Кредитна картка — зручний у чому фінансовий продукт, але не всі громадяни розуміють її реальну ціну. Вартість кредитної картки — це не тільки відсотки, сюди входить плата за обслуговування, за підключення додаткових послуг, комісії за проведення операцій. Обов’язково ознайомтеся з усіма статтями витрат, щоб надалі не дивуватися.

Зміст:

 • Процентна ставка по кредитній карті
 • Вартість обслуговування кредитних карт
 • Додаткові статті витрат
 • Використання пільгового періоду
 • Підбір кращих пропозицій за кредитними картками
 • до змісту ↑

  Процентна ставка по кредитній карті

  Найголовніше для позичальника — процентна ставка, яку банк призначає за користування кредиткою. При виборі продукту не варто орієнтуватися на рекламне опис, загляньте в тарифи банку — там можна знайти багато цікавого.

  Важливі моменти, які стосуються відсотків:

  • якщо банк вказує діапазон ставки, наприклад, 20-35% річних, відразу орієнтуйтеся на верхню межу, зазвичай новим позичальникам він і дістається;
  • відсотки нараховуються тільки в тому випадку, якщо ви користуйтеся лінією кредиту. І нарахування відбувається виключно на ту суму, яку ви повинні банку;
  • відсотки нараховуються за підсумком звітного місяця. Наприклад, за березень плата буде нарахована 20 квітня. Це особливо важливо для тих, хто закриває кредитку: готуйтеся заплатити проценти у наступному місяці;
  • якщо використовувати пільговий період, карта буде безкоштовною частини відсотків;
  • за операції готівки банк може брати більший відсоток, ніж за безготівкові операції. Наприклад, Тінькофф по карті Платинум бере 15-29,9% за операції оплати покупок і 30-49,9% за переведення в готівку.

  Ставка по кредитній карті безпосередньо залежить від умов кредитування. Якщо ви отримуєте кредитку швидко і без довідок, вона не може бути дешевою.

  Наприклад, ви оформили кредитку і зробили покупку на суму 50000 рублів і більше в поточному місяці не здійснювали ніяких операцій. Тоді при ставці 24% переплата за повний місяць складе 1000 рублів.

  Взагалі, розрахунок відсотків досить складний, так як позичальник може здійснювати будь-які видаткові та прибуткові операції, баланс картки може бути кожен день різним, тому орієнтуйтеся на інформацію, яку надає банк.

  до змісту ↑

  Вартість обслуговування кредитних карт

  Другий важливий момент — плата за обслуговування кредитної картки. Найчастіше банки встановлюють щорічну плату, вона становить в середньому 800-900 рублів, якщо карта класична, за привілейованими варіантів плата буде більша. Наприклад, вартість кредитної карти Ощадбанку преміального типу — 2450 рублів за рік.

  Деякі банки встановлюють щомісячну плату, припустимо, 150 рублів. Якщо перевести в річну, такий варіант обійдеться дорожче. Але часто кредитори вказують, що при виконанні певних умов стягнення щомісячної плати можна уникнути.

  Наприклад:

 • ВТБ бере за своєю Мультикарті плату 249 рублів на місяць, але якщо клієнт оплачує кредиткою покупки на суму більше 5000 рублів за поточний місяць, обслуговування в цей період буде безкоштовним.
 • Промсвязьбанк, Суперкарта. Плата за обслуговування — 1500 рублів на рік, але вона не береться, якщо клієнт протягом року витрачав з карти кожен місяць не менше 30000 рублів.
 • Вибирайте карти, до яких підключена можливість уникнути уваги плати за обслуговування при виконанні певних умов. В іншому випадку в середньому ви будете віддавати банку 100-150 рублів як мінімум.

  Якщо вартість річного обслуговування кредитної картки вказується як безкоштовна, не полінуйтеся дізнатися подробиці. Можливо, є якісь умови чи безкоштовним буде тільки перший рік. І плата береться тільки за активовану картку.

  до змісту ↑

  Додаткові статті витрат

  Важливий момент для позичальників — справляння плати за операції переведення кредитної лінії. Причому до таких операцій відноситься не тільки зняття грошей через банкомати, переведенням буде вважатися переказ грошей на іншу картку через онлайн-банк, поповнення сторонніх рахунків, електронних гаманців і пр.

  Вартість переведення завжди висока. Наприклад, Тінькофф і Ренесанс беруть за такі операції 2% від суми плюс додатково 290 рублів. Хоум Кредит (карта з Користю) візьме 4,9% від суми, але мінімум 399 рублів.

  Крім комісії за переведення не забувайте і те, що за такі операції банки можуть брати підвищені відсотки. Так і пільговий період на зняття готівки не поширюється. Використовуйте кредитку для переведення в готівку лише за крайньої необхідності.

  Банки можуть пропонувати клієнтам додаткові послуги, за які також беруться гроші. Часто такою послугою стає плата за СМС-інформування. Її середня ціна — 60 рублів на місяць, за рік виходить 720 рублів. Якщо клієнт користується для внесення щомісячного платежу послугами посередників, він буде віддавати додаткову комісію.

  В результаті вартість кредитної картки складається з процентів, плати за обслуговування, комісій за здійснення операцій продажу і підключення додаткових послуг. Для порівняння — при кредитуванні готівкою ви платите лише встановлений відсоток.

  до змісту ↑

  Використання пільгового періоду

  Багато банків підключають до кредитних карток пільговий період, протягом якого власники можуть користуватися грошима безкоштовно. Але зверніть увагу, що це стосується тільки процентної ставки при повному погашенні позички в заданий період, всі інші статті витрат зберігаються.

  Автор: Ірина Русанова

  до змісту ↑

  Підбір кращих пропозицій за кредитними картками

  За допомогою цього сервісу ви можете безкоштовно підібрати найкращі пропозиції по кредитних карт, кредитів або мікропозик. Все просто, в онлайн режимі, тільки дотримуйтесь інструкцій.

  Натискаючи кнопку «Оформити», ви приймаєте угоду і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.

  Це вам буде цікаво

  21 вересня 12:54
  Порівняння рефінансування кредитів в Росії і Білорусі
  Рефінансування передбачає оформлення нового кредиту,який буде використаний для повного погашення заборгованості за поточними кредитними зобов’язаннями. Скориставшись такою послугою, можна змінити валюту раніше оформленого кредиту або ж зменшити щомісячні платежі. Крім цього, з допомогою перекредитування клієнти можуть об’єднати оформлені в різних банках кредити в один, а також вивести з-під застави цінне майно (автомобіль або квартиру). Послугу рефінансування…

  17 лютого 13:29
  Отримати гроші в борг сьогодні: які є варіанти?
  На ринку присутні тисячі кредитних організацій, що працюють з фізичними особами. Підлаштовуючись під вимоги потенційних клієнтів, кредитори розробляють…

  31 липня 14:22
  Що буде, якщо не платити кредит? Ситуація, коли позичальник «забуває» про борг і банку
  Деякі громадяни з тих чи інших причин приймають рішення не платити кредит. Можливо, позика спочатку оформлялася з такою метою, а може виною цьому стала складна…
  21 липня 20:23
  Реально оформити кредит на чужий паспорт? Про те, як працює банківська система
  Багато громадян періодично залишають дані свого паспорта в різних організаціях: банках, магазинах, поштових відділеннях, в офісах обслуговування різних компаній. І…
  17 липня 12:02
  Як відмовитися від кредиту: як бути, якщо він вам більше не потрібен?
  Щодня тисячі громадян подають запити на отримання кредитних коштів. На момент подачі заявки чоловік упевнений в необхідності позики, але вже після схвалення він може…
  13 липня 18:35
  Боржники МФО: які методи стягнення до них застосовуються?
  Мікрофінансові структури активно кредитують громадян, серйозно конкуруючи з банками. Принципи роботи МФО істотно лояльніше, ніж у банках, тому в сфері…