Оскільки людині важко постійно контролювати свою фінансову стабільність внаслідок дії безлічі об’єктивних чинників, для впевненості в майбутньому важливо забезпечити себе коштами на випадок можливої потреби.

У цьому допоможе створення резервного фонду, з якого можна черпати гроші при гострій необхідності.

Зміст:

 • Резервний фонд: для чого він потрібен і як його створити?
 • Як створити резервний фонд: правила, нюанси
 • до змісту ↑

  Резервний фонд: для чого він потрібен і як його створити?

  Коли виникає термінова потреба у грошах, багато вдаються до позик у банках або у родичів, однак більш раціонально завжди мати в запасі певну суму, щоб у разі потреби просто скористатися її частиною.

  Говорячи про те, яка сума резервного фонду буде достатньою, щоб позбавити людину або цілу родину від тривог про майбутнє, досвідчені громадяни, які практикують подібний досвід, стверджують, що потрібно мати в запасі заощадження, яких при необхідності вистачить на три місяці або навіть півроку. Хоча багато сімей накопичують резервний фонд розміром з річний дохід всіх їх членів.

  Створюючи такий фонд, важливо не забувати не тільки про витрати на харчування та інші щоденні витрати, але і враховувати страхові виплати, витрати на обслуговування автомобіля та інше.

  до змісту ↑

  Як створити резервний фонд: правила, нюанси

  Створення резервного фонду може здійснюватися за різними правилами. Наприклад, якщо сім’я не веде точний облік всіх своїх доходів і витрат, вона може відкладати щомісяця певну суму, яка не відіграє значної ролі в сімейному бюджеті.

  Але більш ефективним буде регулярний облік всіх витрат і фінансових надходжень, який не тільки буде давати уявлення про бюджет сім’ї, але і дозволить зробити створення такого фонду більш продуманим і чітким.

  Навіть при невеликому щомісячного заробітку кожен може відкладати 10% свого доходу. Вже з цих коштів можна зібрати достатній фонд на майбутнє.

  Багато громадян, які виплачують кредит у банку, задають питання про те, чи є сенс у створенні резервного грошового фонду при наявності у громадянина невиплачених кредитів. Фінансові експерти рекомендують створювати для себе окремий фонд, якщо на рахунку є недорогі кредити. При наявності дорогих споживчих кредитів краще спочатку розрахуватися з цим зобов’язанням, а потім займатися резервним фондом.

  Експерти також рекомендують тримати гроші, що входять до фонду, в банку на депозиті. Так як головною метою цих заощаджень буде не отримання прибутку, а страховка власного фінансового становища, краще не довіряти банкам, що пропонують занадто високу процентну ставку, а вибирати надійні організації.

  Що стосується валюти, в якій буде зберігатися резервний фонд, самим оптимальним вважається розподіл коштів на дві частини:

  • заощадження в рублях;
  • накопичення в доларах.

  Можна також розділити гроші на три групи, додавши для гарантії євро.

  Таким чином, створення резервного фонду найкраще вбереже будь-яку сім’ю від непередбачуваних подій і допоможе зберегти впевненість у власному благополуччі.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  13 листопада 20:12
  Як стати фінансово незалежним? Психологічні бар’єри, які заважають цьому
  Кожна людина, що прагне стати фінансово незалежним, шукає власні шляхи до добробуту. Але сподіватися на раптове диво не варто, так як навіть при збільшенні доходів помітні поліпшення в життя їх власника не відбудуться, якщо людина внутрішньо не буде до цього готовий. Вплив достатку на людину Як стверджують психологи, люди, які стикаються з проблемою постійного дефіциту грошей, не усвідомлюють, що при швидкому поліпшенні матеріального становища ніяких істотних…

  6 листопада, 23:34
  7 головних секретів примноження фінансів. Як реально збільшити свої доходи?
  Чи знаєте ви, що понад 87% проблем більшості людей пов’язані саме з браком фінансів? І дійсно, гроші є одним з найбільш значущих ресурсів,…

  28 жовтня 09:17
  Як швидко дізнатися заборгованість по квартплаті: інструкція для платника комунальних рахунків
  Оплата комунальних платежів складає значну частку від доходу середньостатистичного росіянина. Щоб уникнути неприємностей із-за несвоєчасного погашення…
  26 жовтня 14:57
  Чому немає грошей? Розбираємося в своїх фінансових невдачі
  Кожен день багато людей задають собі питання: чому немає грошей, незважаючи на наявність постійної роботи. Відповідей на це питання може бути кілька, і в більшості…
  21 жовтня 12:15
  Чи варто чекати крах долара?
  У зв’язку зі сформованою нестабільною економічною ситуацією в країні та світі громадяни все частіше замислюються про крах долара. Думки експертів з даної теми…
  12 жовтня 20:02
  Основні методи шахрайства з банківськими картами: як захистити свої гроші?
  Один з мінусів використання пластикових банківських карток – почастішали випадки шахрайства, в результаті яких злочинці отримують доступ до фінансових…