Погодьтеся, що досить важко уявити життя сучасної людини без використання мобільного телефону. Більш того, багато людей відверто дивуються, як можна було ще кілька десятиліть тому обходитися без таких звичних нам речей, як смартфони і мобільні оператори. Природно, що користування всіма цими послугами вже давно увійшло у звичку.

У зв’язку з чим постійно необхідно виділяти частину свого бюджету для телефону. Однак якщо ви підрахуєте, скільки середньостатистичний абонент витрачає за рік на такі послуги, то сума виявиться не настільки вже незначною. Внаслідок цього буде особливо актуально відповісти на питання про те, як економити на мобільному зв’язку. Благо, на цю тему можна дати кілька дієвих рекомендацій, з якими ви зараз і ознайомитеся.

Зміст:

 • Встановіть актуальність вашого тарифного плану
 • Гранична зрозумілість і прозорість
 • Про кілька сім-картах
 • IP-телефонія
 • Використання месенджерів
 • Оптимальний пакет
 • Відключаємо зайве
 • Підсумки
 • до змісту ↑

  Встановіть актуальність вашого тарифного плану

  Багато людей дуже недбало ставляться не тільки до вибору мобільного оператора, але і відповідних тарифів. Часто громадяни після підключення певного плану по рекомендації знайомих або продавця в магазині досить швидко забувають не тільки умови користування, але навіть і назву обраного тарифу. Просто поповнюють рахунок, коли баланс прагне до нуля. Така недбалість грає на руку операторам мобільного зв’язку.

  Тут варто зазначити, що дуже небагато тарифні плани існують довго. Як правило, всі вони постійно змінюються і дорожчають, а застарілі тарифи переносяться в особливий архів. Внаслідок цього з вашим планом можуть відбуватися самі різноманітні зміни. Наприклад, з’являється нова функція «Оплата за з’єднання з абонентом» або суттєво зростає вартість СМС-повідомлень, дзвінків.

  Причому сам абонент, не уточнюючи всі ці дрібні нюанси, починає платити за ті ж самі послуги, але вже значно більше. Найцікавіше, що все це законно – на сайті оператора ще за 10 днів до подібних змін публікують відповідну інформацію, а такий ресурс зареєстрований як ЗМІ.

  Так, нові тарифні плани найчастіше виявляються вигідніше, що вже дозволяє вам економити на телефоні. Зазвичай в них додають різні зручні нововведення, але й вони через певний час теж відправляється в архів. Логічною рекомендацією в даному випадку буде хоча б періодично цікавитися новинами на сайті вашого оператора і вибирати найбільш відповідний вашим вимогам тариф.

  до змісту ↑

  Гранична зрозумілість і прозорість

  При виборі тарифного плану краще всього орієнтуватися на гранично прості і зрозумілі для вас пропозиції – саме вони найчастіше виявляються найбільш вигідними. Природно, якщо у вас є потреба в якій-небудь специфічній структурі трафіку (часто буваєте за кордоном, активно користуєтеся інтернетом, відправляєте безліч СМС, здійснюєте безліч дзвінків тощо), то вам цілком може підійти і якийсь особливий тарифний план.

  Але зазвичай середньостатистичний абонент здійснює дзвінки приблизно в одних і тих же обсягах на всі мережі, а стандартна тривалість одного розмови, як правило, не перевищує 1 хвилини.

  До речі, з цієї ж причини краще уникати степ-тарифікації, тобто тих пропозицій, де перша хвилина коштує досить дорого, а всі наступні вже набагато дешевше або безкоштовні. Можливо, і ви зможете трохи заощадити на мобільному зв’язку допомогою декількох довгих розмов, зате істотно переплатите за короткі дзвінки, яких буде значно більше. А сам оператор при подібних пропозиціях орієнтується на тих, хто не особливо приділяє увагу подібним розрахунками.

  до змісту ↑

  Про кілька сім-картах

  Часто саме заради економії на внутрішньомережеві дзвінки, які зазвичай є найбільш дешевими, люди як раз і купують телефони з кількома сім-картами. Причому таких сім-карт може бути не тільки два, а й три, а іноді навіть цілих чотири в одному смартфоні.

  Вигода тут очевидна – якщо ви купите карти від різних операторів і будете дзвонити не з одного номера на інші мережі, а строго з «МТС» на «МТС», з «МегаФона» на «МегаФон» або з «Білайну» на «Білайн», то непогано на цьому заощадите. Все це тим більше актуально, що багато смартфони з кількома сім-картами можна придбати за вельми доступною ціною. Благо, якість бюджетних телефонів, особливо від китайських виробників, в останні роки значно зросла.

  Єдиний незручний момент полягає в тому, що вашим друзям і знайомим доведеться зберігати відразу кілька ваших номерів і обдумувати те, на який з них краще зателефонувати. Але все ж зробити це нескладно, особливо враховуючи той факт, що завдяки різноманітності номерів телефону ваші співрозмовники можуть заощадити на мобільному зв’язку, телефонуючи вам за тарифом для всієї мережі. Але тут поради про економію на мобільному лише починаються.

  до змісту ↑

  IP-телефонія

  Якщо ви активно користуєтеся смартфоном, то можете навіть і не особливо замислюватися про внутрішньомережеві дзвінки, адже вам можна спілкуватися і через VoIP-сервіси. Основною умовою користування тут є наявність хорошого інтернету. У будь-якому випадку можна використовувати 3G або підключатися через Wi-Fi, яким завжди можна безкоштовно користуватися в місцевому парку або кафе. Єдине, що на вашому телефоні доведеться тримати кілька таких запущених сервісів з-за того, що різні люди воліють користуватися різними програмами. Звичайно, повністю відмовлятися від послуг мобільно оператора не варто, але при можливості буде набагато економніше використовувати сервіси IP-телефонії (VoIP). Ось найпопулярніші з них: Skype, Google Hangouts, Mail.Ru Агент, GlobalVoIP, Viber.

  до змісту ↑

  Використання месенджерів

  Якщо ви часто використовуєте функції SMS і MMS, то цілком можливо, що незабаром ці можливості зовсім зникнуть з-за своєї неактуальність. Адже їх активно і по всіх напрямках витісняють онлайн-месенджери, так як до швидкості інтернету вони мало вимогливі, майже не витрачають трафіку, мають безліч зручних і безкоштовних функцій.

  Так, ті ж SMS-повідомлення можна відправляти лише на телефон, а онлайн-месенджер можна встановити на комп’ютер, або прямо через браузер відправляти послання в соціальних мережах.

  У підсумку SMS і MMS, як і електронна пошта для особистого листування використовуються рідко, а основна сфера їх застосування сьогодні — це всілякі повідомлення, паролі двоетапної авторизації і, звичайно, настирлива реклама. Так, серед найбільш популярних онлайн-месенджерів особливо виділяються наступні – Telegram, WhatsApp, Hangouts, Skype, Viber, Facebook, Messenger, Snapchat.

  до змісту ↑

  Оптимальний пакет

  Якщо вам все ж потрібні якісь комплексні послуги, то вибирайте підключення пакета. Так, цілі пакети з конкретних послуг, а саме мегабайти онлайн-трафіку, SMS-повідомлення або що-небудь ще, значно вигідніше, ніж оплата кожної окремої послуги окремо. Однак вибирати подібний пакети слід вдумливо, щоб дійсно вигідно економити на мобільному.

  З одного боку, оптом завжди коштує дешевше, ніж просто вроздріб, але з іншого – завжди є ризик переплатити за непотрібні функції. Так, багато пакети має строго обмежений термін дії, наприклад 1 місяць, після чого невикористаний обсяг послуг деактивується. При цьому в пакетах невеликих обсягів, які ви дійсно встигнете витратити, економія часто виявляється незначною. Але все ж цікаві пропозиції знайти можна. Тут знову варто не полінуватися проаналізувати докладну статистику користування послугами зв’язку та на основі цього підключити відповідний пакет і відповідні функції.

  У чому ж це актуально і для пакетних тарифних планів. Так, придбати «все включено» в одному пакеті на перший погляд вигідніше, ніж віддавати гроші навіть за кілька опцій окремо. Але на практиці такі тарифи часом виявляються занадто незбалансованими – якихось послуг включено надто багато (наприклад, ті ж SMS), а якісь відверто мало.

  Тут слід мислити дещо ширше, адже ніхто не заважає вам (особливо при наявності різних сім-карт) купувати ті ж пакети хвилин та SMS в одного оператора, а послуги інтернету в іншого. В цілому ж, всі ці пакетні тарифи варто розглядати як «полубезлимитные», тобто в обмін на гарантовану виручку ви знаходите від оператора великий обсяг послуг у певній сфері. Звичайно, це обмежена за часом, зате вам немає необхідності перевіряти баланс по кілька разів на день, і ви можете легко прогнозувати свої витрати, що вже дозволяє вам непогано заощаджувати на мобільному зв’язку.

  до змісту ↑

  Відключаємо зайве

  Варто відзначити, що в гонитві за виручкою оператори намагаються нав’язати своїм абонентам всілякі додаткові послуги. І досить часто роблять це в таємниці. Так, для початку організовується «тестовий період» – всі надається безкоштовно і без будь-яких вимог, а пізніше, як правило, за 10 днів на сайті оператора оголошується, що дана послуга стане платною. Природно, після цього починає повільно, але впевнено списуватися абонентська плата.

  Але частіше надходять ще простіше: прямо в умовах вашого тарифного плану вказується, що при підключенні або переході вам надаються різноманітні «Гудки» і «Автовідповідачі». Причому в перші місяці вони даються безкоштовно, а потім, якщо їх не відключити, починає стягуватися фіксована абонентська плата. По суті, спочатку вам присипляють пильність, адже далеко не всі читають всі умови повністю, а зайві гроші при цьому списуються, потім починають майже чесно стягувати з вас кошти за те, що ви зовсім не користуєтеся.

  І знову вірним засобом від всіх цих неприємних моментів буде уважне вивчення вашого тарифу і стеження за новинами. Та й якщо ви телефонуєте вашому другу і чуєте яку-небудь музику з рекламного ролика, то попередьте його, адже він міг цю послугу не підключати.

  до змісту ↑

  Підсумки

  Тепер вам відомі найбільш важливі поради про те, як економити на мобільному зв’язку. Напевно деякі з цих рекомендацій вже відклалися у вас в голові, так що вам залишається лише вміло застосувати їх і почати грамотно економити гроші.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  13 жовтня 23:02
  Як правильно економити на бензині? 14 найефективніших способів економії
  Згідно зі статистичними даними, сьогодні автомобіль є в кожній другій родині, тобто у кожного четвертого громадянина. При цьому для багатьох людей саме витрати на авто є найбільш витратною статтею їхнього бюджету. Погодьтеся, що внаслідок усього цього буде дуже розумно навчитися грамотно економити на бензині і раціонально витрачати паливо. А далі ви як раз і дізнаєтеся найбільш результативні та прості рекомендації, які дозволять вам набагато рідше відчувати потребу у відвідуванні…

  12 жовтня 09:57
  Як правильно економити на одязі? Практичні поради та рекомендації
  Чи відомо вам, що в середньому кожна людина витрачає близько 4-5% від свого місячного бюджету на оновлення гардеробу? На перший погляд ці показники здаються не такими вже…

  7 жовтня 19:11
  Як правильно економити воду? Грамотно зменшуємо тарифи на ЖКГ
  Життя у великих містах розбалувала багатьох громадян доступністю необхідних послуг і змусила забути про розумної економії, а зокрема про те, як економити воду. Однак…
  5 жовтня 10:20
  Як правильно економити на продуктах харчування? 15 найважливіших рекомендацій
  Чи відомо вам, що близько половини всього сімейного бюджету середньостатистичної сім’ї залишається в супермаркетах, на ринках і в продуктових магазинах? Як вийти з…
  4 жовтня 17:32
  Як правильно економити електроенергію? 15 відмінних рекомендацій щодо економії на електриці
  Економія електроенергії стає дуже серйозною проблемою. І справа тут зовсім не у свідомості людей, а в тому, що тарифи на комунальні послуги постійно і неухильно…
  10 травня 13:51
  Як перестати витрачати гроші і почати економити? Практичні поради
  Багато людей не можуть навчитися правильно розподіляти бюджет хоча б на місяць. У перші дні вони витрачають гроші по максимуму, а потім дні, що залишилися до зарплати…