Інвестування коштів є обов’язковим атрибутом успішного життя кожного фінансово грамотного людини. Саме завдяки раціональному розпорядження своїми доходами кожен з нас здатний створити власний інвестиційний капітал, який постійно буде приносити певний прибуток. Іншими словами, ви змушуєте працювати гроші на себе замість того, щоб все життя працювати на них.

Перші згадки про інвестування були виявлені ще за декілька сотень років до нашої ери. Відомо, що навіть у стародавньому Вавилоні грамотному розпорядженню грошима навчали, як важливої науці. Як ви розумієте, за весь цей час накопичилося безліч цікавих фактів про інвестиції, а про найцікавіші з них ви зараз і дізнаєтеся.

Зміст:

 • Походження слова «інвестиція»
 • Инвестирура і інвеститори
 • Перший видатний інвестор
 • Інвестиції в Царській Росії
 • Перші дохідні будинки
 • Знамениті голландські тюльпани
 • Помилка Марка Твена
 • Інвестиції в золото
 • Перший місто для інвесторів
 • Шведський бомж-мільйонер
 • до змісту ↑

  Походження слова «інвестиція»

  Чи знаєте ви, що саме слово «інвестиція» походить з латинської мови? Причому спочатку воно переводилося як «одягаю що-небудь».

  до змісту ↑

  Инвестирура і інвеститори

  З плином часу слово «інвестиція» набувало все нове значення. Зараз під цим поняттям мається на увазі процес вкладення капіталу з метою отримання прибутку в майбутньому, а того чоловіка, який вкладає ці гроші, називають інвестором. Цікаво те, що спочатку інвесторами або ж інвеститорами називали середньовічних управлінців феодальними маєтками і настоятелів парафій. А сам процес передачі управління своїми землями іншим людям називався инвеститурой або ж інвестуванням.

  до змісту ↑

  Перший видатний інвестор

  Вже пізніше з появою перших банківських організацій термін «інвестування» придбав зовсім нове значення. І одним з перших і найвидатніших інвесторів можна вважати шотландського фінансиста Джона Ло (1671-1729). Саме цей чоловік одним з перших домігся значних успіхів шляхом вкладення своїх коштів у банківські депозити та акції різних торгових компаній.

  до змісту ↑

  Інвестиції в Царській Росії

  Цікаві факти про інвестиції можна знайти і в російській історії. Так, саме в Царській Росії вперше з’явився такий інвестиційний інструмент, вкладення коштів у нерухомість. В той час почали активно будуватися багатоквартирні дохідні будинки, кімнати в яких здавалися в оренду. Цей спосіб вкладення своїх коштів був найбільш вигідним з точки зору отримання пасивного доходу.

  до змісту ↑

  Перші дохідні будинки

  Надалі з таких багатоквартирних будинків навчилися отримувати ще більше прибутку. Так, на нижніх поверхах проживали представники інтелігенції, на верхніх розміщувалися різні наймані робітники і ремісники, а на горищах тулилися бідняки. Таким чином, житло було доступне для оренди одразу всім класам суспільства, що дозволяло отримувати значні доходи.

  до змісту ↑

  Знамениті голландські тюльпани

  Але тут цікаві факти про інвестиції тільки починаються. Так, одним з найбільш вигідних капіталовкладень в історії стала перепродаж знаменитих голландських тюльпанів. Коли ці квіти вперше почали вивозити за межі країни, їх ціна протягом 10 років зросла більш ніж у 1000 разів!

  до змісту ↑

  Помилка Марка Твена

  Одного разу Олександр Белл, основоположник всій телефонії світу, був змушений звернутися за фінансовою допомогою до знаменитого письменника Марка Твена – винахіднику потрібні були кошти для розвитку його ідей. Але Твен відмовив вченому допомоги, яка в подальшому могла б повернутися йому багатьма мільйонами доларів.

  до змісту ↑

  Інвестиції в золото

  Навряд чи вас здивує той факт, що самим знаменитим предметом інвестування в історії людства є золото. Саме цей дорогоцінний метал завжди зростав у ціні протягом багатьох століть. Так, найважча монета із золота була відлита в Канаді. Її вага дорівнює 100 кг, діаметр перевищує 0,5 метра, а вартість становить 1 000 000$. А найбільший золотий злиток вагою в 250 кг коштує близько 3,5–4 млн доларів.

  до змісту ↑

  Перший місто для інвесторів

  Чимало цікавого можуть розповісти і факти про інвестиції з сучасного світу. Так, в 2008 році найбільш привабливим містом усієї Європи для інвестування в нерухомість стала саме Москва, різко піднявшись з 17-ї позиції на саме перше місце в рейтингу інвестиційних перспектив міст світу (за версією PricewaterhouseCoopers).

  до змісту ↑

  Шведський бомж-мільйонер

  Вважаєте, що багатими можуть стати лише одиниці? А як вам приклад шведського бомжа Курта Дегермана, який все життя збирав і постійно здавав жерстяні банки, а виручені гроші протягом 30 років регулярно вкладав в акції процвітаючих шведських компаній? І що ви думаєте? До кінця життя заповзятливий швед накопичив 1,5 мільйона доларів і 124 золоті зливки, які зберігались у його банківській комірці!

  Як бачите, факти про інвестиції можуть бути дуже пізнавальними.
  Якщо ви вирішили серйозно зайнятися інвестуванням, зверніть увагу на наш рейтинг інвестиційних компаній.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  6 січня 15:30
  5 головних причин зайнятися інвестуванням фінансів. Чому це важливо для кожного?
  Вважаєте ви себе фінансово грамотним людиною? Відповідь на це питання є дуже важливим. Так, у тих людей, які грамотно розпоряджаються своїми фінансами, ніколи не виникає проблем із грошима, не буває боргів, і завжди є певний грошовий запас. Основою грошової грамотності є інвестування фінансів. Під цим поняттям мається на увазі регулярне відкладання певної частини від вашого доходу з метою накопичення та примноження надалі. Здавалося б, все ясно…

  17 листопада 22:13
  Де купити дивідендні акції Boeing фізичній особі в Росії?
  Хотіли б ви придбати акції настільки відомої світової компанії, як «Боїнг»? Можливо, ви бажаєте придбати кілька акцій саме The Boeing Company, так як вірите в…

  5 жовтня 10:59
  Куди вкласти невеликі гроші способи інвестування в інтернеті
  Інвестори, які обрали інтернет як поля діяльності, оперують різними сумами. Не у кожного є солідний капітал, який можна пустити в оборот….
  3 липня 00:00
  Огляд блогу PROFVEST – переваги, особливості та користь для інвесторів з Profvest.com
  Сьогодні в мережі ви можете знайти величезну кількість блогів інвестиційної тематики. І одним з найбільш цікавих і популярних з них є сайт profvest.com….
  9 грудня 16:07
  Як успішно торгувати бінарними опціонами
  Бінарні опціони – це доступний фінансовий інструмент, який став для жителів СНД однією з небагатьох інвестиційних альтернатив, які можна протиставити…
  28 липня 16:47
  Огляд криптовалютной біржі BitFlip.cc
  Кожен активний користувач мережі інтернет вже давно помітив, наскільки швидко за останні 2-3 роки зріс інтерес до різних криптовалютам. Так, курс вже всесвітньо…