Якщо у вас виникає питання про те, де зберігати гроші — це означає, що ви саме той чоловік, який навчився заробляти кошти і розумно ними розпоряджатися. Тобто вам вже добре знайоме одне з головних правил кожного успішного інвестора – витрачати менше, ніж заробляєш. Тільки в такому випадку ви зможете залишилися фінанси відкласти в якості заощаджень і вкласти їх для подальшого примноження.

Природно, сучасні реалії постійно вносять свої корективи – відбувається чергова криза, розпадається конкретний банк, оголошуючи себе банкрутом, все більше зростає інфляція та ін Однак зберігати свої заощадження у себе вдома в панчохах або традиційній скляній банці аж ніяк не вихід, адже проти злодіїв погано допомагають навіть найбільш сучасні охоронні системи, не кажучи вже про постійне знецінення національної валюти.

Так що ж можна зробити в такій обстановці, де зберігати гроші, і як зробити так, щоб зберегти всі накопичення, не хвилююся про їх безпеку?

Зміст:

 • Зберігання грошей в домашніх умовах
 • Зберігання грошей на банківському депозиті
 • Накопичувальні страхові програми
 • Розрахунковий банківський рахунок
 • Зберігання в дорогоцінних металах
 • Банківська комірка
 • Зберігання грошей в електронній валюті
 • Заощадження в цінних паперах
 • Інші варіанти
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Зберігання грошей в домашніх умовах

  Давайте для початку розберемо найпопулярніший варіант, тобто зберігання ваших фінансів у вас вдома. Серед позитивних моментів такого способу варто відзначити те, що ваші фінанси завжди знаходяться під рукою, ви можете постійно їх чіпати, перераховувати і радіти тому, що незалежно від проблем з банками ваші гроші залишаються при вас.

  Природно, тут є й негативні моменти, причому досить істотні. Так, звичайне домашнє зберігання коштів передбачає горезвісні скляні банки, шкарпетки, заначки під килимком, в морозильній камері, у квітковому горщику та в інших не менш оригінальних місцях. Зазвичай все це робиться для того, щоб кмітливі і проникливі зловмисники не знайшли дорогоцінних накопичень. Проте на практиці саме в таких місцях лиходії як раз і шукають ваш скарб.

  Якщо незважаючи ні на що ви вирішили зберігати свої заощадження вдома, то тут варто порадити придбати сучасний міцний сейф, з різними ступенями захисту, який буде вбудований у стіну і укріплений бетоном.

  до змісту ↑

  Зберігання грошей на банківському депозиті

  Для багатьох людей, які бажають не просто збирати гроші, але і дійсно примножувати їх при прийнятних ризиків, цей варіант здається оптимальним.

  До позитивних сторін цього варіанту варто віднести саму роботу грошей, тобто при відкритті вкладу ви отримуєте відсотки прибутковості. І навіть якщо кошти знаходяться на звичайному банківському рахунку, то ймовірність того, що у вас їх як-небудь украдуть, значно знижується.

  Рекомендуємо банківські вклади:

  Банк (посилання)РаботаетПрибыль в годМин. вкладСрок вкладу

  Банк Тінькофф
  з 2006 року • 5-7,77% (рублі);
  • 0,1-1,77% (долари);
  • 0,1-0,9% (євро).
  • 50000 рублів,
  • 1000 доларів,
  • 1000 євро.
  3 – 24 місяців.

  Що ж можна сказати про мінуси такого варіанту? Якщо ви не перший рік придивляєтеся до банківської середовищі, то добре розумієте, що навіть самі імениті і надійні на перший погляд банки теж можуть припиняти роботу, оголошуючи себе банкрутами. При цьому хваленої страховки від держави в кращому разі вистачає на половину усіх вкладників. Про труднощі отримання цієї страховки краще тактовно промовчати. Також, якщо у вас виникає необхідність зняти частину грошей, то це стає неможливим до закінчення строку дії вкладу.

  до змісту ↑

  Накопичувальні страхові програми

  Це ще один популярний варіант того, де зберігати гроші, до позитивних сторін якого можна віднести надійність інструментів тривалого зберігання ваших коштів, з одночасною можливістю захистити здоров’я і життя вкладника.

  Говорячи про мінуси, варто відзначити, що такі програми, як правило, відкриваються на 10, 15, 25 і навіть більше років, а при достроковому розірванні вам можуть бути нараховані досить суттєві штрафні санкції. Сама прибутковість подібних накопичувальних програм відносно не висока, зате гарантована.

  до змісту ↑

  Розрахунковий банківський рахунок

  Найбільш простий варіант зберігання грошей – це відкриття розрахункового рахунку в банківській організації. Від традиційного банківського вкладу він відрізняється своєю ліквідністю, тобто ви в будь-який момент маєте можливість зняти потрібну суму, перевести свої кошти і тут же оплачувати покупки при необхідності.

  Серед плюсів варто відзначити те, що якщо ви втратите вашу картку або її вкрадуть, то ви зможете її швидко заблокувати і протягом короткого часу зробити нову, а ваші гроші з рахунку не зникнуть.

  Правда, прибутковість такого розрахункового рахунку нижче, ніж у традиційному банківському депозиті. Так, вона навряд чи буде перевищувати 6-8% річних. Природно, для цього варіанту характерні всі ті ж ризики банківських організацій, які хоч і не великі, але все ж присутні.

  до змісту ↑

  Зберігання в дорогоцінних металах

  Мабуть, це один з найбільш ефективних і найдавніших варіантів збереження заощаджень, що захищає вас від різного роду інфляцій і криз – як всередині самої держави, так і на всьому світовому ринку.

  До очевидних позитивних моментів варто віднести те, що дорогоцінні метали регулярно підвищуються в ціні, і ви повністю захищені від різного роду несподіванок.

  Що ж можна сказати про негативні монети? Подібне зберігання ваших коштів має сенс лише в довгостроковій перспективі мінімум в 3-5 років, а в разі необхідності отримання ваших грошей, доведеться ще вирішувати питання про продаж золота та отримання оптимальною і найбільш вигідної ціни. Другий не менш важливий момент – це питання про те, де зберігати золоті злитки і бруски, які вимагають до себе самого ретельного уваги та особливих умов. Так, різноманітні вм’ятини, подряпини і інші пошкодження на поверхні злитка значно зменшують його вартість. Але тут варіанти того, де зберігати гроші, далеко не закінчуються.

  до змісту ↑

  Банківська комірка

  Сьогодні в кожному банку надаються такі послуги. Варто визнати, що вони стали досить популярними, хоча і відрізняються як позитивними, так і негативними сторонами.

  Серед плюсів варто відзначити те, що клієнту видається осередок на уставлений термін, а в самому банківській установі вся система безпеки організована на найвищому рівні, так що зайвий раз переживати про збереження грошей не доводиться. Сюди ж варто додати ще і повну анонімність, якої дотримуються всі банки.

  До негативних моментів відноситься те, що у людини виникає зайва стаття витрат – оплата оренди комірки. Так, якщо той же домашній сейф ви можете перевірити в будь-який час, то доступність вашої банківської комірки дещо обмежена, і отримати доступ до ваших заощаджень можна тільки в робочий час.

  При цьому необхідно вибирати надійний банк з позитивною репутацією і знаменитими інвесторами, що гарантують стабільність його роботи. Також в обов’язковому порядку необхідно підписувати договір про страхування вмісту вашої банківської комірки.

  до змісту ↑

  Зберігання грошей в електронній валюті

  Зараз дуже багато людей зберігає свої заощадження в електронному варіанті, адже на відміну від фізичних купюр, вкрасти електронні гроші вкрай важко, так як над системою безпеки працюють відразу декілька країн і міжнародних організацій. А щоб відкрити собі електронний гаманець, досить пройти просту процедуру реєстрації та поповнити рахунок на ті валюти, що вам необхідні.

  Позитивні моменти – ви маєте можливість швидко поповнити електронний гаманець і так само оперативно вивести гроші, переводячи їх у будь-яку валюту. Також за допомогою електронного гаманця можна оплачувати різні покупки, не виходячи з вашого будинку.

  Рекомендуємо електронні гаманці:

  СайтЛицензияКошелькиКарты
  payeer.com Грузія рубль, долар, євро, биткоин, эфириум MasterCard; віртуальна
  advcash.com Беліз карбованець, гривня, долар, євро, фунт стерлінгів, казахстанський тенге, бразильський реал MasterCard; віртуальна
  okpay.com Кіпр рубль, долар, євро MasterCard; віртуальна
  epayments.com Великобританія рубль, долар, євро MasterCard
  perfectmoney.is Панама, Беліз долар, євро, золото, биткоин віртуальна

  Серед мінусів варто відзначити, що багато державних, а також приватні структури часто намагаються отримувати прибутки з подібних електронних систем. У зв’язку з цим необхідно бути готовим до таких неприємних ситуацій, як закритий доступ до електронного гаманця, підвищення комісій за транзакції, залежність від коливань валютного ринку. Звичайно, таке відбувається не кожен день, але все ж такі обставини варто мати на увазі. Де ще можна зберігати гроші?

  до змісту ↑

  Заощадження в цінних паперах

  Сьогодні є ціла категорія людей, що не довіряє ні банківським організаціям, ні вкладенням грошей у дорогоцінні метали або нерухомість (а раптом згорить). Саме тому вони воліють такий варіант, як вкладення свого капіталу в цінні папери – векселі, акції, облігації, а також заставні папери.

  Просто так такі заощадження не пропадуть, так як вони захищені майном компанії, а якщо угода тієї фірми, цінні папери якої ви купили, пройшла успішно, то ви можете отримати хороший прибуток.

  Звичайно, тут є і свої негативні сторони. Акції можуть вирости в своїй ціні, так і знизиться вартості. Якщо у вас в майні виявляється невелика частина від таких акцій, з допомогою якої ви не в змозі вплинути на загальний рішення акціонерів, то ви багато в чому залежатиме від рішень всього акціонерного ради, а також від методів їх проведення угод, що не завжди можуть давати позитивні та бажані результати. І знову не варто забувати про тих високих ризиках, що завжди притаманні ринку цінних паперів, адже багато ваші активи можуть знецінитися досить швидко.

  до змісту ↑

  Інші варіанти

  Крім усього перерахованого вище, досить популярні такі варіанти зберігання грошей, як покупка дорогих придбань (нерухомість, автомобіль, коштовності, земельну ділянку). Переваги тут очевидні – ту ж квартиру і земельну ділянку можна здавати в оренду. А на автомобілі можливо за гроші підвозити людей і здійснювати доставку вантажів.

  Інша справа, що всім цим потрібно ще й грамотно розпорядитися. Машина може зламатися, в квартирі треба робити ремонти, плюс в ідеалі все це потрібно застрахувати. До того ж такі варіанти актуальні лише у довгостроковій перспективі і при наявності досить великих капіталів.

  до змісту ↑

  Висновок

  Як бачите, сьогодні існує досить багато популярних варіантів того, де можна зберігати гроші. Що б ви для себе не вибрали, важливо дотримуватися найважливіше правило інвестування, а саме – диверсифікацію ваших вкладень. Вкладайте гроші в банк, нерухомість, дорогоцінні метали, валюти, цінні папери, розподіляйте його на кілька частин для зниження потенційних ризиків. Ну а якщо ви зацікавлені в більшій прибутковості і готові прийняти відповідні ризики, то обов’язково перегляньте розділи «Інвестиції» та «Криптовалюта» на цьому сайті. Удачі!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  28 листопада 14:29
  Що потрібно робити, якщо вами знайдена банківська картка? Повне керівництво
  Якщо ви ще жодного разу не знаходили чиєїсь банківської картки, то рано чи пізно ви неодмінно зіткнетеся з цим питанням, так як, на жаль, це дуже поширене явище. Природно, що втратити або забути де-небудь свою карту – це у всіх сенсах вкрай неприємне і небезпечне подія для її власника. Так що при знахідку такої картки у вас з’являється чудова можливість повернути її невдалому власнику або як мінімум не дати їй потрапити в руки зловмисників. Так давайте…

  28 листопада 11:45
  Як правильно поставити та досягти будь-якої фінансової мети? Детальна інструкція
  Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що таке цілі в житті і для чого вони потрібні? Адже багато хто живе без всяких конкретних устремлінь і нітрохи не переживають про це….

  25 листопада 17:48
  Чим вам загрожує несплата комунальних послуг? Наслідки, зобов’язання та рекомендації
  Варто визнати, що несвоєчасна плата, великі борги та інша несплата комунальних послуг – це одні з найбільш актуальних проблем багатьох громадян сьогодні….
  17 листопада 13:51
  Акції, знижки, розпродажі в магазинах і супермаркетах – в чому тут криється підступ і небезпека?
  Напевно ви вже не один раз помічали, як часто в магазинах і супермаркетах проводяться привабливі знижки, акції і, швидше за все, вже користувалися цими пропозиціями….
  13 листопада, 13:56
  Самі підступні виверти магазинів, що загрожують вашому гаманцю. Як зберегти свої гроші?
  Ви прийшли у супермаркет за одним лише хлібом і сіллю, а придбали до всього цього ще і крем для засмаги, новеньку футболку, три гелю для душу і гарний ножик для…
  12 листопада 22:48
  Що таке девальвація простими словами? Причини, наслідки та рекомендації до дії
  Більшість громадян вважає за краще не вникати у всі хитросплетіння економічної політики своєї країни. Однак поточне положення держави як раз і залежить…