Згідно зі статистичними даними, сьогодні автомобіль є в кожній другій родині, тобто у кожного четвертого громадянина. При цьому для багатьох людей саме витрати на авто є найбільш витратною статтею їхнього бюджету. Погодьтеся, що внаслідок усього цього буде дуже розумно навчитися грамотно економити на бензині і раціонально витрачати паливо. А далі ви як раз і дізнаєтеся найбільш результативні та прості рекомендації, які дозволять вам набагато рідше відчувати потребу у відвідуванні автозаправок.

Зміст:

 • Завжди стежте за станом автомобіля
 • Грамотний підбір масла
 • Тиск повітря в шинах
 • Швидкість поїздки
 • Манера вашої їзди
 • Використання додаткового обладнання
 • Вид пального
 • Маса машини
 • Про об’єм двигуна, його потужність і різновидах коробки передач
 • Про встановлення газобалонного обладнання
 • Спільні вкладення
 • Утеплення двигуна
 • Використання підігріву
 • Ціни та бонуси
 • до змісту ↑

  Завжди стежте за станом автомобіля

  Якщо ви справді бажаєте економити бензин, то в першу чергу необхідно перевірити повітряний фільтр. Справа в тому, що забруднений фільтр пропускає в двигун значно менше необхідного повітря, що дуже погано позначається на загальній витраті палива. Так, провести перевірку і заміну фільтра досить легко: підніміть його на просвіт і, якщо світло вже не проходить, то фільтр необхідно замінити.

  до змісту ↑

  Грамотний підбір масла

  Усім тим, хто бажає заощадити паливо, необхідно запам’ятати: витрата бензину часто може залежати від підібраного моторного масла. Як відомо, двигун авто працює на суміші повітря та бензину. Дана суміш при згорянні змушує рухатися поршні двигуна, а також інші частини мотора. Причому під час руху деталей виникає опір. І чим сильніше цей опір, тим все більше енерговитрат потрібно, а значить, витрачається значно більше пального.

  Моторне масло служить для забезпечення змащування рухомих деталей двигуна. Однак воно буває абсолютно різної в’язкості. А чим меншою в’язкістю володіє таке масло, тим легше здійснюється рух деталей і знижуються енерговитрати, тобто набагато менше витрачається палива. Але при виборі моторного масла слід враховувати й інші важливі моменти. Наприклад, вибір масла часто залежить від пори року, від віку машини, умов гарантії та ін.

  до змісту ↑

  Тиск повітря в шинах

  Новачкові буде корисно дізнатися, що на витрату палива істотно впливає тиск повітря в шинах. З цієї причини перед кожним виїздом, поки шини автомобіля ще холодні, необхідно обов’язково перевіряти тиск. Не критично, якщо тиск в шинах буде декілька вище нормативного на 0,3 бар. Звичайно, це підвищить тиск на деталі підвіски і на сам кузов, але на якості переміщення це ніяк не позначиться, і часто пасажири цього просто не помітять.

  до змісту ↑

  Швидкість поїздки

  Якщо необхідно заощадити бензин, то намагайтеся їздити повільніше і не перевищувати встановлену правилами швидкість. Справа в тому, що чим швидше їде авто, тим більше оборотів здійснює двигун. І природно, що для більшої кількості обертів доведеться витратити значно більша кількість енергії.

  до змісту ↑

  Манера вашої їзди

  Вкрай бажано користуватися педаллю газу «вдумливо». Намагайтеся уникати різких стартів і швидких гальмувань, адже при цьому в циліндри двигуна подається дуже багато палива. На малих швидкостях бажано не включати підвищені передачі. А також навпаки – слідкуйте, щоб стрілка тахометра не перевалювала за 2500-3000 оборотів, якщо існує можливість переключитися на підвищену передачу.

  Тут же варто додати і таку пораду про те, як економити на бензині – намагайтеся об’їжджати різні пробки на дорогах, а також менше їздити в годину пік. Адже саме в цей період водіям доводиться дуже часто різко стартувати і багато гальмувати. Ще при наближенні до світлофора бажано гальмувати заздалегідь так, щоб авто не зупинялося повністю до того моменту, як загориться зелений сигнал на світлофорі. Вся справа в тому, що для руху з місця нерухомого автомобіля необхідно більше енергії, ніж коли він рухається навіть на невеликій швидкості.

  до змісту ↑

  Використання додаткового обладнання

  Не можна не згадати про те, що противником в економії бензину є кондиціонер, що працює в салоні вашого авто. Так, з-за його використання витрата палива підвищується від 5 до 20%. Звичайно, завжди приємніше їхати з включеним кондиціонером, ніж без нього. Але якщо потерпіти і не включати його, то ймовірність того, що ви зможете дотягнути до автозаправки, коли у вас залишилося мало бензину, вже буде набагато вище, не кажучи вже про загальну економію палива.

  Сюди ж варто додати і інше додаткове устаткування, вважаючи автомагнітолу, піч, протитуманні фари та ін. тобто кожне включене вами додаткове обладнання також впливає на витрату палива, про що завжди варто пам’ятати.

  до змісту ↑

  Вид пального

  Як не дивно, але економити бензин вам допоможе їзда на старому автомобілі. Це пояснюється тим, що старі автомобілі не настільки шкода заправляти більш дешевим видом палива, таким як АІ92. В цей же час переважна більшість нових авто куди більш вимогливі до якості бензину, внаслідок чого їх слід заправляти паливом з підвищеним октановим числом, що звичайно ж, робить чималий вплив на ваш бюджет.

  до змісту ↑

  Маса машини

  Для того щоб ефективно знизити витрати на пальне, необхідно враховувати і масу вашого авто. Так, якщо ви найближчим часом тільки плануєте придбати автомобіль, то варто придивитися до більш компактним, а значить, і більш легким моделям авто. Так, чим менше буде вагу машини, тим менше енергії потрібно для її розгону. А якщо ви вже є власником автомобіля і не плануєте незабаром його міняти, то слід подбати про те, щоб не зберігати у вашій машині зайві предмети. Відмінною рекомендацією буде гарненько навести порядок в багажнику, залишивши все зайве в гаражі або підвалі вашого будинку.

  до змісту ↑

  Про об’єм двигуна, його потужність і різновидах коробки передач

  Ще одна рекомендація, яку слід враховувати при виборі економічного автомобіля – раціонально вибирати авто з механічною коробкою передач. Справа в тому, що автоматична коробка передач витратить приблизно на 10-15% більше бензину, ніж традиційна механіка.

  Звичайно, варто звернути увагу і на об’єм двигуна, а також кількість кінських сил. Так, чим більшим буде це число, тим більшої кількості палива потребує ваш автомобіль.

  Тут же варто згадати і про відкриті вікна. Так, постарайтеся при швидкій їзді не відкривати їх, так як повітряні потоки при попаданні в машину чинять додатковий опір, з-за чого двигуну для підтримки набраної швидкості потрібно більше енергії, що поставляється у вигляді бензину.

  до змісту ↑

  Про встановлення газобалонного обладнання

  Є і ще один радикальний варіант для зниження витрат на паливо – це встановлення газобалонного обладнання, тобто ГБО.

  Тут варто відзначити, що газ витрачається трохи швидше, ніж бензин, але при цьому його ціна майже в 2 рази дешевше. Природно, завдяки цьому ваш сімейний бюджет істотно скоротить витрати після проведення даної операції.

  Правда, варто згадати і про деякі мінуси ГБО. Так, швидше за все, ваш багажник стане набагато менше, адже приблизно половину його об’єму буде займати балон, який заправляється газом. Також з часом ви помітите, що автомобіль буде вже не настільки жвавим, як при використанні стандартного бензину – розгін стане вже не настільки швидким, а швидкість буде набиратися трохи важче. Для любителів спокійної і розміреної їзди це буде скоріше плюсом, але для дальніх поїздок цей фактор буде мати вже куди більше від’ємне значення.

  до змісту ↑

  Спільні вкладення

  Буде дуже розумно при далеких поїздках спільно скидатися на паливо. Так, ви можете ділити ваше авто для далеких подорожей з друзями, сусідами чи родичами, що вельми позитивно позначиться на витратах на бензин. Приміром, якщо у вас є можливість при поїздці на роботу підвозити ваших колег, то навряд чи вони відмовляться від цієї послуги. Натомість можна спільно скидатися на паливо, що дозволить вам непогано заощадити.

  до змісту ↑

  Утеплення двигуна

  Як відомо, чим швидше прогрівається автомобіль, тим менша кількість бензину витрачає. При цьому часто автомобілісти утеплюють движки свого транспорту дарнитом, повстю, ковдрами тощо, Але це буває не завжди ефективно і безпечно. Сьогодні на зміну всьому цьому прийшли відповідні автомобільні ковдри, містять у собі спеціальні вогнетривкі матеріали, які допомагають зберігати тепло протягом тривалого часу. Завдяки саме таким одеялам двигун авто довше остигає, що корисно в тих випадках, коли ви ненадовго приїхали куди-небудь (магазин за покупками і ін). Але тут поради про економію бензину ще далеко не закінчуються.

  до змісту ↑

  Використання підігріву

  Природно, що в зимовий час року автомобілістам доводиться часто прогрівати двигуни. Якщо машина довгий час простоїть на морозі, то потім її дуже важко завести. Причому подібні температурні перепади далеко не самим кращим чином позначаються на стані двигуна. А чим частіше заводити і прогрівати автомобіль, тим більше витрачається палива. Для вирішення даної проблеми слід користуватися спеціальними підігрівами. Так, сьогодні є безліч різних моделей. Одні з них працюють на електричному живленні, але є і просунуті варіанти автономних підігрівачів.

  до змісту ↑

  Ціни та бонуси

  Завжди намагайтеся стежити за цінами, адже поведінка кожної людини – це часто набір звичок. Багато громадяни звикли заправлятися на всі одних і тих же заправках, що далеко не завжди вигідно для їх бюджету. Розумно буде періодично відстежувати ціни і на інших автозаправках і вибирати ту, де можна знайти найкраще поєднання якості і вартості.

  Що стосується бонусів, то на багатьох автозаправних станціях сьогодні досить активно впроваджуються маркетингові прийоми, серед яких виділяються бонусні програми. Так, часто при заправці на досить велику суму, водієві видається особлива бонусна картка. Потім з усіх наступних заправок на дану карту вигідні бонуси нараховуються залежно від витраченої суми.

  Підсумки

  Тепер вам відомі основні і найбільш прості рекомендації про те, як можна економити на бензині. В якості висновку варто лише додати, що автомобіль краще використовувати лише тоді, коли для цього дійсно є необхідність. Якщо ж вам необхідно дістатися до кафе, яке розташоване в 100-200 метрах від вашого будинку, то краще просто прогулятися до нього пішки, що буде куди корисніше як для вашого здоров’я, так і для бюджету в цілому.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  12 жовтня 09:57
  Як правильно економити на одязі? Практичні поради та рекомендації
  Чи відомо вам, що в середньому кожна людина витрачає близько 4-5% від свого місячного бюджету на оновлення гардеробу? На перший погляд ці показники здаються не такими вже й значними, однак у довгостроковій перспективі з цих невеликих відсотків виходить досить значна сума. Причому все це виглядає особливо актуально на тлі все більш зростаючих цін. Благо, існують відмінні способи того, як заощадити на одязі без шкоди вашому стилю і іміджу. А щоб дізнатися про це докладніше,…

  7 жовтня 19:11
  Як правильно економити воду? Грамотно зменшуємо тарифи на ЖКГ
  Життя у великих містах розбалувала багатьох громадян доступністю необхідних послуг і змусила забути про розумної економії, а зокрема про те, як економити воду. Однак…

  5 жовтня 10:20
  Як правильно економити на продуктах харчування? 15 найважливіших рекомендацій
  Чи відомо вам, що близько половини всього сімейного бюджету середньостатистичної сім’ї залишається в супермаркетах, на ринках і в продуктових магазинах? Як вийти з…
  4 жовтня 17:32
  Як правильно економити електроенергію? 15 відмінних рекомендацій щодо економії на електриці
  Економія електроенергії стає дуже серйозною проблемою. І справа тут зовсім не у свідомості людей, а в тому, що тарифи на комунальні послуги постійно і неухильно…
  10 травня 13:51
  Як перестати витрачати гроші і почати економити? Практичні поради
  Багато людей не можуть навчитися правильно розподіляти бюджет хоча б на місяць. У перші дні вони витрачають гроші по максимуму, а потім дні, що залишилися до зарплати…
  20 квітня 09:12
  На чому можна заощадити при ремонті? 6 доступних і корисних варіантів
  Історія недорого ремонту – не сама фантастична. При бажанні будь-хто може заощадити на ремонті, якщо скористається нашими рекомендаціями. Поговоримо про шість…