Кожен фінансово грамотна людина чітко усвідомлює необхідність інвестицій, а саме постійного примноження своїх заощаджень. Та й усім, звичайно, хочеться, щоб гроші працювали на нас, замість того, щоб практично все життя працювати на них. Як ви розумієте, перспектива отримання пасивного доходу, дуже приваблива. Але, на жаль, для більшості людей інвестування обмежується одними лише банківськими депозитами, яким-небудь випадковим інвестиційним фондом або ж інтернет-проектом.

Але насправді світ інвестицій набагато більше і різноманітніше, ніж ви могли б подумати. Далі ви дізнаєтеся все про основні види фінансових інвестицій, їх характеристику, ключові особливості та відмінності, які обов’язково варто прочитати кожному інвестору і не тільки.

Зміст:

 • Основні різновиди інвестицій
 • Види реальних інвестицій:
 • Види фінансових інвестицій в залежності від форми власності:
 • Характеристика видів фінансових інвестицій в залежності від ступеня ризику
 • Відмінності інвестицій за видом здійснюваного вкладу:
 • Види фінансових інвестицій в залежності від самих об’єктів інвестування
 • до змісту ↑

  Основні різновиди інвестицій

  Перш за все, важливо відзначити такі різновиди вкладення коштів, як портфельні і реальні інвестиції.

  Так, портфельні інвестиції являють собою сукупність певних інструментів інвестування (інвестиційний портфель, що складається з багатьох активів), які використовуються для досягнення інвестором його фінансових цілей. Наприклад, отримання відчутного пасивного доходу.

  В якості інструментів інвестування зазвичай виступають вклади в різні акції, дорогоцінні метали, валюту, а також інвестиційні проекти. Причому існує безліч компаній, які спеціалізуються саме на складанні і постійному спостереженні за такими інвестиційними портфелями. Але тут види фінансових інвестицій лише починаються.

  Що стосується реальних інвестицій, то їх слід розглянути більш докладно. Так, реальні або ж капиталообразующие інвестиції часто є довгостроковими вкладеннями грошового капіталу у виробництво або ж певні предмети споживання, а також матеріальні і нематеріальні активи (наприклад, інтелектуальна власність, основні і оборотні капітали та ін). При цьому часто можуть використовуватися позичені кошти, в тому числі і кредит. У такій ситуації банк фактично теж стає інвестором, який здійснює реальне інвестування.

  до змісту ↑

  Види реальних інвестицій:

  • вклади в своє підприємство для підвищення її продуктивності та ефективності (повна заміна старого обладнання на нове, переміщення головних потужностей виробництва, глобальна модернізація фондів організації та ін);
  • інвестиції, здійснювані в нове виробництво, яке тільки що утворилося (відбувається повна модернізація і реконструкція вже наявної організації або створення цілком нового виробництва);
  • вклади до розширення будь-якого підприємства (так звані екстенсивні інвестиції), які робляться для підвищення обсягів виробленої продукції вже діючої організації;
  • вклади в певний чуже підприємство, де інвестор бере участь в інвестиційних проектах, а також замовленнях;
  • інвестиції, здійснювані в державні структури на вимогу різних органів управління (таке відбувається в тих ситуаціях, коли потрібно задовольнити потреби місцевої влади для дотримання будь-яких економічних стандартів, всіляких норм безпеки і різних інших норм діяльності).

  Також до таких реальних інвестицій цілком відносяться і всілякі вклади в нематеріальні цінності, такі як підвищення кваліфікації робочого персоналу, різні наукові дослідження, впровадження новітніх технологій, розвиток прогресу та інше. Але є і багато інших видів фінансових інвестицій, про які вам слід знати.

  Цікаво, що в залежності від змісту самого вкладу інвестиції можуть бути не лише у вигляді фінансового капіталу, але й рухомого майна, нерухомості, прав на володіння певними цінностями, прав на володіння і розпорядження конкретною земельною ділянкою та багатьма іншими матеріальними або ж інтелектуальними благами і ресурсами.


  Також інвестиції поділяються за характером участі у вкладенні на прямі і непрямі.

 • Прямі інвестиції мають на увазі, що вкладник самостійно вибирає інструменти вкладення своїх заощаджень.
 • Непрямі інвестиції вельми відрізняються від перших тим, що вкладення засобів інвестора здійснюється вже фінансовими посередниками, фінансовими консультантами або ж інвестиційними організаціями, яким вкладник довірив свої заощадження.
 • По тривалості інвестиції поділяються на такі види:

  • короткострокові (внески здійснюються на термін до одного року);
  • середньострокові (період такого інвестування становить від 1 до 3 років);
  • довгострокові (тривалість інвестування дорівнює від 3 до 5 років і більше).

  до змісту ↑

  Види фінансових інвестицій в залежності від форми власності:

 • Приватні вкладення. Це ті внески, які здійснюються різними громадянами (приватними особами) і багатьма підприємствами, що не мають приналежності до держави.
 • Державні інвестиції – це вкладення, які здійснюються місцевими або ж центральними органами влади або ж підприємствами, які є власністю країни, за рахунок фінансів з самого державного бюджету, а також різних позабюджетних фондів і позик.
 • Іноземні інвестиції – це, як не складно здогадатися, ті вкладення, які робляться різними громадянами інших держав, самими державами, союзом деяких країн, а також всілякими міжнародними організаціями.
 • Спільні вклади – це такі інвестиції, які здійснюються суб’єктами даної конкретної країни разом з особами та окремими організаціями інших держав.
 • до змісту ↑

  Характеристика видів фінансових інвестицій в залежності від ступеня ризику

 • Низько ризикові вклади. Як правило, прибутковість таких вкладень становить від 5 до 10-15 відсотків річних (до них можна віднести банківський депозит, вкладення в нерухомість (хоча в цьому випадку доход може бути і вище), а також певні інвестиційні компанії, що дотримуються консервативної стратегії інвестування).
 • Середньо ризикові вклади (від 15 до 30% прибутку в рік). В якості прикладу таких вкладень цілком можна привести інвестиції в пайові інвестиційні фонди і деякі інвестиційні компанії, які здатні забезпечити вищевказані відсотки прибутковості.
 • Високо ризикові вклади (прибутковість від 50% на рік і більше). Такі показники прибутку зовсім не означають, що ваші вкладення з більшою часткою ймовірності виявляться провальними. Але, наприклад, інвестиції у валютний ринок, різні акції компаній або ж просто спекуляції відрізняються високим ступенем ризику, але при вдалому результаті можуть принести відчутні дивіденди.
 • Також інвестиції розрізняються і за регіональною ознакою – вкладення усередині країни і за її кордоном.

  до змісту ↑

  Відмінності інвестицій за видом здійснюваного вкладу:

  • первинні (інвестиційний капітал сформований за рахунок власних або позичених коштів);
  • реінвестиції (гроші для вкладень створені доходу від первинних інвестицій);
  • дезінвестиції (створюються при вилученні з грошового обороту тих грошей, які були спеціально вкладені раніше).

  до змісту ↑

  Види фінансових інвестицій в залежності від самих об’єктів інвестування

  • Вкладення у фізичні активи. В такому випадку капітал інвестується в розвиток потенціалу якої-небудь окремої галузі виробництва або ж цілком в підприємство. А завдяки цьому значно покращуються результати і показники виробництва.
  • Вклади в якісь нематеріальні активи. Тобто вкладення в ті об’єкти, які зовсім не належать до матеріальним цінностями. Часто це інвестування в авторські права або ж документи на володіння земельним наділом, у тому числі патенти, деякі ліцензії та торгові марки.
  • Інноваційні вкладення. Це інвестиції капіталу в багато навчальні програми або ж об’єкти, які мають відношення до науково-технічного прогресу.
  • Нетто-інвестиції. Здійснюються, якщо в процесі вкладення коштів відбувається придбання абсолютно нової організації.
  • Брутто-інвестиції. Виробляються при сукупному використанні вільних нетто-інвестицій і реінвестицій для вкладення їх в один об’єкт інвестування. Часто такі внески направлені на покупку і формування все нових фінансових засобів для потреб підприємства, щоб підтримувати основні фонди.

  Як бачите, світ інвестування і самі види фінансових інвестицій виявилися набагато більш великими, цікавими та різноманітними, ніж ви могли б подумати, а самі можливості для вкладення грошей практично оточують нас всюди. Головне – навчитися їх помічати і правильно використовувати. Успіхів!
  Не забудьте скачати безкоштовно електронну книгу успішних інвесторів Миколи Мрочковского і Андрія Меркулова – «Куди вигідно інвестувати гроші в 2018 році?».

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  4 квітня 11:51
  Мультивалютні вклади
  Як і на початку дев’яностих, сьогодні можна спостерігати за активними коливаннями курсів валют. У населення скоротилося довіра до рубля, тому що його цінність залежить від вартості нафти, яка з часом тільки зменшується. Є дві категорії людей. Перша – це ті, хто заробляє гроші на фондових біржах, ризикує і намагається «зробити» мільйони за короткий час. Друга категорія – вкладники, які хочуть зберегти свої кошти і хоч трохи захиститись від інфляції. Особливості…

  8 березня 14:22
  Вклад померлого: як спадкоємцям одержати кошти з депозитного рахунку?
  Якщо вкладник банку йде з життя, все майно, що належить йому, розподіляється згідно з вказівками Цивільного кодексу. До майна, що підлягає…

  1 березня, 19:36
  Приватний інвестор: основні аспекти інвестиційної діяльності
  Всупереч поширеній думці інвестування фінансових коштів – справа нескладна і доступне кожному. Приватний інвестор повинен не тільки вміти економити…
  25 лютого 15:49
  Як правильно зробити вибір вкладу для найбільшої прибутковості?
  Умови банківських вкладів бувають різними. В залежності від того, який варіант вибере клієнт, може значно відрізнятися підсумковий дохід, який банку принесе…
  19 лютого 11:20
  Торгові стратегії трьох легендарних інвесторів: розкриваємо секрети успіху
  На сьогоднішній день торговельні стратегії вже не створюються, так як всі біржові ринки вивчені вздовж і впоперек. Тим цікавіше звернутися до досвіду легендарних особистостей,…
  13 лютого 21:21
  ТОП–5 головних міфів про інвестування. Що заважає нам грамотно розпоряджатися грошима?
  Чи знаєте ви, що завдяки інвестуванню абсолютно кожен може стати повністю фінансово незалежною людиною? Не дивно, що грамотне розпорядження своїми…