Страхування нерухомості часто є обов’язковою складовою видаткової частини сімейного бюджету, його необхідність є аксіомою для кожного сумлінного громадянина цивілізованого суспільства.

У Росії масове страхування нерухомого майна не набуло належного поширення, лише іпотечне кредитування передбачає обов’язкове укладення договору з компаніями, що надають послуги такого плану. Незважаючи на недостатню популярність добровільного процесу, страхування квартири від різного роду форс-мажорних обставин може вберегти власника житла від катастрофічних матеріальних втрат, так як компенсаційні виплати компанії-партнера допоможуть знизити рівень витрат на відновлення приміщення в кілька разів.

Зміст:

 • Види страховок
 • Що робити при виникненні страхового випадку?
 • до змісту ↑

  Види страховок

  Сучасний ринок послуг передбачає наявність двох базових пакетів страховок: у вигляді класичного і стандартизованого варіантів. Якщо стандартизований поліс включає в себе ті традиційні види потенційних небезпек, від яких найбільш часто страхуються власники нерухомості, то класичний договір може складатися з будь-яких індивідуальних побажань сторони-учасника договору.

  Приблизний перелік обставин для страхування складається з наступних ризиків:

  • обов’язковий пункт угоди, без якого не обходиться жоден поліс, – страховка від пожежі;
  • від затоплення;
  • від крадіжки або розбою;
  • від пошкоджень приміщення у разі стихійного лиха;
  • від вибуху природного газу;
  • пошкодження конструктивних особливостей будівлі;
  • пошкодження комунікативних та інженерних систем;
  • страхування цивільної відповідальності, коли передбачені виплати сусідам, постраждалим від вашої недбалості або необережності, в результаті якої мешканці зазнали матеріальні втрати (заливання водою або стоками, пожежа, обвалення стіни тощо).

  Кожен пункт, включений у такий договір, як страхування квартири, має додаткову вартість. Знизити ціну, яка зазвичай становить від 0,5 до 0,7% від вартості об’єкта, допоможе історія довгострокового страхування. Якщо протягом довгого періоду у власника квартири не виникало надзвичайних випадків, пов’язаних з застрахованим майном, то компанія автоматично знижує ціну поліса.

  до змісту ↑

  Що робити при виникненні страхового випадку?

  Якщо стався страховий випадок, який прописаний в договорі в якості ситуації, збитки від якої компанія бере на себе, необхідно здійснити наступний покроковий порядок дій:

  Залежно від походження ексцесу необхідно викликати представника відповідної служби для складання акта про подію. Якщо квартир була пограбована, то це може бути дільничний або поліцейський з райвідділу, у разі затоплення – майстер керуючої компанії або аварійна служба, при пожежі — спеціаліст ВГРЧ.

  Після отримання на руки папери, що підтверджує надзвичайну обставину, необхідно у встановлений договором строк повідомити страхову компанію про подію інцидент.

  Прибулий на будинок страховик фіксує факт настання страхового випадку, спираючись на документи від уповноважених органів.

  Якщо страхування квартири було скоєно в надійній компанії з високим рейтингом і тривалим строком діяльності на ринку, то протягом прописаного у полісі періоду вам будуть виплачені обумовлені угодою гроші.

  Якщо страховики відмовляють вам у видачі належної компенсації, то клієнт має право звернути до суду, подавши позовну заяву-претензію на фірму.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  31 травня 11:55
  Як вибрати КАСКО? Купуємо поліс вигідно
  Додаткове страхування автомобіля – не завжди зайва трата грошей. Порадити вибрати КАСКО можна недосвідченим водіям, власникам дорогого авто. Рекомендації по вибору програми страхування залежно від особливостей змісту авто або досвіду водія переваги віддаються того або іншого переліку ризиків. Так, при частому залишення автомобіля у відкритому місці (наприклад, неохороняємому паркінгу) доцільно розглянути в якості одного зі страхових випадків…

  15 травня 22:53
  Як оформити ОСАГО без додаткових послуг?
  Не завжди автовласникам просто отримати поліс ОСЦПВ без додаткових послуг. Намагаючись отримати більше прибутку, страховики часом нав’язують покупку супутнього…

  24 лютого 12:25
  Страхування дачі: ціна питання і ключові нюанси придбання поліса
  Дача – це місце, де можна відпочити. Найчастіше проживання на дачі здійснюється у весняно-літній період. В інший час заміські споруди пустують, і…
  9 листопада 16:14
  Як повернути нав’язану при оформленні кредиту страховку?
  Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш…
  6 серпня 16:23
  ТОП–5 видів страхування, які необхідні кожному
  Добре, коли у людини все справи йдуть добре, сам він володіє міцним здоров’ям і, в цілому, все в повному порядку. Але, на жаль, у житті нерідко трапляються…