Чи знаєте ви, що кожна друга людина в світі щоденно здійснює одну або навіть декілька фінансових помилок, внаслідок яких сильно страждає його фінансове становище? І в цьому немає нічого дивного, адже фінансова грамотність, як і будь-яка інша наука, вимагає особливого ставлення та уваги. Але, як відомо, не помиляється лише той, хто нічого не робить. Тому не варто хвилюватися, так як далі ви дізнаєтеся найбільш поширені помилки, які властиві кожному з нас.

Зміст:

 • Неврахування доходів і витрат
 • Імпульсивні покупки
 • Надія на пенсію
 • Фінансові помилки – забувати відкладати гроші
 • Боязнь інвестицій
 • Життя в борг
 • Нехтування страхуванням
 • Відсутність фінансового плану
 • Відсутність вкладень у себе
 • Невірний вибір професії
 • до змісту ↑

  Неврахування доходів і витрат

  Кожен місяць (а краще раз на тиждень) необхідно чітко записувати, яку конкретно суму ви отримали в якості заробітної плати. Не менш важливо завжди відзначати, на що ви витратили гроші. Таким чином, ви завжди будете знати, на що пішли ваші кошти і зможете прийняти відповідні заходи, відмовившись від непотрібних витрат. Але тут фінансові помилки тільки починаються.

  до змісту ↑

  Імпульсивні покупки

  Саме ця стаття витрат найчастіше і забирає більшу частину ваших коштів. Ось ви побачили привабливу рекламу нової сукні або гаджета і тут же кинулися витрачати нещодавно отримані гроші. І вже потім ви розумієте, що ця покупка була зовсім не так вже необхідна, а витраченим фінансів можна було знайти набагато більш раціональне застосування. Щоб такого не відбувалося, завжди обмірковуйте всі ваші витрати заздалегідь і складайте відповідні списки перед кожним походом в магазин.

  до змісту ↑

  Надія на пенсію

  Не варто з вірою у світле майбутнє чекати закінчення вашого робочого стажу та виходу на пенсію, мовляв, я все життя відпрацював і тепер вже можна відпочити. Звичайно, кожна людина заслуговує відповідної нагороди за свої труди, але одна лише пенсія навряд чи зможе покрити всі ваші фінансові витрати. Що ж робити в такому випадку?

  до змісту ↑

  Фінансові помилки – забувати відкладати гроші

  Неважливо, вам 20 років або 50 – починайте якомога раніше відкладати частину зароблених грошей і створювати свій накопичувальний капітал. Не можете відразу відкладати багато? Почніть хоча б з 1-2% від вашого доходу і поступово доведіть цю цифру до 10-20%. Можете бути впевнені, що при розумному поводженні з фінансами створення такого капіталу ніяк не позначиться на рівні вашого комфорту.

  до змісту ↑

  Боязнь інвестицій

  Але те, що у вас тепер накопичилася певна сума коштів, ще не означає, що гроші потрібно зберігати під подушкою. Непоганою ідеєю є відкриття банківського депозиту. Але не варто боятися вкладати фінанси. Вивчайте інвестування фінансів – капітал досвідченого інвестора приносить йому від 15-30% в рік на постійній основі. Погодьтеся, заради цього варто докласти зусиль, щоб у майбутньому не задовольнятися однією лише пенсією.

  до змісту ↑

  Життя в борг

  Звичайно, навіщо кілька років поспіль збирати на автомобіль, якщо його можна отримати прямо зараз, просто оформивши кредит? Однак звичка ставати боржником за будь-якої потреби рано чи пізно приведе вас до фінансової ямі. Щоб такого не відбулося, окрім інвестиційного капіталу, потрібно створити ще й «подушку безпеки». Приміром, відкладайте кожен місяць по 5% вашого доходу для інвестицій і стільки ж для запасу – його розмір повинен дорівнювати доходу за 3-6 місяців вашої роботи. До того ж при необхідності ви можете взяти частину з цих грошей (з подальшим поповненням) замість того, щоб здійснюючи фінансову помилку, брати кредит.

  до змісту ↑

  Нехтування страхуванням

  В цій справі не варто уподібнюватися людям, які збирають страхові поліси, немов якусь колекцію. Однак, якщо ви маєте власне житло, автомобіль і будь-яке цінне майно, то всі ці предмети буде дуже розумно застрахувати. Можливо, вам так ніколи і не знадобляться ці поліси. Але, як відомо, життя відрізняється постійною мінливістю, і завжди можуть виникнути ситуації, в яких страховка може стати справжнім порятунком не тільки для вас, але і для ваших близьких.

  до змісту ↑

  Відсутність фінансового плану

  Вище вже згадувалося, як важливо вести облік доходів і витрат, а також попередньо обдумувати всі свої витрати. Але для досягнення чого-небудь обов’язково потрібно ставити конкретні цілі і фінансова сфера зовсім не є винятком. Наприклад, ви хочете цього літа провести відпустку за кордоном. Ви добре обміркували цю мету і впевнені, що це дійсно вам потрібно. В такому випадку замовте і оплатіть путівки або ж авіаквитки заздалегідь – це буде набагато дешевше. Щомісяця виділяйте певну частину коштів на відпустку, подбайте про медичну страховку і обов’язково заздалегідь обміркуйте всі майбутні витрати.

  до змісту ↑

  Відсутність вкладень у себе

  Фінансові помилки можуть бути досить різноманітні. Так, якщо ви запитаєте, куди краще вкладати гроші, то кращим інструментом інвестування будете ви самі. Постійно розвивайтеся. Намагайтеся читати якомога більше бізнес-літератури по вашій професії, відвідуйте різні семінари і тренінги, які дозволять заробляти більше або як-небудь поліпшити ваше життя. Всі ці вкладення обов’язково окупляться.

  до змісту ↑

  Невірний вибір професії

  Статистика показує, що лише близько 40% всіх людей займають посаду, яка відповідає їхній освіті. Звичайно, відразу ж після закінчення школи досить важко з упевненістю сказати, що вам більше підійде в якості професії. Однак ніколи не пізно змінити кваліфікацію або почати власну справу, особливо якщо ви визначилися з тим, чого насправді хочете від життя.

  Такими виявилися найбільш поширені фінансові помилки, яких варто позбутися в першу чергу. Звичайно, для цього знадобиться чимала кількість часу, але всі зусилля, витрачені в цьому напрямку, неодмінно піднімуть якість вашого життя на абсолютно новий рівень. Успіхів!

  Автор: Олексій Півень

  Це вам буде цікаво

  5 квітня 11:34
  7 найшкідливіших звичок бідних людей, від яких потрібно позбутися в першу чергу
  Ви коли-небудь замислювалися про звички бідних людей і про те, чому деякі з нас без особливих труднощів домагаються успіху і благополуччя, коли інші все життя б’ються в марних спробах хоч як-небудь поліпшити якість свого життя? І все це при тому, що за рідкісним винятком всі ми народжуємося і починаємо життєвий шлях при рівних умовах. Як відомо, манера поведінки і багато в чому характер людини визначаються його звичками. Цікаво, що у процвітаючих і злиденних людей ці…

  3 березня 10:32
  Що тягне за собою несплату комунальних послуг?
  Значне підвищення цін на комунальні послуги призводить до того, що багато громадян виявляються не в силах регулярно здійснювати платежі. Тому росіяни часто…

  27 лютого 16:10
  5 простих кроків до поліпшення матеріального становища при маленькому доході
  Фінансове добробут людини, сім’ї залежить не лише від суми місячного заробітку. Не менш важливо, скільки грошей ви витрачаєте, що в підсумку залишається, якщо звичайно…
  12 лютого 18:30
  12 найбільш дивовижних фактів про гроші. Чому так цікава історія фінансів?
  Чи знаєте ви, що 2-3 тисячі років тому в якості перших грошей люди використовували звичайні морські черепашки, пір’я птахів, сушену рибу, чай, какао-боби і навіть сіль? Як…
  27 січня 09:38
  Як навчитися правильно розподіляти свій час і встигати все?
  Як у нього виходить знаходити час для особистого життя, спорту та роботи? Як вона встигає виховувати дітей, готувати їжу, стежити за домашніми улюбленцями, та ще й добре…
  25 січня 11:30
  Як правильно вести сімейний бюджет?
  Довгоочікувана зарплата отримана, але якось швидко ці папірці зникають з гаманця, а в кінці місяця починаються пошуки по кишенях, раптом що завалялося, або відчайдушний…