При будь-економічної ситуації в країні тема особистих заощаджень не втрачає своєї актуальності. Економісти радять не брати грошей у борг у банку на придбання великих товарів або на закордонну поїздку, а систематизовано підходити до формування власного грошового запасу. Так як відкладати гроші виходить не у кожній сім’ї, то професіонали радить скористатися кількома порадами для організації акумуляції матеріальних засобів без значного збитку для бюджету сім’ї.

Зміст:

 • Мотивація для відкладання грошей
 • Інфляція і девальвація
 • Спершу заплати собі
 • Валюта для заощаджень
 • Місце для зберігання грошей
 • до змісту ↑

  Мотивація для відкладання грошей

  Щоб цілеспрямовано резервувати частину грошових надходжень і не витрачати весь дохід, людина повинна мати певну мету для урізання витрат. Причини для створення недоторканного запасу грошей обґрунтовуються наступними обставинами:

  • оперативне реагування на форс-мажорну ситуацію, де потрібне швидке вливання грошових коштів;
  • погашення кредитних зобов’язань;
  • великі покупки, ремонт, будівництво;
  • вкладення в бізнес, який згодом дозволить отримати стабільний пасивний або активний дохід.

  до змісту ↑

  Інфляція і девальвація

  В умовах економічної кризи, що повільно реалізуються накопичення можуть швидко знецінитися. Якщо ви відкладаєте занадто незначні суми, то можливо, ваша мета до моменту акумуляції потрібної суми буде оцінюватися в рази дорожче.

  Як відкладати гроші, яка пропорція є оптимальною для бюджету? Зазвичай фахівці рекомендують 10% відсотків від кожного надходження фінансів прибирати в резервний гаманець. Сума може бути більше однієї десятої частини, але нижня межа відсоткового відрахування від доходу повинна залишатися незмінною.

  до змісту ↑

  Спершу заплати собі

  Щоб убезпечити потенційні заощадження від спокус їх витратити, необхідно не зволікати з відкладанням грошей, а день надходження зарплати зробити датою для поповнення резервної суми.

  до змісту ↑

  Валюта для заощаджень

  Зазвичай рекомендації фахівців зводяться до того, щоб заощадження були розподілені на декількох різних ВКВ. Національна валюта хороша для тих накопичень, які розраховані на швидку реалізацію, для довгострокових періодів краще конвертувати гривню в долари або євро.

  Гроші є кращим способом заощаджень, вкладання коштів у золоті вироби, монети, злитки або складну техніку може обернутися матеріальними втратами.

  до змісту ↑

  Місце для зберігання грошей

  Як відкладати гроші, не піклуючись згодом про їх збереження? При стабільній економіці кращим і найбільш безпечним способом зберігання заощаджень є депозит у банку. Але в кризових фінансових умовах вклади в банках можуть бути піддане заморожуванню або переведення в рублеву масу за заниженим курсом, що робить депозит ризикованим місцем для тримання заощаджень.

  Банківська комірка — ідеальне місце для грошей, але його оренда вимагає додаткових витрат.

  Для російських громадян традиційно зберігати накопичені кошти вдома, «під подушкою». Це не самий надійний і безпечний метод, але багато співвітчизників схиляються до такого дідівським методом чинності недовіри до банківської системи та з-за нестабільності економічної ситуації в країні.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  27 квітня 07:32
  Ефективне управління фінансами: робимо кроки до фінансового благополуччя
  Не багато люди вміють розпланувати свій бюджет хоча б на місяць. Але ефективне управління фінансами необхідно, так як воно дозволяє заощадити гроші. Навіщо потрібно планувати бюджет? Якщо розпланувати гроші на місяць, то це допоможе Створити сімейний резерв. Погасити наявні заборгованості. Накопичити кошти на пенсію. Назбирати гроші на освіту дітей. Можна забезпечити собі можливість гарного відпочинку на морі. Як розпланувати…

  26 квітня 22:09
  Методи управління особистими фінансами: чотири конверти
  Управління особистими фінансами починається з переосмислення суті фінансового планування та зміни підходу до збереження капіталу. Основні проблеми, що заважають нам…

  19 квітня 21:00
  Банківська комірка Ощадбанку: умови відкриття та використання
  Кращим способом зберегти свої заощадження для більшості людей стає збереження коштів у банку. Те ж правило діє і для інших цінностей: для зберігання…
  29 березня 10:50
  Що робити, якщо карту заблокували за кордоном?
  Зручно брати з собою банківську картку, якщо ви збираєтеся їхати за кордон. Так гроші будуть при вас, при цьому не потрібно набивати гаманець готівкою і переживати за…
  18 березня 08:50
  Як накопичити мільйон? Прості практичні поради
  При наявності дорогої цілі і небажання звертатися за позиковими коштами можна спробувати зменшити поточні витрати і почати відкладати гроші. При відповіді на…
  6 березня 20:35
  Як заробити на квартиру? План дій
  Мріючи про власне житло, багато громадян не роблять ніяких кроків у цьому напрямку. Звичайно, немає швидких і простих способів отримати бажану нерухомість,…