Чи знаєте ви, що понад 87% проблем більшості людей пов’язані саме з браком фінансів? І дійсно, гроші є одним з найбільш значущих ресурсів, дефіцит якого тут же відбивається і на всіх інших сферах нашого життя. Благо, проблема з примноженням фінансів цілком вирішувана. Звичайно, для цього доведеться докласти чимало зусиль, але якщо ви будете дотримуватися наступних рекомендацій, то поліпшити ваше фінансове стан в найкоротші терміни.

Вкрай уважно ставитеся до різного роду боргами і кредитами – навіть самим дрібним і незначним. Звичка постійно позичати ні до чого доброго не приводить. Необхідно переглянути всі ваші заборгованості і скласти план конкретних дій по швидкому їх погашення з тим, щоб надалі вже не опинятися в ролі боржника. Винятком можуть бути лише ті позики, за допомогою яких ви здатні заробляти ще більше грошей. Наприклад, вкладення в бізнес або нерухомість. Але і до цього питання слід підходити дуже обережно.

Важливо розуміти, що всю відповідальність за ваше матеріальне становище несете тільки ви самі. Не слід повністю покладатися лише на одну державу або ж конкретного роботодавця. В усій державній системі і будь-якому підприємстві постійно відбуваються зміни в ту чи іншу сторону. Подбайте заздалегідь про те, що ви станете робити у випадку втрати робочого місця чи посади. Цілком можливо, що вже зараз слід придивитися до вакансіях інших компаній, пройти новий навчальний курс по вашій професії або ж і зовсім освоїти додаткову спеціалізацію. Але тут інформація про примноження фінансів тільки починається.

Постарайтеся чітко визначитися з тим ділом, яке дозволило б повністю розкрити ваш потенціал. Вирішіть, в якій сфері діяльності ви могли б максимально проявити свої здібності та реалізувати себе як особистість. Тут слід звернути увагу на ваші захоплення, улюблені шкільні предмети, мрії. Можливо, ви з дитинства мріяли стати знаменитим архітектором, працювати в сфері продажів і реклами, бути відомим журналістом або ж адвокатом. Справа в тому, що заробити найбільшу кількість грошей ви зможете в тій справі, де зумієте максимально реалізувати свій потенціал, досягти відчутних успіхів у кар’єрі.

Важливо зрозуміти одне просте, але вельми значуще правило. Великі статки створюють не ті, хто прагне багато заробляти, а ті, хто грамотно розпоряджається своїми заробітками. Намагайтеся регулярно вести облік ваших доходів і витрат. Почніть хоча б з збереження чеків після походу в магазин. Тут вкрай важливий не сам факт економії, а раціональне і максимально обдумане розпорядження вашими грошима.

Постійно відкладати частину зароблених вами коштів і вкладайте ці гроші в певні активи. Можете почати з відкриття банківського депозиту, а в подальшому освоїти інвестиції в Піфи, різні інвестиційні компанії та ПАММ-рахунки. Головне, не прагніть в цій справі відразу ж отримувати високі відсотки прибутковості від ваших вкладів. Як говоритися, перше правило інвестора – це спочатку навчитися не втрачати гроші, а вже потім займатися їх примноженням. Завдяки цьому заняттю до похилих років ви зможете накопичити досить відчутний капітал, дохід від якого буде значно більше розміру державної пенсії. Але і це ще не все, що варто знати про примноження фінансів.

Важливо зазначити, що приватні фахівці і власники власних бізнес-проектів заробляють на порядок більше, ніж наймані працівники. Якщо ви справді бажаєте постійно примножувати ваші фінанси і максимально раціонально розпоряджатися своїм часом, то задумайтеся про відкриття власної справи.

Тут важливо ще раз підкреслити всю важливість постійно інвестування ваших накопичень. Навіть якщо у вас зараз не самі високі доходи, то почніть відкладати хоча б по 5% від місячного заробітку і накопичувати ці гроші на банківському депозиті типу «Скарбничка». Якщо підійти до цього питання відповідально і з усією увагою, то вже в найближчі 5-10 років ви зможете стати фінансово незалежною людиною. А завдяки цьому у вас з’явиться більше сил і часу, які ви зможете присвятити початку своєї справи або ж просто працювати в задоволення на прийнятних для вас умовах.

Варто згадати і про те, що найкращим способом вкладення фінансів є ви самі. Завдяки інвестиціям у розвиток ваших професійних якостей ви природним чином станете заробляти більше незалежно від тієї сфери діяльності, в якій ви працюєте.

Як бачите, примноження фінансів не зажадає від вас якихось особливих надлюдських зусиль, а в самому питанні покращення вашого матеріального становища немає нічого неможливого. Головне – це постійно застосовувати ці поради на практиці, і тоді фінансовий успіх вам забезпечений.

Автор: Олексій Півень

Це вам буде цікаво

28 жовтня 09:17
Як швидко дізнатися заборгованість по квартплаті: інструкція для платника комунальних рахунків
Оплата комунальних платежів складає значну частку від доходу середньостатистичного росіянина. Щоб уникнути неприємностей із-за несвоєчасного погашення заборгованостей перед комунальними організаціями власник житла повинен бути поінформований про зміни в тарифах, особливості нарахування платежів, терміни їх погашення. Щоб дізнатися заборгованість по квартплаті, зовсім необов’язково стояти в черзі в абонентську службу. Сучасні умови обслуговування споживачів припускають…

26 жовтня 14:57
Чому немає грошей? Розбираємося в своїх фінансових невдачі
Кожен день багато людей задають собі питання: чому немає грошей, незважаючи на наявність постійної роботи. Відповідей на це питання може бути кілька, і в більшості…

21 жовтня 12:15
Чи варто чекати крах долара?
У зв’язку зі сформованою нестабільною економічною ситуацією в країні та світі громадяни все частіше замислюються про крах долара. Думки експертів з даної теми…
12 жовтня 20:02
Основні методи шахрайства з банківськими картами: як захистити свої гроші?
Один з мінусів використання пластикових банківських карток – почастішали випадки шахрайства, в результаті яких злочинці отримують доступ до фінансових…
12 жовтня 12:29
Кілька порад для тих, хто хоче швидко продати квартиру за вигідною ціною
Продаж квартири – відповідальний і значний крок в життя середньостатистичного росіянина. Угода купівлі-продажу є багатоетапної процедури, де практично…
24 вересня 19:44
Як уникнути зайвих витрат – 25 ефективних рекомендацій
Напевно у вас вже раз траплялася така ситуація, коли до кінця місяця ви просто не можете пригадати, куди ж витратили певну частину своїх коштів? …