Програми іпотечного кредитування практично у всіх банках ідентичні за основним моментам видачі. Відмінності можна помітити тільки у вимогах до позичальника, необхідних документах і в тарифікації продукту. Всі банки вимагають внести в рахунок покупки мінімум 20% від ціни придбаного майна.

Внесення першого внеску — завжди обов’язково умова оформлення житлового позики. Тільки от вільні готівкові кошти є не у кожного позичальника, тому все частіше громадян цікавить іпотека без первісного внеску.

Зміст:

 • Пропонують банки іпотеку без внеску?
 • Можна використовувати субсидію в якості першого внеску?
 • Спеціальні банківські програми без внеску
 • Оформлення кредиту готівкою для внесення першого внеску
 • Підбір кращих пропозицій за кредитами
 • до змісту ↑

  Пропонують банки іпотеку без внеску?

  Якщо ви почнете вивчати банки та їх іпотечні програми, то ви швидко зрозумієте, що отримання житлового позики завжди супроводжується вливанням власних коштів позичальника в рахунок покупки. Виходить, що якщо обране житло коштує 2,5 мільйона рублів, то потенційний клієнт банку повинен внести в рахунок покупки мінімум 500 000 рублів. Зрозуміло, що не кожен може без проблем викласти таку суму. Особливо, якщо мова йде про молодих сім’ях, які якраз найчастіше звертаються за іпотечним кредитом.

  до змісту ↑

  Можна використовувати субсидію в якості першого внеску?

  Держава передбачає ряд субсидій, які можна застосувати при оформленні іпотечного кредиту. Це різного виду і сум регіональні і федеральні програми з підтримки певних категорій громадян. Серед федеральних основні наступні:

  • застосування при купівлі житла материнського капіталу;
  • використання коштів, визначених по військовій іпотеці;
  • використання субсидії за програмою для молодих сімей.

  В регіонах можуть застосовуватися програми підтримки працівників освіти та медицини, молодих фахівців, багатодітних сімей та інших категорій громадян.

  Часто громадяни вважають, що субсидія дозволяє купити квартиру без початкового внеску в іпотеку. Тобто сума субсидії спрямовується на сплату першого внеску. Але по факту це практично неможливо.

  Полагаемая державою сума спрямовується на збільшення максимально допустимої для позичальника суми кредиту або на зменшення суми кредиту. Незважаючи на присутність в угоді субсидії, банки все одно вимагають від клієнта сплату першого внеску.

  Іноді при наявності субсидії банк може запропонувати знижений внесок. Наприклад, 20% від ціни житла, а 15%. Повністю перекрити перший внесок практично неможливо. Якщо такі пропозиції можна зустріти, то тільки в рамках федеральних субсидій.

  Але пошукати можливості ви все одно можете. У великих банках ви не знайдете відповідні пропозиції. Так, взяти іпотеку без початкового внеску в Ощадбанку або йому подібних банках неможливо. Спробуйте пошукати пропозиції в невеликих або регіональних банках.

  до змісту ↑

  Спеціальні банківські програми без внеску

  У деяких банках квартира в іпотеку без початкового внеску може бути куплена. Але, знову ж таки, пропозиція актуальна лише в невеликих банках, великі установи спеціалізуються виключно на стандартних продуктах.

  Суть оформлення іпотеки без першого внеску в тому, що в одному банку позичальник оформляє відразу два кредитні договори:

 • Кредит готівкою.
 • Житловий позику.
 • Для початку оформляється саме кредит готівкою, але на руки клієнт грошей не отримує, ці кошти спрямовуються на сплату мінімально допустимого першого внеску.

  Після скоєння цього дії йде оформлення вже безпосередньо іпотечного кредиту стандартним чином. При отриманні попереднього схвалення клієнт може розпочинати пошуки житла. Якщо це житло влаштує банк, то угода підійде до завершення.

  Звичайно, перш ніж укласти таку угоду, банк уважно вивчити платоспроможність позичальника або сім’ї, яка цікавиться тим, як взяти іпотеку без початкового внеску. Угода відбувається лише в тому випадку, якщо позичальник зможе витягнути одночасно і виплату іпотечного позика і кредиту готівкою. Зазвичай обидва кредиту оформляються на максимально можливий термін, щоб боргове навантаження на позичальника не була надто великою.

  до змісту ↑

  Оформлення кредиту готівкою для внесення першого внеску

  Якщо у вашому місті немає банку, який офіційно пропонує оформити кредит готівкою для першого внеску по іпотеці, то можна спробувати самостійно оформити споживчий кредит. Але не в тому банку, де ви збираєтеся оформляти житловий позику.

  Взагалі, в ідеалі оформити кредит готівкою не на самого позичальника, а на когось із його друзів або родичів. Це робиться, щоб банк, розглядаючи можливість видачі іпотечного кредиту, взагалі не дізнався, що кошти першого внеску — це гроші, взяті в борг у банку.

  Зрозуміло, що такі добрі родичі і друзі є не у всіх, тоді доводиться діяти самостійно. Але є одна важлива деталь — якщо ви отримаєте гроші в рамках кредиту готівкою і тут же побіжите оформляти іпотеку, вам відмовлять. Банк побачить, що ви тільки що оформили кредит, зрозуміє, з якою метою ви це зробили і відмовить у видачі житлового позики.

  Оптимальний варіант — оформити кредит готівкою, відкласти отримані кошти на півроку (бажано на депозиті, щоб уберегти від інфляції). А вже потім звернутися в банк за іпотекою, не повідомляючи для яких цілей ви брали попередній кредит. Але враховуйте, що ваша платоспроможність повинна бути достатньою для виплати двох кредитів одночасно.

  Автор: Ірина Русанова

  до змісту ↑

  Підбір кращих пропозицій за кредитами

  За допомогою цього сервісу ви можете безкоштовно підібрати кращі пропозиції за кредитами, мікропозик або кредитними картками. Все просто, в онлайн режимі, тільки дотримуйтесь інструкцій.

  Натискаючи кнопку «Оформити», ви приймаєте угоду і підтверджуєте, що ознайомлені і згодні з політикою конфіденційності даного сайту.

  Це вам буде цікаво

  11 лютого 09:37
  Як іпотека оформляється з материнським капіталом? Докладні кроки і юридичні тонкощі угоди
  Зараз багато сімей мають на руках сертифікат на материнський капітал і бажають використовувати його для придбання житла за допомогою іпотечного кредиту. Держава допускає розпорядження засобами таким методом по досягненню дитиною 3-х років. Мова про дитину, народження якого і викликало право на отримання субсидії. Іпотека з материнським капіталом можлива в будь-якому банку, який надає громадянам іпотечні кредити. Отримання сертифікату Отримати сам сертифікат можна в будь-який час, не…

  8 лютого 13:35
  Терміновий позика МФО Платиза: отримання коштів моментально з будь-якою кредитною історією
  Компанія Платиза вже давно працює на ринку мікрокредитування та заслужила довіру клієнтів. Щодня сотні громадян направляють онлайн-заявки на отримання термінового…

  3 лютого 08:32
  Позика без паспорта: як отримати кредит без оригіналу основного документа?
  Останнім часом кількість громадян, які відчувають труднощі в отриманні кредитів, стало все більше. Одні не мають постійного місця роботи, інші не можуть…
  28 січня 08:47
  Практикується банками списання боргів? Позбавлення від проблемного кредиту назавжди
  За останні декілька років банківська система Росії сильно похитнулася з-за величезної кількості прострочених боргів. На жаль, ця тенденція також набирає…
  22 січня 12:48
  Антиколекторське агентство: реальна допомога або спроба заробити на зневірених боржниках?
  Ринок бізнесу і надання послуг населенню завжди адаптується під поточну ситуацію. Якщо з’являються необхідність і попит на певні послуги, то ця ніша…
  17 січня 13:53
  Як взяти мільйон в кредит? Особливості оформлення великої позики
  Якщо вам потрібен мільйон в кредит, то його отримання не виявиться складним процесом. На ринку кредитування є маса пропозицій подібного роду, за якими можна взяти в…