Чи виникала у вас ситуація, коли фінансові запаси закінчилися, а до наступної зарплати чекати ще довго? На жаль, так відбувається з багатьма людьми, які неуважно ставляться до ведення обліку доходів і витрат. Як відомо, гроші люблять рахунок і для того, щоб вам їх завжди і на все вистачало, потрібно навчитися правильно поводитися з фінансами.

Уявіть, що вам підвищили зарплату рівно в три рази, але якщо ви і раніше не могли грамотно розпорядитися невеликою сумою, то і в даному випадку ситуація особливо не зміниться в кращу сторону – просто ви зможете собі дозволити, але недолік в засобах від цього нікуди не зникне. Саме тому особливо важливо навчитися правильно поводитися з грошима, а саме – вести облік своїх доходів і витрат.

Зміст:

 • Чому потрібно вести облік фінансів і що це дасть особисто вам?
 • Що являє собою ведення обліку доходів і витрат?
 • Як правильно вести облік доходів і витрат?
 • Записи в зошиті
 • Програми для смартфона
 • Програми для комп’ютера
 • до змісту ↑

  Чому потрібно вести облік фінансів і що це дасть особисто вам?

  • до кінця місяця ви будете точно знати, куди «пішли» гроші;
  • перестанете дивуватися, чому залишилася саме така сума – всі витрати будуть зафіксовані;
  • визначте свої фінансові «дірки» і зможете від них позбутися;
  • у вас буде гарна можливість проаналізувати раціональність витрат і необхідність здійснюваних покупок;
  • облік доходів і витрат дозволить вам здійснювати лише дійсно необхідні витрати і економити значну частину отриманих коштів.

  до змісту ↑

  Що являє собою ведення обліку доходів і витрат?

  Насправді вести облік ваших фінансів не так вже й складно. Головне робити це регулярно і не лінуватися фіксувати кожну витрату або дохід. Наприклад, ви отримали в цьому місяці 500 доларів – запишіть цю суму в зошит. Ось, вам необхідно сходити в магазин за покупками – обов’язково збережіть після цього чек і перепишіть, що саме ви купили і скільки це коштує. Навіть якщо ви, гуляючи по вулиці, просто захотіли пити і купили пляшку води, то повернувшись додому, обов’язково запишіть і це. Дуже важливо виробити в собі звичку стежити за всіма доходами і фіксувати кожну витрату.

  до змісту ↑

  Як правильно вести облік доходів і витрат?

  до змісту ↑

  Записи в зошиті

  Найпростішим способом ведення обліку ваших фінансів є звичайна зошит у клітинку. Розділіть її листи на дві половини лінією, а вгорі сторінки проставте дати. Кожен день вам необхідно буде записувати в одній графі доходи, а в іншій всі ваші витрати – на що витратили гроші і скільки це коштує. В кінці кожного тижня необхідно підводити підсумки. Візьміть калькулятор і порахуйте, скільки саме коштів ви витратили. При цьому особливу увагу приділіть тим витратам, без яких можна було спокійно обійтися, і намагайтеся в майбутньому вже не чинити їх.

  до змісту ↑

  Програми для смартфона

  Сьогодні практично кожна людина володіє сучасним смартфоном, який також зручно використовувати і для обліку ваших фінансів. В основному такі програми призначені для найбільш популярних операційних систем IOS, Android і Windows Phone. Вам потрібно підключитися до інтернету і зайти у відомі магазини для скачування програм. Наприклад, App Store або Google Play, потім перейти в розділ «фінанси». На ваш розсуд буде надано безліч як платних, так і безкоштовних програм. Пробуйте користуватися різними додатками і виберіть те, що вам більше підходить:

  • Moneon;
  • Домашня бухгалтерія.

  до змісту ↑

  Програми для комп’ютера

  Найпростішим способом ведення обліку доходів і витрат на вашому комп’ютері є використання таблиць в Excel. Навчитися користуватися ними досить просто – в інтернеті ви знайдете безліч докладних відеоуроків. Можете створити таблицю, яка аналогічна тій, що була описана вище для паперової зошити. Але можна зробити і вже більш докладний перелік ваших витрат, наприклад, в «шапці» таблиці створити розділи «житло», «їжа», «транспорт», «розваги», «побутова хімія» та інше. А нижче вже записувати витрати для кожного дня. Ведення таблиці Excel є одним з найбільш простих і зручних способів обліку всіх ваших доходів і витрат.

  Також аналогічно додаткам на смартфон для комп’ютера теж існує безліч програм, які відрізняються великою зручністю використання і розширеним функціоналом.

  Ось деякі з них:

  • Домашня бухгалтерія;
  • Personal Finances;
  • Грошики;
  • MyBudget;
  • MoneyTracker;
  • Метод 4 конверта.

  А також такі програми, як AceMoney, CashFly, Cash, Особиста бухгалтерія, Кредит, Сімейний бюджет і Sanuel Family.

  Як бачите, ведення обліку доходів і витрат є не такою вже й складною задачею. Головне – це завести собі корисну звичку фіксувати всі ваші витрати. Можете бути впевнені, що завдяки таким нескладним дій ваше фінансове становище відчутно зміниться в кращу сторону. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  16 квітня 15:48
  10 головних фінансових помилок. Як не можна поводитися з грошима?
  Чи знаєте ви, що кожна друга людина в світі щоденно здійснює одну або навіть декілька фінансових помилок, внаслідок яких сильно страждає його фінансове становище? І в цьому немає нічого дивного, адже фінансова грамотність, як і будь-яка інша наука, вимагає особливого ставлення та уваги. Але, як відомо, не помиляється лише той, хто нічого не робить. Тому не варто хвилюватися, так як далі ви дізнаєтеся найбільш поширені помилки, які властиві кожному з нас. Неврахування…

  5 квітня 11:34
  7 найшкідливіших звичок бідних людей, від яких потрібно позбутися в першу чергу
  Ви коли-небудь замислювалися про звички бідних людей і про те, чому деякі з нас без особливих труднощів домагаються успіху і благополуччя, коли інші все життя…

  3 березня 10:32
  Що тягне за собою несплату комунальних послуг?
  Значне підвищення цін на комунальні послуги призводить до того, що багато громадян виявляються не в силах регулярно здійснювати платежі. Тому росіяни часто…
  27 лютого 16:10
  5 простих кроків до поліпшення матеріального становища при маленькому доході
  Фінансове добробут людини, сім’ї залежить не лише від суми місячного заробітку. Не менш важливо, скільки грошей ви витрачаєте, що в підсумку залишається, якщо звичайно…
  12 лютого 18:30
  12 найбільш дивовижних фактів про гроші. Чому так цікава історія фінансів?
  Чи знаєте ви, що 2-3 тисячі років тому в якості перших грошей люди використовували звичайні морські черепашки, пір’я птахів, сушену рибу, чай, какао-боби і навіть сіль? Як…
  27 січня 09:38
  Як навчитися правильно розподіляти свій час і встигати все?
  Як у нього виходить знаходити час для особистого життя, спорту та роботи? Як вона встигає виховувати дітей, готувати їжу, стежити за домашніми улюбленцями, та ще й добре…