Багатьом користувачам мережі вже добре відомо, що першого серпня 2017 з’явилася нова криптовалюта, яка викликала цілу бурю протиріч. Причому окремі противники форк або ж відгалуження Биткоина вважали його незаконної монетою і навіть намаганням відокремитися від усього криптовалютного спільноти відразу.

Проте всі ці формулювання аж ніяк не завадили настільки гучній Биткоин Кеш впевнено закріпитися в топі криптовалют. Так що ж це за нова дивовижна монета, і чи має вона право на існування? Давайте ж розберемося з усіма цими актуальними питаннями в даній статті.

Зміст:

 • Що таке Bitcoin Cash?
 • Як з’явився Bitcoin Cash?
 • Відмітні особливості Bitcoin Cash
 • Про майнінг Bitcoin Cash
 • Як отримати Bitcoin Cash?
 • Де можна купити Биткоин Кеш?
 • Биткоин Кеш – курс монети на сьогодні
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Що таке Bitcoin Cash?

  Період літа 2017 року виявився для всього Биткоин-спільноти далеко не найлегшим – проблеми першої цифрової валюти ставали все більш очевидними, а вирішити їх все ще ніяк не виходило. Так, переповнені даними блоки в системі блокчейна Биткоина просто не справлялися з усім обсягом грошових операцій.

  В результаті чого використати головну криптовалюту стало не тільки дуже витратне, але і дуже довго – транзакції часом не підтверджувалися цілодобово. Майнеры і розробники все ніяк не могли знайти між собою угоду, за причини такої безвиході і був досягнутий певний консенсус, який отримав назву SegWit2x.

  до змісту ↑

  Як з’явився Bitcoin Cash?

  По своїй суті, Биткоин децентралізований, але надто залежимо від тих же майнер і розробників, між якими постійно йдуть різні суперечки. І хоча в питанні з Segregated Witness цим протиборчим сторонам вдалося досягти якоїсь домовленості, частина майнер вирішила все ж вчинити по-своєму.

  Всупереч тому, що більшість учасників перейшла на нове ПЗ і як такого повної зміни протоколу (хард-форк) Биткоина вдалося уникнути, певна спільнота майнер вирішило збунтуватися проти системи і створити вже свій Bitcoin, який буде ідеальний в їх поданні.

  А оскільки дане співтовариство мало у своєму розпорядженні близько 12% всіх обчислювальних потужностей, то відокремитися від початкового Биткоина і створити нове відгалуження виявилося нескладно. Для чого ж майнер так знадобився Биткоин Кеш?

  Відповідь тут досить зрозумілий – майнеры живуть за рахунок видобутку блоків монет і підтвердження грошових операцій. Вони безпосередньо зацікавлені в тому, щоб ці блоки важили більше, так як від цього безпосередньо залежить їх заробіток. І зовсім не дивно, що розмір блоків у нового Bitcoin Cash складає цілих 8 МБ, тоді у традиційного Bitcoin він дорівнює всього лише 1 МБ.

  В результаті нова криптовалюта отримала код ВСС, але незабаром виявилося, що такою абревіатурою вже названа інша цифрова монета, а назва відгалуження Биткоина отримало інше скорочення – ВСН.

  до змісту ↑

  Відмітні особливості Bitcoin Cash

  Примітно, що даний форк навіть володіє своєю філософією — ініціатори розгалуження системи протиставляють свою новинку традиційному Биткоину. Останній вони позиціонують як стандартний інструмент для різних спекуляцій, в той час як їх криптомонета є повноцінною платіжною системою, що зможе влитися в маси і стати світовою резервною валютою. Тут слід зазначити основні відмінні особливості ВСН:

  • Розмір блоку дорівнює 8 МБ;
  • Наявність захисту від стирання і подвійних витрат;
  • Перерахунок складнощів майнінгу.

  В цілому, нічого наднового і революційного Bitcoin Cash не пропонує, і дуже ймовірно, що в основі його появи, насамперед, закладений лише матеріальний інтерес. Загалом Биткоин Кеш не виходить назвати повноцінним роздвоєнням мережі Биткоина через запеклого незгоди учасників з сегвитом, як це позиціонується зараз.

  до змісту ↑

  Про майнінг Bitcoin Cash

  Якщо ви вважаєте, що при появі нової цифрової валюти можна легко здійснювати майнінг монет ВСН на самому простому і доступному обладнанні, то дуже помиляєтеся. Ще з самого старту з’ясувалося, що видобуток Биткоин Кеш маловыгодна з тієї причини, що складність майнінг має таку ж, як і традиційний Биткоин, а ось розмір винагороди за розгадування блоку істотно нижче.

  до змісту ↑

  Як отримати Bitcoin Cash?

  Як же так вийшло, що зовсім ще нова криптовалюта настільки стрімко увійшла в ТОП за параметрами капіталізації, займаючи на поточний момент четверте місце, потіснивши при цьому цілий ряд вельми відомих монет?

  Цей факт можна пояснити тим, що Биткоин Кеш віддавали безкоштовно всім бажаючим учасникам, і навіть зараз є можливість знайти форк без додаткових вкладень. І хоч як такої немає кнопки «Отримати», все ж заволодіти монетами ВСН не так вже й складно.

  Для того, щоб безкоштовно отримати Bitcoin Cash, потрібно дотримати дві умови:

 • Вам необхідно бути власником традиційних Биткоинов на момент розгалуження мережі (1 серпня);
 • Ключі доступу до монет повинні бути особисто у вас, а не у якогось стороннього ресурсу.
 • Тобто, якщо ви використовуєте гаманець Bitcoin Core, то всі ключі знаходяться у вас, а безкоштовні монети ви без праці отримаєте, але якщо кошти зберігалися на біржі або в криптовалютном онлайн-гаманці, то тут вже треба питати адміністрацію ресурсу, проте далеко не всі бажають ділитися безкоштовної прибутком.

  Так, якщо ви володієте Биткоинами, що зберігаються на вашому десктопному гаманці, а на момент здійснення розгалуження мережі ви не виробляли ніяких транзакцій, то вам залишається зробити кілька простих дій. Інструкція отримання монет від розробників.

 • У вашому гаманці необхідно відкрити розділ налаштувань і знайти мнемонічний код (набір з 12 слів).
 • Цю фразу потрібно скопіювати, а паралельно з цим звернути увагу на те, яким чином розгортаються ключі (за правилами BIP32 або ж BIP44).
 • Потім необхідно завантажити ще один криптовалютный гаманець – Coinomi або Electron, на інших варіантах може і не спрацювати.
 • Далі необхідно запустити ваш новий гаманець і знайти в ньому функцію відновлення (Restore Wallet або щось схоже).
 • Перед вами відкриється вікно, в яке потрібно вставити вашу скопійовану seed фразу. При цьому більше ніяких даних вказувати не потрібно, галочок не ставити – просто підтвердити дію і натиснути кнопку Next.
 • У самому гаманці слід обрати монету, що вам потрібно отримати Bitcoin Cash або ж ВСН, вказати правила відкриття коду (ті самі BIP32 або ж BIP44), почекати синхронізації і отримати нові монети.
 • до змісту ↑

  Де можна купити Биткоин Кеш?

  Якщо вам з якихось причин не вдалося отримати монетки ВСН безкоштовно, але вони необхідні для будь-яких цілей, їх можна придбати в інших учасників системи. Для цієї мети вам знадобиться біржа, на якій проводяться торги монетами Биткоин Кеш, але з цією валютою працюють лише деякі з популярних ресурсів.

  Так, далеко не всі криптовалютные біржі виявили підтримку відгалуженню Биткоина. Багато торгові майданчики, гаманці та різні сервіси досі не вважають Биткоин Кеш фінансами і навіть відмовляються миритися з реальним існуванням. Але все ж є ресурси, які з радістю торгую монетами ВСН.

  Так де ж купити Bitcoin Cash? Найбільш жваво цією валютою торгують на досить великій біржі Bithumb – понад 47% торгів з відгалуженням Биткоина відбуваються саме тут. Крім цього, обміняти ВСН можна на біржах Bitfinex, Bittrex і Poloniex (замість доларів США тут є його криптозамена під назвою USDT), а обміняти ВСН на євро або долари можна на біржі Kraken. До даних досить іменитим ресурсів можна зарахувати і безліч маловідомих в СНД китайських бірж, які так само охоче підтримують Биткоин Кеш.

  до змісту ↑

  Биткоин Кеш – курс монети на сьогодні

  На криптобиржах особливі ф’ючерси Bitcoin Cash з’явилися ще 23 липня, а ціна їх була зафіксована на відмітці приблизно в 0,5 ВТС. 1 серпня, коли монета офіційно вила, її ціна була в районі 370$, після чого почався активний спад аж до 216$ за 1 ВСН, що пояснюється тим, що безкоштовні монети стали досить активно продавати і міняти на більш стійку цифрову валюту.

  Але команда розробників ВСН має не тільки потужностями, але і значними засобами, що дозволили «подорожчати» новій валюті. Так, історичний максимум курсу Bitcoin Cash зафіксований на позначці 914$, але сьогодні монета Биткоин Кеш вельми далека від такої ціни.

  Зміна складності видобутку цифровий валюти звернула на неї увагу кількох великих пулів майнер, в результаті чого транзакції з монетою стали підтверджуватися набагато швидше. Природно, монети ВСН стали звертати на себе увагу і деяких інвесторів. Так, актуальний курс Bitcoin Cash (BCH) сьогодні знаходиться в межах 390$, а ринкова капіталізація даної кріптовалюти становить 6,5 мільярдів доларів.

  до змісту ↑

  Висновок

  Що чекає на такий спірний криптовалютный проект як Биткоин Кеш в майбутньому сказати досить важко. За основними параметрами нічого особливо видатного на тлі інших криптомонет ВСН з себе не представляє. Але при цьому не можна заявляти, що через кілька місяців Bitcoin Cash куди-небудь зникне, а монети ВСН знеціняться. У команди розробників є чималі потужності і кошти, тому цілком можна очікувати, що їх валюта зростатиме в своїй ціні і процвітати. У будь-якому випадку, не варто закуповуватися монетами Биткоин Кеш в довгостроковій перспективі і чекати неймовірних прибутків, а ось для швидких спекуляцій відгалуження Биткоина як раз підійде відмінно.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  10 листопада 00:00
  Анонімність криптовалют – справжня правда чи прикра помилка?
  Варто згадати, що криптовалюта, перш за все, звернула на себе загальну увагу, як простий і зручний засіб проведення анонімних платежів. Природно, багато користувачі активно зацікавилися цими можливостями, не розуміючи, що при певних умовах цифрова валюта може розкривати куди більше даних, ніж ті ж фіатні гроші. Так невже цифрові монети не здатні зберігати таємниці транзакцій, а замість цього цілком видають своїх володарів? Багато криптомонеты так і…

  28 жовтня 12:30
  Цікаві факти про криптовалюте Эфириум. Чому так незвичайний головний конкурент Биткоина?
  Биткоин – це далеко не єдина цифрова валюта з дійсно великою капіталізацією, ціна якої впевнено зростає в довгостроковій перспективі. Так, за останні…

  27 жовтня 00:10
  Що можна купити за Биткоины в світі? Актуальні способи використання кріптовалюти
  Сьогодні вже мало хто з активних користувачів інтернету не знайомий з таким явищем, як криптовалюта. Однак багатьох людей все ще хвилює питання про те, що можна купити…
  25 жовтня 23:34
  Де найкраще купити і обміняти Биткоины? Правила вибору обмінника криптовалют
  Незважаючи на те, що перші цифрові валюти з’явилися ще 9 років тому, по-справжньому велику популярність вони почали набирати лише в останні 2-3 роки. За цей період…
  1 жовтня 23:29
  Як вигідно інвестувати кошти в криптовалюту? Інвестиції в цифрові активи
  Практично всі користувачі мережі вже чимало чули про інвестиції в криптовалюту і про Биткоине зокрема. Багато хто не тільки мають на своєму гаманці цифрові монети,…
  28 вересня 11:26
  Як забезпечити безпеку свого Биткоин-гаманця? Найбільш важливі рекомендації
  Забезпечення захисту свого криптовалютного гаманця є життєвою необхідністю кожного Биткоин-користувача. Навряд чи вас дуже здивує той факт, що сьогодні…