Чи знаєте ви, що завдяки інвестуванню абсолютно кожен може стати повністю фінансово незалежною людиною? Не дивно, що грамотне розпорядження своїми грошима є основою фінансової грамотності. Правильно використовуючи свої доходи, з часом ви можете накопичити значну суму, яка буде приносити вам відчутний пасивний дохід.

Як бачите, необхідність інвестування ваших накопичень очевидна. Але все ж багатьом людям не дають спокою певні сумніви, пов’язані з поширеними міфами про інвестування. Щоб визначити, що ж із них є правдою, а що звичайною вигадкою, читайте далі.
Зміст:

 • Наявність великого капіталу
 • Особливу освіта
 • Великі тимчасові витрати
 • Інвестування – це просто азартна гра
 • Це занадто ризиковано
 • до змісту ↑

  Наявність великого капіталу

  Найпоширенішим відповіддю на питання «Чому ви не займаєтеся інвестиціями?» є наступна фраза: «У мене надто мало для цього грошей». І дійсно, для того, щоб отримувати якийсь дохід від своїх вкладень, потрібно спочатку обзавестися хоча б мінімальним інвестиційним капіталом.

  Так, якщо ви станете щомісяця відкладати на 5-10% від вашого доходу і вкладати їх у певні інвестиційні інструменти, то вже через кілька років ваш капітал значно зросте. Наприклад, якщо ви будете щомісяця відкладати по 50$, вкладаючи їх у пайові інвестиційні фонди під 20-30% річних, то вже через 2 роки сума ваших накопичень досягне 1500-2000 доларів. І це, як ви розумієте, – лише початок.

  до змісту ↑

  Особливу освіта

  Всі міфи про інвестування досить різноманітні, але цій помилці варто приділити особливу увагу. Вважається, що без спеціальної економічної освіти жодна людина не зможе успішно примножувати свої накопичення. Почасти це правда. Адже для того, щоб постійно отримувати дохід і не втрачати свої гроші, потрібні певні знання.

  Проте навчитися основам інвестування можна і поза аудиторій престижних Вузів. В даний час існує величезна кількість тематичної літератури та навчальних онлайн-курсів. Як і в багатьох інших сферах життя, самоосвіта та постійне вдосконалення своїх навичок є обов’язковими атрибутами успіху.

  до змісту ↑

  Великі тимчасові витрати

  Той факт, що ви вклали свої гроші, наприклад в банківський депозит, ще не означає, що треба про них забути і готуватися отримувати дивіденди. Звичайно, інвестування вимагає певних тимчасових витрат. Але для того, щоб керувати своїм інвестиційним портфелем і контролювати поточну ситуацію, цілком достатньо 5-10 годин на тиждень. Погодьтеся, це зовсім не так багато, щоб вважати цю необхідність якимось недоліком.

  до змісту ↑

  Інвестування – це просто азартна гра

  Якщо ви довіряєте свої гроші сумнівним проектам на кшталт різного роду фінансових пірамід, що обіцяють вам сотні відсотків прибутку на місяць, то в цьому випадку інвестування можна вважати азартною грою. Але справжній інвестор, насамперед, вчиться не втрачати свої гроші, а вже після цього примножує свій капітал.

  Так, гарною прибутковістю з низькими ризиками вважаються 30-60% річних від ваших вкладень, з середніми ризиками: 60-120% річних. Більш високий дохід, пов’язаний уже із значними ризиками і вимагає великого досвіду і професіоналізму. Так що подібні міфи про інвестування можна вважати вигадкою.

  до змісту ↑

  Це занадто ризиковано

  Як ви думаєте, чи можливо прожити щасливу старість на одну лише державну пенсію? Але при цьому ви самі можете створити власний інвестиційний капітал, який постійно приносити вам пасивний дохід. Звичайно, для його формування знадобиться далеко не один рік і маса терпіння.

  Як і будь-який бізнес, інвестиції пов’язані з ризиком, але вони справді варті того, щоб займатися вкладенням накопичень в певні активи. Погодьтеся, набагато приємніше, коли гроші трудяться для вашого процвітання, а не ви постійно працюєте заради них. До того ж з досвідом ви обов’язково навчитеся контролювати всі пов’язані з цією діяльністю ризики.

  Такими виявилися найпоширеніші міфи про інвестування. Як бачите, інвестиції обов’язково повинні стати частиною життя кожного фінансово грамотного людини. Так не втрачайте ж цю можливість!

  Якщо ви вирішили займатися інвестуванням, зверніть увагу на наш рейтинг інвестиційних компаній.

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  4 лютого 10:56
  Купівля антикваріату: ще один метод інвестування
  Один із традиційних способів інвестування — вкладення коштів у цінні старовинні речі. Купівля антикваріату з метою інвестицій вимагає певних знань і підготовки, оскільки відрізняється певними нюансами. Колекціонування з метою інвестування: особливості та правила Колекціонування має кілька різновидів і може припускати придбання: антикваріату; предметів мистецтва; виробів з дорогоцінних металів; монети. При цьому багато…

  2 лютого 09:58
  Чи варто купувати долари: як не програти на курсі валют?
  Зберігання заощаджень у доларах придбало популярність в Росії, що обумовлено прагненням громадян убезпечити себе від інфляції, звернувшись до більш твердою і надійною…

  29 січня 17:09
  Інвестиції за кордоном: основні напрямки
  Для того щоб інвестувати кошти за кордоном, зовсім не потрібно володіти значним статком або серйозними знаннями в області економіки. Щоб…
  26 січня 14:44
  5 основних правил інвестування. Як примножувати свої накопичення правильно?
  Чи знаєте ви, що понад 93% всіх процвітаючих людей постійно займаються інвестуванням? І це не дивно, адже завдяки грамотному вкладення своїх коштів цілком…
  13 січня 14:52
  10 цікавих фактів про інвестиції. Чому так цікава історія інвестування?
  Інвестування коштів є обов’язковим атрибутом успішного життя кожного фінансово грамотного людини. Саме завдяки раціональному розпорядження своїми доходами…
  6 січня 15:30
  5 головних причин зайнятися інвестуванням фінансів. Чому це важливо для кожного?
  Вважаєте ви себе фінансово грамотним людиною? Відповідь на це питання є дуже важливим. Так, у тих людей, які грамотно розпоряджаються своїми фінансами, ніколи…