Багатьох людей часто мучить питання про те, куди ж уходять їхні гроші. Здавалося б, тільки що отримав зарплату, а фінанси, немов вода, протягом декількох днів кудись випарувалися. Розуміючи, що їм не вистачає грошей, люди починають шукати способи економії, адже, як говорить народна мудрість, «зекономлені фінанси – це зароблені фінанси». Цікаво, що аналогічними питаннями задаються і керівники найбільших світових компаній. Так, якщо звичайна людина при раціональному розпорядженні фінансами зазвичай економить до декількох сотень доларів в місяць, то кажучи про купных корпораціях, мова йде вже про заощаджених мільйони, а іноді й мільярди. Давайте ж дізнаємося до якихось незвичайних способів економії вдаються їх керівники, і що за це приносить вражаючі результати.

Зміст:

 • Водіям корпорації UPS забороняють повертати ліворуч
 • Стрункі стюардеси
 • Один скибочку замість двох
 • Історія однієї оливки
 • Новий вага чека
 • 5000 доларів за звільнення
 • Мільйони доларів за зміну шрифту
 • Економія на закритті
 • до змісту ↑

  Водіям корпорації UPS забороняють повертати ліворуч

  Одна з найбільших транспортних компаній США під назвою UPS володіє парком вантажних автомобілів в кількості 96 000 машин, які, природно, витрачають величезну кількість палива. Це питання дуже турбував керуючих фірми, і було розпочато активний пошук способу економії. Так, один водій помітив, що при повороті вантажівки наліво витрачається більше палива, ніж при повороті праворуч. Дивно, але компанія тут же підхопила цю ідею і вже в 2004 році офіційно заборонила всім своїм автомобілям повертати вліво. Були розроблені і прокладені нові кругові маршрути, що підходять під таку транспортування. Цікаво, що така «антилевоповоротная» політика допомогла компанії заощадити більше 10 000 000 галонів газу і до того ж значно зменшити шкідливі викиди в атмосферу.

  до змісту ↑

  Стрункі стюардеси

  Відома міжнародна авіакомпанія Ryanair настійно попросила всіх своїх стюардес стати як можна більш стрункими. Причому це було зроблено не для того, щоб підвищити привабливість персоналу, а для відомості польотного ваги літака до мінімуму. Бонусом для найбільш струнких і привабливих дівчат стала зйомка для щорічного календаря компанії під назвою Girls of Ryanair.

  Крім цього незвичайного способу економії, в літаках були зменшені розміри кубиків льоду для напоїв, а формат журналу для пасажирів був змінений з A4 до більш компактного А5. В сукупності всі ці заходи призвели до відчутно меншій витраті палива і дозволили економити компанії до 7 мільйонів доларів в рік.

  до змісту ↑

  Один скибочку замість двох

  Починаючи з 2008 року всесвітньо відома мережа закусочних Mcdonald’s постановила у вельми популярний дабл чізбургер класти один скибочку сиру замість двох. В результаті бутерброд був перейменований на Мак Дабл. Покупці не помітили особливих змін у своїй улюбленій їжі і продовжували справно платити ті ж гроші.

  Компанії ж такий хитрий трюк дозволив економити до 5-6 центів з кожного подібного бургера. Завдяки цьому McDonalds щороку збирає близько 15-20 тис. доларів на своїх закладах.

  до змісту ↑

  Історія однієї оливки

  Цей незвичайний спосіб економії часто згадується в багатьох підручниках фінансової тематики. Так, генеральний директор компанії American Airlines, що займається авіаперельотами, Боб Крандалл довго шукав метод, який би дозволив скоротити витрати на транспортування пасажирів, і додумався до вельми оригінальної ідеї. Так, під час польоту багато людей часто замовляли один і той же салат. Помітивши це, Крандалл вивчив інгредієнти страви і постановив прибрати з нього найдорожчий компонент, а саме одну оливку. Як і в попередньому випадку, пасажири не звернули на це ніякої уваги, і все так само продовжували купувати улюблений салат. Хто б з них міг подумати, що всього одна така оливка дозволяє економити компанії від 40 000 до 500 000$ в рік!

  до змісту ↑

  Новий вага чека

  Згадайте, що ви зазвичай робите з чеком після того, як зняли гроші з банкомату або каси банку? Як правило, такий папірець протягом декількох секунд летить у смітник, а деякі люди взагалі не дивляться, що в ній написано. Природно, це помітили і співробітники банківських організацій. Так, досить оригінальний і незвичайний спосіб економії придумали в національному банку Америки. Повністю відмовитися від таких квитанцій, звичайно, не змогли, але зате здогадалися зменшити щільність паперу і знизити її вага всього на 25%. Як ви розумієте, самі чеки від цього анітрохи не постраждали, а Bank of America тепер економить завдяки такій простій ідеї близько 500 000 доларів в рік.

  до змісту ↑

  5000 доларів за звільнення

  Чи Можете ви уявити собі ситуацію, коли до вас підходить начальник і каже: «Якщо ви звільнитеся, я заплачу вам 5000 доларів». Звучить дивно, але саме таку пропозицію роблять всім своїм співробітникам керівники компанії Amazon.

  У чому ж сенс такого марнотратства? Справа в тому, що Амазон є дуже великою корпорацією з тисячами складів, офісів і десятками тисяч працівників. Природно, що компанія постійно розвивається, а також шукає нові шляхи підвищення своєї прибутку, для чого регулярно проводить навчання своїх робітників. Звичайно, на все це йде багато часу і коштів. І якщо який-небудь чоловік прийшов сюди просто підробити, не маючи наміру пов’язувати своє майбутнє з кар’єрою в компанії, то Amazon простіше позбавитися від нього, давши те, заради чого він прийшов у корпорацію, тобто заплативши 5000 доларів і звільнити такого співробітника.

  Не дивно, що при такому підході компанія вже багато років поспіль зберігає лідируючі позиції в своєму сегменті ринку (інтернет-торгівля). Але і це ще далеко не всі незвичайні способи економії великих корпорацій, про які вам слід знати.

  до змісту ↑

  Мільйони доларів за зміну шрифту

  Студент одного з коледжів США, який підробляв у поліграфічній компанії, порадив своєму керівнику змінити шрифт роздруковування матеріалів на Garamond. Начальник схвалив задум ініціативного працівника, і завдяки цьому фірма змогла заощадити на чорнила для принтерів більш 21 000 доларів за рік.

  Керівництво компанії вирішило розвивати цю ідею далі і звернувся з аналогічною пропозицією до державним чиновникам. Ті теж схвалили цю ідею, і в результаті держава змогла заощадити за один рік на чорнилі для різних друкованих матеріалів вже 136 мільйонів доларів!

  до змісту ↑

  Економія на закритті

  Відомий цікавий випадок, пов’язаний з незвичайними способами економії компанії Cisco, яка займається створенням різного програмного забезпечення і мережевих пристроїв. Так, у 2010 році з 29 грудня по 2 січня компанія закрила всі свої відділення, офіси і підсобні виробництва, а всіх співробітників відправила у примусову відпустку. Як говорили в самій корпорації: «У нас клінічна смерть». Дивно, але в результаті цих 4 днів бездіяльності компанія змогла заощадити 2 мільйони доларів.

  Як бачите, часом навіть самі прості рішення дозволяють у довгостроковій перспективі економити значну кількість грошей. Особливо це яскраво видно на прикладі міжнародних корпорацій, з якими ви ознайомилися раніше. Уважно перегляньте статті витрат свого бюджету. Можливо, і ви зможете завдяки лише одному простому рішенню зберегти значну частину свого капіталу. Адже незвичайні способи економії далеко не закінчуються на перерахованих вище прикладах.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  31 травня 13:47
  5 ефективних способів заощадити, не змінюючи якості життя
  Ефективні способи економії можуть бути досить різноманітні. Але спочатку скажіть чесно – завжди і на все у вас вистачає грошей? Якщо ж ні, то буде дуже корисно навчитися правильно розпоряджатися фінансами. Дивно, але навіть ті люди, які досягли досить великого успіху в плані заробітків коштів, теж часто скаржаться на брак грошей. Тут варто зазначити, що розмір заробітної плати досить відчутно впливає на якість життя, але, крім досягнення успіхів у фінансовому плані, не менш…

  11 квітня 09:14
  10 порад про те, як заощадити в Америці
  Подорожувати по Америці – справа не з дешевих, але ми знаємо 10 порад, які допоможуть вам гарненько заощадити на…

  29 лютого 13:12
  Нюанси чеської економії. Чи варто переїжджати в Чехію на ПМЖ?
  Не секрет, що більшість «ображених» на низькі зарплати і, відповідно, грошові доходи шукають кращої долі за кордоном. Вважають, що в європейських країнах…
  23 лютого 17:38
  Японська економія. Особисті фінанси в Країні висхідного сонця
  Як відомо, за кілька десятиліть після закінчення Другої світової війни жителям Країни висхідного сонця довелося навчитися економити буквально на всьому. Тому…
  11 січня 12:21
  Кращі способи економити гроші. Корисні поради по економії
  Все життя ми вивчаємо способи економити гроші і програємо в цій нерівній боротьбі, знову і знову залишаючи в магазинах добру половину зарплати. Але економія економії…
  3 січня 13:54
  11 речей, на яких не варто економити
  Криза, низькі зарплати змушують багатьох сьогодні економити на всьому. Мати завжди вільну готівку – це, безумовно, добре, але в гонитві за копійкою не можна упускати…