Якщо ви коли-небудь цікавилися такою важливою наукою про гроші, як фінансова грамотність, то напевно добре усвідомлюєте всю необхідність постійного інвестування ваших коштів. І це дійсно дуже важливо, адже, по суті, грамотне вкладення накопичень дозволять з часом отримати пасивний дохід. Але навіть якщо ви вже зібрали достатній капітал і вибрали певні активи, насамперед, важливо скласти інвестиційний портфель. Адже саме завдяки йому ви зможете максимально знизити можливі ризики, отримувати регулярний і стабільний дохід. А щоб дізнатися про все це більш детально, читайте текст далі.

Зміст:

 • Що таке інвестиційний портфель?
 • Як скласти портфель інвестицій?
 • Різновиди портфелів інвестора
 • Консервативний
 • Помірний
 • Агресивний
 • Важливі рекомендації про те, як скласти інвестиційний портфель
 • Висновок
 • до змісту ↑

  Що таке інвестиційний портфель?

  Під цим поняттям мається на увазі певний набір з обраних інвестором активів, які приносять йому прибуток. По суті, активи – це все те, що дає вам гроші. Наприклад, здача в оренду нерухомості, різні цінні папери, паї яких-небудь фондів і підприємств, інвестиційні проекти, вклади в дорогоцінні метали, валюту та інше. Саме з таких інструментів інвестування і складається портфель інвестора. Важливо розуміти, що якщо ви вирішили вкладати куди-небудь свої гроші, то вам, перш за все, обов’язково потрібно розуміти, як правильно скласти інвестиційний портфель і яким чином розподілити в ньому свої заощадження.

  до змісту ↑

  Як скласти портфель інвестицій?

  Варто враховувати, що вся суть такого портфеля полягає у грамотній диверсифікації, тобто розподіл вашого інвестиційного капіталу на більш дрібні частини з метою максимального зниження ризику втрати вкладень. І чим більш вдумливо і правильно буде складено ваш портфель інвестицій, тим меншою буде і сама ймовірність стати банкрутом у цій сфері.

  Спочатку варто визначитися з самим кількістю ваших активів. Адже навіть якщо ви володієте капіталом всього в декілька сотень доларів, то і його можна розділити на безліч дрібних частин для подальших інвестицій. Так, вам слід вибрати не менше 10 різних активів.

  Розглянемо простий приклад. Ви вибрали самий надійний, на вашу думку, банківський депозит і вклали в нього всі накопичення. Кілька років поспіль ви дійсно отримували відсотки прибутковості, але ось настав черговий економічна криза, і ваш банк оголосив про банкрутство. Отже, ваш фінансовий внесок теж пропав. Але в тому випадку, якщо б ви розділили ваші накопичення хоча б на 5 частин і вклали їх в різні активи (інший банк, пайовий інвестиційний фонд, золото та ін), то втратили лише 20%, які незабаром були б перекриті доходом від інших інструментів.

  Але тут варто відзначити і ще один важливий момент. Припустимо, ви добре розбираєтеся у внесках в ПАММ-рахунки і вже кілька років віддаєте свої кошти в довірче управління кількома керуючим, які працюють в одному дилінговому центрі (компанії). Для кращої диверсифікації вам слід не збільшувати кількість таких трейдерів, а робити вклади в інші аналогічні компанії і вибирати вже там нових керівників.

  По суті, головним принципом, яким слід керуватися при складанні інвестиційного портфеля, є максимальна різноманітність активів. Так, вкладайте кошти не тільки в одні лише різні банки, але і дорогоцінні метали, акції, Піфи, різні інвестиційні проекти та інші галузі інвестування, які максимально відрізняються один від одного. Або якщо ви робите вклади в певній валюті, то нехай це будуть не лише одні лише рублі або гривні, але і долари, євро та ін.

  до змісту ↑

  Різновиди портфелів інвестора

  Варто розуміти, що чим більша кількість відсотків дохідності за конкретний період ви бажаєте отримувати від своїх вкладів, тим більшим буде і ризик втрати ваших вкладень. І тут варто виділити основні види інвестиційних портфелів, які розрізняються залежно від ступеня ризику та очікуваної прибутковості.

  до змісту ↑

  Консервативний

  При такому портфелі інвестори намагаються максимально уникати ризиків і здійснювати лише добре продумані вклади в найбільш надійні та перевірені часом активи (депозити, нерухомість, драг. метали). Але натомість отримують досить скромні відсотки прибутковості – близько 10-25% в рік.

  до змісту ↑

  Помірний

  В даному випадку вкладники вже готові йти на певні ризики з метою отримання прибутковості у 35-70% в рік (акції, Піфи, різні інвест. проекти з помірним рівнем ризику).
  Акції відомих російських і зарубіжних компаній (Apple, Google, Facebook, Газпром, Ощадбанк, Аерофлот та ін) можна придбати в інтернет-магазині Freedom24 (Лицезия ЦБ РФ).

  Власники індивідуальних інвестиційних рахунків отримують в подарунок від РФ до 52000 рублів від внесеної суми щорічно або звільняються від сплати податків з отриманого на фондовому ринку прибутки!

  до змісту ↑

  Агресивний

  Дотримуватися такого портфеля інвестицій слід лише досвідченим інвесторам, які добре розбираються у своїй сфері інвестування. Прибутковість від 100% річних (Forex, акції та ін).

  Якщо ж ви не відчуваєте чіткої визначеності у видах інвестиційних портфелів, то вам підійде збалансований варіант, який часто є оптимальним рішенням для інвесторів різного рівня. В даному випадку ваш інвестиційний капітал слід розділити між усіма типами портфелів, згідно з вищеописаним відсоткам прибутковості активів. Так, не менше половини вашого капіталу потрібно вкласти в консервативні інструменти, 30-40% грошей – в активи з помірним співвідношенням дохідності та ризику, а фінанси – агресивні проекти (або трейдерів, які дотримуються агресивної стратегії торгівлі).

  до змісту ↑

  Важливі рекомендації про те, як скласти інвестиційний портфель

  Не варто чекати моменту, коли ви заробите дійсно велику суму, наприклад 10 000 доларів, і тільки тоді починати інвестувати кошти. Навіть якщо на сьогодні ви володієте 100$, то вже зараз шукайте відповідні активи і починайте вкладати гроші. Головне – робити це поступово, періодично підбираючи все нові і нові інструменти, і починати з найпростіших і консервативних проектів (не більше 20% прибутковості в рік). І навіть якщо ваші вклади виявляться невдалими, ви все одно отримаєте цінний досвід, втративши лише незначну суму.

  Сам факт того, що ви вклали куди-небудь ваші кошти, зовсім не означає, що потрібно забути про них і спокійно чекати доходу. Звісно, основна робота інвестора полягає в ретельному аналізі об’єкта інвестування, який слід проводити перш, ніж вкладати в актив гроші. Але при цьому потрібно регулярно перевіряти стан ваших рахунків у різних проектах і стежити за поточною ситуацією.

  Так, якщо високодохідні агресивні інструменти принесуть вам гроші, то відразу ж виводите отримані відсотки прибутковості і вкладайте їх у менш ризиковані активи. Тобто, ви повинні постійно стежити за підібраним процентним співвідношенням консервативних, поміркованих та агресивних активів у вашому портфелі.

  Можливості вигідного вкладення грошей оточують нас всюди. Як інвестор, намагайтеся знаходити все більше нових способів інвестування. Наприклад, інвестиції в живопис, антикваріат, акції, будівництво гаража для подальшої здачі його в оренду та інше.

  до змісту ↑

  Висновок

 • Перш ніж скласти інвестиційний портфель, вам слід вибрати не менше 10 активів, які повинні бути як можна більш різноманітними.
 • В ідеалі в ньому повинні бути інструменти з різним рівнем ризику – від самих надійних до високоризикованих.
 • Постійно відстежуйте ситуації і перерозподіляйте дохід від вкладень згідно з такими пропорціями:
  • консервативні – 50%;
  • з помірним ризиком – 30%-40%;
  • високо ризиковані вклади – 10%-20%.

  Таким чином і здійснюється управління вашими інвестиціями.

 • Періодично переглядайте вищеописані рекомендації і обов’язково застосовуйте їх на практиці.
 • Тепер ви знаєте, як скласти інвестиційний портфель і що при цьому важливо враховувати. Успіхів!
  Не забудьте скачати безкоштовно електронну книгу успішних інвесторів Миколи Мрочковского і Андрія Меркулова – «Куди вигідно інвестувати гроші в 2018 році?».

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  17 червня 14:39
  Як правильно вибрати банк? Практичні поради та важливі рекомендації
  Говорячи про те, як правильно вибрати банк, варто відзначити, що більшість людей роблять свій вибір, виходячи з однією лише величини депозитної ставки. Але цей крок є досить необачним, так як крім розміру річних відсотків, існує і багато інших часто більш важливих факторів. І всі ці моменти обов’язково варто враховувати вкладнику, перш ніж віддати зароблені гроші «в чужі руки», та ще й на тривалий термін. В сучасних реаліях визначитися з фінансової…

  14 травня 12:14
  Розумні інвестиції: 7 важливих якостей, якими повинен володіти грамотний інвестор
  Чи знаєте ви, що понад 90% всіх людей, незважаючи на всі свої зусилля, так ніколи і не стають багатими і успішними лише з-за того, що не розуміють елементарних…

  27 квітня 16:16
  Основні види інвестицій та їх характеристики — важлива підказка для інвестора
  Кожен фінансово грамотна людина чітко усвідомлює необхідність інвестицій, а саме постійного примноження своїх заощаджень. Та й усім, звичайно, хочеться, щоб гроші…
  4 квітня 11:51
  Мультивалютні вклади
  Як і на початку дев’яностих, сьогодні можна спостерігати за активними коливаннями курсів валют. У населення скоротилося довіра до рубля, тому що його цінність залежить від…
  8 березня 14:22
  Вклад померлого: як спадкоємцям одержати кошти з депозитного рахунку?
  Якщо вкладник банку йде з життя, все майно, що належить йому, розподіляється згідно з вказівками Цивільного кодексу. До майна, що підлягає…
  1 березня, 19:36
  Приватний інвестор: основні аспекти інвестиційної діяльності
  Всупереч поширеній думці інвестування фінансових коштів – справа нескладна і доступне кожному. Приватний інвестор повинен не тільки вміти економити…