Як відомо, за кілька десятиліть після закінчення Другої світової війни жителям Країни висхідного сонця довелося навчитися економити буквально на всьому. Тому сьогодні людина, що проживає в Японії і відноситься саме до японської нації, завжди асоціюється з «завзятим накопичувачем». І це далеко не образливі слово, часто порівнянне неэкономными людьми з поняттям «жадібність». Адже в умовах сучасного життєвого ходу вкрай важливо не бути егоїстом і не забувати про природу, яка дає тепло і холод, воду і їжу, не кажучи вже про ті блага, які пов’язані з іншим забезпеченням комфорту для людини.

Як стверджує фахівець Брайен Сэлсберг Маккінсі, сучасний японський працівник не може похвалитися високим окладом, якого вистачало на життя протягом усього місяця, від зарплати до зарплати. Вся причина цього полягає в кардинальній зміні робочого складу (тобто досвідчені професіонали виходять на пенсію, залишаючи своє розпочату справу молодим фахівцям, поки що погано орієнтуються в напрямках ринків споживання і збуту). Тому, незважаючи на всесвітню популярність в плані розвитку новітніх технологій, японці все ще не можуть відмовитися від пошуку необхідного, відрізняється дешевизною.

Якщо європейський людина не може собі дозволити економити на одязі та їжі (щоб добре виглядати і, не дай Бог, не захворіти), то японець обмежить себе в цьому плані. Він не стане купувати дорогі продукти і дбайливіше ставитися до одягу, лише б вся родина змогла виїхати на довгоочікуваний курорт. Скромність в такому плані розкриває справжні цінності: краще я не одягну модний костюм, але побачу світ.

Японці завжди відкладають як мінімум 20-25% від загального заробітку «на чорний день». І не дивно. Адже стихійні лиха в даній країні – явище нерідке. Щоправда, варто зазначити, що весь сімейний бюджет поділяється практично на чотири частини:

  • так звана заначка, складова ті самі 25% від дохідної частини, кладуть на депозит;
  • до 30% сім’я віддає страхової компанії, що, «якщо що», покриє всі непередбачені витрати;
  • ще одна частина відкладається на оплату кредитів та комунальних послуг (або за зняття квартири в найм);
  • найменша сума залишається для прожитку і захоплень (в останньому випадку японці собі точно не відмовляють).

З метою економного використання води та інших природних дарів японський народ воліє вибирати малогабаритне житло, а також часто рідко опалює його. Крім того, остання розробка ТОТО, що наповнює воду повітрям, істотно знижує споживання даного ресурсу.

Ще одним нововведенням» стали своєрідні «клітини», розміром 1×2 метри, в яких може переночувати втомлений працівник. Найчастіше вони розміщуються в нічних клубах. Деякі представники «білих комірців» частенько користуються такою послугою, щоб заощадити як на знімному житло, так і на тривалій дорозі додому (як мінімум вона займає близько двох годин). Правда, сьогодні спостерігається тенденція до зниження такого користувальницького попиту, і «клітини» залишаються лише для тих, хто просто не в змозі дістатися до свого ліжка після веселої вечірки.

Якщо в європейських країнах сімейний бюджет прийнято складати спільно (тобто в цьому процесі бере участь чоловік і жінка), то в Японії встановлено матріархат.

Єдиною і прямим обов’язком чоловіка є отримання доходу.

Дружина ж:

  • заводить спеціальну зошит (сьогодні їх продають окремо, складену під споживача), в якій записує всі доходи і витрати, включаючи вклеювання чеків;
  • вносить інформацію про покупки, зроблені виключно на оптових ринках;
  • розраховує суму кишенькових грошей, які допускається віддавати чоловікові щодня;
  • вносить чеки, які вказують на розтрати дітей (дівчаткам не відмовляють в покупці косметики і модних речей; хлопчики мають право віддавати гроші на особисті захоплення, що відносяться до спорту).

На жаль, незважаючи на всі зусилля якомога менше витратити коштів, божевілля чоловіків на автомобілях зводить всі ці зусилля нанівець. Хоча варто визнати, що саме автомобілі і мода ніколи не залишать японських виробників без грошового капіталу.

Так що не варто європейцям «звисока» ставитися до встановленої японської звичкою тотальної економії коштів. Швидше за все, у них треба повчитися високим сімейних та інших цінностей, які роблять людей дійсно щасливими і дають сили для нових звершень. А економія – це лише інструмент свідомого людини, яка думає не тільки про себе, але і про комфортною і затишною життя майбутніх поколінь. Адже природні ресурси не будуть існувати вічно, і світове співтовариство вже починає розуміти всі небезпечні наслідки даної проблеми.

Якщо ви вирішили відправитися в подорож, зверніть увагу на наш рейтинг гарячих турів.

Це вам буде цікаво

11 січня 12:21
Кращі способи економити гроші. Корисні поради по економії
Все життя ми вивчаємо способи економити гроші і програємо в цій нерівній боротьбі, знову і знову залишаючи в магазинах добру половину зарплати. Але економія економії ворожнечу. Хочете дійсно ефективно витрачати кошти зі свого бюджету? Тоді розділіть витрати на окремі сектори і почніть боротися з надмірними витратами по всіх фронтах. Хочете отримати корисні поради щодо економії? Тоді не витрачайте більше, ніж можете собі дозволити. Складайте списки витрат та плануйте бюджет….

3 січня 13:54
11 речей, на яких не варто економити
Криза, низькі зарплати змушують багатьох сьогодні економити на всьому. Мати завжди вільну готівку – це, безумовно, добре, але в гонитві за копійкою не можна упускати…

20 жовтня 23:53
iPhone в кредит: порівнюємо варіанти покупки і вибирає кращий
Бажання купити iPhone в кредит виникає у більшості його потенційних покупців. Вартість телефону відомої марки починається приблизно від 15000 рублів і…
18 жовтня 22:14
Як грамотно економити на інтернеті? 7 найефективніших методів економії
Варто зазначити, що питання раціонального використання та економії досить актуальні і для різних послуг зв’язку, а зокрема для інтернету. Кількість різних…
14 жовтня 22:26
Як вигідно економити на мобільному зв’язку? 7 найбільш дієвих рекомендацій
Погодьтеся, що досить важко уявити життя сучасної людини без використання мобільного телефону. Більш того, багато людей відверто дивуються з того, як…
13 жовтня 23:02
Як правильно економити на бензині? 14 найефективніших способів економії
Згідно зі статистичними даними, сьогодні автомобіль є в кожній другій родині, тобто у кожного четвертого громадянина. При цьому для багатьох людей саме витрати на…