Не завжди банківський кредит вдається сплатити своєчасно, в такому випадку клієнт може потрапити в чорний список боржників банку.

Цей статус клієнт отримує не тільки при несплаті боргу, але і в результаті порушень графіка оплати відсотків за позикою, встановленого фінансовою організацією.

Зміст:

 • Що являє собою чорний список?
 • Що робити при попаданні в чорний список боржників?
 • до змісту ↑

  Що являє собою чорний список?

  По суті, чорний список — це неофіційна інформація, що складається банками. Вона включає дані про неблагополучних клієнтів, які не сплатили вчасно або в повному обсязі за кредитом.

  У кожного банку може бути свій такий чорний список, куди вносять клієнтів, брутально порушили умови договору. Список боржників, які перестали справно сплачувати за кредитом, перебуває у віданні менеджера банку, саме цей співробітник проводить відповідну роботу з клієнтом, нагадуючи йому про борг і переконуючи сплатити його. Надалі, якщо імідж боржника не буде виправлено, перебування його в чорному списку негативно вплине на можливість повторно взяти позику в цій фінансовій структурі.

  Крім банків, блек-листи позичальників становлять в службі судових приставів, колекторських агентствах, існують такі списки і в Бюро кредитних історій.

  Важливим моментом є те, що якщо кредитна історія кожного позичальника перебуває у вільному доступі для фахівців цієї галузі, то чорний список боржників конкретного банку залишається у відомстві тільки цієї фінансової структури. Більш того, співробітники банку не мають права розголошувати відомості.

  Головним наслідком попадання боржника у чорний список можна вважати неможливість виїхати за кордон, однак ця санкція діє тільки по відношенню до тим клієнтам, які отримали заборону на виїзд за межі країни.

  Позичальники, які взяли кредит під заставу нерухомості, в якості покарання можуть позбутися свого майна: будинок або квартиру можуть виставити на продаж для компенсації боргу.

  до змісту ↑

  Що робити при попаданні в чорний список боржників?

  При одноразовій прострочення виплат, як правило, в чорний список не вносять. Якщо так сталося, що утворився борг, потрібно якомога швидше погасити його. Тоді позичальника, який порушив правила виплат, чекає тільки штраф.

  Зазвичай якщо клієнт потрапив у чорний список боржників у своєму банку, домогтися видалення з нього непросто, навіть за умови повної виплати решти зобов’язань, тоді як кредитну історію можна виправити, дисципліновано здійснивши всі належні виплати. З урахуванням цієї особливості іноді простіше взяти кредит в іншому банку, але в подальшому дуже важливо своєчасно і повністю здійснювати всі належні виплати.

  Автор: Ніна Кірова

  Це вам буде цікаво

  9 листопада 16:14
  Як повернути нав’язану при оформленні кредиту страховку?
  Багатьом позичальникам, оформляє банківські кредити, доводиться навантаження отримувати ще й страховку життя, здоров’я і майна. Ця тенденція робить кредитування ще більш невигідним для клієнтів. Але при цьому не всі знають, що ця умова не передбачено законом, а тому від непотрібної страховки можна відмовитися. Важливо тільки знати, як повернути нав’язану страховку, і куди для цього звернутися. Страхування при кредитуванні: правила за законом Багато клієнти банків не знають своїх…

  8 листопада 20:11
  Вам відмовили в кредиті? Розбираємося з причинами
  Звертаючись в банк для оформлення позики, багато потенційні клієнти отримують відмову. Тому громадянам, які бажають отримати позику, важливо знати, що робити, якщо в банку…

  1 листопада 17:50
  Як отримати позику за 5 хвилин на карту? Всі умови і особливості оформлення
  Бувають обставини, коли терміново знадобилися гроші, а взяти їх ніде. У банки йти марно, так як розгляд заявки на кредит може тривати кілька днів,…
  24 жовтня 13:55
  Як оформити онлайн кредитну карту з моментальним рішенням?
  Вважається, що отримати кредитну карту відразу ж після схвалення неможливо. На відміну від споживчого кредиту, коли позику зараховують на рахунок або забирають у вигляді…
  22 жовтня 22:07
  Як розірвати кредитний договір? І чи реально це зробити
  Оформивши банківський кредит, часто при дії певних факторів позичальники вирішує розірвати договір з банком. Важливо знати про можливі способи, як розірвати…
  21 жовтня 17:28
  Хто може надати реальну допомогу в отриманні кредиту?
  Багато потенційні позичальники вважають за краще звертатися за допомогою в отриманні кредиту в спеціальні організації. В інтернеті легко знайти оголошення, що пропонують…