Навряд чи хто-небудь буде сперечатися з тим твердженням, що фінанси відіграють важливу роль в житті кожної людини. Звичайно, існують і набагато більш значимі цінності, такі як сім’я, дружба, певний життєвий досвід. Але який би ви не уявляли своє життя в майбутньому, навряд чи ваші плани приречені на успіх без певної фінансової підтримки. Та й саме питання про підвищення своїх заробітків був вельми актуальне в усі часи, адже кожному з нас хочеться мати більше можливостей для облаштування і покращення свого життя. У зв’язку з цим буде дуже доречно привести ефективні способи збільшення доходу, які дозволять кожній людині значно поліпшити своє фінансове становище.

Зміст:

 • Встановлення пріоритетів і принцип Парето
 • Навчіться говорити «ні»
 • Позитивний настрій і чітке розуміння мети
 • Вимога про підвищення зарплати
 • Зміна місця роботи або знаходження підробітку
 • Інвестування
 • Використання додаткових активів
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Встановлення пріоритетів і принцип Парето

  Дуже важливо визначити найбільш значущі пріоритети у вашій роботі. Так, згідно з принципом Парето, 20% ваших дій призводять до 80% очікуваних результатів. Відповідно, решта 80% всіх дій тягнуть за собою всього лише 20% віддачі. Так, якщо ви володієте відразу декількома джерелами доходу, то вам слід сконцентрувати всі зусилля на найбільш прибуткових з них і поступово позбутися від найменш прибуткових, щоб більш раціонально розпорядитися звільнилися часом.

  Наприклад, якщо ви працюєте з декількома клієнтами, то уважно проаналізуйте ситуацію та визначте найбільш корисних для себе людей і тих, хто просто забирає ваш час. Ввічливо відмовтеся від співпраці з останньою групою і постарайтеся зосередитися на роботі лише з найбільш прибутковими для вас або вашої компанії клієнтами.

  Встановивши таким чином пріоритети, ви зможете знайти достатньо часу для розвитку найбільш важливих для вас областей роботи. Але тут способи збільшення доходу тільки починаються.

  до змісту ↑

  Навчіться говорити «ні»

  Якщо ви запитаєте будь-якого успішного і заможного осіб про те, що є для нього найбільш цінним ресурсом, то, швидше за все, він відповість, що це, звичайно, час. Адже саме від того, наскільки раціонально ми керуємо нашими тимчасовими ресурсами, в кінцевому підсумку і залежить наш успіх і добробут у майбутньому. Час завжди потрібно цінувати, берегти і не витрачати його на неробства і порожні справи, які не ведуть до здійснення ваших цілей. І вже тим більше не можна допускати, щоб ваш час у вас хто-небудь забирав.

  Звичайно, в житті трапляється всяке, і, на жаль, не завжди виходить слідувати своїм планам. Але складіть для себе чіткий робочий режим і повідомте всім своїм друзям, близьким і знайомим, що в певний час ви серйозно зайняті роботою і не зможете приділити їм час. Адже більшість вакансій питань можна вирішити і після закінчення трудового дня. Можете бути впевнені, що застосування цього способу збільшення доходу вже позитивно позначиться на рівні ваших заробітків.

  до змісту ↑

  Позитивний настрій і чітке розуміння мети

  Погодьтеся, що важко змусити себе почати які-небудь дії, якщо не розумієш заради чого це потрібно. Так, вам чітко потрібно усвідомлювати вашу мету. Бажання заробляти більше цілком зрозуміле, але проясніть для себе, навіщо вам потрібні фінанси. Природно, що необхідно оплачувати житло, купувати продукти харчування, одяг та інше. Але крім цих необхідних речей, які ви, швидше за все, і бажаєте щось ще. Наприклад, якщо вам необхідний новий автомобіль, то перед тим, як приступити до роботи думайте про те, наскільки простіше стане ваше життя з покупкою машини. Чітке розуміння цілей додасть вам додаткової мотивації до праці, створить позитивний настрій і вбереже від апатії і зневіри.

  до змісту ↑

  Вимога про підвищення зарплати

  Якщо ви є найманим працівником, то найбільш простим способом збільшення доходу буде прохання про підвищення заробітної плати. Звичайно, просто так ваш начальник навряд чи погодиться збільшити зарплату. Перш ніж приступити до таких дій уважно озирніться у вашому відділі. Можливо, ви змогли б робити якусь роботу краще за інших, знаєте, як виправити певні проблеми в роботі підприємства і усунути будь-які упущення. Зверніться з цими питаннями до вашого начальства і покажіть, що ви могли б взяти на себе додаткові зобов’язання і бути більш корисним фірмі, якщо начальник погодиться на підвищення вашого заробітку.

  Також хорошою ідеєю буде підвищення вашої робочої кваліфікації. Припустимо, ви працюєте бухгалтером. Так пройдіть ж відповідні курси, які дозволять вам більш ефективно виконувати роботу і дадуть нові корисні навички. Звичайно, за це доведеться заплатити, але така інвестиція дозволить вам вже всерйоз розраховувати на підвищення вашого доходу, адже і ви тепер з новими знаннями здатні принести набагато більше користі компанії.

  до змісту ↑

  Зміна місця роботи або знаходження підробітку

  Досить очевидним, але тим не менш дієвим способом збільшення прибутку є зміна вашої роботи. Так, якщо ви вже не перший рік працюєте в певній галузі, то напевно вже володієте певними знаннями і навичками, які могли б стати в нагоді багатьом підприємствам. Складіть докладний резюме і відішліть його в кілька фірм, які могли б зацікавитися у вашій кандидатурі. При цьому вкажіть розмір бажаної зарплати. Коли яка-небудь організація погодиться на ваші умови, скажіть своєму босові, що перейдете на службу до іншої фірмі, якщо він не підніме вашу зарплату до зазначеного рівня. Якщо ваш начальник не погодиться, то буде вельми розумно перейти на більш високооплачувану посаду до іншої компанії.

  Також гарною ідеєю щодо збільшення ваших заробітків буде знаходження підробітку. Так, якщо ваші вихідні повністю вільні, то ви можете знайти якісь разові роботи. Наприклад, розвантаження вантажного автомобіля (якщо ви чоловік), будівельні чи опоряджувальні роботи. Можливо, ви захоплюєтеся ручними виробами (в’язанням, вишивкою, ліпленням та ін) або кулінарними виробами – такий хенд мейд цілком можна продавати через сайти безкоштовних оголошень або ж шукати клієнтів у вашому місті. Вельми популярна і різна робота на дому. Це може бути проста збірка кулькових ручок, вирізка картонних упаковок, оголошень тощо.

  до змісту ↑

  Інвестування

  Повинно бути, кожен чоловік мріє про фінансової незалежності. І одним із способів її досягнення є грамотне інвестування, тобто вкладання ваших коштів. Для початку варто обзавестися корисною звичкою відкладати гроші. Бажано, щоб ця сума становила не менше 10% від вашого доходу. Таких результатів можна досягти при розумній економії грошей.

  З часом ваші накопичення можна буде вкладати у певні інструменти інвестування. Наприклад, банківський депозит, Піфи, а також різні інвестиційні та накопичувальні фонди. Так, якщо ви розмістите 10 000$ на банківському рахунку, то ці гроші вже будуть забезпечувати близько 1000$ в рік. Але є і набагато більш дохідні активи, які здатні приносити цілком відчутний пасивний дохід. Правда, для їх ефективного використання вам знадобляться спеціальні знання і досвід. Нехай не відразу, але чим довше ви будете займатися інвестуванням, тим все більш солідним буде і ваш пасивний дохід. До речі, заняття інвестиціями є набагато більш перспективною справою і способом збільшення доходу, ніж очікування пенсії від держави.

  Якщо вас цікавлять вигідні інвестиції, зверніть увагу на наш рейтинг інвестиційних проектів.

  до змісту ↑

  Використання додаткових активів

  Активом вважається все те, що приносить вам дохід. Пасивом ж є те, що ваші гроші забирає. Природно, що для покращення вашого благополуччя необхідно примножувати кількість активів. Уважно придивіться до свого майна. Цілком можливо, що у вас є хороша заміська дача, будинок, квартира або ж гараж, якими ви не користуєтесь. Так, може бути, було б набагато раціональніше здавати цю нерухомість в оренду?

  Можливо, у вас є вже непотрібна побутова техніка або ж будь-які електроприлади, які можна продати. Це ж відноситься і до різного металобрухту, скоп’є в гаражі або підвалі, який можна здати на обробку за обумовлену плату.

  до змісту ↑

  Висновок

  Як бачите, існують досить багато способи збільшення доходу, які цілком здатний використовувати кожен. Звичайно, щоб збільшити свою заробітну плату доведеться чимало потрудитися і зробити певні зусилля, але в кінцевому підсумку ваші дії обов’язково приведуть вас до бажаного результату. Постарайтеся вже сьогодні добре обміркувати вищеописані рекомендації, скласти план конкретних дій на шляху до вашої фінансової мети і зробити до неї перші кроки. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  11 травня, 09:56
  Активи і Пасиви — те, що приносить нам гроші, і те, що їх забирає
  У багатьох людей поняття про фінансові активи і пасиви часто пов’язано з якимись складними бухгалтерськими обліками, баланс, сальдо та іншими малозрозумілими економічними термінами. Але в дійсності ці назви мають досить просте визначення. Більше того, відомий бізнесмен, інвестор і письменник Роберт Кійосакі впевнений, що чітке розуміння того, що собою представляють активи і пасиви – це все, що необхідно знати, щоб стати багатим. Так давайте ж розберемося в цьому важливому питанні…

  28 квітня 18:39
  Топ–10 країн з найвищим рівнем життя у світі. В якій державі жити найкраще?
  Чи знаєте ви, що всього в світі існує 252 країни, кожна з яких відрізняється своїми унікальними умовами проживання? Причому серед них є такі держави, де…

  26 квітня 10:09
  Як правильно збирати гроші? Практичні поради та рекомендації
  Цікавило вас коли-небудь питання про те, як правильно збирати гроші? Здавалося б, що тут може бути складного, адже потрібно просто регулярно відкладати частину…
  18 квітня 15:18
  Для чого потрібно вести облік доходів і витрат і як правильно це робити?
  Чи виникала у вас ситуація, коли фінансові запаси закінчилися, а до наступної зарплати чекати ще довго? На жаль, так відбувається з багатьма людьми, які…
  16 квітня 15:48
  10 головних фінансових помилок. Як не можна поводитися з грошима?
  Чи знаєте ви, що кожна друга людина в світі щоденно здійснює одну або навіть декілька фінансових помилок, внаслідок яких сильно страждає його фінансове…
  5 квітня 11:34
  7 найшкідливіших звичок бідних людей, від яких потрібно позбутися в першу чергу
  Ви коли-небудь замислювалися про звички бідних людей і про те, чому деякі з нас без особливих труднощів домагаються успіху і благополуччя, коли інші все життя…