Один з мінусів використання пластикових банківських карток – почастішали випадки шахрайства, в результаті яких злочинці отримують доступ до фінансових коштів громадян.

Але шахрайство з банківськими картами не загрожує тим, хто знає правила безпеки у застосуванні безготівкового розрахунку.

Зміст:

 • Основні різновиди шахрайств з картками
 • Боротьба з шахраями
 • до змісту ↑

  Основні різновиди шахрайств з картками

  Сучасні шахраї винайшли безліч можливостей обману власників пластикових банківських карт. Але найбільш часто використовують наступні методи:

  Обман по телефону: розсилка SMS-повідомлень, в яких просять вказати персональні дані, зокрема пін-код карти нібито для дотримання конфіденційності при проведенні значних фінансових операцій.

  Використання спеціальних пристроїв для банкомата, зчитувальних пін-код картки, коли користувач вводить його. До таких пристроїв відносять накладки на клавіатуру, відеокамери, встановлені на банкоматі, фальшиві банкомати, що імітують справжні, які зчитують пін-код або «заковтують» карту, позбавляючи можливості клієнта отримувати гроші і саму карту.

  Шахрайство за допомогою інтернету, зокрема, при покупці товарів або оплаті послуг вимагають надання конфіденційних даних, після чого шахраї отримують доступ до фінансових коштів власника карти.

  Зчитування конфіденційних даних клієнта за допомогою скімера. Цим методом часто користуються в торгово-розважальних центрах. Шахраї діють заодно з співробітниками таких закладів і встановлюють на термінали спеціальні пристрої, після чого отримують повний доступ до операцій з карткою.

  Пропозиція брати участь у неіснуючих бонусних програмах або лотереї. В результаті сполучення будь-яких даних про себе клієнт може втратити всі кошти зі своєї картки.

  до змісту ↑

  Боротьба з шахраями

  Шахрайство з банківськими картами не загрожує громадянам, які знають про основні методи обману і дотримуються заходів безпеки. Одне з головних правил, якого слід дотримуватися, – зберігати в таємниці пін-код, нікому його не повідомляти ні під яким приводом. Не мають права вимагати цю інформацію навіть співробітники банку і поліції. Так, не можна записувати пін-код на самій картці, а також там, де його може побачити стороння особа.

  Використовуючи банкомат, важливо уважно оглядати його, щоб вчасно помітити пристрої, що використовуються шахраями. Найбільш безпечними з цієї точки зору будуть банкомати, які знаходяться в приміщенні банку.
  Щоб уникнути шахрайства, не рекомендують здійснювати покупки на невідомих сайтах. Крім того, баланс на картці обов’язково потрібно контролювати, стежачи за всіма рухами по рахунку.

  Якщо карта була викрадена або загублена, про це відразу ж повідомляють співробітникам банку, які можуть заблокувати її, тим самим не допустивши злочинних дій.

  Таким чином, шахрайство з банківськими картами легко запобігти, якщо клієнт знає правила безпеки і пильно стежить за станом власного рахунку.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  12 жовтня 12:29
  Кілька порад для тих, хто хоче швидко продати квартиру за вигідною ціною
  Продаж квартири – відповідальний і значний крок в життя середньостатистичного росіянина. Угода купівлі-продажу є багатоетапної процедури, де практично кожна дія вимагає консультації з професіоналами: визначення оптимальної ринкової ціни квартири, пошук платоспроможного покупця, правильне складання договору відчуження, форма остаточного розрахунку. Так як швидко продати квартиру, не істотно знижуючи ціну, досить складно самостійно, то для оперативності…

  24 вересня 19:44
  Як уникнути зайвих витрат – 25 ефективних рекомендацій
  Напевно у вас вже раз траплялася така ситуація, коли до кінця місяця ви просто не можете пригадати, куди ж витратили певну частину своїх коштів? …

  1 вересня 23:18
  Для чого насправді потрібен щоденник і як його правильно вести?
  Багато людей задаються питанням про те, як вести щоденник правильно. І це не дивно, адже якщо постійно тримати в голові масу різноманітної інформації і…
  28 липня 14:56
  Список найважливіших справ, які обов’язково потрібно зробити перед відпусткою
  Навряд чи хтось стане сперечатися з тим твердженням, що повноцінний відпочинок є найважливішою частиною нашого життя, яка дозволяє не тільки приємно провести час і…
  11 липня 18:53
  Що потрібно робити, якщо банкомат “з’їв” картку? Практичні поради та рекомендації
  Що ж робити, якщо банкомат “з’їв” картку і не повертає її тривалий час? Перш ніж відповісти на це питання, варто відзначити, що таке практичне винахід, як…
  24 червня 09:13
  Цікаві факти про електронні гроші. Чому так цікава цифрова валюта
  Розвиток електронних технологій просувається все більшими темпами. Так, більше десяти років тому цей прогрес торкнувся і фінансової сфери. А вже сьогодні важко…