Варто відзначити, що більшість людей часто мріє про пригоди та подорожі в далекі країни. Благо, законодавством передбачено один або ж два місяці відпустки в році для кожного офіційно працюючої особи. Але часто традиційний пляжний відпочинок швидко набридає, а для поїздок в дійсно цікаві місця закордоном потрібні не тільки гроші, але і достатню кількість вільного часу. Але не варто через це розлучатися зі своїми мріями, так далі ви дізнаєтеся про кращі професії, пов’язані з подорожами, які дозволять вам побачити світ без шкоди для самої роботи.

Зміст:

 • Аудитор
 • Викладач англійської мови
 • Весільний фотограф
 • Екскурсовод
 • Моряк
 • Аніматор
 • Співробітник археологічної або ж геологічної експедиції
 • Пілоти і стюардеси
 • Няня
 • Журналіст, репортер
 • Висновки
 • до змісту ↑

  Аудитор

  По суті, аудитор є бухгалтером-експертом, який займається перевіркою, ревізією і, власне, аудитом різних документів, книг і звітностей на різних підприємствах. Також такі фахівці часто займаються консультаційною діяльністю, пов’язаною з правильною наладкою і організацією бухгалтерського обліку.

  Професійна діяльність аудиторів пов’язана з постійними поїздками в різні міста і наглядом за роботою всіляких організацій і підприємств. Правда, якщо ви станете працювати аудитором в невеликій державної компанії, то навряд чи занадто часто станете виїжджати закордон, але зате постійне переміщення в межах вашої країни вам гарантовано. Тим же фахівцям, які працюють у великих міжнародних організаціях, доводиться здійснювати відрядження по різних містах і країнах світу. Причому усі витрати, пов’язані з самою поїздкою і орендою готельних номерів, як правило, оплачує сама компанія.

  до змісту ↑

  Викладач англійської мови

  Якщо ви добре володієте англійською мовою, маєте відповідні дипломи або сертифікати, а також хочете стати викладачем, то професія вчителя іноземних мов буде для вас ідеальним варіантом. Що стосується подорожей, то особливий попит на таких фахівців великий у багатьох азіатських країнах. А особливо в Китаї, Японії, Таїланді, В’єтнамі і Південній Кореї. Там ви зможете отримати набагато більш високооплачувану роботу, ніж при аналогічній зайнятості в країнах СНД. Благо, є чимала кількість відповідних компаній, які шукають таких фахівців і допомагають їм у перельоті на нове місце, оформленні всіх документів та працевлаштуванні.

  Але є й інший варіант цієї професії, пов’язаної з подорожами. Ви можете не шукати офіційну роботу закордоном, а стати волонтером і викладати англійську мову безкоштовно в різних притулках і малозабезпечених школах. За це вас забезпечать житлом і харчуванням. Особливо такий варіант актуальний для так званих бідних країн – Індії, Лаосу і Камбоджі.

  до змісту ↑

  Весільний фотограф

  Погодьтеся, що перспектива подорожувати по різних екзотичних місцях і фотографувати щасливі подружні пари виглядає дуже заманливо. А адже саме такий спосіб життя і веде весільний фотограф. Правда, що стосується заробітку, то варіанти оплати можуть бути дуже різними. Одні молодята вважають достатнім забезпечити лише дорогу туди і назад без додаткової оплати самих послуг фотографа, вважаючи, що він вже у відпустці. Але є й такі люди, які щедро заплатять за зроблені знімки, включаючи також покриття витрат на переліт і житло. В цілому, зарплата в цій професії сильно залежить від вашої популярності у справі і напрацьованої клієнтської бази.

  до змісту ↑

  Екскурсовод

  Такі фахівці широко затребувані в тих країнах і містах, де найчастіше відпочивають російські туристи. Якщо ж ви добре володієте розмовною англійською мовою, то список потенційних роботодавців, готових взяти вас на роботу, значно розширюється. Як правило, для пошуку відповідних вакансій необхідно звернутися в екскурсійні і туристичні агентства і запропонувати їм свою кандидатуру. Ключовий момент у цій професії – це вміння спілкуватися з людьми, а також цікаво і зрозуміло донести до них необхідну інформацію. Варто лише враховувати, що не в кожній країні можна легально влаштуватися на роботу гідом, так як в деяких державах на законних підставах можуть працевлаштуватися лише самі громадяни цієї держави. Але тут професії, пов’язані з подорожами, тільки починаються.

  до змісту ↑

  Моряк

  Звичайно ж, одна з найбільш популярних професій для подорожей – це робота моряком. Тут варто зазначити, що під словом «моряк» не обов’язково мається на увазі один лише капітан корабля, штурман, юнга або ж матрос. Сьогодні, крім звичайних вантажних кораблів, по морях і океанах постійно плавають круїзні лайнери, де завжди потрібні фахівці з абсолютно різних профілів. Це можуть бути кухарі, офіціанти, покоївки, інструктори в тренажерному залі, організатори розважальних заходів та ін. Головна особливість полягає в тому, що ви можете працювати на такому кораблі, немов у звичайному готелі на суші, і при цьому із задоволенням гуляти по різних містах світу під час зупинок судна. Зазвичай вакансії на такі робочі місця шукають через мережу інтернет.

  до змісту ↑

  Аніматор

  По суті, аніматор – це артист-універсал і масовик-витівник, який займається організацією різних розважальних заходів і активно в них бере участь у ролі ведучого. Такі співробітники постійно затребувані практично в кожному готелі, розташованому поблизу популярних курортів, відомих пляжів і не тільки. Тут від вас буде потрібно артистичність, креативність, гарне почуття гумору, вроджений оптимізм і в ідеалі знання іноземної мови. Таким чином, ви отримуєте професію, пов’язану з подорожами, можете фактично жити в розкішному готелі, займаючись розвагою відвідувачів закладу.

  до змісту ↑

  Співробітник археологічної або ж геологічної експедиції

  Повинно бути, багатьох людей приваблює перспектива працювати археологом, так як ця професія не тільки пов’язана з подорожами в різних країнах, але ще і з дослідженням стародавніх цивілізацій, а також історією людства в цілому. Не менш привабливою є і посаду геолога, який зазвичай відправляється в малонаселені і найбільш віддалені регіони країни з метою пошуку корисних копалин, таких як вугілля, нафта, газ та ін.

  Варто зазначити, що для участі в такій експедиції не обов’язково бути навченим археологом або ж досвідченим геологом. В таких походах завжди в ціні різні різноробочі. Наприклад, грабарі або ж вантажники, які виконують відносно просту, але від того не менш відповідальну роботу.

  до змісту ↑

  Пілоти і стюардеси

  Звичайно, говорячи про професіях, пов’язаних з подорожами, слід згадати і про працівників авіакомпаній. Як відомо, пілоти літаків разом з екіпажем постійно здійснюють перельоти між самими різними і віддаленими країнами планети. Це дуже відповідальна, небезпечна і високооплачувана робота. Проте не варто побоюватися будь-яких авіакатастрофи, так як за статистикою ймовірність такої аварії становить всього 0,00001% або ж 1/8 000 000. Наприклад, ймовірність того, що випадковий перехожий потрапить під колеса автомобіля значно вище.

  Втім, якщо ви панічно боїтеся небесних висот, то гарною альтернативою для вас може стати працевлаштування в сфері залізниць. Точно так само, як і пілоти зі стюардесами, машиністи і провідниці подорожують між різними містами і країнами. Але, як ви розумієте, замість авіатранспорту використовується вже наземний, тобто локомотивний складу.

  до змісту ↑

  Няня

  Мабуть, робота нянею вже не одне століття є однією з найбільш затребуваний професій у світі. Популярна ця спеціальність і в країнах СНД, але, як правило, за відчутними заробітками вихователькам доводиться виїжджати закордон. Зазвичай робочі контракти укладаються на термін від декількох тижнів до року і більше. Тобто попрацювавши в одному місті, ви можете вільно переміститися в інший. Також деякі сім’ї спеціально наймають нянь, щоб взяти їх з собою у відпустку для догляду за дітьми.

  Сьогодні існує безліч відповідних агентств для виховательок, які займаються не тільки працевлаштуванням, але і навчанням своїх співробітників. Так що при наявності великої любові до дітей, терпіння і стійкості переносити дитячі капризи знайти відповідну посаду в країні, що вас цікавить більш ніж реально.

  до змісту ↑

  Журналіст, репортер

  Напевно ви вже не раз помічали, як під час показу новин по телебаченню на екрані виступають репортери, провідні репортаж з найрізноманітніших точок земної кулі. Такі фахівці подорожують по різних країнах або ж постійно стежать за ситуацією в одному конкретному регіоні, а також готують вичерпні доповіді для своїх роботодавців і телеглядачів.

  Правда, тут все залежить від вашої конкретної спеціалізації, так як у журналіста, політолога і простого штатного автора чи редактора газети абсолютно різні завдання. Як бачите, професії, пов’язані з подорожами, вельми різноманітні.

  до змісту ↑

  Висновки

  Замість висновку варто згадати про AU pair і WWOOFer. Що стосується AU pair, то тут мається на увазі робота за кордоном у конкретній сім’ї. В даному випадку ваші обов’язки полягають допомоги вдома, в побуті або в садовому господарстві. Нерідко під терміном AU pair мається на увазі і виховання дітей. В якості винагороди ви отримуєте можливість жити і вивчати культуру певної країни, отримуєте житло, харчування і кошти на кишенькові витрати.

  А що стосується WWOOFer (Willing Workers on Organic Farms) або ж агротуризму, то цей вид діяльності теж дуже схожий на волонтерство. Фактично вам пропонують стати добровільним працівником на органічних фермах, а натомість ви отримуєте безкоштовне житло, харчування і сам досвід вирощування певних рослин і збору найрізноманітнішого врожаю, починаючи від кавових зерен в Ефіопії і закінчуючи персиками в Австралії.

  Як бачите, професії, пов’язані з подорожами, дійсно доступні кожному. А, може, вам відомі більш вдалі варіанти суміщення роботи і навколосвітніх подорожей?

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  16 грудня 09:08
  ТОП–10 найприбутковіших професій для ледарів. Де працювати найлегше?
  Якщо вам відчайдушно нічого не хочеться робити, а особливо напружуватися, але при цьому є потреба в грошах, то не поспішайте засмучуватися. Адже насправді варто тільки озирнутися – і ви побачите безліч різноманітних можливостей, які вирішать всі ваші труднощі. Можете бути впевнені, що знаменита приказка «хто не працює, той не їсть» далеко не завжди є істиною. А далі ви як раз і прочитаєте про самі ледачі професії, які дозволять вам не тільки заробляти гроші без…

  15 листопада 17:05
  6 видів зимового бізнесу, на яких можна заробити в Новий Рік і після нього
  Для підприємливих людей новорічні свята – добра нагода заробити. Існує безліч ідей як організувати прибутковий зимовий бізнес. Можна завжди…

  11 листопада 20:28
  Як просити підвищення зарплати? Робимо себе краще в очах роботодавця
  Часто зустрічаються ситуації, коли працівник вважає, що його праця оплачується недостатньо, а як просити підвищення зарплати – він не знає. Питання може з’явитися і при…
  4 листопада 13:09
  Як заробити на Авіто: використовуємо майданчик для додаткового доходу
  Про Авіто сьогодні знають майже всі. Це місце в інтернеті, де можна все купити і все продати, причому як товари, так і послуги. Спробуємо зрозуміти, як можна…
  19 жовтня 19:57
  Партнерські програми банків: ще один варіант отримання додаткового доходу
  Економічна криза 2008 року, призвів до значного зниження прибутковості кредитних установ, змусив фінансистів звернутися до прогресивних видів залучення…
  14 жовтня 18:14
  Види додаткових робіт на дому та за межами будинку
  Багато громадян мають у своєму розпорядженні вільним часом, який із задоволенням би присвятили додаткового заробітку. Які види додаткових робіт…