Багато громадян не можуть впоратися з борговими зобов’язаннями і здійснюють прострочення. Це веде до роздування боргу і до контактированию з колекторами.

Деколи стягувачі перегинають палицю, тоді доводиться шукати варіанти захисту позичальника. Та є кілька способів отримання підтримки, але чи дійсно вони допоможуть — і в цьому розберемося.

Зміст:

 • Звернення до антиколекторів
 • Різні центри захисту позичальників
 • Безкоштовні види захисту
 • Чи потрібні взагалі позичальникам ці захисники?
 • до змісту ↑

  Звернення до антиколекторів

  На ринку є колектори, які допомагають банкам стягнути борг, і антиколектори, які допомагають боржникам справлятися з натиском стягувачів. Клієнтам може надаватися комплексна або одинична допомога, спрямована на згладжування проблемної ситуації.

  Що собою надає антиколекторське агентство? Це звичайна юридична фірма, основний напрямок діяльності якої — захист прав позичальників. Це не тільки боротьба з колекторами, але і діалог з банком, допомога в судовому розгляді та ін.

  Антиколектор не здатний надати якусь кардинальну допомогу: повністю позбавити від боргу або від домагань колекторів. Якщо вам це обіцяють — перед вами шахрай.

  Що входить в завдання антиколектора:

  • виявлення порушень норм Закону про колекторську діяльність, подача скарг і заяву в різні інстанції;
  • діалог з колекторами або банком, може домовитися про реструктуризацію або кредитні канікули;
  • представлення інтересів позичальника в суді, що може посприяти зниженню необхідної суми (списання частини боргу);
  • реальний розрахунок заборгованості, виявлення незаконного роздування боргу.

  Важливо вибрати реального помічника, а не того, хто просто буде заробляти на вашій біді гроші. Ідеальний варіант — звернення до антиколекторське агентство за рекомендацією когось із близьких, яким реально допомогли. Пам’ятайте, що платні послуги юриста, безкоштовно захищати ніхто не буде.

  до змісту ↑

  Різні центри захисту позичальників

  Якщо залізти в інтернет, можна знайти багато різних центрів, які надають захист банківським позичальникам в будь-яких ситуаціях. Але, як і у випадку з антиколекторами, це звичайні юридичні фірми, які в рамках закону допомагати боржника впоратися з ситуацією.

  Слова «Центральний», «Національний» та їм подібні у назвах юридичних фірм не повинні вводити вас в оману. Державних центрів допомоги позичальникам не існує.

  Крім стандартних послуг, які можна зустріти і в антиколекторських фірмах, можуть пропонуватися й інші, наприклад, банкрутство фізичної особи. Це реальна законна можливість позбутися від боргів і колекторів, але шлях до банкрутства складний, довгий і що найцікавіше — дорогий. Самостійно з нею впоратися складно, тому необхідна допомога юристів.

  На що дивитися при виборі центру підтримки позичальника:

 • На відгуки. Але не на ті, що красуються на сайті самої фірми, а на просторах інтернету. Дуже позитивні і явно покупні відгуки повинні насторожувати. Кращі дивитися на негативні, в них можна побачити багато цікавого.
 • На судову практику. Попросіть менеджера розповісти вам про благополучно закінчених справах, але вірте не словами, а документами.
 • Якщо з вас вимагають якісь великі суми за начебто прості речі, наприклад, 30000 за подачу заяви в прокуратуру, перед вами компанія, мета якої — не фінансова захист позичальника, а особисте збагачення.
 • Вам потрібна компанія, яка спеціалізується саме на таких справах, а не всім підряд.
 • У цій сфері можна зустріти шахраїв, які виманюють передоплату у клієнтів і в підсумку не надають ніякої допомоги. Передоплата — нормальна практика, але не змінюйте її, поки не переконаєтеся, що ви звернулися у фірму, яка реально може допомогти. Знайдіть відомості про компанію в інтернеті, ознайомтеся з практикою справ, тільки після цього укладайте договір.

  до змісту ↑

  Безкоштовні види захисту

  Всі зазначені вище компанії працюють на платній основі, але в деяких містах створюються співтовариства або кооперативи, в яких волонтери-юристи йди просто громадяни, які стикалися з подібними проблемами, надають допомогу банківським боржникам.

  Зазвичай такі спільноти створюються ініціативною групою громадян, вони ведуть сторінки в соцмережах, надають інформаційну підтримку по телефону або повідомленнями. Так як справа не спонсорується, сайтів і офісів може не бути. Але саме тут ви можете отримати хорошу підтримку «досвідчених» боржників, які впоралися з ситуацією.

  до змісту ↑

  Чи потрібні взагалі позичальникам ці захисники?

  Насправді, якщо ви володієте мінімальної фінансовою грамотністю, можна вирішити проблеми і без звернення до антиколекторів або центрам допомоги боржників.

  Програма захисту позичальників — це по суті звернення в різні інстанції, якщо ваші законні права порушуються. Ви самі можете звернутися в прокуратуру, поліцію, написати скаргу в Роскомнадзор, в НАПКА, ФССП і Центральний Банк. Також самостійно можна домовитися з банком про реструктуризацію.

  У мережі можна знайти масу корисної інформації, в тому числі і про можливість офіційно відмовитися від спілкування з колекторами (можна зробити через 4 місяці після прострочення), направивши агентству відповідну заяву поштою.

  Але якщо ви не впевнені у своїх силах, звертайтеся до помічників. Вони нададуть підтримку, але зроблять це не безкоштовно.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  11 жовтня 10:58
  Дають кредити вагітним? На що можна розраховувати в такому положенні
  Немає жодних законодавчих норм, які забороняють вагітним жінкам користуватися послугами кредитування. І жоден банк ніколи категорично не заявляв, що не працює з такою категорією позичальників. Тим не менш, кредит вагітним видасть далеко не кожен банк. Все залежить від ситуації. Погляд на ситуацію з боку банку Що банк бачить, коли до нього за грошима звертається вагітна жінка? Він бачить перед собою позичальника, фінансове становище якого незабаром погіршиться. Навіть якщо…

  3 жовтня 21:52
  Як погашається борг по кредитній карті? Інформація, яку повинен знати кожен позичальник
  Кредитна картка – не стандартний банківський кредит. Якщо звичайну позику позичальник погашає за встановленим графіком рівними платежами, то борг по кредитній карті…

  2 жовтня 15:47
  Сума кредитної картки: від чого залежить який призначається банком ліміт?
  Кредитна картка зручна тим, що банк призначає по ній лінію, в рамках якої держатель може здійснювати будь-які видаткові операції. Сума кредитної картки може бути…
  1 жовтня 09:21
  З чого складається вартість кредитної картки? Всі статті витрат держателя
  Кредитна картка – зручний у чому фінансовий продукт, але не всі громадяни розуміють її реальну ціну. Вартість кредитної картки – це не тільки відсотки, сюди входить…
  21 вересня 12:54
  Порівняння рефінансування кредитів в Росії і Білорусі
  Рефінансування передбачає оформлення нового кредиту,який буде використаний для повного погашення заборгованості за поточними кредитними зобов’язаннями….
  17 лютого 13:29
  Отримати гроші в борг сьогодні: які є варіанти?
  На ринку присутні тисячі кредитних організацій, що працюють з фізичними особами. Підлаштовуючись під вимоги потенційних клієнтів, кредитори розробляють…