Військовослужбовці – це такі громадяни, які в обов’язковому порядку отримують преференції від держави. Сьогодні ми з Вами поговоримо про те, які пільги військовослужбовцям та їх сім’ям покладені в поточному році, які особливості їх надання.

У минулому році були внесені певні зміни, що торкнулися безпосередньо проходять військову службу громадян – призовну, за договором, які перебувають у запасі або вийшли на пенсію.

Зміст:

 • Які пільги покладені військовослужбовцям та їх родинам у 2018 році?
 • Особливості надання права на житлове приміщення
 • Особливості надання субсидії на придбання житлового приміщення
 • Які покладені пільги освітнього і медичного характеру?
 • Особливості надання права на вихідну допомогу
 • Право на проїзд
 • Податкові пільги
 • Які ще пільги можуть бути надані тим, хто служить за контрактом?
 • Що належить військовим пенсіонерам?
 • На що можуть розраховувати сім’ї таких громадян?
 • Чи плануються якісь зміни в поточному році?
 • до змісту ↑

  Які пільги покладені військовослужбовцям та їх родинам у 2018 році?

  У 2018-му році практично всі компенсації та преференції військових закріплені Федеральним Законом від 27-го травня 98-го року. Крім того, два рази на рік в закон вставляються коригування.

  Для початку ті, хто служать за контрактом, можуть скористатися правом на одержання грошової суми – головного методу стимулювання до роботи. Тобто, ми говоримо про обов’язкові виплати – про заробітну плату.

  Вона включає в себе такі частини: прописану суму окладу, а також оклад за тією посадою, яку займає громадянин. Також у військовослужбовця за контрактом є право на оформлення додаткових грошей – іншими словами, премій.

  З 2015-го року у громадян є право на отримання фінансової компенсації замість бонусного дня відпочинку (якщо вони працюють в позаурочний період часу). Крім того, службовець має право вибрати – що конкретно йому потрібніше – вихідний або ж грошова сума.

  Федеральний закон N 76-ФЗ «ПРО статус військовослужбовців», редакція від 20.07.2018:

  Ваш браузер не підтримує фрейми

  Скачати Федеральний закон N 76-ФЗ «ПРО статус військовослужбовців», редакція від 20.07.2018 (.pdf)

  до змісту ↑

  Особливості надання права на житлове приміщення

  У військових, які перебувають на службі за контрактом, є можливість отримати житло службового типу – і жити в ньому разом з членами своїх сімей.

  У такій ситуації законодавчими актами Російської Федерації фіксується наступне: квартиру або будинок видають не пізніше, ніж за 90 днів від дня переходу на нове службове місце. Виділення квартири або приватного будинку здійснюється в тому регіоні, де розташовується саме військовий підрозділ.

  Якщо у військовослужбовця багатодітна сім’я, житло надають без черги. Якщо ж розглянутий регіон – місце розташування частини, не має потрібного житлового приміщення, його знаходять у самому близькому регіоні.

  до змісту ↑

  Особливості надання субсидії на придбання житлового приміщення

  Перебувають на військовій службі і підписали договір до 1998-го року громадяни можуть скористатися своїм правом на державну підтримку на придбання житла у власність.

  В даній ситуації підтримка – це виділення грошей на покупку будь-якого житлового приміщення – будь то квартира, будинок або споруда. Цю міру пропонують лише сім’ям потребує типу.

  Якщо загальний часовий період служби людини перевищує 20 років, у нього з’являється право на отримання субсидії при купівлі або будівельному процесі житла.

  Цікавий момент: отримати житло з федерального фонду можна без черги. Якщо до 2015-го року військовослужбовцю доводилося стояти в черзі так само, як і цивільним сім’ям, тепер надання житлових приміщень цієї категорії громадян здійснюється окремо.

  до змісту ↑

  Які покладені пільги освітнього і медичного характеру?

  Військовослужбовцю, який проходить контрактну службу, надається право на одержання медичної допомоги за місцем свого знаходження на безкоштовній основі.

  В цій ситуації медична допомога – це не просто лікування хвороби, це ще і різні операції. При цьому існує одне обмеження – лікувати мають виключно на російській території. Якщо військового або члена його сім’ї відправляють в іншу державу, надання медичної допомоги відбувається на звичайних умовах.

  Якщо працівник здає кров або її складові, в цей день його звільняють від виконання своїх зобов’язань. І ще, після такої здачі він має право отримати додатковий вихідний.

  І ще один важливий момент: законодавством Російської Федерації передбачено наступне: у громадянина є право на безкоштовне навчання у вищих і середніх професійних цивільних навчальних організаціях. Форма навчання – заочна або очно-заочна (вечірня) – якщо громадянин планує служити за контрактом більше трьох років.

  Ця вимога не поширюється на учнів військових навчальних закладів.

  до змісту ↑

  Особливості надання права на вихідну допомогу

  Якщо закінчилася контрактна служба, людина може не продовжувати її, і отримати свій вихідна допомога.

  Сума цієї виплати залежить від такого чинника: яку кількість років людина відпрацювала? Якщо термін служби становив менше 20-ти років – у нього є право на 2 окладу за посадою, якщо більше 20-ти років – на 7 окладів.

  Крім того, якщо громадянина звільнили без особливих на те причин, у нього з’являється право на отримання моральної та грошової компенсації.

  до змісту ↑

  Право на проїзд

  Перелік прав у цій сфері виглядає наступним чином:

 • Право безкоштовно проїхати до службового місця в момент переїзду, на безкоштовний проїзд у відрядження по службі, а також з метою лікування. Якщо громадянину належить переклад на нове службове місце, йому видають контейнер – щоб він міг перевезти речі об’ємом до 20 тонн.
 • Ті, хто знаходяться на службі на Крайній Півночі, мають право на безкоштовний проїзд до місця відпочинку і назад – причому, не тільки для себе, але і для всієї своєї родини.
 • Якщо громадянином використовується власний транспорт під службові цілі, у нього з’являється право на компенсацію витрат. Припустимо, йому повинні сплатити бензин. Підставою для видачі компенсаційної виплати є документ – доказ використання особистого авто під службові цілі.
 • до змісту ↑

  Податкові пільги

  З 2016-го року військовим не потрібно сплачувати земельний і майновий податок.

  Це нововведення запровадили з тієї причини, що у багатьох військових відсутнє власне майно, в тому числі і земля – вони живуть в орендованому або службовому житловому приміщенні в період перебування на службі.

  до змісту ↑

  Які ще пільги можуть бути надані тим, хто служить за контрактом?

  Служба термінового характеру становить 1 рік. Але і ці військовослужбовці мають право на різні категорії пільг. Усіма ними вони можуть користуватися.

  Для початку, громадянин може безкоштовно отримувати лікарські препарати та медичне обслуговування на весь службовий період. Якщо ж людині потрібно буде стаціонарне лікування, його також будуть здійснювати на безкоштовній основі – навіть тоді, коли лікування буде проводитися в іншому населеному пункті (тобто, не у військовій частині). Також надаються пільги щодо санаторно-курортного лікування.

  Військовослужбовець, який перебуває на військовій призовної службі, може відправляти пошту та персональні речі завдяки федеральному бюджету.

  до змісту ↑

  Що належить військовим пенсіонерам?

  Ветеранам військової служби надаються ті ж самі пільги, які вже були розглянуті нами вище. Ніяких змін у цьому плані немає. Ліміти преференцій встановлюються кожним конкретним регіоном окремо.

  до змісту ↑

  На що можуть розраховувати сім’ї таких громадян?

  Сім’я військовозобов’язаного (контрактника або призовника) може розраховувати на такі пільги:

 • Дружина такого громадянина має право на отримання дитячих посібників більшого розміру, ніж всі інші дружини.
 • Подружжю військових видаються не просто одноразові виплати – в момент народження малюка, але і дотації щомісячного типу. Їх суму визначає кожен регіон окремо.
 • Дітей зараховують в освітні організації без черг. Крім того, компенсується оплата дитячого садка – на 90%, сім’ям військових надається безкоштовний проїзд до місць відпочинку і назад – в будь-який регіон Росії. Якщо відпочинок – в іншій державі, ця пільга не діє.
 • Крім того, такі сім’ї є пільговою категорією громадян – їм покладаються знижки при оплаті знімною квартири. Частина виплачується державою. Компенсаційна сума фіксується кожним регіоном самостійно.
 • до змісту ↑

  Чи плануються якісь зміни в поточному році?

  Суттєві корективи в нормативно-правових актах Російської Федерації поки не передбачаються пільги залишаться такими ж.

  Незважаючи на це, держава має право на встановлення нових пільг, а також додаткових грошових компенсацій для розглянутої нами категорії громадян.

  Таким чином, з нашої статті Ви дізналися про останні новини про пільги військовослужбовцям у 2018-му році. Сподіваємося, що інформація принесла Вам користь, і Ви змогли почерпнути для себе щось нове і корисне.

  Це вам буде цікаво

  7 серпня 20:28
  Пільги для багатодітного батька в 2018 році
  Багато людей в захваті від самовідданості матерів з кількома дітьми. При цьому вони часто не пам’ятають про те, що багатодітні батьки також мають колосальне значення у вихованні і навчанні своїх нащадків. Якраз з цієї причини держава і надає пільги багатодітному батьку – щоб йому було простіше справлятися з такою серйозною відповідальністю, як виховання декількох дітей. Кому можуть надати такий статус? Виховання малюків – процес не простий. Дитині…

  23 травня 19:22
  Які пільги мають інваліди 3 групи в 2018 році?
  Росія і Уряд виділяють фінансувати з держбюджету, щоб підтримати тих людей, чиї можливості обмежені. Отримати конкретні соціальні пільги можуть і особи з…

  4 травня 17:00
  Які пільги покладені інвалідам 2 групи в 2018 році?
  Людям, можливості яких обмежені, обов’язково необхідна особлива підтримка. Економічно розвинені держави намагаються соціалізувати своїх громадян…
  30 квітня 13:45
  Які пільги надаються інвалідам 1 групи в 2018 році?
  Деякі фізичні особи – росіяни мають право на отримання певних привілеїв і пільг. Державна підтримка надається особам з 1-ю групою інвалідності….
  12 квітня 16:25
  Соціальні пільги пенсіонерам по старості в 2018 році
  У малозахищених верств населення завжди є можливість скористатися матеріальною підтримкою, припустимо, пільгами по сплаті частини певних податків. Соціальні…
  19 серпня 09:31
  Які пільги та допомога надаються біженцям в Росії?
  Біженці – це особлива категорія громадян. Сьогодні ми з Вами розглянемо допомогу і пільги біженцям в Росії: хто може на них претендувати, які особливості проведення…