Кожна людина намагається досягти матеріального благополуччя і фінансової незалежності. Причому для багатьох людей обов’язковим символом стабільності та заможності є володіння певним нерухомим майном, а точніше саме інвестування в нерухомість.

І справді, вкладення вільних коштів у цьому напрямку є досить вдалим рішенням. Однак не варто думати, що достатньо лише знайти і придбати житло подешевше, почекати близько року і продати його дорожче, сплативши податок і радісно підрахувавши прибуток. Також можна житлоплощу здавати в оренду, але робити це з максимальною вигодою теж потрібно вміти. А щоб розуміти, як правильно слід вкладати кошти в цю галузь інвестування і що при цьому важливо враховувати, читайте текст далі.

Зміст:

 • Практичні поради з інвестування в нерухомість
 • Визначення стану ринку
 • Період часу інвестування в нерухомість
 • Бажаний дохід
 • Час для роботи з інвестуванням у нерухомість
 • Сума вкладень
 • Важливі рекомендації з інвестування в нерухомість
 • Знайте свій район
 • Місцева нерухомість
 • Однокімнатна квартира
 • Резервний фонд
 • Час на навчання
 • Знайдіть толкового ріелтора
 • Вступайте в місцеві інвестиційні клуби
 • Рентабельна прибутковість
 • до змісту ↑

  Практичні поради з інвестування в нерухомість

  до змісту ↑

  Визначення стану ринку

  Насамперед, вам необхідно точно визначити стан ринку нерухомого майна, куди ви збираєтеся вкласти свої накопичення. Так, він може знаходитися на стадії активного росту, спаду або ж стомлюючого очікування, коли думки авторитетних ріелторів про подальший рух тренда розходяться.

  Якщо ви вирішите переглянути графік динаміки зростання і цін на нерухомість, що цікавить вас, міста або ж цілої області, то помітите, наскільки сильно він може змінюватися протягом усього кількох років. Благо, така інформація в достатній кількості знаходиться у вільному доступі в інтернеті і не тільки.

  Тут слід виділити основну закономірність – коли ціни на житло перебувають на мінімальному рівні, то слід купувати цікавить вас об’єкт. Пізніше, коли її вартість виросте, нерухомість слід продавати. Протягом усього цього часу і, якщо захочете, в майбутньому можна здавати його в оренду. Але докладніше про це буде розказано далі.

  до змісту ↑

  Період часу інвестування в нерухомість

  Слід розуміти, що вкладення в нерухоме майно слід відносити до довгострокових інвестицій строком від 1-3 років. Причому часто таку діяльність можна назвати спекуляцією, яка можлива лише при зростаючому тренді.

  Якщо ж ви вирішуєте придбати житло на первинному ринку, тобто тільки що побудоване або ж знаходиться на певній стадії зведення, то термін здачі будинку в оренду може значно затриматися. Звичайно, це буде дешевше, ніж покупка вже обжитий квартири (вторинний ринок) в давно побудованому будинку. Але слід розуміти, що повноцінний ремонт і облаштування квартир в новобудовах можуть затягнутися до 1-2 років.

  І навіть якщо ви все це зробите раніше інших власників сусідніх квартир, потенційні орендодавці навряд чи сильно зацікавляться вашою пропозицією до закінчення повного закінчення ремонту всієї будівлі. Тобто термін окупності вашого інвестування в нерухомість в даному випадку може затягнутися.

  Як ви розумієте, придбання житла на вторинному ринку обійдеться дорожче, але і термін окупності вашого вкладу вже істотно скоротиться.

  до змісту ↑

  Бажаний дохід

  Звичайно, в даному випадку все буде залежати від конкретного міста і стану ринку. Але розрахувати приблизний дохід від майбутнього придбання нерухомого майна цілком можливо вже зараз. Спочатку вам слід дізнатися середню вартість квартири або будинку в районі, що зацікавив вас або ж у цілому місті.

  Інформацію про вартість оренди житла можна знайти в місцевих газетах, а також на спеціалізованих сайтах. Потім розрахуйте розмір доходу від здачі вашого потенційного придбання в оренду, і ви зрозумієте, на які дивіденди можна розраховувати в майбутньому. Це стосується не тільки житлової площі, але і різних офісів, гаражів та іншого.

  до змісту ↑

  Час для роботи з інвестуванням у нерухомість

  Серед багатьох людей поширена думка, що достатньо створити собі джерела пасивного доходу і можна все життя нічого не робити. Однак це далеко не так. Якщо розглядати вкладення в нерухомість, то в більшості випадків вам доведеться витратити багато сил, часу і коштів на ремонт, належне облаштування житлової площі, придбання різного обладнання і необхідної техніки.

  Але і це ще далеко не все. Надалі вам доведеться постійно керувати вашими об’єктами вкладення, стежити за їх станом, а також регулярно спілкуватися з орендодавцями, ріелторами і різними службами.

  Також будуть спостерігатися відчутні відмінності в залежності від того, який сегмент ринку ви вкладаєтеся. Витрати коштів, часу і зусиль власника житлової квартири, робочого офісу, магазину, земельної ділянки, житла, яке здається подобово в оренду, будуть досить сильно відрізнятися.

  до змісту ↑

  Сума вкладень

  Звичайно, конкретну суму для майбутніх вкладень у нерухоме майно ви визначаєте самостійно. І вже виходячи з її величини визначається конкретний ціновий рівень, місцезнаходження і сам сегмент ринку.

  Тут варто відзначити, що ринок нерухомості далеко не обмежується однією лише житлоплощею. Крім квартири і будинку, ви можете придбати складське приміщення, земельну ділянку, автомобільний гараж або робочий офіс. З яким із цих об’єктів ви бажаєте працювати в майбутньому? Можливо, який-небудь із сегментів ринку вам знайомий більше, ніж інші?

  до змісту ↑

  Важливі рекомендації з інвестування в нерухомість

  до змісту ↑

  Знайте свій район

  Швидше за все, ви вже чули приказку про три найбільш важливі фактори при виборі нерухомого майна: розташування, розташування і знову розташування. І це дійсно так. Перед купівлею нерухомості слід як можна більш ретельно вивчити об’єкт ваших вкладень, а особливо його місцезнаходження.

  Можливо, є якісь суттєві особливості, зразок виду з вікна на протікаючу річку, жваву автомобільну трасу або ж взагалі звалище сміття. Наскільки розвинена навколишня інфраструктура і зручний для проживання район? Ви ніколи не вгадаєте всі ці дрібні, на перший погляд нюанси, поки самостійно не зберете як можна більше інформації про потенційного придбання.

  до змісту ↑

  Місцева нерухомість

  Швидше за все, ви добре знайомі з тією місцевістю, де ви постійно проживаєте. І якщо в цьому районі є привабливий об’єкт для вкладення грошей, то краще приділити увагу йому, ніж шукати нерухомість в інших містах чи країнах. Звичайно, це зовсім не означає, що потрібно купувати все, що тільки можна побачити з вашого вікна. Але варто розуміти, що для належного ознайомлення з нерухомим майном на незнайомій території у вас піде набагато більше сил і часу.

  до змісту ↑

  Однокімнатна квартира

  Саме цей варіант для вкладення грошей у сфері нерухомого майна є одним з найбільш популярних. В даному випадку цільова аудиторія споживачів досить велика. Це і самотні молоді люди, розведені чоловіки і жінки, а також овдовілі пенсіонери. Як ви розумієте, такі орендарі рідко потребують великому і просторому житло. Причому однокімнатною квартирою легше керувати, стежити за її станом і, відповідно, простіше шукати покупців або здавати житло в оренду.

  до змісту ↑

  Резервний фонд

  Досить поширеною є ситуація, коли людина живе в одному житло, а інше майно, тобто другу квартиру або будинок, здає в оренду. Як ви розумієте, періодично доводиться лагодити санвузол, покрівлю, водопровід або ж просто робити косметичний ремонт. Якщо раптом станеться якась поломка і у вас не виявиться грошей на її усунення, то ви ризикуєте втратити прибуток за період накопичення потрібної суми. Саме для таких непередбачених ситуацій, потрібно мати певний резервний фонд.

  до змісту ↑

  Час на навчання

  Якщо ви всерйоз вирішили зайнятися інвестуванням у нерухомість, то не пошкодуйте часу на детальне вивчення цієї сфери вкладення капіталу. Сьогодні існує величезна кількість інформації на цю тематику. При купівлі книг краще віддавати перевагу практичним керівництвом по придбанню, продажу та здачі нерухомого майна в оренду. Також не забувайте про різноманітних тренінгах та семінарах.

  до змісту ↑

  Знайдіть толкового ріелтора

  Далеко не всі агенти у сфері нерухомості можуть виявитися корисними для вигідного вкладення капіталу. Коли ви вирішите звернутися за допомогою до ріелтору, переконайтеся, що він має хороший послужний список і належний досвід, то є велика кількість проданих об’єктів. Така людина повинна розуміти сутність прибутковості вкладеного капіталу (ROI), чистого операційного прибутку (NOI), а також інших важливих показників доцільності та рентабельності інвестицій у нерухоме майно.

  до змісту ↑

  Вступайте в місцеві інвестиційні клуби

  Де ще можна почерпнути масу цінної інформації, як не більш досвідчених колег? Місцеві інвестиційні клуби надають вам чудову можливість перейняти практичний досвід інших інвесторів, дізнатися їх думку, отримати поради та рекомендації. Якщо ж у вашому населеному пункті немає такої спільноти, то можна пошукати його в інтернеті (форуми і блоги) або ж створити клуб самому.

  до змісту ↑

  Рентабельна прибутковість

  Нерухомість, яка забезпечує вам більше 1% дохідності від ваших вкладень в місяць, можна вважати вдалим придбанням. Тобто якщо ви хочете придбати будинок за 100 000 доларів, і він буде приносити вам менше 1000 доларів у місяць, то краще пошукати більш доцільний об’єкт для вкладень.

  Як бачите, щоб займатися інвестуванням в нерухомість необов’язково бути унікальним генієм або ж доктором економічних наук. Достатньо лише володіти здоровим глуздом, розуміти закони ринку і, звичайно, мати намір розвиватися в цій ніші в подальшому. Успіхів!

  Не забудьте скачати безкоштовно електронну книгу успішних інвесторів Миколи Мрочковского і Андрія Меркулова – «Куди вигідно інвестувати гроші в 2018 році?».

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  7 серпня 21:34
  Як правильно інвестувати гроші в золото? Все, що необхідно знати про вкладення в золото
  Грамотно вкладені кошти є одним з найкращих джерел доходу. Але головне завдання якраз і полягає в тому, що ваші накопичення необхідно інвестувати правильно, інакше пасивний дохід може перетворитися в збитковий. Так куди ж слід вкладати гроші так, щоб вони приносили відчутну прибуток при мінімальних ризиках? А далі ви як раз і прочитаєте все, що необхідно знати про інвестування в золото. Варто почати з того, що одним з найбільш відомих і простих…

  16 липня 20:35
  Як максимально знизити ризик при інвестуванні грошей? Важливі поради та рекомендації
  Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що таке ризики при інвестуванні і як їх зменшити? Так, у будь-якій сфері діяльності ви не стали брати участь важливо…

  21 червня 21:30
  Як правильно скласти свій інвестиційний портфель? Важливо знати кожному!
  Якщо ви коли-небудь цікавилися такою важливою наукою про гроші, як фінансова грамотність, то напевно добре усвідомлюєте всю необхідність постійного інвестування…
  17 червня 14:39
  Як правильно вибрати банк? Практичні поради та важливі рекомендації
  Говорячи про те, як правильно вибрати банк, варто відзначити, що більшість людей роблять свій вибір, виходячи з однією лише величини депозитної ставки. Але цей крок є…
  14 травня 12:14
  Розумні інвестиції: 7 важливих якостей, якими повинен володіти грамотний інвестор
  Чи знаєте ви, що понад 90% всіх людей, незважаючи на всі свої зусилля, так ніколи і не стають багатими і успішними лише з-за того, що не розуміють елементарних…
  27 квітня 16:16
  Основні види інвестицій та їх характеристики — важлива підказка для інвестора
  Кожен фінансово грамотна людина чітко усвідомлює необхідність інвестицій, а саме постійного примноження своїх заощаджень. Та й усім, звичайно, хочеться, щоб гроші…