Питання про те, як позбутися від ліні, був актуальний у всі часи. При цьому багато успішні люди переконані, що єдиною причиною, за якою всі інші не досягають щастя і благополуччя в житті, є саме лінь. І дійсно, іноді кожному з нас доводиться зізнаватися, що далеко не всі заплановані на день справи виконані. Так, з понеділка ви вирішили кожен день починати з ранкової пробіжки або ж приходити на робоче місце за годину до початку робочого дня.

Але як тільки настає момент, коли потрібно активно діяти, раптом виникає непереборне бажання відкласти всі свої плани на коли-небудь потім або ж думати про що завгодно тільки не про важливому для вас справі. Погодьтеся, якщо постійно піддаватися своєї слабкості і потурати ліні, то жодна навіть ваша найзаповітніша мрія так ніколи і не реалізується. Так що ж робити і як перемогти таку напасть?

Зміст:

 • Що таке лінь? Визначення
 • Головні причини виникнення лінощів
 • Втома
 • Боязнь невдачі
 • Відсутність мотивації
 • Депресія
 • Брак сили волі
 • Кращі способи позбавлення від ліні
 • Самодисципліна
 • Спорт
 • Поставте чіткі цілі
 • Клин клином
 • Починайте прямо зараз
 • Відпочивайте
 • Концентрація
 • Контрастний душ
 • до змісту ↑

  Що таке лінь? Визначення

  Перш ніж зрозуміти, як позбутися від ліні, потрібно спочатку чітко визначити, що ж вона собою являє. На думку вчених, лінь є надмірним проявом одного з основних інстинктів людини – самозбереження, тобто економії сил. Грубо кажучи, наш організм вважає, що якщо менше напружуватися, то, відповідно, буде витрачено менше ресурсів і енергії, а значить, при економному витрачанні сил шанси вижити значно підвищуються.

  Психологи вважають, що лінь або ж внутрішнє відчуття опору виникає за таких причин, як перфекціонізм, небажання займатися обридлої нудною роботою, страх невдачі, або ж спроба уникнути стресових ситуацій, з якими пов’язана ваша діяльність. А якщо звернутися до тлумачного словника, то можна знайти таке визначення: «лінь – це відраза від будь-якої справи, будь-якої праці, схильність до неробства та дармоїдства».

  Якщо підвести короткий підсумок з вищенаведених визначень, то можна з упевненістю зазначити, що від ліні треба позбуватися як можна швидше. Але перед описом конкретних способів боротьби з «огидою від всякого справи» слід виділити основні причини, за яких може виникнути лінь.

  до змісту ↑

  Головні причини виникнення лінощів

  до змісту ↑

  Втома

  Дуже важливо навчитися розрізняти втома (фізичну чи моральну) від звичайної ліні. Так, якщо ви 10 годин провели на важкій і дуже виснажливої роботи, але при цьому твердо вирішили увечері відвідувати спортзал, то нічого доброго з такої затії не вийде. Коли ваш організм, а зокрема нервова система, знаходиться в стані виснаження, то, природно, що при таких умовах вам категорично не захочеться нічого робити, адже ніяких сил вже не залишилося. В такому випадку слід дати собі добре відпочити і організовувати свій день так, щоб робота не забирала всю вашу енергію.

  до змісту ↑

  Боязнь невдачі

  Із-за невпевненості в своїх силах, страху зробити щось не так, незнання як позбутися від ліні або ж просто сумнівів у власній компетентності людина неусвідомлено намагається відкласти важливі справи на потім. Якщо ви впевнені в тому, що завдання потрібно виконати, але при цьому боїтеся провалу, то доведеться перебороти страх. Починайте з малого – розділіть проблему на безліч дрібних етапів і починайте планомірно виконувати кожен з них.

  до змісту ↑

  Відсутність мотивації

  Наведемо простий приклад. Ось ви побачили у вашого знайомого красивий новий автомобіль і, звичайно, теж захотіли такий же. Але якщо в глибині душі ви розумієте, що ніяка машина вам не потрібна, а просто хочеться показати іншим на що ви здатні, то така мотивація навряд чи змусить вас наполегливо працювати. Тобто якщо поставлена мета не приносить щирого щастя і не особливо вам потрібна, то заради такого бажання у вас навряд чи з’являться сили, щоб боротися з лінню.

  до змісту ↑

  Депресія

  Припустимо, що крім основної роботи ви тривалий час працюєте над новим проектом. Але ось відбувається так, що ви щось не врахували, і всі ваші старання пропадають даром. Подібні ситуації, коли не виправдовуються ваші надії, можуть стати причиною депресії. А працювати в цьому стані практично неможливо. У такому випадку потрібно боротися не з лінню, а усунути причину вашої апатії і самої депресії, після чого вже братися за роботу.

  до змісту ↑

  Брак сили волі

  Як позбутися від ліні в такому випадку? Тут її можна охарактеризувати як низький ступінь самоконтролю, тобто невміння володіти собою. Уявіть, що ваше тіло є інструментом, з яким вам потрібно навчитися звертатися. Ви повинні стати господарем власного тіла, всіх ваших емоцій, думок і бажань. Ось ви вирішили, що в першій половині дня станете займатися виконанням важливих справ, а вже після приступите до приємного проведення часу і відпочинку.

  В такому разі не дозволяйте вашим емоціям і думкам керувати вами – замість цього керуйте ними самі. Звичайно, звичка до самодисципліни виробиться у вас далеко не відразу, але якщо поставити собі мету домогтися успіхів у самоконтролі, то це у вас обов’язково вийде.

  Отже, головними причинами виникнення лінощів ми розібралися. Тепер давайте приступимо до найбільш ефективних рекомендацій і конкретних дій, які дозволять подолати цю небезпечну недугу.

  до змісту ↑

  Кращі способи позбавлення від ліні

  до змісту ↑

  Самодисципліна

  Давайте знову повернемося до навички самоконтролю. Розвинути його не так вже й складно. Головне робити це постійно. Ваша вольова м’яз росте точно так само, як і реальні м’язові тканини – шляхом регулярних тренувань. Почніть з малого і поступово переходите до більшого. Лягайте і прокидайтеся строго в один і той же час.

  Ніколи не запізнюйтесь і чітко приходьте на ваше робоче місце в потрібні терміни. Якщо необхідно що-небудь зробити (нехай навіть помити за собою чашку після чаю), то не відкладайте це на потім, а зараз же приступайте до дії. Важливо відзначити, що якщо ви будете робити регулярно, то ваша вольова м’яз завжди буде у формі. Але якщо закинете такі тренування, то воля знову почне слабшати.

  до змісту ↑

  Спорт

  У питанні про те, як позбутися від ліні, дуже допомагають регулярні фізичні тренування, які також сприяють розвитку вашої сили волі і самодисципліни. Коли ви 3-4 рази в тиждень в один і той же час змушуєте свої м’язи працювати, то навик самоконтролю відчутно зростає. До того ж таким чином ви значно підвищите свій енергетичний тонус, станете ще привабливішим, а також поправите здоров’я.

  до змісту ↑

  Поставте чіткі цілі

  Так, виділіть три ваших головних бажання. Наприклад, до кінця цього року заробляти в 1,5–2 рази більше грошей, ніж зараз, скинути 5 кг зайвої ваги і прочитати 20 книг по саморозвитку. Причому важливо, щоб ці цілі дійсно вас мотивували і викликали бажання діяти. Напишіть на аркуші паперу (можете також додати тематичні картинки) і повісьте його над вашим робочим столом. У такому випадку питання про лінь відпаде сам собою.

  до змісту ↑

  Клин клином

  Перед тим як приступити до роботи вам завжди хочеться зайнятися чим завгодно, але тільки не виконанням важливих справ? Виберіть собі один день на тиждень, коли ви не будете робити нічого взагалі. При цьому намагайтеся навіть не думати про роботу або яких-небудь інших хвилюючих питаннях. Можете бути впевнені, що неробство стомлює нітрохи не менше, ніж надлишок праці. Швидше за все, вже до вечора такого «байдикування» у вас виникне бажання почати діяти.

  до змісту ↑

  Починайте прямо зараз

  Наївно вважати, що завтра вам раптом захочеться зробити те, що ви не побажали виконати сьогодні. Як позбутися від ліні? Починайте роботу над своїм характером і розвитком самодисципліни прямо зараз, не відкладаючи ніяких справ у довгий ящик.

  до змісту ↑

  Відпочивайте

  Звичайно, дуже здорово, якщо ваша робота захоплює вас і змушує надовго залишатися на робочому місці. Але нашій нервовій системі обов’язково потрібен відпочинок. Весь час перебувати в напрузі неможливо. Намагайтеся робити не тільки 1-2 вихідних дні на тиждень, але і виділяти на вільний час 2-3 години щодня.

  до змісту ↑

  Концентрація

  Переведіть свої думки з розлогих міркувань про все на світі на конкретну робочу хвилю. Тобто думайте зараз не про наступній серії улюбленого серіалу, а про те робочому етапі, який вам необхідно виконати. Таким чином, протягом 10-15 хвилин ви зможете сконцентруватися на потрібному питанні і набагато легше приступити до роботи.

  до змісту ↑

  Контрастний душ

  Напевно ви помічали, що після прийняття душу, особливо якщо чергувати потоки гарячої і холодної води, ви відчуваєте різкий приплив сил, бадьорості та енергії. Можете завести собі корисну звичку – вранці перед роботою приймати подібні водні процедури. Таким чином, воля і енергія з’являться самі собою.

  Тепер вам відомо, як позбутися від ліні і що для цього потрібно зробити. Звичайно, для перемоги над цією небезпечною недугою потрібно маса зусиль і часу, але всі ваші старання обов’язково окупляться у вигляді досягнутих цілей. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  22 квітня 10:17
  Як знайти улюблену справу, яка буде приносити не тільки гроші, але ще і задоволення
  Навряд чи хто-небудь стане заперечувати той факт, що фінанси вважаються однією з найбільш важливих складових у житті кожної людини. Саме з цієї причини багато людей прагнуть знайти таку посаду, яка є як можна більш високооплачуваною. При цьому варто відзначити, що при повній зайнятості, працюючи 5-6 днів в тиждень, людина проводить на роботі більше третини всього свого життя. І це при тому, що така ж кількість часу йде на сон. Погодьтеся, залишається не так вже й багато вільних…

  7 квітня 10:53
  Як забезпечити собі відчутної пасивний дохід? 7 найбільш перспективних варіантів
  Хотіли б ви замість того, щоб цілі дні безперервно в поті чола заробляти гроші, змусити ваші фінанси працювати на вас 24 години на добу і 7 днів на тиждень? У наші дні…

  6 квітня 10:30
  Як заробляти більше грошей: 5 цінних рекомендацій на всі випадки життя
  У нашому світі важко знайти такого чоловіка, який не прагнув би заробляти більше грошей. Адже саме завдяки фінансовим можливостям ми можемо забезпечити себе…
  30 березня 11:30
  ТОП–5 ефективних способів швидко заробити гроші. Як завжди залишатися при фінансах?
  Практично кожній людині завжди потрібні гроші, причому як можна в більшій кількості. Та й навряд чи ви знайдете хоч одного із знайомих вам людей, хто відмовився б від…
  24 березня 11:02
  ТОП–7 найпопулярніших видів хобі, які можуть принести вам добрі гроші
  У житті багатьох людей поняття ” робота та вільний час часто є протилежними. Так, той же бухгалтер лише після виконання свого робочого графіка може…
  5 листопада 16:20
  Чи вважається день звільнення останнім робочим днем?
  Сьогодні багато працівників незалежно від їх професії і місця зайнятості часто не можуть зрозуміти, чи є день звільнення останнім робочим днем на поточному…