуть все ті ж банківські депозити, але вже різних банків. І якщо раптом який-небудь з них стане банкрутом, то ви втратите лише 10% від своєї початкової суми. Що, погодьтеся, набагато краще, ніж втратити всі гроші як у першому випадку.

  Це і називається диверсифікацією, тобто розподілом ваших коштів з метою зменшення ризику їх втрати. Ніколи не забувайте про це правило інвестування. При цьому ви також можете зберігати свої заощадження у різних валютах, вкладати гроші не лише в депозити, але і в нерухомість, різні інвестиційні фонди і т. д.

  до змісту ↑

  Обміркований ризик

  Як радить один з найбільших інвесторів сучасності Уоррен Баффет, не варто інвестувати в сфери діяльності, що викликають у вас багато питань. Набагато вигідніше виявляються вкладення в той бізнес, який ви добре розумієте. І з цим важко не погодитися.

  Звичайно, щоб вкласти кошти у вже згаданий банківський депозит вам не потрібні особливі знання. Але прибутковість у цьому випадку вас теж навряд чи сильно обрадує. Зате, якщо ви навчитеся добре розбиратися в інвестиціях в нерухомість, то і дивіденди будуть вже набагато більш відчутні. Не поспішайте вкладати гроші – спочатку як слід вивчити ваш об’єкт інвестування.

  до змісту ↑

  Реінвестування

  Всі правила інвестування дуже важливі, але цієї рекомендації слід приділити особливу увагу. Звичайно, дуже приємно, коли вкладені вами гроші приносять пасивний дохід. Але було б великою помилкою бігти і тут же витрачати ці кошти.

  Уявіть, що ви посадили дерево, але як тільки вона почала приносити перші плоди, ви стали відразу ж обрізати його гілки. Так само і з вашими інвестиціями. Спочатку дайте вашому капіталу вирости, немов дереву, а вже після насолоджуйтесь його плодами. Весь отриманий дохід слід повторно вкладати доти, поки отриманої суми не вистачить на всі ваші потреби.

  до змісту ↑

  Обов’язкові відсотки

  Якщо ви зараз не можете похвалитися значним інвестиційним капіталом, то може виникнути резонне питання – де знайти гроші для інвестицій? Можете бути впевнені, що з цим завданням може впоратися кожен. Привчіть себе щомісяця відкладати хоча б 5-10% від свого доходу. Це не так вже й складно, як може здатися з першого погляду. З часом саме ці кошти стануть вашим капіталом для інвестування.

  Тут буде доречно згадати ще одну важливу рекомендацію Роберта Кійосакі: «Відкладання коштів – це хороший рада для бідних людей. Але для побудови багатства цього занадто мало. Регулярне інвестування – ось те, що принесе вам гроші». Тобто, мало просто накопичувати фінанси. Потрібно ще й постійно їх вкладати в різні активи.

  до змісту ↑

  Без боргів

  Як би вам не хотілося вже зараз приступити до інвестування і наскільки б перспективним не здавався б ваш об’єкт інвестицій, ніколи не використовуйте позичені кошти. Все, на що ви можете розраховувати – це лише ваші власні гроші. Використовуючи позикові фінанси, ризик втрати ваших вкладень буде невиправдано великий.

  Такими виявилися найбільш значущі правила інвестування, які варто знати кожному. В якості висновку хотілося б привести цитату все того ж премудрого Роберта Кійосакі: «У сьогоднішньому розумінні справжній ризик – це, насамперед, бездіяльність». Тому, використовуючи вищеописані рекомендації, починайте діяти прямо зараз. Проявивши терпіння і витримку, ви обов’язково досягнете успіху!

  Якщо ви вирішили серйозно зайнятися інвестуванням, зверніть увагу на наш рейтинг інвестиційних компаній.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  13 січня 14:52
  10 цікавих фактів про інвестиції. Чому так цікава історія інвестування?
  Інвестування коштів є обов’язковим атрибутом успішного життя кожного фінансово грамотного людини. Саме завдяки раціональному розпорядження своїми доходами кожен з нас здатний створити власний інвестиційний капітал, який постійно буде приносити певний прибуток. Іншими словами, ви змушуєте працювати гроші на себе замість того, щоб все життя працювати на них. Перші згадки про інвестування були виявлені ще за декілька сотень років до нашої ери. Відомо,…

  6 січня 15:30
  5 головних причин зайнятися інвестуванням фінансів. Чому це важливо для кожного?
  Вважаєте ви себе фінансово грамотним людиною? Відповідь на це питання є дуже важливим. Так, у тих людей, які грамотно розпоряджаються своїми фінансами, ніколи…

  17 листопада 22:13
  Де купити дивідендні акції Boeing фізичній особі в Росії?
  Хотіли б ви придбати акції настільки відомої світової компанії, як «Боїнг»? Можливо, ви бажаєте придбати кілька акцій саме The Boeing Company, так як вірите в…
  5 жовтня 10:59
  Куди вкласти невеликі гроші способи інвестування в інтернеті
  Інвестори, які обрали інтернет як поля діяльності, оперують різними сумами. Не у кожного є солідний капітал, який можна пустити в оборот….
  3 липня 00:00
  Огляд блогу PROFVEST – переваги, особливості та користь для інвесторів з Profvest.com
  Сьогодні в мережі ви можете знайти величезну кількість блогів інвестиційної тематики. І одним з найбільш цікавих і популярних з них є сайт profvest.com….
  9 грудня 16:07
  Як успішно торгувати бінарними опціонами
  Бінарні опціони – це доступний фінансовий інструмент, який став для жителів СНД однією з небагатьох інвестиційних альтернатив, які можна протиставити…