Не всі знають, що очікує кредит, якщо сталося так, що позичальник помер, не розплатившись за нього.

Майже завжди борг залишається на совісті родичів позичальника подібно будь-якому іншому спадок.

Правда, у багатьох випадках можливі варіанти вирішення даної проблеми.

Зміст:

 • Смерть позичальника: наслідки для спадкоємців
 • Страховка у випадку смерті позичальника
 • до змісту ↑

  Смерть позичальника: наслідки для спадкоємців

  За законним нормам кредитні зобов’язання не можуть бути припинені у разі смерті позичальника, тому, що всі права і зобов’язання, борг переходить у спадок родичам клієнта банку. Зобов’язання, які отримують спадкоємці, відрізняються деякими особливостями:

  • родичі позичальника повернути борг тільки в межах суми, яку вони успадкували;
  • спадкоємцям не може звинувачують погашення боргу достроково, і будь-які вимоги банку в цьому сенсі є неправомірними;
  • перерва у сплаті кредиту з причини смерті позичальника неможливий, і якщо це відбувається, банк може застосувати нарахування пені.

  Важливо при цьому враховувати, що спадкоємець померлого клієнта банку стає позичальником тільки з моменту відкриття спадщини, до цього часу він не відповідає за прострочення, а значить, якщо неустойка вже була нарахована за минулий період, можна домогтися її зменшення. Якщо на вмовляння спадкоємця банк не реагує, для того щоб добитися справедливості, як варіант, можливе звернення до суду.

  Якщо позичальник помер, залишивши занадто великий борг за кредитом, а майно, передане їм у спадок, не перевищує заборгованість, родичі можуть відмовитися від нього, тим самим звільнивши себе від проблем з виплатами та судовими розглядами.

  до змісту ↑

  Страховка у випадку смерті позичальника

  Як затверджують правила страхування, у випадку смерті позичальника страхова компанія зобов’язується виплатити залишки позики. Але в цьому сенсі існує ряд винятків. Зокрема, страховими будуть вважатися далеко не всі випадки. Наприклад, якщо клієнт приховав якісь хронічні захворювання, наявні в нього на момент підписання заяви, або причиною смерті став нещасний випадок, військові дії, або якщо мало місце самогубство. Все це не передбачає виплату страховки.

  Існує цілий ряд умов, при яких страхові компанії відмовляють у визначених виплатах. До них також відносять смерть позичальника в результаті дії радіації, смерть, як наслідок перебування боржника під арештом, вживання великої кількості алкоголю чи вживання неякісних спиртних напоїв. Водіння машини в нетверезому стані також буде причиною відмови більшості страхових компаній.

  Істотним підводним каменем договору страхування може стати і питання строку, в який було повідомлено про смерть клієнта банку. Так, про те, що настав страховий випадок, у даному випадку смерть, потрібно повідомити страховика протягом 31 дня після події.

  Таким чином, якщо причина, по якій позичальник помер, підходить під будь-яке з винятків, передбачених правилами страхових компаній, відповідальність за виплату боргу повністю переходить на спадкоємців.

  Поручитель відповідальність за кредит не несе, якщо в договорі зазначено, що він відповідальний безпосередньо за боржника. В такому випадку смерть позичальника означає припинення такої відповідальності. Якщо ж є інші застереження, то обов’язки поручителя можуть тривати і після смерті клієнта банку.

  В цілому, питання виплати банківського кредиту після смерті позичальника непростий і неоднозначний. Його рішення і наслідки для спадкоємців залежать від безлічі факторів, тому визначитися, чи варто займатися виплатами боргу або краще просто відмовитися від спадщини, родичі померлого повинні вирішувати з урахуванням конкретних факторів.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  25 листопада 15:08
  Як банки і колектори ведуть пошук боржників, які від них ховаються?
  Громадяни, які потрапляли в ситуації нездатності виплати боргу, знають, що пошук боржників банків і колекторським агентствам вдається дуже добре, навіть незважаючи на всі спроби заборгував клієнта змінити власні контактні дані. З цією метою застосовують спеціальні перевірені методи. Особливості пошуку боржників Громадяни, які через кризу не мають можливості виплачувати взяті раніше кредити, часто уникають контактів з кредиторами всіма доступними способами….

  12 листопада 18:57
  Чорний список боржників: хто в нього потрапляє, і як з нього вибратися
  Не завжди банківський кредит вдається сплатити своєчасно, в такому випадку клієнт може потрапити в чорний список боржників банку. Цей статус клієнт отримує не тільки…

  9 листопада 16:14
  Як повернути нав’язану при оформленні кредиту страховку?
  Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш…
  8 листопада 20:11
  Вам відмовили в кредиті? Розбираємося з причинами
  Звертаючись в банк для оформлення позики, багато потенційні клієнти отримують відмову. Тому громадянам, які бажають отримати позику, важливо знати, що робити, якщо в банку…
  1 листопада 17:50
  Як отримати позику за 5 хвилин на карту? Всі умови і особливості оформлення
  Бувають обставини, коли терміново знадобилися гроші, а взяти їх ніде. У банки йти марно, так як розгляд заявки на кредит може тривати кілька днів,…
  24 жовтня 13:55
  Як оформити онлайн кредитну карту з моментальним рішенням?
  Вважається, що отримати кредитну карту відразу ж після схвалення неможливо. На відміну від споживчого кредиту, коли позику зараховують на рахунок або забирають у вигляді…