На жаль, серйозні фінансові проблеми можуть виникнути у кожної людини причому в найнесподіваніший для цього час. І навіть якщо ви є відповідальним і грамотним щодо ваших фінансів, то і в такому випадку уникнути грошового кризи вдається далеко не завжди. Однак не варто дуже хвилюватися. Експерти в сфері грошових питань виділяють ряд основних ознак, знаючи про яких ви вчасно і досить успішно можете не тільки передбачати, але і з успіхом вирішити більшість ваших фінансових труднощів. А щоб дізнатися про це докладніше, читайте далі.

Зміст:

 • Відсутність фінансових накопичень
 • Звичка брати гроші в борг
 • Відсутність планів
 • Звернення до ломбарди
 • Боязнь інвестицій
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Відсутність фінансових накопичень

  Чи відомо вам, що більше 37% всіх росіян не мають яких-небудь фінансових накопичень, а в разі виникнення непередбачених ситуацій сподіваються лише на підтримку кредиторів? На перший погляд у цьому немає нічого дивного, але все ж тут помічається досить несприятлива послідовність:

 • Ви не маєте ніяких істотних накопичень;
 • При виникненні фінансових проблем виникає необхідність влазити в борги;
 • Виплата заборгованостей накладає на ваш бюджет чималі обмеження.
 • Причому багато людей навіть не особливо замислюючись беруть одразу кілька різних кредитів, вважаючи приватні позики у своїх друзів і знайомих, вважаючи, що саме так слід вирішувати фінансові проблеми. Однак подібний підходить веде лише до фінансової ямі, вихід з якої може обійтися вам дуже недешево.

  Але куди розумніше буде уникнути всіх цих наслідків і привчити себе відкладати на ощадний рахунок хоча б 5-10% від ваших доходів. Ідеально, якщо ви поставите собі мету, наприклад, накопичити 1000 доларів і не витрачати ці гроші ні за яких обставин. Ці кошти повинні виконувати роль свого роду фінансової подушки безпеки, яка необхідна для вирішення дійсно важливих і непередбачуваних ситуацій.

  до змісту ↑

  Звичка брати гроші в борг

  Логічним ознакою майбутніх фінансових проблем є звичка брати гроші в борг. Однак тут варто розрізняти конкретні обставини. Одна справа, якщо ви живете в знімному житлі і платите за нього 500 доларів в місяць. Тут буде розумно підібрати для себе програму іпотечного кредитування, яка не зажадає від вас внеску більше цих самих 500 доларів за місяць, але при цьому ви вже самі будете повноправним власником будинку або квартири.

  Але зовсім інша справа, коли прогулюючись по вулиці ви раптом помічаєте на вітрині магазину привабливе пальто і тут же поспішайте скористатися своєю кредитною карткою. Причому ті люди, які роблять подібні вчинки з останнього прикладу, перетворюють свою звичку купувати незаплановані покупки в цілий спосіб життя. Але ви вже знаєте, що таке поведінка здатне привести вас до по-справжньому серйозних фінансових проблем, чого, звичайно ж, робити не варто.

  до змісту ↑

  Відсутність планів

  Якщо знову повернутися до прикладу з іпотечним кредитуванням, то його можна віднести до розряду обдуманих і запланованих боргів, якщо ви, звичайно, й справді добряче подумали про раціональність цього придбання. А ось імпульсивна покупка якоїсь речі за кредитні кошти просто тому, що вона вам сподобалася – це вже необдумані і нераціональні витрати, що ведуть до фінансових проблем, а не до їх вирішення.

  Тут варто скористатися хорошим правилом – якщо який-небудь товар вам дуже сподобався, то обов’язково обміркуйте раціональність його покупки хоча б протягом 24-48 годин. Ви здивуєтеся тому, що багато вподобані вам речі, по суті, не дуже-то вам і потрібні. Просто запишіть назву будь-якої придивилася речі і в спокійній обстановці подумайте, чи дійсно вона вам так необхідна? Чи варто на це витрачати зароблені гроші?

  Навіть якщо ви відчуваєте велику пристрасть до шопінгу і володієте при цьому достатнім доходом, то буде куди розумніше виділити собі окрему колонку місячних витрат під назвою «Розваги» і не перевищувати тієї суми, яку ви для цього віддасте. У ідеалі вам необхідно виділити основні статті витрат і при отриманні зарплати розподіляти свій бюджет на місяць вперед. Наприклад:

  • житло – 30% від доходу;
  • продукти – 20%;
  • транспорт – 15%;
  • одяг – 15%;
  • розваги – 10%;
  • накопичення – 10%.

  Таке фінансове планування дозволить вам взяти під контроль ваші грошові потоки і вже куди більш раціонально та ефективно розпоряджатися засобами.

  до змісту ↑

  Звернення до ломбарди

  Що робити, якщо немає можливості взяти кредит або просто не хочеться влазити в борги, але при цьому терміново потрібні гроші? Багато людей не занадто довго роздумуючи над цією фінансовою проблемою знаходять просте рішення – здача коштовностей через ломбарди. Також є й інші схожі заклади, які аналогічним чином приймають багато електроприлади, побутову техніку, меблі тощо

  Звичайно, поки ви впевнені в завтрашньому дні і без особливих зусиль можете викупити закладені речі, все виглядає не так вже і погано. Проте при подібному підході до ваших фінансів рано чи пізно, але все ж обов’язково виникне ситуація, коли ви вже не зможете заплатити за ваше золоте кільце або мобільний телефон.

  Розумним рішенням у цьому випадку буде завчасне створення накопичень, планування вашого бюджету, і пошук способів збільшення доходів. В ідеалі слід завести собі звичку хоча б за 30-60 хвилин в день виділяти на самоосвіту і розвиток в тих областях, де ви могли б найкращим чином проявити себе з фінансової сторони.

  до змісту ↑

  Боязнь інвестицій

  Якщо з необхідністю створення накопичень багато люди ще можуть миритися, то ось ризикувати своїми грошима з метою отримання прибутковості готові далеко не всі. Однак мало привчити себе регулярно відкладати частину зароблених грошей, потрібно ще й уміти грамотно розпоряджатися своїми заощадженнями. Інакше через деякий час настільки згубне явище, як інфляція, просто «з’їсть» ваш капітал.

  Природно, якщо ви ніколи не вкладали гроші в якісь активи, то не варто починати з високоризикованих інструментів, таких як акції або ж валютний ринок. Для багатьох буде більш ніж реально відкрити звичайний банківський депозит у валюті під 8-10% річних. Звичайно ж, не варто на цьому зупинятися. Адже ви пам’ятаєте про необхідність постійно виділяти час на навчання щодо ще більшого заробітку грошей – так присвятіть його вивчення інвестування. Якщо говорити про інтернет, то на сьогодні великою популярністю користуються такі онлайн-інструменти, як криптовалюта, ПАММ-рахунки та приватні інвестиційні компанії. Вивчайте тему інвестицій, створюйте накопичення, набирайтеся досвіду, і ваше фінансове становище незмінно почне змінюватися в кращу сторону.

  до змісту ↑

  Висновок

  Тепер вам добре відомі найбільш важливі ознаки прийдешніх фінансових проблем і відповідні їх вирішення, які обов’язково слід застосувати на практиці. А чим раніше ви почнете це робити, тим швидше стане все більш упрочняться ваше матеріальне становище. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  14 серпня 21:31
  Огляд програми «Домашня бухгалтерія». Незамінний помічник для ведення обліку особистих фінансів
  Кожна доросла людина рано чи пізно починає замислюватися про ефективне розпорядженні своїми коштами, створення нагромаджень і раціональної економії. І тут найбільш популярними рішеннями є різні комп’ютерні програми з обліку фінансів, якими набагато зручніше і ефективніше користуватися, ніж традиційної зошитом з ручкою. Але як з усього цього розмаїття вибрати дійсно краще? А далі ви як раз і прочитаєте огляд програми «Домашня бухгалтерія», яка є…

  7 червня 17:22
  Історія євро: з чого все починалося
  Євро – одна з головних валют світу. Вона є грошовою одиницею 19-ти країн, а в 9-ти другою національною валютою. За минулий рік євро стало володіти…

  30 травня 10:02
  Історія долара: докладно про купюрах і їх номіналах
  Американський долар – одна з найбільш відомих, стабільних і впливових сучасних валют. Її відрізняє не тільки надзвичайна поширеність в усьому світі, але і…
  16 травня 15:30
  Що робити, якщо у вас вимагають гроші?
  Вимагання грошей – злочин, який суворо карається законом, тому всім треба знати, що робити і куди звертатися, якщо вимагають гроші або інші…
  28 квітня 09:23
  Як відкладати гроші без шкоди сімейному бюджету: поради фахівців
  При будь-економічної ситуації в країні тема особистих заощаджень не втрачає своєї актуальності. Економісти радять не брати грошей у борг у банку на придбання великих…
  27 квітня 07:32
  Ефективне управління фінансами: робимо кроки до фінансового благополуччя
  Не багато люди вміють розпланувати свій бюджет хоча б на місяць. Але ефективне управління фінансами необхідно, так як воно дозволяє заощадити гроші….