Забезпечення захисту свого криптовалютного гаманця є життєвою необхідністю кожного Биткоин-користувача. Навряд чи вас дуже здивує той факт, що сьогодні цифрові монети є одним з найбільш привабливих предметів крадіжки для різних хакерів. І щоб захистити свої активи, необхідно слідувати декільком простим рекомендаціям і важливим правилам. А щоб дізнатися про це докладніше, читайте далі.

Зміст:

 • Використовуйте невеликі суми для повсякденних потреб
 • Створення резервної копії вашого гаманця
 • Шифрування гаманця
 • Створення надійного пароля
 • Завжди пам’ятайте ваш пароль
 • Намагайтеся використовувати оффлайн гаманці
 • Оновлення ПЗ
 • Мульти підпис
 • Паперовий гаманець
 • Підсумки
 • до змісту ↑

  Використовуйте невеликі суми для повсякденних потреб

  Погодьтеся, що в звичайному житті ви не носите всі ваші накопичення з собою в одній кишені. Точно так само слід бути обережним і з вашими цифровими активами. Найкраще розподілити ваші криптомонеты на кілька гаманців. Наприклад, зберігати основну частину ВТС на офлайн-гаманці (наприклад, Bitcoin Core, Electrum, Multibit або Armory), а на онлайн гаманцях або мобільних додатках тримати лише частина коштів, які вам потрібні для повсякденних потреб. Як ви розумієте, такий розподіл коштів зводить до нуля ймовірність втрати відразу всіх ваших заощаджень, якщо виникнуть які-небудь непередбачені обставини.

  до змісту ↑

  Створення резервної копії вашого гаманця

  Вкрай важливо володіти резервної копією гаманця. Так, наявність даної резервної копії від криптовалютного гаманця допоможе відновити доступ до нього в разі поломки комп’ютера, випадкового видалення файлів і ін Ці ж заходи допоможуть відновити доступ до ваших монет на мобільному гаманці, якщо ваш телефон буде вкрадений або загублений. Звичайно, все це актуально у випадку належного способу шифрування гаманця. Так, якщо ви вирішили створити резервну копію вашого криптовалютного гаманця, то тут слід враховувати кілька важливих моментів.

  • Створюйте резервну копію всього криптовалютного гаманця

  Внаслідок того, що деякі Биткоин-гаманці використовують внутрішні закриті ключі, вам доведеться створити резервну копію всього вашого гаманця. Тобто якщо ви зробите резервні копії лише закритих ключів, то існує ймовірність того, що ви вже не зможете відновити більшу частину з ваших активів за допомогою однієї резервної копії.

  • Шифруйте онлайн резервні копії

  Будь-яка ваша резервна копія, що зберігається онлайн, вважається досить вразливою для крадіжок. Навіть той офлайн-гаманець, що встановлений безпосередньо на вашому комп’ютері, який підключений до інтернету, не захищений від згубного впливу шкідливих програм. Якщо ви всерйоз остерігаєтеся викрадення ваших коштів хакерами, то необхідно задуматися і про шифрування ваших резервних копій.

  • Кілька варіантів зберігання

  Дуже добре, якщо ви вже застосували на практиці всі перераховані вище поради, щоб убезпечити свій криптовалютный гаманець. Але що станеться, якщо ви зберегли і зашифрували всі ваші резервні копії, але раптово вони були втрачені? Щоб попередити таку ситуацію, потрібно зберігати ваші резервні копії в декількох безпечних варіантах. Наприклад, це можуть різні носії інформації, такі як апаратні USB-ключі, флешки, компакт-диски, документи, тощо

  • Періодично створюйте нові копії

  В ідеалі необхідно періодично створювати нові резервні копії криптовалютного гаманця. Самі останні ваші резервні копії повинні містити в собі всі закриті ключі і різні зміни Биткоин-адрес. В іншому випадку ви ризикуєте не зуміти відновити всі необхідні дані коректно і у повному обсязі.

  до змісту ↑

  Шифрування гаманця

  Дана рекомендація підійде як для захисту гаманця, так і його резервних копій. Так, встановлення пароля вбереже вас від зняття монет ким-небудь стороннім і допоможе захистити криптокошелек від хакерів. Однак це не захистить вас від кілоггерів (програма клавіатурний перехоплювач, який відстежує ваші дії) програмного або апаратного забезпечення. В даному випадку необхідно регулярно перевіряти ваш комп’ютер хорошим антивірусом.

  до змісту ↑

  Створення надійного пароля

  Важливо відзначити, що паролі, які містять одні літери, прості комбінації цифр або легко розпізнаються слова – дуже слабкі. Надійні паролі повинні включати в себе букви, цифри, пунктуаційні знаки, різні символи і мати довжину не менше ніж 19 знаків. Такого роду паролі можуть бути спеціально створені за допомогою відповідних програм, призначених для даної задачі. Хоча такі паролі досить складно запам’ятати, приділіть запам’ятовування деякий час і зусилля – це буде відмінним рішенням.

  до змісту ↑

  Завжди пам’ятайте ваш пароль

  Це дуже підходящий рада, якщо ви вже встановили пароль на криптовалютный гаманець. Важливо переконатися, що ви ніколи не забудете ваші особисті паролі. На відміну від тих же банківських рахунків, існує строго обмежена кількість опцій по відновленню вашого забутого пароля. У тому випадку, якщо ви не зумієте згадати його, існує велика частка ймовірності, що ви вже будете не в змозі відновити доступ до вашого криптовалютному гаманцю.

  до змісту ↑

  Намагайтеся використовувати оффлайн гаманці

  Заморожування або ж офлайн гаманці вважаються одними з найбільш надійних варіантів зберігання цифрових монет. Якщо ви все зробите правильно, то у вас буде можливість зберігати ваші Биткоины без з’єднання з Всесвітньою павутиною. Завдяки цьому ваш гаманець вже не зможе бути зламаний підступними хакерами. Одночасне використання зашифрованого оффлайн-гаманця і створення резервних копій також є хорошим варіантом.

  до змісту ↑

  Оновлення ПЗ

  Практично будь-яке програмне забезпечення часто перевіряється, вдосконалюється і оновлюється його розробниками. Природно, Биткоин-гаманець не є винятком. Самі останні версії необхідного програмного забезпечення Биткоина є найбільш стабільними і володіють найбільшою кількістю виправлень у своїй системі безпеки. Крім цього, в системі гаманця можуть також з’являтися і нові особливості, які вам сподобаються.

  до змісту ↑

  Мульти підпис

  В останні роки стало з’являтися все більше сервісів, які підтримують транзакції з декількома підписами. Подібний підхід дає можливість декільком користувачам частково підписати один адреса своїм публічним ключем і в тому випадку, якщо хтось захоче витратити цифрові монети, на додаток до одного підпису знадобляться підписи ще й інших користувачів, тобто їх схвалення. Причому скільки саме знадобиться таких підписів встановлюється заздалегідь при створенні нової адреси.

  Подібна форма підпису дуже зручна у разі взаємної домовленості між членами сім’ї, діловими партнерами або співробітниками однієї організації. Також в якості другого учасника може виступати ще один пристрій (комп’ютер, смартфон і ін), що належать тому ж людині.

  до змісту ↑

  Паперовий гаманець

  Цілком можливо, що даний спосіб є одним з найпростіших і найбільш популярних методів холодного зберігання. Створення подібного гаманця передбачає генерацію Биткоин-адреси і секретного ключа в режимі офлайн, і їх запису на будь-який носій, що не доступний з мережі інтернету. Наприклад, ви можете записати пару ключів на звичайному аркуші паперу, який потім покладіть в домашній сейф або банківську комірку.

  При цьому ви без проблем можете відправити Биткоины на цю адресу, де вони завжди будуть у повній цілості. Коли ви вирішите витратити цифрові монети з вищезазначеного адреси, то вам необхідно буде лише імпортувати секретний ключ в саму програму-гаманець, яким ви користуєтеся. Після цієї операції ваше сховище з холодного вже перетвориться в гаряче. У створенні такого паперового гаманця вам допоможе сервіс BitAddress.org.

  до змісту ↑

  Підсумки

  Це основні рекомендації щодо безпеки Биткоин-гаманця, які слід знати кожному користувачеві криптовалютной мережі. На жаль, крадіжка цифрових монет є не таким уже рідкісним явищем, з цієї причини слід приділити достатньо сил і часу, щоб зрозуміти і запам’ятати те, як захистити свої активи від злодійства.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  25 вересня 22:08
  Що заважає вам заробляти на криптовалютах? 5 головних причин
  Чи відомо вам, що лише з початку 2017 року Биткоин подорожчав більш ніж на 200%, а ті інвестори, які вклали в нього гроші ще кілька років тому, вимірюють свій дохід у тисячах відсотках. Причому інші окремі кріптовалюти демонструють ще більш вражаючі темпи зростання. Чого тільки вартий той факт, що сукупна капіталізація ринку цифрових валют вже перевищує 200 млрд доларів. Але при цьому є ряд причин, які не дають багатьом користувачам заробляти на криптовалюте. А щоб…

  22 вересня 20:49
  Як створити свою криптовалюту і зробити її успішною? Короткий посібник
  Ви ніколи не задавалися питанням про те, як створити свою криптовалюту? І дійсно, адже сьогодні кожна людина при наявності комп’ютера та доступу до інтернету…

  21 вересня 22:46
  7 найпоширеніших способів розкрадання кріптовалюти. Як уберегти свої активи?
  Головними достоїнствами кріптовалюти є її децентралізація і анонімність. Але з цих же причин Биткоин та інші цифрові валюти вельми привабливі для…
  20 вересня 20:20
  Що таке Bounty (Баунті) кампанія? Як отримати криптовалюту безкоштовно?
  Як відомо, сфера криптовалют буквально з кожним днем стрімко розвивається все більше і більше. Не дивно, що в зв’язку з цим виникає чимала кількість…
  17 вересня, 21:54
  Що таке ICO кріптовалюти простими словами? Перспективи заробітку для інвесторів
  Якщо ви цікавитеся світом криптовалют, те напевно вам не раз доводилося стикатися з поняттям ICO або ж чути про привабливі перспективи ICO-токенів. Однак…
  12 вересня 14:09
  Найпопулярніші біржі криптовалют. Вибираємо кращу криптобиржу
  Сьогодні ви можете знайти в мережі десятки самих різних криптобирж і кожна з них унікальна по-своєму. Але як вибрати дійсно зручний, надійний і перевірений…