Оплата комунальних платежів складає значну частку від доходу середньостатистичного росіянина. Щоб уникнути неприємностей із-за несвоєчасного погашення заборгованостей перед комунальними організаціями власник житла повинен бути поінформований про зміни в тарифах, особливості нарахування платежів, терміни їх погашення.

Щоб дізнатися заборгованість по квартплаті, зовсім необов’язково стояти в черзі в абонентську службу. Сучасні умови обслуговування споживачів припускають наявність численних інтернет-порталів для інформації про комунальні заборгованості.

Зміст:

 • Що може загрожувати неплатнику
 • Інтернет-ресурси для формування рахунків
 • Порядок перегляду інформації на сайті Держпослуг
 • до змісту ↑

  Що може загрожувати неплатнику

  Відповідно до законодавства РФ вчасно неоплачений рахунок може згодом обійтися платнику набагато більш високу ціну у зв’язку зі вступом в силу санкцій (нарахування пені). Довготривала несплата ресурсів може стати причиною відключення комунікацій і накладенням арешту на об’єкт нерухомості.

  Якщо на боржника не вплинули численні нагадування про зобов’язання перед установами ЖКГ, то наймач муніципального житла може втратити право на проживання в квартирі.

  Для приватизованих приміщень передбачена система судових стягнень, внаслідок виконання яких пристави має право вилучити і виставити на торги особисте майно злісного неплатника.

  до змісту ↑

  Інтернет-ресурси для формування рахунків

  Щоб дізнатися заборгованість по квартплаті, необхідно зайти на один з наступних електронних адрес:

  • на сайти компаній-постачальників ресурсів;
  • через портал керуючої компанії;
  • на портал ТРЦ;
  • на сайт Держпослуг.

  Всі ці портали готові представити дані по формуванню рахунку після авторизації в особистому кабінеті. Для верифікації необхідно вказати адресу квартири, її особовий рахунок та адресу своєї електронної пошти.

  до змісту ↑

  Порядок перегляду інформації на сайті Держпослуг

  Самим популярним і доступним ресурсом для користувача є сайт Держпослуг, де для входу на сайт необхідно авторизуватися за допомогою введення номера особистого мобільного телефону або електронної пошти.

  Щоб дізнатися заборгованість по квартплаті на ресурсі, необхідно через особистий кабінет шляхом входу в контекстне меню вибрати закладку «Платежі ЖКГ». Після цього треба визначити компанію-постачальника ресурсів, обмежити період користування послугами конкретної датою і ввести номер особового рахунку. Після цих маніпуляцій буде оформлений рахунок на оплату.

  Більшість сайтів не тільки інформують власника приміщення про борг ЖКГ, але і надають можливість його оплатити за допомогою картки або електронного гаманця. При цьому платник звільняється від тривалого і виснажливого введення банківських реквізитів платіжного доручення, так реквізити установи вносяться автоматично.

  Серйозний багатоступеневий контроль інтернет-платежів допомагає уникнути помилок, які можуть виникнути при готівковому розрахунку. Надійність і оперативність при мінімальній затраті часу роблять систему більш затребуваною у порівнянні з традиційною оплатою комунальних заборгованостей.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  26 жовтня 14:57
  Чому немає грошей? Розбираємося в своїх фінансових невдачі
  Кожен день багато людей задають собі питання: чому немає грошей, незважаючи на наявність постійної роботи. Відповідей на це питання може бути кілька, і в більшості випадків цю проблему потрібно вирішувати комплексними методами, проаналізувавши власні доходи та видатки, а також потрібно враховувати багато об’єктивні і суб’єктивні фактори. Чому немає грошей: основні причини Фахівці називають декілька найбільш істотних чинників, надають негативний вплив на фінансову…

  21 жовтня 12:15
  Чи варто чекати крах долара?
  У зв’язку зі сформованою нестабільною економічною ситуацією в країні та світі громадяни все частіше замислюються про крах долара. Думки експертів з даної теми…

  12 жовтня 20:02
  Основні методи шахрайства з банківськими картами: як захистити свої гроші?
  Один з мінусів використання пластикових банківських карток – почастішали випадки шахрайства, в результаті яких злочинці отримують доступ до фінансових…
  12 жовтня 12:29
  Кілька порад для тих, хто хоче швидко продати квартиру за вигідною ціною
  Продаж квартири – відповідальний і значний крок в життя середньостатистичного росіянина. Угода купівлі-продажу є багатоетапної процедури, де практично…
  24 вересня 19:44
  Як уникнути зайвих витрат – 25 ефективних рекомендацій
  Напевно у вас вже раз траплялася така ситуація, коли до кінця місяця ви просто не можете пригадати, куди ж витратили певну частину своїх коштів? …
  1 вересня 23:18
  Для чого насправді потрібен щоденник і як його правильно вести?
  Багато людей задаються питанням про те, як вести щоденник правильно. І це не дивно, адже якщо постійно тримати в голові масу різноманітної інформації і…