Кредитна картка — не стандартний банківський кредит. Якщо звичайну позику позичальник погашає за встановленим графіком рівними платежами, то борг по кредитній карті закривається так, як це зручно позичальнику. При цьому важливо розуміти механізм закриття заборгованості, інакше можна оплачувати рахунок нескінченно.

Зміст:

 • Якщо по карті немає мінуса
 • Правила внесення щомісячних платежів
 • Як дізнатися борг по кредитній карті
 • Варіанти внесення платежів
 • Якщо заборгованість прострочена
 • Закриття кредитної карти
 • до змісту ↑

  Якщо по карті немає мінуса

  Якщо ви отримали кредитку, але ще її не активували, то і платити нічого не потрібно. Інша справа — якщо ви провели її активацію і почали користуватися встановленої лінією.

  Навіть якщо ви закрили мінус в повному обсязі, не факт, що ви нічого не будете винні банку. За рахунок чого може утворитися борг банку по кредитній карті:

 • Банк списав плату за обслуговування або за підключені додаткові послуги.
 • Позичальник закрив мінус, але не врахував, що відсотки за користування грошима банк нараховує і нараховується у наступному місяць. Так, наприклад, відсотки за квітень будуть нараховані в травні: і якщо ви закрили борг повністю в квітні, в травні за рахунок відсотків баланс знову піде в мінус.
 • Якщо по карті утворений мінус, позичальник зобов’язаний внести черговий щомісячний платіж, навіть якщо мінус становить 50 рублів. Якщо цього не зробити, не уникнути санкцій за прострочення.

  При відсутності мінуса нічого платити не потрібно, але баланс слід регулярно перевіряти.

  Якщо ви не плануєте користуватися кредиткою взагалі, закрийте її. Тільки так ви уникнете ситуацію, що баланс несподівано стане негативним, і ви будете щось винні. В іншому випадку обов’язково регулярно перевіряйте баланс рахунку.

  до змісту ↑

  Правила внесення щомісячних платежів

  Якщо на карті є мінус, позичальник повинен щомісяця вносити гроші на рахунок. Але основна зручність продукту — можете вносити стільки, скільки вам завгодно. У цьому місяці можете покласти 2000 рублів, в наступному 15000.

  Важливі моменти для позичальників:

 • Банк вказує на мінімальний розмір щомісячного платежу, позичальник зобов’язується цей межа дотримуватися. Наприклад, це може бути 5% від суми боргу, але не менше 700 рублів (у кожному банку свої цифри).
 • Якщо ви плануєте закрити борг повністю в рамках пільгового періоду, ви все одно повинні вносити щомісячні платежі, навіть якщо пільга діє 100 і більше днів.
 • Вкрай небажано погашати позику мінімальними платежами. Мінімальний платіж практично повністю складається тільки з відсотків, тому якщо гасити борг за кредиткою за такою схемою, він практично не буде зменшуватися.
 • до змісту ↑

  Як дізнатися борг по кредитній карті

  Не варто вдаватися до самостійних розрахунками, довірте цю справу банку. Він сам вирахує мінімальний розмір щомісячного платежу і всю суму боргу, далі надішле позичальнику відповідне СМС-повідомлення. Також інформацію можна отримати в інтернет-банку, зараз його підключають клієнтам практично всі банки на безкоштовній основі.

  Складність самостійних розрахунків полягає в тому, що баланс кредитної картки може змінюватися щодня, держатель може здійснювати скільки завгодно прибуткових та видаткових операцій, тому відсотки будуть нараховуватися кожен день на різні суми.

  Банк щомісячно одну і ту ж дату формує виписку по карті за попередній звітний місяць. Цей документ можна запитати в інтернет-банку. У виписці відображаються всі рухи коштів, розмір мінімального платежу та дата, до якої його потрібно внести.

  до змісту ↑

  Варіанти внесення платежів

  Те, як погасити борг по кредитній карті, краще дізнаватися в обслуговуючому банку. Найчастіше самий зручний і безкоштовний метод — використання банкоматів цієї організації: ви просто вставляєте картку в пристрій і вибираєте функцію внесення готівки.

  Також доступні і інші методи:

  • поповнення по номеру картки через будь онлайн-банк або інші сервіси прийому платежів (стаціонарні, в інтернеті);
  • за номером кредитного рахунку через офіс будь-якого банку;
  • через салони Зв’язковий, Евросеть, МТС та ін.

  При погашенні боргу по кредитній картці через посередників враховуйте, що за операцію буде стягуватися комісія. Яка саме — дізнавайтеся у оператора перекладу перед здійсненням оплати. Не завадить дізнатися і терміни проведення операції.

  до змісту ↑

  Якщо заборгованість прострочена

  Якщо ви не внесли черговий щомісячний платіж, борг переходить в розряд прострочених. Після цього мінусовий баланс буде щомісяця збільшуватися за рахунок пені. Банку буде регулярно інформувати боржника про стан рахунку і про те, який платіж, він повинен внести. У разі тривалого прострочення картка блокується, здійснювати з нею будь-які видаткові операції стане неможливо.

  Якщо громадянин не покриває заборгованість, банк буде змушений звернутися до суду, після чого стягувати прострочення буде вже служба приставів.

  до змісту ↑

  Закриття кредитної карти

  Якщо ви вирішили більше не користуватися платіжним засобом, обов’язково оформіть його закриття офіційно, написавши заяву в банк. Фактично закриття буде проведено тільки через 1-2 міс. Цей термін необхідний кредитору, щоб нарахувати відсотки за попередній місяць.

  Після закриття обов’язково знову відвідайте офіс банку, щоб отримати довідку про відсутність боргу та ліквідації рахунку. Надалі, якщо банк буде вимагати борг по закритій кредитній картці, у вас буде документальний доказ того, що ви свої обов’язки позичальника виконали.

  Автор: Ірина Русанова

  Це вам буде цікаво

  2 жовтня 15:47
  Сума кредитної картки: від чого залежить який призначається банком ліміт?
  Кредитна картка зручна тим, що банк призначає по ній лінію, в рамках якої держатель може здійснювати будь-які видаткові операції. Сума кредитної картки може бути різною, вона завжди встановлюється на розсуд банку після розгляду заявки. І цей ліміт залежить від багатьох обставин. Трактуйте параметри кредитування правильно Якщо ви бачите, що банк випускає кредитні картки лімітом до 300 000 рублів, нерозумно сподіватися на отримання картки як раз з цим розміром лінії. Це…

  1 жовтня 09:21
  З чого складається вартість кредитної картки? Всі статті витрат держателя
  Кредитна картка – зручний у чому фінансовий продукт, але не всі громадяни розуміють її реальну ціну. Вартість кредитної картки – це не тільки відсотки, сюди входить…

  21 вересня 12:54
  Порівняння рефінансування кредитів в Росії і Білорусі
  Рефінансування передбачає оформлення нового кредиту,який буде використаний для повного погашення заборгованості за поточними кредитними зобов’язаннями….
  17 лютого 13:29
  Отримати гроші в борг сьогодні: які є варіанти?
  На ринку присутні тисячі кредитних організацій, що працюють з фізичними особами. Підлаштовуючись під вимоги потенційних клієнтів, кредитори розробляють…
  31 липня 14:22
  Що буде, якщо не платити кредит? Ситуація, коли позичальник «забуває» про борг і банку
  Деякі громадяни з тих чи інших причин приймають рішення не платити кредит. Можливо, позика спочатку оформлялася з такою метою, а може виною цьому стала складна…
  21 липня 20:23
  Реально оформити кредит на чужий паспорт? Про те, як працює банківська система
  Багато громадян періодично залишають дані свого паспорта в різних організаціях: банках, магазинах, поштових відділеннях, в офісах обслуговування різних компаній. І…