У статті розглянемо, чи має право підприємство мати два і більше розрахункових рахунків згідно із законодавством. А також розберемося, скільки таких рахунків можна відкрити юридичній особі в одному або різних банках.

Скільки розрахункових рахунків може мати тов

У російському законодавстві немає вказівок про кількість рахунків, які можна зареєструвати на одне підприємство. Ні податковий кодекс, ні інструкції центробанку рф не обмежують вас з цього питання. Ви маєте право на:

 • відкриття декількох розрахункових рахунків в одному банку.
 • оформлення рахунків в різних філіях однієї банківської мережі.
 • наявність двох і більше розрахункових рахунків в різних банках.

У деяких банків є свої обмеження. Наприклад, на безкоштовному або дешевому тарифі рко, який підключають для нових клієнтів, можна відкрити тільки один рублевий рахунок. Якщо вам потрібен ще один рахунок (в рублях або валюті) ви можете вибрати для нього інший, більш дорогий тарифний план.

Для чого організації 2 і більше рахунків

У однієї організації може бути 2 або більше розрахункових рахунки в наступних випадках:

 1. рахунки оформлені в різних валютах. наприклад, банк, з яким ви співпрацюєте, відкриває рахунки в рублях, доларах або євро, а вам потрібен рахунок в китайських юанях. В цьому випадку вам доведеться звертатися в банк, у якого є така можливість.
 2. ви використовуєте рахунки для різних цілей. для розрахунково-касових операцій ви можете користуватися звичайним банківським рахунком. Якщо ви подаєте заявку на участь у держзакупівлях або держоборонзамовленні, для цього необхідно зареєструвати спеціальний рахунок.
 3. на різні рахунки надходять доходи від різних напрямків бізнесу. наприклад, ви вибрали для тов кілька кодів квед. Для зручності розрахунків та бухгалтерського обліку ви можете відкрити рахунки під кожну категорію контрагентів.
 4. через специфіку бізнесу вам потрібні рахунки в різних містах. навіть у великих федеральних банків немає філій в деяких регіонах росії. У цьому випадку ви можете відкрити рахунок у місцевому регіональному банку.
 5. вам потрібен рахунок у банку, в якому обслуговується ваш партнер. більшість банків не беруть комісію з внутрішньобанківського платежу, тому ви зможете проводити розрахунки з постачальником або замовником безкоштовно і без обмежень.

Наявність декількох рахунків доцільно і з точки зору захисту власних заощаджень. Розподіляючи кошти, ви знижуєте ризик втрати грошей в тому випадку, якщо у банку буде відкликана ліцензія. багато великих банків беруть участь у державній програмі страхування вкладів, проте страхова сума обмежена 1,4 млн руб.

Переваги та недоліки відкриття декількох рахунків

1. Економія витрат на рко. Ви можете вибрати для тов банки, в яких:

 • безкоштовне ведення рахунку.
 • немає абонентської плати за обслуговування, якщо протягом місяця за рахунком не було рухів.
 • великий пакет міжбанківських платежів без комісії.
 • високі ліміти на операції з готівкою без відсотків.

Так, один рахунок ви можете використовувати тільки для безготівкових переказів, інший – для роботи з готівкою. Ви також можете завести рахунок для незапланованих витрат і вибрати для нього безкоштовний пакет послуг, щоб не платити за обслуговування.

2. Вигідні умови по додаткових послугах:

 • еквайринг.
 • 6. Зарплатний проект.

 • корпоративні карти.
 • кредитні програми для юридичних осіб.
 • банківські гарантії.
 • інкасація.

Банки пропонують різні тарифи за даними послугами. Тому ви можете оформити зарплатний проект в одному банку, підключити еквайринг в іншому, а взяти кредит в третьому.

3. Отримання доходу.

Ви можете відкрити другий рахунок для того, щоб отримувати відсотки на залишок або оформити депозит.

Серед мінусів можна виділити тільки один-ризик блокування рахунку банком. наприклад, якщо ви заборгували податкової, можуть заблокувати всі ваші рахунки навіть в різних банках.