Багато громадян періодично залишають дані свого паспорта в різних організаціях: банках, магазинах, поштових відділеннях, в офісах обслуговування різних компаній.

І шахраї цілком можуть оформити кредит на чужий паспорт, тому слід бути вкрай уважним при наданні інформації третім особам.

Зміст:

 • Можна взяти кредит на чужий паспорт в банку
 • Якщо оформляти заявку на банківський кредит онлайн
 • Якщо оформляти онлайн-позика
 • до змісту ↑

  Можна взяти кредит на чужий паспорт в банку

  При оформленні банківського кредиту обов’язково потрібно саме оригінал документа. Менеджери кредитних установ такого типу не мають право складати заявку, якщо клієнт просто надав дані документа або його копію. Так що, якщо шахрай прийде з копією вашого паспорта в банк або магазин з цілю оформити кредит, йому відмовлять, навіть заявку приймати не буду. Більше того, менеджери банків по посадової інструкції зобов’язані звіряти фотографію клієнта з особою заявника.

  Фахівців навчають проведення правильного порівняння за формою вух або Т-зоні особи, формі очей і губ. Загалом, за тими параметрами, які з віком не піддаються змінам. Якщо менеджер виявить, що в його руках перебуває паспорт не того чоловіка, який перед ним виявиться, він не буде піднімати паніку. Він просто вкаже це у заявці на кредит, після чого відбудеться автоматичний відмову.

  І навіть якщо менеджер не приділив належної уваги порівнянні фото в паспорті та особи заявника, за посадовою інструкцією він повинен здійснювати негласні перевірки клієнта, а саме:

  • не переписувати дані з паспорта, а питати про них у заявників. Громадянин повинен без проблем називати місце і дату свого народження, адресу прописки, наявність дітей, сімейний стан;
  • якщо клієнт не може сам відповісти на прості питання, дивиться якісь записи або здійснює дзвінки, це також викликає підозри, у видачі кредиту буде відмовлено;
  • обов’язково звіряється підпис в паспорті і підпис, якої заявник запевняє анкету на видачу кредиту.

  Так що, кредит, копії паспорта або за чужим документом в банку взяти не вийде.

  до змісту ↑

  Якщо оформляти заявку на банківський кредит онлайн

  Багато хто думають, що при оформленні кредиту через інтернет можна обійтися без оригіналу паспорта. Але це не так. Заявку громадянин дійсно подає онлайн, в ній він може вказати дані будь-якого паспорта, але при отриманні грошей після схвалення все одно потрібно саме оригінал документа.

  При подачі онлайн заявки громадянин вписує в анкету паспортні дані. В процесі розгляду ці дані перевіряються на базі ОУФМС. Якщо дані діючі, то заявка може бути попередньо схвалена, якщо заявник влаштує організацію з іншим анкетними параметрами.

  На цьому етапі дійсно можна здійснити фальсифікацію даних. Але для отримання грошей на руки все одно доведеться йти в офіс банку. І ось тут і відбудеться звірення оригіналу документа. Банк порівняє дані в паспорті з тими, що вказав клієнт в заявці, а також звірить особистість потенційного позичальника. Якщо виявиться, що паспорт не належить йому, або він не може надати оригінал документів, гроші видані не будуть. Навіть якщо заявка була попередньо схвалена, банк відкличе позитивне рішення.

  до змісту ↑

  Якщо оформляти онлайн-позика

  Шахраї часто намагаються оформити кредит на чужий паспорт через інтернет, звертаючись до мікрофінансові організації. Справа в тому, що багато компаній такого типу видають позики дистанційним чином. Так що, теоретично, така ситуація можлива, так як процес кредитування не передбачає особисту зустріч менеджера і позичальника, оригінал паспорта перевіряти ніхто не буде.

  Але МФО роблять все можливе, щоб скоротити ризики, пов’язані з фальсифікацією даних. Тому вони розробили різні методи ідентифікації особистості клієнта віддалено.

  Що перевіряють МФО:

  • деякі компанії просять додати до анкети фото або скановану копію паспорта;
  • віддалені позики видаються перекладом на реквізити клієнта. Паспортні дані громадянина та дані власника реквізитів повинні збігатися. Це викликає складнощі при оформленні кредиту на чужий паспорт;
  • запит до бази ОУФМС, щоб з’ясувати, чи дійсний паспорт, чи не числиться він у загублених або крадених;
  • вони можуть просити вказати заявника посилання на свої профілі в соціальних мережах. Дані профілів повинні збігатися з паспортними, при чому нещодавно створена сторінка викличе явні підозри. Не виключається, що менеджер МФО напише заявнику повідомлення;
  • якщо в кредитній історії відображається велика кількість запитів на отримання позики останнім часом, це буде розцінюватися як ознака шахрайства.

  Фактично, копії паспорта можна взяти кредит у МФО, але отримати гроші зможе лише той чоловік, на чий паспорт оформляється заявка. Наприклад, картка для зарахування повинна бути іменною, розрахунковий рахунок відкритий на ім’я заявника. А якщо вибирати грошовий переказ, то отримати його в касі оператора може тільки власник паспорта при пред’явленні оригіналу документа.

  Шахраї при оформленні онлайн-позик можуть користуватися гаманцями Ківі, але багато МФО здійснюють додаткові перевірки клієнтів, які вибирають цей метод видачі коштів.

  100% виключити ризики оформлення кредиту на ваш паспорт не можна. Тут можна лише порадити не розкидатися своїми даними. А якщо вам раптом стали надходити дзвінки з інформацією про прострочення, негайно звертайтеся в банк і поліцію.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  17 липня 12:02
  Як відмовитися від кредиту: як бути, якщо він вам більше не потрібен?
  Щодня тисячі громадян подають запити на отримання кредитних коштів. На момент подачі заявки чоловік упевнений в необхідності позики, але вже після схвалення він може зрозуміти, що потреби в позикових грошей вже немає. Тоді виникає питання, як відмовитися від кредиту, і чи це взагалі можливо. Якщо ви ще нічого не підписали Поки кредит схвалений, він ще не вважається виданим. По ідеї, банки надають позичальникам 30 днів на те, щоб отримати кредит після винесення позитивного…

  13 липня 18:35
  Боржники МФО: які методи стягнення до них застосовуються?
  Мікрофінансові структури активно кредитують громадян, серйозно конкуруючи з банками. Принципи роботи МФО істотно лояльніше, ніж у банках, тому в сфері…

  6 липня 18:22
  Як правильно просити у банку відстрочку по кредиту? Вирішуємо проблему без штрафів і псування кредитної історії
  Багато громадян, які мають проблеми з виплатою кредиту, приймає невірне рішення – вони цураються представників банку. Але в цій ситуації слід діяти…
  30 червня, 12:01
  Як проходить продаж боргів за кредитом чому не варто її боятися?
  Всі банки, які надають населенню послуги кредитування, займаються і реалізацією боргів. Завжди є і будуть позичальники, які перестають виконувати зобов’язання. До…
  25 червня 12:38
  Кредит до 75 років: на що реально можуть розраховувати пенсіонери?
  Є кредитні організації, які заявляють, що активно працюють із пенсіонерами. У вимогах до позичальників вони взагалі не встановлюють максимальної планки віку або…
  14 червня 09:12
  Як вигідно взяти кредит готівкою? 12 актуальних порад для позичальників
  Ринок фінансових послуг рясніє різноманітністю кредитних пропозицій. Серед усього різноманіття важливо вміти підбирати найбільш підходящі умови позики….