Кожна людина майже щодня виступає в якості споживача, купуючи різні товари. При цьому більшість людей перебувають у полоні помилок, деякі з яких важливо розвіяти.

Зокрема, дуже істотними бувають помилки покупців, які часто керуються поширеними стереотипами.

Зміст:

 • Помилки у визначенні якості продуктів
 • Інші поширені помилки покупців
 • до змісту ↑

  Помилки у визначенні якості продуктів

  Багато людей для перевірки якості харчових продуктів звертаються до котячі смакам. Наприклад, купують ту ковбасу або рибу, яка за смаком їх вихованку. Насправді смакові рецептори кішок не настільки тонкі, щоб визначити якість продукту. Вони готові задовольнитися ковбасою невисокої якості, але при цьому досить ситної і калорійною.

  Ще одна крайність — придбання тільки дорогих продуктів в надії на те, що їх якість вище. За результатами перевірок та експертиз велика якість товару володіє високою вартістю більшою мірою завдяки дорогій упаковці та рекламі, тоді як товари економ-класу часто мають досить високу якість.

  Любителі яблук можуть не є виключно кислі яблука, сподіваючись на більший вміст заліза в них. Незважаючи на таке упередження, смак цих плодів і вміст у них заліза не має прямого зв’язку, крім того, в яблуках взагалі не багато цього мікроелемента.

  Свідомий вибір виключно морської солі також не завжди раціональний. У цьому сенсі важливо те, додають в цей продукт синтетичні компоненти для підтримки її розсипчастості. Якщо вони присутні, то морська сіль навряд чи буде хорошим вибором.

  Помилки покупців часто пов’язані і з вкоріненим помилкою щодо користі соків у пакетах. Цей продукт, крім інших особливостей, дуже бідний клітковиною, тому замість того щоб вживати у їжу соки, краще вибирати свіжі овочі і фрукти.

  Люди, які прагнуть знизити калорійність свого раціону, але не бажаючі повністю відмовлятися від солодкого, часто вибирають коричневий цукор. Але калорійність такого продукту аналогічна цукру білого кольору, а вітамінів і мікроелементів в ньому не набагато більше, тому така переплата просто нераціональна.

  Дешевизна продуктів на ринках зараз також є великою помилкою: найчастіше овочі, фрукти та інші компоненти раціону більшості громадян значно вигідніше купувати в супермаркетах.

  до змісту ↑

  Інші поширені помилки покупців

  Громадяни, які люблять подорожувати, часто прагнуть придбати квитки у відпустку заздалегідь, вважаючи, що такий спосіб більш вигідний. Однак більш досвідчені мандрівники знають, що найвигіднішу путівку можна знайти в розпал сезону. Багато розраховують на придбання палаючого туру, що дозволяє заощадити до половини первісної суми.

  Добре летіти у подорож не в перших числах місяця, так як саме ці дні найпопулярніші у відпочиваючих, а тому ціни на авіаквитки занадто високі.

  В цілому, помилки покупців пов’язані, насамперед, з нав’язаними суспільством упередженнями, які в багатьох випадках є хорошими рекламними ходами.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  23 жовтня 15:24
  Як навчитися економити? Прості, але актуальні поради
  Уміння розпоряджатися грошима — один із секретів успіху. У зв’язку з цим, щоб накопичити кошти на певні цілі, перш за все, потрібно знати про те, як навчитися економити. Основні механізми економії грошей Більшості людей властиві погані звички, які не дозволяють заощадити зароблені гроші. Основні з них наступні: Звичка жити не за коштами. Сприяє її розвитку можливість здійснювати покупки у кредит. В результаті такого…

  24 вересня 19:44
  Як уникнути зайвих витрат – 25 ефективних рекомендацій
  Напевно у вас вже раз траплялася така ситуація, коли до кінця місяця ви просто не можете пригадати, куди ж витратили певну частину своїх коштів? …

  19 липня 11:24
  Як заощадити гроші на відпочинку і в подорожі: практичні поради
  Більшість людей переконана, що подорож обов’язково пов’язано з великими фінансовими витратами. І це думка, звичайно, не безпідставно. Погодьтеся, важко собі…
  16 липня 16:13
  Як правильно заощадити на бронювання готелю: практичні поради та рекомендації
  Багато людей воліють докладно планувати свій відпочинок заздалегідь. Благо, сучасні можливості інтернету значно полегшують їм задачу. Сьогодні кожен турист…
  15 липня 11:57
  Як правильно купити дешеві авіаквитки: важливі поради та рекомендації
  Незалежно від того, чи збираєтеся ви в далеку подорож або ж у відрядження куди-небудь, вартість квитків на літак часто становить левову частку витрат всій…
  14 липня 19:56
  Найдорожчі країни для відпочинку, де жити дешевше, ніж у вас вдома (Частина 2)
  Якщо ви вважаєте, що недорогі країни для відпочинку обмежуються лише 5-7 державами, то сильно помиляєтеся. Можете бути впевнені, що у світі існує чимало…