Більшість банків ставлять пріоритет бізнес-кредитування, пропонуючи підприємцям різні форми фінансування. Значна частина кредитних пропозицій — це великі кредити цільового та нецільового плану, які видаються бізнесменам на умови надання ліквідної застави.

Але що робити підприємцям, які не мають майна, яке підходить банку в якості застави? Якщо мова про невеликому бізнесі, то рідкісний підприємець готовий надати забезпечення. Тоді доводиться шукати кредит бізнесу без застави, і такі пропозиції є на ринку.

Зміст:

 • В яких банках можна знайти кредитування без застави?
 • Особливості видачі спрощених кредитів у банках
 • Що потрібно для оформлення?
 • Якщо це підприємець-початківець
 • Мікрокредити для бізнесу
 • Підбір кращих пропозицій за кредитами
 • до змісту ↑

  В яких банках можна знайти кредитування без застави?

  На практиці такі програми зустрічаються навіть у великих банках, тому не варто себе обмежувати лише невеликими приватними установами. Наприклад, такий продукт є навіть в Ощадбанку.

  Умови видачі коштів можуть бути різними, тому є сенс вивчити як можна більше варіантів оформлення, а вже після бажати остаточний вибір на користь того чи іншого банку.

  Проблеми з отриманням інформації про продукти немає, тому як всі банки мають інтернет-сайти, де у вільному доступі розташовується інформація про пропоновані продукти, вимоги до позичальників і документами. Так що, для вибору продукту не обов’язково бігати по банках.

  Якщо ваша організація обслуговується будь-яким банком, то в першу чергу зверніть увагу на його пропозиції. Цілком можливо, що діючим клієнтам пропонують більш вигідні і прості умови отримання коштів. Тут можливі кредити малому бізнесу без застави та з мінімальним пакетом документів. Підприємцю можуть запропонувати відкриття кредитної лінії до рахунку або підключення овердрафту.

  до змісту ↑

  Особливості видачі спрощених кредитів у банках

  Якщо ви почнете вивчати пропозиції банків, то ви побачите, що кредити малому бізнесу без застави та поручителів надаються на не зовсім вигідних умовах. Банки ризикують, видаючи кошти в борг без забезпечення, тому вони змушені підвищувати процентну ставку.

  Зробити ставку менше зможе присутність в угоді поручителя. Зазвичай їм може виступати юридична особа, яка відповідає вимогам банку до позичальника. Іноді допускається залучення в якості поручителя фізичної особи. Найчастіше допускається запрошення відразу кількох поручителів, що значно підвищує шанси на схвалення, покращує умови видачі кредиту і збільшує максимально можливий ліміт видачі.

  Відсутність застави впливає і на інші умови видачі коштів. Так, великої суми в борг не отримати. Стандартно банки обмежують максимально можливу суму кредиту ціною застави (60-80% від його вартості). А раз застави немає, то і сума видачі буде невеликий.

  до змісту ↑

  Що потрібно для оформлення?

  Завдання підприємця — показати прибутковість свого бізнесу, його перспективність і рентабельність. Це основні моменти, на які буде спиратися банк, вирішуючи видавати заявнику кошти чи ні.

  Пакет необхідних документів буде значним, велика частина з них — це папери, які говорять про доходи і витрати підприємця. Це можуть бути:

  • касова книга;
  • виписки з обслуговуючих банківських рахунків;
  • договори з постачальниками та іншими контрагентами;
  • документи на нерухомість, що використовується для бізнесу, договору на оренду;
  • копії податкових декларацій, сплачених за останні періоди;
  • інші папери на розсуд банку і в залежності від виду діяльності підприємця.

  Банки видають кредити бізнесу без застави та поручителів, але при цьому вони досить вимогливі до позичальників і пильно вивчають їх кредитоспроможність. Тільки якщо банк пересвідчиться, що діяльність підприємця стабільно приносить прибуток, то він буде готовий надати грошовий кредит для бізнесу.

  до змісту ↑

  Якщо це підприємець-початківець

  З цим все ще складніше. Банк може судити про потенційного позичальника тільки на підставі бізнес-плану. Немає реально роботи, ні фактичної прибутку, все відбивається тільки на папері. Взагалі, початківцям підприємцям складно отримати будь-який кредит, навіть якщо в угоді присутній заставу. Ця категорія позичальників-бізнесменів дуже ризикована, більшість банків взагалі з ними не працюють.

  Можна спробувати знайти кредит для бізнесу з нуля без застави, але не варто розраховувати на широкий асортимент пропозиції. Такі варіанти кредитування можуть пропонуватися для роботи по франшизі або для тих, хто може запросити якісних поручителів.

  до змісту ↑

  Мікрокредити для бізнесу

  Не так давно на ринку стали активно пропонувати свої послуги підприємцям мікрофінансові організації. Тут дійсно реально отримати кредит для бізнесу, для надання якої не буде вимагатися заставу і запрошення поручителів.

  Мікрокредити — це строкового виду позики, які видаються з мінімальними вимогами до позичальників. Мікрофінансові організації в більшості випадків не те що забезпечення не вимагають, вони і ніякої фінансової звітності не просять.

  Ви можете звернутися за мікрокредитом, якщо жоден банк вам не схвалив кредит, або ж, якщо готівку вам потрібно як можна швидше. Але враховуйте, що микрозаймы видаються у вигляді невеликих сум і обходяться набагато дешевше, ніж кредити для бізнесу в банках.

  Автор: Ірина Русанова

  до змісту ↑

  Підбір кращих пропозицій за кредитами

  За допомогою цього сервісу ви можете безкоштовно підібрати кращі пропозиції за кредитами, мікропозик або кредитними картками. Все просто, в онлайн режимі, тільки дотримуйтесь інструкцій.

  Натискаючи кнопку «Оформити», ви приймаєте угоду і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.

  Це вам буде цікаво

  5 січня 13:20
  Що робити, якщо вас дістали колектори? І чи можна взагалі вплинути на ситуацію
  Робота колекторських агентств просто кипить. Кількість прострочених договорів розрахунок в геометричній прогресії, все більше банків і МФО регулярно звертаються за послугами стягувачів, забезпечуючи їх непоганим доходів. Мета колектора – зробити так, щоб боржник заплатив, і для цього застосовують різні, часом незаконні методи. Так що ж робити позичальникові, якого дістали колектори? Якщо вам постійно телефонують Взагалі, більшою мірою робота колектора пов’язана саме з телефонними…

  4 січня, 15:05
  Взяти в кредит 30000 рублів: куди звертатися за видачею невеликої суми?
  Якщо людина замислюється про кредит, то не завжди мова йде про якийсь великий сумі. Деколи громадянам необхідно зовсім небагато, наприклад, хочеться взяти в кредит 30000…

  2 січня 10:52
  6 правил, які допоможуть вам отримати вигідний кредит
  Бажання позичальників отримати найвигідніший кредит цілком логічно. Кожен хоче укласти оптимальний кредитний договір і отримати гроші в борг з мінімальною…
  1 січня 10:57
  Вигідні кредитні карти: користуємося кредиткою правильно і не переплачуємо зайвого
  Банки навперебій пропонують громадянам вигідні кредитні карти. Цей сегмент кредитування відрізняється великим попитом, тому банки і розробляють все нові і нові…
  31 грудня 00:05
  Як будуть стягувати кредит пристави? Процес виплати проблемного кредиту після рішення суду
  Банки до останнього відтягують момент подачі позовної заяви до суду, намагаючись стягнути заборгованість самостійно чи з допомогою колекторського агентства. Якщо…
  30 грудня 09:34
  Що робити, якщо у вас великі борги за кредитами, а платити їх нічим? Шукаємо вихід із ситуації
  На жаль, ситуація на кредитному ринку така, що величезна кількість громадян зіткнулося з неможливістю платити за рахунками в повному обсязі. Кількість прострочених…