У статті розглянемо, чи може у іп бути два і більше розрахункових рахунків. Розберемося, скільки рахунків індивідуальний підприємець має право відкрити в одному або різних банках і як проходить оформлення онлайн.

Чи може іп відкрити 2 і більше розрахункових рахунків в банку

У іп може бути два і більше розрахункових рахунків — обмежень за кількістю банківських рахунків немає ні в податковому кодексі, ні в інструкціях центробанку, ні в інших законодавчих актах. При необхідності ви маєте право оформити кілька рахунків в одному банку або в різних.

Навіщо підприємцю кілька рахунків

Перерахуємо випадки, коли може знадобитися додатковий банківський рахунок:

  1. вам потрібен рахунок у валюті, з якою ваш основний банк не працює, наприклад, в китайських юанях, японських ієнах або турецьких лірах. більшість банків відкривають рахунки в доларах або євро.
  2. ви хочете мати рахунок в іншому місті. наприклад, якщо у банку, в якому ви обслуговуєтеся по вко, немає філії в потрібному вам регіоні, ви маєте право звернутися в інший банк.
  3. ви плануєте брати участь у держзакупівлях або держоборонзамовленні. для цих цілей потрібен спеціальний рахунок, оскільки для участі в конкурсі по 44-фз, 223-фз не можна використовувати звичайний розрахунковий.
  4. ви хочете заощадити на перекладах. якщо ви відкриваєте рахунок в тому ж банку, де обслуговується ваш основний партнер, то зможете проводити розрахунки з ним безкоштовно — більшість банків не беруть комісії з внутрішньобанківських платежів.
  5. ви хочете захистити свої кошти. якщо у одного банку буде відкликана ліцензія, ви не втратите всі гроші, оскільки заздалегідь розподілили їх за кількома рахунками.

Переваги та недоліки відкриття рахунків у різних банках

Обслуговуючись в декількох банках, ви можете заощадити на рко. Багато банків підключають безкоштовні або недорогі пакети послуг рко, в які включені міжбанківські платежі та операції з готівкою без комісії. Якщо найближчим часом ви не плануєте користуватися рахунком, вибирайте банк, який не бере абонентську плату при відсутності рухів по рахунку.

Ви можете вибрати банк з вигідними тарифами під кожну додаткову послугу. Наприклад, можна оформити зарплатний проект в одному банку, підключити еквайринг в іншому, отримати кредит в третьому. Крім того, ви можете використовувати рахунок для отримання доходу у вигляді відсотків на залишок.

Явних недоліків у відкриття декількох рахунків немає, головне, правильно враховувати всі витрати і доходи для подальшої сплати податків.

рекомендуємо прочитати: де відкрити розрахунковий рахунок безкоштовно для іп і тов: тарифи без абонентської плати + акції банків на обслуговування.

Як іп відкрити другий рахунок

Якщо вам потрібен додатковий рахунок в тому банку, де ви вже обслуговуєтеся по рко, то оформити його можна через інтернет-банк або свого менеджера. Щоб відкрити другий розрахунковий рахунок для іп в іншому банку, зверніться у відділення або заповніть онлайн-заявку на його сайті. Протягом дня вам зателефонує оператор, забронює для вас номер рахунку і погодить час укладення договору. Ви зможете підписати договір в банку або в своєму офісі — повноцінно працювати з рахунком можна буде в цей же день.