З економічної точки зору дохід буває активним і пасивним. Якщо при активному доході необхідно постійно докладати деякі зусилля для його отримання (заробітна плата, активні продажі тощо), то джерела пасивного доходу – це дивіденди з виконаної один раз роботи або з разово вкладених коштів. Багато мріють про такий спосіб заробітку, так як він не вимагає практично ніяких трудових витрат.

Існує ряд можливостей отримання пасивного доходу.

Зміст:

 • Авторські права
 • Мережевий маркетинг
 • Франчайзинг
 • Банківські рахунки
 • Рента з нерухомого майна
 • Фондовий ринок
 • Довірче управління
 • Інтернет-проекти
 • Кожен з них відрізняється прибутковістю, кожен має свої особливості.

  до змісту ↑

  Авторські права

  Отримання прибутку таким шляхом припускає наявність авторських робіт або інженерних розробок, використання яких буде давати пасивний дохід.

  Так, автори бестселерів і творці популярної музики отримують прибуток з кожного проданого примірника свого творіння. У нашій країні, де люди цінують свободу будь-якої інформації, такої джерело доходу буде давати великі дивіденди лише в перспективі.

  Що стосується інженерних ідей, то для отримання прибутку з них необхідно свою розробку зареєструвати в патентному бюро, після чого компанії, що використовують цю ідею, зобов’язані відраховувати відсоток з продажів.

  до змісту ↑

  Мережевий маркетинг

  В останнє десятиліття, здається, кожен другий, якщо не займається мережевим маркетингом, то пробував заробити з його допомогою. Така діяльність ґрунтується на побудові під власним керівництвом структури типу дерево (у кожного нового члена свої гілки-групи, які вона розвиває для отримання доходу). Питання «пасивності» такого доходу часто заперечується, так як, щоб вся структура продовжувала функціонувати, треба постійно проводити різноманітні тренінги, вести листування з новачками, відповідати на питання, чи дозволяти складності та інше.

  У перспективі, після виходу на певний рівень така діяльність буде віднімати все менше часу і сил, а дохід рости. Найкраща позиція у людей, які потрапили в структуру на ранніх стадіях, саме вони отримують основний прибуток, так як їх структура найбільша.

  до змісту ↑

  Франчайзинг

  Франчайзинг має місце тільки в тому випадку, коли у власності є велика відома компанія. При бажанні отримувати пасивний дохід власник фактично продає ім’я компанії – під цією маркою проводять діяльність інші підприємці. Плюс такого способу роботи очевидна — покупці франшизи віддають велику суму за неї, а також виплачують відсоток з продажів засновнику.

  Франчайзинг — відмінний спосіб отримання прибутку, ось тільки для його отримання потрібно роками проводити активну роботу щодо створення, розвитку та розкрутки своєї компанії. І лише потім з’являться бажаючі придбати франшизу. Крім того, про абсолютної пасивності мови немає, так як доведеться періодично перевіряти кожного покупця франшизи на якість продукції та обслуговування, так як безконтрольне використання відомого імені зведе нанівець бездоганність репутації.

  до змісту ↑

  Банківські рахунки

  Найпростіший спосіб, але аж ніяк не найприбутковіший. Класти гроші на ощадні рахунки можуть дозволити собі люди навіть з вельми скромними фінансами. Такий спосіб отримання пасивного доходу вважається самим надійним, його головний мінус – ставки за вкладами невисокі, а отже, навіть у перспективі з урахуванням інфляції дохід буде куди як скромним.

  до змісту ↑

  Рента з нерухомого майна

  Досить популярний спосіб отримання доходу – здавати житло або земельну ділянку в оренду і отримувати ренту за використання. Такі джерела пасивного доходу, як квартира або земля, бувають різних рівнів ліквідності, проте величина ренти схильна до постійного зростання. Єдиний недолік такого вкладення – висока вартість житла: не кожен зможе дозволити собі придбати квартиру для подальшої її здачі.

  до змісту ↑

  Фондовий ринок

  Суму від 30000 рублів можна вкласти в акції або Піфи. Фахівці стверджують, що, незважаючи на коливання їх курсів, в цілому, ринок цінних паперів незмінно зростає, а значить, покупці їх будуть у виграші. Перш ніж вкладати гроші таким чином, варто розібратися в суті питання, дізнатися репутацію фірм чи інвестиційних фондів, розглянути динаміку розвитку.

  Акції відомих російських і зарубіжних компаній (Apple, Google, Facebook, Газпром, Ощадбанк, Аерофлот та ін) можна придбати в інтернет-магазині Freedom24 (Лицезия ЦБ РФ).

  Власники індивідуальних інвестиційних рахунків отримують в подарунок від РФ до 52000 рублів від внесеної суми щорічно або звільняються від сплати податків з отриманого на фондовому ринку прибутки!

  до змісту ↑

  Довірче управління

  Подібний спосіб інвестування доступний тільки власникам великих сум, не менше мільйона. Суть роботи схожий на попередній пункт – ось тільки вирішувати, які цінні папери купувати, будуть фахівці, що мають великий досвід у цій сфері. За свою роботу, зрозуміло, вони будуть брати певний відсоток, але довірче управління знижує ризик втратити накопичення через відсутність досвіду роботи на біржі.

  до змісту ↑

  Інтернет-проекти

  Ще одним способом отримати пасивний дохід можна назвати створення сайтів. При досягненні високої популярності така інтернет-сторінка стане бажаною рекламної майданчиком, і рекламодавці будуть виплачувати непогані суми за її використання. Сайт доведеться все ж контролювати і періодично модифікувати, щоб він не приїдається користувачам, але обсяг такої роботи буде невеликий. Також для проведення кропіткої роботи можна буде наймати фахівців на той дохід, який сторінка приносить.

  Створення, налаштування та просування сайту можна доручити відповідним спеціалістам з бірж фріланса: Kwork, Weblancer, Work-Zilla. Також можна купити вже готові сайти для отримання доходу на спеціальних біржах купівлі/продажу сайтів: Telderi, Top-Bit.

  Варто зауважити, що джерела пасивного доходу найчастіше починають давати суттєві дивіденди лише через час: доведеться чекати роками, можливо десятки років. Є, звичайно, можливості отримання прибутку в більш короткі терміни, але фахівці радять одержуваний дохід не вилучати, а вкладати далі, саме так можна досягти високого рівня добробуту. Переваги пасивного доходу полягає в можливості отримувати прибуток довічно і навіть заповідати його близьким людям.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  6 квітня 09:43
  Як заповнити прогалини в резюме після тривалого безробіття?
  Отримати бажану роботу набагато важче, якщо ви не працювали тривалий час і маєте прогалини в резюме. Відсутність роботи протягом декількох місяців або років – це важливий фактор, за яким оцінюється здобувач. Щоб продемонструвати потенційному роботодавцю свої переваги, варто правильно заповнити резюме. Пропонуємо вам кілька порад, які допоможуть підвищити привабливість претендента на роботу. Використовуйте їх при складанні резюме, щоб отримати посаду своєї мрії і…

  4 квітня 11:01
  Як відкрити бізнес на дому, і чи потрібна реєстрація?
  Популярності набуває такий різновид джерела доходу, як бізнес на дому. І це цілком зрозуміло. Багатьом не подобається працювати на когось іншого, вони…

  21 березня, 21:34
  Офіційна робота в інтернеті. Повний огляд сервісу Workle
  Що б ви сказали, якби вам було запропоновано офіційна робота в інтернеті з можливістю вибору сфери діяльності, якісним навчанням, багатообіцяючими…
  16 березня 15:51
  ТОП–5 найбільш небезпечних професій у всьому світі. Яка робота є найбільш ризикованою?
  Чи знаєте ви, що рівень смертності серед електриків значно вище, ніж серед поліцейських, а шахтарі у вугільних шахтах гинуть набагато частіше, ніж професійні…
  14 березня 10:02
  ТОП–4 найбільш простих і надійних способів заробітку в інтернеті. Де можна реально заробити без обману і вкладень?
  Варто визнати, що фінанси є однією з найбільш важливих сфер життя кожної людини. Та й, мабуть, важко знайти такого громадянина, який був би повністю…
  24 лютого 13:46
  Як стати більш продуктивним, працюючи вдома
  Робота на дому володіє багатьма перевагами, тому є привабливим джерелом доходу. Початківці підприємці, фрілансери, фахівці різних професій…