Навчання роботі в інтернеті та сама перспектива віддалених заробітків для багатьох людей виглядають дуже заманливо. Варто визнати, що фріланс (робота через інтернет) має масу привабливих переваг. Серед них особливо варто відзначити незалежність від будь-якого начальства, можливість працювати прямо у себе вдома, відсутність часових і грошових витрат на дорогу до робочого місця, як у випадку з офісними працівниками, самостійне планування свого робочого часу, відпочинку, в тому числі і відпустки, і, звичайно, при належному рівні доходу життя в будь-якій точці світу, де тільки є інтернет. Погодьтеся, що все це виглядає дуже заманливо.

Але тут виникає питання про те, як, власне, стати дистанційним працівником і почати активно заробляти за допомогою Всесвітньої павутини? Які є напрямки, способи та методи навчання роботі в інтернеті і що за важливі нюанси при цьому варто враховувати? А щоб дізнатися вичерпну відповідь на всі ці хвилюючі питання, читайте далі.

Зміст:

 • Хто такий фрілансер?
 • З чого почати навчання роботі в інтернеті?
 • Навчання самостійно
 • Навчання роботі в інтернеті на курсах та тренінгах
 • Центри навчання роботі в інтернеті
 • Важливі рекомендації з навчання роботі в інтернеті
 • Висновки
 • до змісту ↑

  Хто такий фрілансер?

  Перш за все, варто розібратися з термінологією. Так, спочатку слово «фрілансер» (англ. freelancer) з’явилося ще в епоху Раннього Середньовіччя. У перекладі з англійської воно дослівно означає «вільний спис». Сотні років тому саме так називали середньовічних найманих воїнів.

  Сьогодні ж це поняття має дещо інший сенс, і фрілансерами називаються приватні фахівці і вільні працівники, які одночасно можуть виконувати певні замовлення для різних клієнтів. В основному весь процес співробітництва відбувається віддалено, тобто за допомогою мережі інтернет. Особливо сильно фріланс поширений у таких сферах діяльності, як журналістика і все, що пов’язане з написанням різноманітних текстів, комп’ютерне програмування, юриспруденція, дизайн у всіх його проявах, фото та відеозйомка, архітектура, консультаційна діяльність та багато іншого.

  до змісту ↑

  З чого почати навчання роботі в інтернеті?

  Якщо ви не маєте практичного досвіду у сфері віддалених заробітків і, можливо, взагалі не вірите в саму можливість отримання реальних грошей через інтернет, то для початку зареєструйтесь на кількох тематичних форумах, а також біржах та на сайтах, де спілкуються між собою віддалені працівники, а замовники шукають нових виконавців. Для цього достатньо просто ввести в пошуковій системі запит «форум/біржа фріланса». Ці ресурси допоможуть вам не тільки ближче ознайомитися з віддаленою роботою, але і дозволять відразу ж побачити всі затребувані види послуг, яких потребують клієнти. Вже одне це дія допоможе вам легше визначитися з майбутньою онлайн-професією і займаною нішею.

  Популярні біржі фріланса: eTXT, Advego, Kwork, Weblancer, Work-Zilla, Workle.

  Можливо, вже зараз ви маєте здібності до обробки фото і відео, володієте основами веб-дизайну, можете конкретно й дохідливо висловлювати свої думки у текстах або ж і зовсім не маєте жодних схожих навичок, але сильно бажаєте випробувати свої сили в одному з напрямків віддаленої роботи. Також перед тим, як вирішите приступити до активних дій, не забудьте зареєструвати декілька електронних гаманців, таких як WebMoney, Яндекс Гроші і Qiwi, на які в більшості випадків ви будете отримувати оплату і виводити з них зароблені кошти. У мережі ви знайдете масу навчальних роликів по тому, як це зробити легко і швидко.

  Але, як ви розумієте, важливо не тільки визначитися з вашою майбутньою сферою діяльності, але і зрозуміти, як же слід вивчати всі її тонкощі. Для цього існує кілька основних способів навчання роботі в інтернеті.

 • Самостійне навчання без будь-яких вкладень.
 • Платні тренінги і персональне навчання у наставників.
 • Тут варто відзначити, що обидва варіанти мають повне право на існування, але про плюси і мінуси кожного з них варто розповісти детальніше.

  до змісту ↑

  Навчання самостійно

  Як вам добре відомо, на сьогодні у Всесвітній павутині існує безліч найрізноманітніших сайтів, блогів і тематичних співтовариств, на яких кожен користувач може почерпнути для себе чимало корисної інформації. Не варто думати, що якщо за таку інформацію з вас ніхто не вимагає плати, то і нічого путнього в ній не знайдеться. Проблема тут полягає в тому, що таких відомостей часто буває занадто багато і всі вони дуже розрізнені. Тобто самостійно знаходити інформацію з безкоштовних джерел і удосконалювати за допомогою неї свої навички цілком реально, але на це у вас піде маса зусиль і часу.

  Наприклад, якщо ви вирішили стати веб-дизайнером, то можете знайти в мережі тематичний блог або форум, присвячений даній професії. Так ви почерпнете для себе не тільки масу корисних рекомендацій, але також зможете задавати свої запитання та отримати на них компетентні відповіді. Інша справа, що навіть якщо вам вдасться знайти тлумачний покроковий тренінг по навчанню, що вас цікавить справі безкоштовно, то, швидше за все, ви не вивчіть детально і половину цієї інформації. Цілком можливо, що вже зараз на робочому столі вашого монітора є особлива папка, в якій зберігаються багато днів всілякі навчальні програми, які ви до цих пір так і не вивчили. Це можна пояснити тим, що якщо людина не платив грошей за які-небудь відомості, то і додаткової мотивації «відбити» свої вкладень у нього вже не буде.

  до змісту ↑

  Навчання роботі в інтернеті на курсах та тренінгах

  Перш за все, навчання на спеціальних тренінгових програмах, курсах підвищення кваліфікації та персональний коучинг відрізняються від попереднього напряму освіти фрілансера необхідністю платити гроші. Природно, чим більше експертна інформація дається на такому тренінгу, тим, як правило, дорожче обійдеться і участь у ньому. Але на перших порах ви цілком можете обмежитися невеликими вступними курсами в професію, які рідко коштують більше 10 доларів за всю програму або ж і зовсім безкоштовні. Професійні об’ємні тренінги з персональною підтримкою наставника можуть обійтися дуже недешево – від 300-500 доларів за курс і значно більше.

  Головною перевагою такого підходу до навчання є чітка, структурована і максимально конкретна інформація, викладена в максимально доступному вигляді. Звичайно, тренери бувають різні, але кожен з них завжди намагається довести своїх учнів до результату і навряд чи відмовиться відповісти на кілька додаткових питань, якщо ви раптом зрозумієте не так. Також варто відзначити, що такі навчальні програми часто включають в себе не тільки теорію, але і практику. Тобто вам зазвичай дається теоретична інформація та домашнє завдання, яке згодом перевіряється вашим наставником. Ще багато курси спрямовані на те, щоб заробити перші гроші вже в процесі навчання.

  Форма подачі інформації може бути абсолютно різна. Для учнів можуть створити окремий закритий форум або ж спільнота у соціальній мережі, викладати відео, аудіозаписи, які пояснюють картинки і презентації. Як правило, вся інформація ділиться на кілька тематичних блоків, доступ до яких відкривається вам по мірі прогресу навчання. По закінченню курсу вам можуть видати спеціальний сертифікат, що підтверджує успішне закінчення тренінгу. Такий електронний документ стане чималим плюсом при пошуку нових клієнтів.

  до змісту ↑

  Центри навчання роботі в інтернеті

  Нижче перераховані популярні центри онлайн освіти з можливістю безкоштовного початкового і повного платного навчання інтернет-професій.

  • GeekBrains — навчання затребуваним інтернет-професій у сферах: Веб-розробка, Мобільна розробка, Ігри і десктоп, Маркетинг, Дизайн і ін. Почати можна з безкоштовних інтенсивів.
  • Робота в Тінькофф Банку — безкоштовне навчання, практика та офіційне працевлаштування. Робота вдома через інтернет. Професії: оператори по залученню корпоративних клієнтів, з продажу автострахування, об’єктів нерухомості, банківських та іпотечних продуктів, холодних продажів.
  • Нетология — навчання затребуваним інтернет-професій у сферах: Маркетинг, Управління проектами, Дизайн та UX, Програмування. Почати можна з безкоштовних вступних занять. При реєстрації знижка — дві програми навчання за ціною однієї!
  • Школа копірайтингу Юлії Вовкодав — навчання затребуваною інтернет-професії Копірайтер. Почати можна з безкоштовного вступного курсу з 10 уроків.
  • 1Day1Step – навчання затребуваним інтернет-професій: Адміністратори Вконтакте і Facebook, Фахівці з контекстної і таргетованої реклами, Дизайн і Photoshop для соц. мереж, Онлайн-консультант, Відеомонтаж та ін. Почати можна з безкоштовних вступних курсів.
  • 1PS — навчання просування сайтів, інтернет-маркетингу, SEO. Є безкоштовні курси і семінари. При реєстрації подарунок — 200 рублів на навчання!
  • Workle — безкоштовне навчання з подальшим офіційним працевлаштуванням у сферах: Туризм, Банківська справа, Страхування, Послуги зв’язку та ін

  до змісту ↑

  Важливі рекомендації з навчання роботі в інтернеті

  Мистецтво тайм-менеджменту і самоорганізації. Ця рекомендація стосується не тільки процесу навчання, але і всі вашої діяльності в мережі. На початку статті вже згадувалося, що над фрілансером не стоїть ніякої начальник, який всіляко їм командує. Але у цього переваги є і інша сторона – вам доведеться стати начальником для себе самого. В ідеалі варто обладнати себе зручне місце, де ви будете займатися тільки роботою, не відволікаючись на різні спокуси. Це ж стосується робочого часу, поки ви працюєте, слід забути про соціальних мережах, улюблених сайтах і зосередитися лише на виконанні замовлення. Без розвитку навичок самодисципліни і ефективного тайм-менеджменту стати професіоналом у віддаленій роботі практично неможливо.

  Уважно вивчіть кілька тематичних блогів по вашій професії. Часто ті фрілансери, які досягли успіху у своїй справі, починають додатково займатися навчанням роботі в інтернеті. На таких ресурсах ви можете не тільки почерпнути цінну інформацію, але, можливо, отримати кілька безкоштовних вступних курсів у вигляді книг або ж відеозаписів.

  Якщо ж ви вирішили пройти платний тренінг, добре на ньому попрацювати і досягти результатів у найкоротші терміни, то при виборі відповідного курсу приділіть увагу відгуків та рекомендацій. Бажано, щоб ці відгуки були знайдені не на сайті тренера, а на сторонніх ресурсах. Також не полінуйтеся знайти і ознайомитися з іншими аналогічними навчальними програмами. Їх порівняння допоможе знайти оптимальний варіант за ціною і якістю подаваної інформації.

  Варто відзначити, що є категорія людей, наприклад, програмісти, дизайнери, перекладачі, які на даний момент працюють в офісах і просто бажають перейти на віддалений варіант заробітку. У такому разі їм не потрібно годинами вивчати відповідні форуми і проходити тренінги. Достатньо лише зорієнтуватися в нових умовах і перевести свої навички на роботу в онлайн режимі.

  до змісту ↑

  Висновки

  В якості висновку слід зазначити, що перейти на віддалену роботу або ж опанувати нову професію абсолютно під силу кожному. Причому для цього не обов’язково відразу оплачувати дороге навчання. Досить мати комп’ютер, стабільний доступ до інтернету, кілька годин вільного часу і, звичайно, бажання діяти і розвиватися. Варто бути готовим до того, що перші місяці навчання роботі в інтернеті можуть здатися вам особливо важкими, так як доведеться самостійно організовувати себе, дисциплінувати і адаптуватися до нових умов. Але надалі ваші зусилля неодмінно окупляться і дозволять насолодитися всіма перевагами віддаленої роботи. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  27 червня, 12:26
  Найоригінальніші способи заробітку
  Для багатьох людей часто стає досить актуальною проблема з пошуком роботи. Одні незадоволені своєю поточною діяльністю, інші просто намагаються знайти вакантне місце для роботи за наймом. Але є й такі громадяни, які особливо не турбуються про своє працевлаштування, а роблять тисячі доларів на, здавалося б, вельми дивні і незвичайні речі. Так, чи намагалися ви коли-небудь продати зірку, здати своє обличчя в оренду або ж стати професійним стояльщиком» у чергах? А щоб дізнатися більше…

  17 червня 16:13
  Як заробити гроші вдома? Розглянемо три варіанти
  З різних причин трапляється так, що людина не має можливості ходити на роботу. Маленький дитина, хворий родич, обмежені можливості, причиною може…

  15 червня 17:10
  Як заробляти на англійській: найбільш популярні способи додаткового доходу для знавців мов
  Сучасна економічна ситуація змушує пересічного росіянина замислюватися про додаткових, альтернативних видах доходу. Будь-які знання та вміння, отримані протягом…
  15 червня 15:06
  Як заробити студенту? 4 основних варіанти
  Багато молоді громадяни вже під час навчання задаються питанням про те, як заробити студенту, і найзавзятіші з них знаходять можливості поліпшити своє фінансове…
  1 червня 22:24
  7 простих способів, які гарантовано підвищать вашу продуктивність на роботі
  Повинно бути, кожен з нас хотів би розібратися в тому, що таке підвищення продуктивності на роботі. Адже, погодьтеся, що успіх і благополуччя приходять до людини не в…
  3 травня, 21:37
  ТОП–5 найбільш популярних міфів про Форекс. Що варто знати кожному трейдеру?
  Сьогодні навряд чи когось здивуєш тим фактом, що практично кожна людина може працювати віддалено, заробляючи гроші за допомогою одного лише комп’ютера та…