Чи відомо вам, що понад 92% всіх фінансових експертів світу у перші роки появи Биткоина визнавали його абсолютно безперспективним платіжним засобом? Тим не менш, ось вже майже 10 років ця криптовалюта продовжує не тільки постійно вдосконалюватися, але і бити все нові рекорди за вартістю. Але якщо задуматися, то що цікавого нам відомо про неї насправді? А далі ви як раз і прочитаєте самі цікаві факти про Биткоине, які значно розширять ваші пізнання про цифровий валюті.

Зміст:

 • Загадка появи
 • Видобуток монет
 • Скептицизм і критика
 • У кого найбільше Биткоинов?
 • Реальні монети
 • Биткоин на папері
 • Заповітний актив
 • Скромний проект
 • Увагу до паролів
 • Зниклі мільйони
 • Перші заборони
 • Фатальна неуважність
 • до змісту ↑

  Загадка появи

  У своєму первісному вигляді Биткоин з’явився ще в 2008 році, а його творцем є якийсь анонім під ніком Сатоши Накамото. Цікаво, що багато років не було відомо, ким є ця людина або ж ціла група таємничих фахівців. Найбільш вірогідною вважається версія, згідно з якою творцем даної кріптовалюти є американець японського походження на ім’я Доріан Накамото, але в кінцевому підсумку і цей варіант не отримав достовірних доказів.

  до змісту ↑

  Видобуток монет

  Як відомо, максимальна кількість Биткоинов обмежується 21 мільйоном монет. Цікаво, що на сьогоднішній день видобуто трохи більше половини від усієї цієї кількості. Сам алгоритм з видобутку постійно ускладнюється і зменшує загальне число створюваних монет в 2 рази кожні кілька років, з цієї причини процес майнінгу (видобутку монет) нерівномірний. Так, сьогодні за один день видобувається близько 3000-3600 BTC. Вважається, що останній Биткоин буде видобуто лише у 2140 році.

  до змісту ↑

  Скептицизм і критика

  Вельми примітно, що спочатку суспільство з великим скептицизмом ставився до перспектив кріптовалюти. Найбільш авторитетні фінансові експерти впевнено заявляли, що незабаром курс Биткоина повністю зруйнується, а сама платіжна система Bitcoin стане абсолютно не потрібною. Тим не менш, всього за перші 5 років цін 1 BTC піднялася практично з 0 до 1000 доларів. Сама система Биткоин благополучно існує і розвивається протягом уже майже 10 років, а актуальний курс 1 BTC на сьогодні дорівнює рекордним 4000-4200 доларам.

  до змісту ↑

  У кого найбільше Биткоинов?

  Примітно, що перший мільйон Биткоинов був здобутий самим Сатоши Накамото і за оцінками багатьох експертів досі належить йому, а на сьогоднішній день, до речі, ця сума дорівнює 4 000 000 000 доларів. Багато цікаві користувачі і настирливі журналісти намагаються знайти ці гаманці Накамото, щоб вийти на слід їх творця. Однак загадковий Сатоши мовчить і зберігає спокій.

  до змісту ↑

  Реальні монети

  Вельми цікаво, що робилися спроби створити реальний фізичний еквівалент Биткоина. Це повинні були бути вироби у формі монети золотого кольору з логотипом Bitcoin. Саме їх ви і бачите на численних зображеннях та картинках цієї кріптовалюти. Називаються такі монети Casascius. Їх принцип роботи полягає в тому, що це, по суті, свого роду холодні гаманці, на яких видрукуваний голографічний код доступу до криптовалюте. На жаль, широкого поширення ця технологія так і не отримала. Однак невелика острівна юрисдикція Олдерні (Великобританія) все ж заявила про своїх рішучих плани по виготовленню фізичних монет Bitcoin.

  до змісту ↑

  Биткоин на папері

  Тут же варто згадати і про паперових гаманцях Биткоина, які досить актуальні і в наші дні. Так, ви маєте можливість роздрукувати документ, який буде зберігати ваші копії приватних і публічних ключів, що разом і складають ваш гаманець. Як правило, це має вигляд QR-коду, який можна швидко відсканувати з додаванням ключів доступу до ПЗ для здійснення угоди. Але тут цікаві факти про Биткоине лише починаються.

  до змісту ↑

  Заповітний актив

  Примітно, що лише 36% від усього обсягу монет Биткоина відзначалися в будь-яких угодах і платіжних операціях. Всі монети числом близько 64% від усієї їх кількості так ще жодного разу і не були використані. Ймовірно, користувачі утримують їх з очікуванням ще більшого збільшення вартості 1 BTC.

  до змісту ↑

  Скромний проект

  На сьогоднішній день в коді Биткоина понад 80 тисяч рядків програмного коду. Причому близько 72 000 з них написані на традиційному мовою програмування C++. Цікаво, що в найпершій версії робочого протоколу Bitcoin під номером 0.1.0 було лише 14 000 рядків програмного коду на все тому ж C++. Сама криптовалюта спочатку замислювалася як маленький скромний проект, якщо судити за сучасними мірками. Наприклад, у коді ядра Linux міститься більше 15 мільйонів рядків програмного коду.

  до змісту ↑

  Увагу до паролів

  Відомий цікавий випадок, коли журналіст знаменитої фінансової компанії Bloomberg під час одного зі своїх інтерв’ю в прямому ефірі, захоплено розповідаючи про перспективи Биткоина, необережно показав QR-код зі своїм приватним ключем від гаманця кріптовалюти. Необачний репортер тут же поплатився, так як один з користувачів оперативно викрав у нього все BTC. Правда, якщо вірити чуткам, йому все ж повернули втрачені Биткоины.

  до змісту ↑

  Зниклі мільйони

  Тут же слід згадати про ще більш сумно відомому англійця по імені Джеймс Хоуелс, який ще в перший час існування Bitcoin практично за копійки купив 7500 BTC. Пізніше Хоуелс повністю забув про це і викинув жорсткий диск комп’ютера, де зберігалася вся потрібна йому інформація. До речі, на сьогодні 7500 Биткоинов – це 30 000 000 доларів. Відомо, що згодом Джеймс намагався знайти викинутий диск на міському звалищі, однак, судячи з усього, йому це так і не вдалося.

  до змісту ↑

  Перші заборони

  Цікаво, що першою країною світу, яка офіційно заборонила використання Биткоина, стало не яка-небудь сучасна європейська держава або США, а екзотичний Таїланд. Місцева влада з великим скепсисом поставилися до використання кріптовалюти, адже її не можна обкласти яким-небудь державним податком. Правда, через деякий час ця заборона була знята.

  до змісту ↑

  Фатальна неуважність

  У вересні 2013 року в мережі було зафіксовано незвичайний випадок. Так, якийсь користувач при відправленні переказу в BTC випадково переплутав поля для вводу суми переказу і заохочення за транзакцію. В результаті він відправив 0,01 BTC заплативши за це 80,99 Биткоинов, що на той час дорівнювало приблизно 50 000 доларів.

  Звичайно ж, це далеко не всі цікаві факти про Биткоине, про які слід знати. За всю історію цієї кріптовалюти з того моменту, коли ще цілий рік після її створення 1 ВТС можна було придбати всього за 0,04$ і до значних 4000$, чому дорівнює 1 Биткоин сьогодні, відбулося ще величезна кількість значущих і цікавих подій. А бути може, і ви самі можете додати до цих фактів що-небудь цікаве?

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  23 серпня 20:18
  Історія створення Биткоина. Як змінювався курс кріптовалюти з плином часу?
  В останні роки тема кріптовалюти і Биткоина зокрема набирає все більших обертів. Сьогодні про це говорять не тільки багато користувачів інтернету, але і глави найбільших держав, банківських установ та найбільш авторитетні ЗМІ всього світу. Але якщо задуматися, то що нам відомо про такий популярному Bitcoin в дійсності? А далі ви як раз і прочитаєте історію створення Биткоина, його подальшого розвитку, а також дізнаєтеся про зміни вартості даної кріптовалюти за весь час її…

  21 серпня 11:02
  Що таке криптовалюта простими словами? Все, що важливо знати про цифрових грошах
  Варто зазначити, що сьогодні про криптовалюте жодного разу не чув тільки той чоловік, який зовсім далекий від реалій інтернет-простору та новин фінансового…

  6 серпня 13:49
  Повний огляд проекту Hashing24 (відгуки та рекомендації). Чому так вигідний хмарний майнінг?
  Навряд чи вам вдасться знайти хоча б одного активного користувача інтернету, який нічого не чув би про криптовалюте. Буквально з кожним днем інтерес до цифрових…
  28 липня 16:47
  Огляд криптовалютной біржі BitFlip.cc
  Кожен активний користувач мережі інтернет вже давно помітив, наскільки швидко за останні 2-3 роки зріс інтерес до різних криптовалютам. Так, курс вже всесвітньо…
  23 червня 21:10
  eToro – спілкуємося, вчимося, торгуємо і заробляємо на досвіді інших
  Прогрес породжує нові форми взаємодії. Добрався він і до фінансової ніші. Тепер на фондових ринках торгують через платформи, що володіють ознаками брокера і…
  5 лютого 20:01
  Докладний огляд біржі BITEXBOOK. Перша легальна біржа криптовалют в ЄАЕС
  Сьогодні буквально з кожним днем загальна кількість учасників на криптовалютном ринку стає все більше. Сама криптоэкономика постійно розвивається, зростає і у зв’язку з…